PDA

צפה בגרסא המלאה : קב"א ודפ"ר "לא לקחתי ברצינות"

לא רשום
17-10-10, 19:17
היום ביררתי מה הקב"א והדפ"ר שלי שמהם לא הופתעתי (לא לקחתי ברצינות את המבחנים הפסיכוטכניים..)

התוצאות הם:

קב"א - 50

דפ"ר - 40

השאלה שלי היא האם אני יוכל להיות קצין גם אם זה חריג? יכול להיות שאתפשר לי לצאת לקצונה ?(בשילוב הפרופיל 82).

גם אם כן או לא, איזה תפקידים טובים בצבא טובים לקב"א זה? האם הוא נמוך\גבוה?

תודה!

Aharon
17-10-10, 19:24
כדי להיות קצין, צריך קב"א 52 לפחות, אבל שמעתי שיש גם חריגים.. תלוי בתפקוד שלך בחיל.. אז תהייה רציני =]
הקב"א טיפה נמוך מהממוצע, חבל שלא לקחת ברצינות את המבחנים הפסיכוטכניים... כי דפ"ר 40 כנראה זה מה שהשפיע. אתה יכול להיות בכל מיני תפקידים בחי"ר כמו גולני גבעתי והשאר.. הקב"א לא משנה בתפקידים כאלה.

איתן תגר
17-10-10, 20:55
התשובה היא לא לשואל- התשובה היא כדי שאתם כל השאר, תלמדו אולי משהו....
הבחור מודה "לא לקחתי ברצינות את המבחנים הפסיכוטכנים" ועכשיו שואל על קורס קצינים-אז אתם ידידי הצעירים, אם למשל הייתם קציני מיון של בית ספר לקצינים האם הייתם לוקחים אחד כזה?.. האם לא ברור לגמרי שאחד ש"לא לוקח ברצינות מבחנים" זה אולי אחד שעושה צחוק ממבחני התאמה?
והאם צהל צריך קצינים "שלא לוקחים ברצינות" לא משנה מה?
איזה כמות של טפשות צריך בשביל קודם לא לקחת ברצינות ואחר כך לחפש איך מגיעים לקורס קצינים עם נתונים מחורבנים.
יענו לדוגמא -ראיון קבלה לעבודה- עונים בזילזול ולא לוקחים ברצינות -וכאשר מנהל משאבי אנוש מעיף אותך מכל המדרגות- ....אתה עוד צועק לו בדרך בין הקומות:"לא לקחתי ברצינות אבל אולי אפשר להיות כאן המנכל".......?

ולשואל- לא, אין סיכוי, לדעתי אינך ראוי.
או שיותר נכון, כל הסיפור על לא לקחתי ברצינות זה סתם התחזות - כאילו "אני הרי הכי חכם בעולם", והנה קיבלתי ציונים בינוניים, אז נספר לחברה ש"לא לקחתי...."
אז תבינו - שהצבא זה משהו עם הרבה מאד רצינות, ובגרות ומחשבה תחילה, וזה הדבר הכי קשה שיקרה לרובכם בחיים.
ואם אפילו אחד הבין אותי וינהג בהתאם - הרווח כולו שלי.

Tal_m
17-10-10, 21:21
הבחור מודה "לא לקחתי ברצינות את המבחנים הפסיכוטכנים" ועכשיו שואל על קורס קצינים-אז אתם ידידי הצעירים, אם למשל הייתם קציני מיון של בית ספר לקצינים האם הייתם לוקחים אחד כזה?.. האם לא ברור לגמרי שאחד ש"לא לוקח ברצינות מבחנים" זה אולי אחד שעושה צחוק ממבחני התאמה?
איזה כמות של טפשות צריך בשביל קודם לא לקחת ברצינות ואחר כך לחפש איך מגיעים לקורס קצינים עם נתונים מחורבנים.
יענו לדוגמא -ראיון קבלה לעבודה- עונים בזילזול ולא לוקחים ברצינות -וכאשר מנהל משאבי אנוש מעיף אותך מכל המדרגות- ....אתה עוד צועק לו בדרך בין הקומות:"לא לקחתי ברצינות אבל אולי אפשר להיות כאן המנכל".......?

או שיותר נכון, כל הסיפור על לא לקחתי ברצינות זה סתם התחזות - כאילו "אני הרי הכי חכם בעולם", והנה קיבלתי ציונים בינוניים, אז נספר לחברה ש"לא לקחתי...."
אז תבינו - שהצבא זה משהו עם הרבה מאד רצינות, ובגרות ומחשבה תחילה, וזה הדבר הכי קשה שיקרה לרובכם בחיים.

זה באמת יכול להראות על חוסר רצינות של בן אדם כשלא השקיע במבחן ואז רוצה קורס קצינים
אבל מצד שני הצו ראשון מתבצע בגיל 16, כשהילד עוד רק ילד, לא את כולם מעניין צבא באותו רגע והם לא ממש יודעים כמה משמעותי זה בחיינו, חלקנו שלא משקיעים באמת מקבלים כאפה כשמבינים שהיינו צריכים להשקיע ואז זה כבר מאוחר מדי
אני חושב שצו ראשון בגיל 16 זה מוקדם מדי שוב כי הילד עוד לא מבין בכלל כמה זה משמעותי ואם זה היה נערך אולי שנה לאחר מכן התוצאות היו גבוהות בהרבה ברוב המקרים לדעתי

לא רשום
17-10-10, 21:26
לא אחי..

כל הקטע של ה"לא ברצינות" זה רק כי חברים שלי אמרו לי כזה שאם אני יקבל ציון טוב וזה אני יכול להידפק בצבא וכאלה.. ושעתיד צבאי זה מעפן וכו', כמובן שבאותו זמן לא כל כף ידעתי כל הדברים האלה [וגם הם לא אני מניח].

אבל את המבחנים עשיתי ברצינות כאילו, אבל לא התאמצתי יותר מדיי,
כלומר לא למדתי להם בכלל ולא ידעתי מה הולך להיות שם ולא בררתי אפילו..

אבל בגדול השאלה שלי היא לפי הנתונים הנ"ל ולא ע"פ זה שלא התכוננתי יותר מדיי..

לא רשום
17-10-10, 21:35
חחח, פתאום עשית את המבחנים ברצינות?
זה שלא למדת ולא ידעת מה הולך להיות זה בסדר, אני לא מכיר מישהו שלמד לצו ראשון, בסה"כ הם בודקים את האינטילגנציה שלך.
בקיצור לפי כל מה שאמרת, הגעתי למסקנה שהנתונים שקיבלת הולמים אותך ונגמר הסיפור, מספיק להתבכיין.

olinka
17-10-10, 22:51
אולי דיי כבר כולכם להתנפל עליו? אני מכירה בחור שהקב"א שלו 48 וכנראה גם דפר נמוך שמשרת כרגע כקצין בגבעתי והוא היה צלף (למרות שבד"כ קורס צלפים פוסל קורס קצינים).
הוא הוכיח למפקד שלו בזמן הסדיר שמגיע לו לקבל קורס קצינים וגם הוא היה ילד טיפש שזילזל במבחנים בצו הראשון למרות שהבחור ממש חכם ואינטליגנט..

אז כן, אם אתה באמת מראה על רצינות בצבא ומוכיח שמגיע לך להיות קצין ושאתה יכול לתרום לצבא אז גם מתייחסים אליך ברצינות ויוציאו אותך לקק"צ..

בסה"כ בגיל 16 לא כולם מבינים מה הערך של אותם המבחנים למרות שכאדם וחייל יכול לצאת מאותו ילד קצין מעולה...

cocoemo
18-10-10, 02:22
איתן לדעתי אתה מגזים
אתה מצפה מנערים בני 16 בקושי לחשוב על העתיד שלהם כאילו זה מה מי ומו..
סך הכל אתה בן16 בא לצו ראשון משהו שבחיים לא היית בו ודופקים לך כאלה מבחנים לפעמיים אחרי יום מתיש וזה למה אתה לא לוקח בריצנות
ואז שאתה בן 18 ומתחיל להבין מה זה צבא אתה חושב על זה.. אז לדעתי אתה הגזמת, אתה משווה אנשים כאילו הם בני 25 ובאמת לא לקחו ברצינות ראיון עבודה
אבל אל תשכח שכולם פה עדין ילדים כולל אני.. רציתי להיות שוטר שהייתי ילד.. והיום? מה אני יודע על העתיד.. ומה ידעתי בכלל מהרצונות שלי בגיל 16 על העתיד..

אגב עד כמה שזכור לי אהוד ברק היה עם קב"א של 48.. אבל אני לא בטוח בזה אז אל תתפוס אותי במילה.

לפותח הדיון.. בטוח יש חריגים.. תראה רצינות..

פאביו
18-10-10, 02:54
cocoemo וכל שאר המתחסדים,
הרבה אנשים יודעים מה הם רוצים להיות בצבא בגיל 16, הרבה מאוד. זה שהבחור פה לא ניחן בחוכמה רבה או שהוא פשוט זלזל במבחנים, בעייתו. זה סך הכל לקח לחיים.
אני אישית ידעתי בגיל 12 שאני רוצה ללכת לגולני. אחי הגדול שימש לי מודל לחיקוי ( כמובן, הוא היה בגולני). יש לי קב"א 55 עם דפ"ר 80, אין משהו שלא היה פתוח בפניי מבחינה של שכל (פרופיל 72 עם חריג חי"ר) ובכל זאת? אני עדיין נעול על גולני.
בנוב' הקרוב החלום שלי יתגשם.

ותודה רבה למי שנעץ את האשכול. אולי אנשים יקבלו שכל.

Tal_m
18-10-10, 03:17
זה לא היה אהוד ברק זה היה שאול מופז עם קב"א 49
פאביו זה שאתה ידעת בגיל 12 שאתה רוצה גולני לא אומר שכל ילד בן 12 יודע מה הוא רוצה לעשות עוד 6 שנים בצבא, גם לא לכולם יש אחים גדולים ששירתו בקרבי ביחידות מסויימות לתת השראה, אתה סתם מכליל
אני מסכים שיש מספיק אנשים שאותם נתונים באמת הולמים אותם
אבל באותה מידה ילד בן 16 יכול להיות חסר בטחון ובלי ידע לדבר ולהסביר את עצמו, בפועל הוא יכול להיות דווקא מנהיג/מפקד טוב, ובמיוחד כשיגיע לקרבי והבטחון שלו ישתפר מקצה לקצה וכל הראיון האישי שיקף את הילד הזה בצורה לא טובה

פאביו
18-10-10, 03:36
במידה והריאיון לא שיקף אותו נכון, המפקד שלו יראה את זה. אם הוא באמת שווה משהו, המפקד ימליץ עליו לצאת לקורס כלשהו.
איך תסביר את העובדה שאני לא מכיר מישהו עם פחות מקב"א 51?
יכול להיות שאני מקרה מיוחד ולקחתי מאחי הגדול דוגמא כבר בגיל 12. אבל תמיד יש את האח של החבר, את הדוד, מישהו שאתה מכיר שהגיע ליחידה כלשהי ואתה רוצה להגיע למשהו כזה או לזה בדיוק.
ואם לא? לומדים לברר לפני. בין אם זה למבחנים לצבא או איך אני מגיע מחיפה לירושלים.

olinka
18-10-10, 05:06
לפאביו
תראה לא כולם כמוך, גם אני עם נתונים גבוהים וגם אני לקחתי את המבחנים ברצינות אבל לא כולם כאלה. זה לא אומר כלום על הבן אדם. מגיל 16 עד גיל 18 או 19 הדעות וצורת החשיבה שלך משתנות אלפי פעמים אז יש דברים שאתה נעול עליהם מגיל 12 ויש דברים שאתה כבר ממש לא מתעניין בהם ולהפך.. במקרה הזה כנראה שהדברים שאותו בחור לא התעניין בהם הפכו להיות ממש חשובים לו עכשיו וזה מה שקובע. בגלל זה מוציאים חריגים לקורס קצינים.

אבל אני מסכימה איתך שהאשכול הזה צריך להוות נורית אזהרה לכל אותם הילדים שחושבים להגיע לצו הראשון אחרי לילה של שתיה ולנסות לסיים אותו כמה שיותר מהר כי הם לחוצי בית...

מנהל הפורום
18-10-10, 08:05
מסכים - חברים, לקרוא ולהפנים !

cocoemo
18-10-10, 14:30
cocoemo וכל שאר המתחסדים,
הרבה אנשים יודעים מה הם רוצים להיות בצבא בגיל 16, הרבה מאוד. זה שהבחור פה לא ניחן בחוכמה רבה או שהוא פשוט זלזל במבחנים, בעייתו. זה סך הכל לקח לחיים.
אני אישית ידעתי בגיל 12 שאני רוצה ללכת לגולני. אחי הגדול שימש לי מודל לחיקוי ( כמובן, הוא היה בגולני). יש לי קב"א 55 עם דפ"ר 80, אין משהו שלא היה פתוח בפניי מבחינה של שכל (פרופיל 72 עם חריג חי"ר) ובכל זאת? אני עדיין נעול על גולני.
בנוב' הקרוב החלום שלי יתגשם.

ותודה רבה למי שנעץ את האשכול. אולי אנשים יקבלו שכל.
סלח לי באמת שאני הבכור ולא היה לי מודל חיקוי של אח בגולני
באמת סליחה על זה..

אני לא מתחסד, אני חושב בשכל.
זה שלך בגיל 12 היה אח גדול עם מודל חיקוי לא אומר שלכולם היה
אל תפיל על אנשים דוגמאות שלך

לא רשום
18-10-10, 22:09

ללא שם, קודם כן.
שום דבר בצבא אינו שחור לבן !
לאיתן תגר אנשים כמוך מעוררים בי חלחלה, אתה מדבר לא ניסיון ואתה מדבר כאילו אתה קצין המיון של בה"ד 1.
עכשיו ללא שם אחי , אחי סיים בה"ד 1 ואיתו בצוות היה קצין מדובדבן (קבלה 52+), ובה"ד 1 (52+) שהיה עם קב"א 48.
אחי אמר לי כי זה אחד הבני אדם הכי שפיצים שהוא פגש באמת בן אדם משכמו ומעלה.
אז ככה קודם כל חבל שלא השקעתה במבחנים כי אגן הנתנונים לא גבוהים אך ממוצעים מבחינת ההתפלגות ציונים ארצית.
תנסה להילחם בזה (למרות כי השקעה במבחנים הייתה מונעת זאת) תיהיה שפיץ ותדע שבגלל הנתונים שלך אתה חייב להשקיע לא 100% בכל עת אלא 120% .
הצבא הוא מקום שפותח דלתות ואינו סוגר שום דבר אינו חקוק בסלע , מקווה שתגיע למקום שתרצה ושיהיה לך שירות מאתר .
בהצלחה בבה"ד 1.
רק תוכיח את עצמך ואם אתה החומר לבה"ד 1 יהיה בסדר!

איתן תגר
19-10-10, 20:02
בדרך כלל אני לא טורח לענות לאנונימיים שאינם רשומים, אבל אשכול זה חשוב כי אולי יקלטו עוד כמה אנשים שההתחזות של "לא השקעתי", "לא לקחתי ברצינות"- זה קישקוש לגן ילדים.
לאדון לא רשום, הסיפורים של החברה של החבר של האח שלך שעם קבא 48 היה קצין מצטיין - זה בולשיט! אין בבהד 1 אנשים עם קבא 48, לצהל יש המון בעלי 55/6 שעומדים בתור להגיע לבהד 1.
אז לא רשום - אני מעורר בך חלחלה???????? היית צריך להיות חייל שלי בסדיר , הייתי מעורר לך את החלחולת....(תשאל רופא גסטרו מה זה.)
אתה מקשקש כאן, על ילדים מסכנים שבגילך 16 הולכים ללשכת גיוס ולא חייבים לקחת את זה ברצינות......
קודם כל ראיונות נעשים יותר קרוב לגיל 17 , ואני מזמין אותך לקרוא את האשכול שפתחתי על הנוער והפלמח- באשכול יש תמונה שצילמתי בבית הקברות של הפלמח מצבה של חייל ישראלי שנפל בקרב בגיל 15!!!
בכלל בשום שלב בחיים אין מצב שצריך לזלזל, ולא השקיע את המקסימום, ולעשות צחוקים ממבחנים.
ומובן מאיליו שעצם הזילזול מוכיח בדיוק מי הוא האדם גם אם זה בגיל 16.
אז אתה יכול לעודד חפיפיות בחוג המכרים שלך, ואולי לדעתך אפשר להתיחס לדברים בקלילות, זה נכון, אך משלמים את המחיר.
החיים זה לא חזרה כללית- אתה מחפף...אתה חוטף- ואין הצגה שניה.

TOREF
19-10-10, 20:20
http://www.youtube.com/watch?v=K3wn9r_x6qE

מפאת הגיל שלנו אני חושב שרק איתן זוכר את התוכנית הזו בלינק למעלה,לכן אני מציע לכם לבדוק את הלינק.

לא רשום
19-10-10, 21:19
לאיתן תגר ,
באמת שהייתי בטוח שאתה ילד .
עכשיו כדאי ליצור פער באמינות שלי אתה רושם החבר של האח של החברה של הדודה של הבת דודה - אבל האמינות שלי גבוהה.
לכל אחד יש סיבות וזכויות אם ברצונו להרשם או לא להרשם לאתר זה או אחר, אני אמרתי שחבר של אחי שהיה איתו בצוות בבה"ד 1 הוא נכון להיות קצין בדובדבן עם קב"א 48 ונוסיף כי ברגילה של אחי הוא היה אצלנו בבית , החיים אינם שחור לבן וכך גם הצבא הגוף הזה דוגל בפתחית דלתות כמו שאמרתי ולא סגירתן.

שום דבר אינו מצדיק זלזול ואינו מעודד זלזול זה או אחר בכל תחום בחיים , אני אחד שמאמין שאיפה שלא תלך תפנה ותעשה גם בדבר שולי תתן 110% תמיד תדרוש מעצמך יותר .
אבל הבחור לא עשה זאת יש כזה גיל ותקופות בחיים וגם אתה הייתה בו שקוראים לו טיפש-עשרה ועושים שטויות ולא מייחסים לדברים חשובים חשיבות וגם כמו שאתה אומר החיים אינם חזרה גנרלית ועם זלזלת-נדפקתה.
אבל בחיים לכל דבר יש הזדמנות לשיפור וכן חייל שיהיו לו נתונים נמוכים יחסית אך יוכיח את עצמו ויראה שהוא בחור משכמו ומעלה והנתונים משקפים ילד ש"טעה בדרך" אז תאמין לי הדרך שלו סלולה לבה"ד 1 למרות שבגלל נתוניו תמיד יצטרך להוכיח את עצמו בכמה רמות מעל כולם.

ובאמת שאני מוצא את הקטע שרשמתה החבר של החברה של הדוד של .... דבר ילדותי וביזיון לאדם מבוגר \ אדם שסיים צבא.
שיהיה לך בהצלחה ולבחור שהולך שמעוניין בקורס, ולכל כלל - יש יוצא מן הכלל (תרשום אתה זה ).

ד"א שלא תבין לא נכון אני צעיר מה צעיר האמא של הצעירים אבל עדיין אני מדבר מניסיון!

Dr.Jack
20-10-10, 07:15
איתן אני לא מסכים עם מה שאתה אומר.
אני לא יודע אם זה עולה מהפוסטים שלי, אבל אני לוקח גיוס מאודדד ברצינות. אני רוצה להשקיע הכל, כדי למצות עד הפוטנציאל שלי בצורה הטובה ביותר, ואני לוחץ על כל מי שבסביבתי לעשות אותו דבר. עם זאת, אני, רק לפני שנה וחצי חשבתי שאני אהיה ג'ובניק. פחות משנה לפני הצו הראשון כל מה שעניין אותי זה איך להתחמק משירות צבאי קרבי. ועכשיו? אני דוחה הצעות של מודיעין רק בשביל הסיכוי שאני אהייה קרבי. אני מנהל מלחמה עם חיל הים, האוויר וזרוע היבשה כדי לקבל אישורי חריגות. גיל הנעורים זה גיל שדעות משתנות במהירות ובקיצוניות, ולכן אני מבין לחלוטין אנשים שלא הבינו את חשיבות המבחנים בזמן.

לא רשום
21-10-10, 07:39
"לא ראוי"
מספר הקצינים שנתקלתי בהם בצה"ל שלא היו ראויים להיקרא "קצין" זה מספר עצום.

אתה יכול לצאת לקצונה עם קב"א 46 ודפ"ר 10, זה הכל תלוי במבדקים (ציון 13+) ובהערכה של הסא"ל של היחידה שלך. קב"א ודפ"ר זה רק צ'ופר בדרך לקורס.

איתן תגר
21-10-10, 19:40
יופי של תגובות וכרגיל הלא רשומים מככבים בהתנגדויות שלהם.
ומה שמעניין ...הרוב כאן לגופו של אדם - כלומר לגופי, אמרתי משהו שמישהו נעלב...והנה התקפה כוללת.
אז אחזור - בעיקר להוא שלאח שלו יש חבר דודבן הקצין המצטיין ביחידה עם קבא 48- אתה טועה , מטעה, ופשוט עושה נזק לאנשים ששואלים כאן שאלות ר צ י נ י ו ת.
קבא 48 - לא הולך לקצונה - ושום קישקוש על "הרצון ינצח," ו"אם אתה רוצה אז בכוח הרצון"- וההגדרה שבצהל יש "פתיחות"...
תאמין לי הצחקת אותי! ראית יותר מידי סרטים של הצבא האמריקאי...אין שום פתיחות, לא מתעסקים עם חייל בודד שהנתונים שלו בתחת ועכשיו פתאום מתחשק לו להיות קצין.
הוא לא יהיה.
ותכניסו טוב טוב לראש - ואולי בשביל זה יש את האתר הזה אין שום אפשרות שלפני הצבא תתזז, עם הדעות שלך, ותשנה את המגמות שלך, ותלך למבחני התאמה ואיבחון כשירות לפיקוד " ולא תשקיע כי לא בא לך" - אתה תוקע את כל השרות הצבאי שלך- ובאופן סופי - אין מקצה תיקונים.
ואני באמת מבקש- אני לא מזלזל בגיל שלכם, ולא באמירות שלכם שאתם יודעים, שאתם שמעתם ובעיקר שיש לאח שלכם חבר ששובר את התזה הזאת, - תעזבו אותי, עוד לא קניתם את הזכות לדבר עלי.
מיינתי כמעט 10 שנים חיילים לפלחהן גולני, אני מכיר את הדרישות ואת הטכניקה של בחירת המועמדים למסלולים כאלה ואחרים בעיקר בתחום מסלולי החיר לפיקוד.עברתי על אלפי טבלאות נתונים של חיילים שהגיעו לגיבוש גולני.
לקצונה לוקחים רק מי שיש לו מיתאם קצונה 2 או אולי 1 - לא לוקחים מיתאם 0 - ומי שיש לו קבא פחות מ50 הוא במיתאם 0 - ואני לא שמעתי אפילו על חריג יחיד (ושוב, - החזקתי ביד במשך 10 שנים נתונים של כל המגוייסים לגולני!)
אז באמת - אדון לא רשום - עזוב אותי , אני לא הנושא שלך -תיקח את הדברים שלי כאילו זה המקור הכי מהיימן שתוכל להגיע אליו לפני הצבא, תשקיע בבחינות בראיונות, בכושר, ברצינות, באיסוף מידע נכון ואמיתי -ותשכח מהחבר של ...

patriotic(:
21-10-10, 20:07
אז איך אתה מסביר את זה שיש דבר שניקרא "חריגים" -
אנשים שיש להם קב"א שלא מספיקה לקצונה אבל במשך השירות הצבאי מקבלים המלצות מהמפקדים ועושים את התפקיד שלהם על הצד הטוב ביותר ומוציאים אותם לקצונה .
זה לא נכון ?

yoni671
21-10-10, 21:42
אז איך אתה מסביר את זה שיש דבר שניקרא "חריגים" -
אנשים שיש להם קב"א שלא מספיקה לקצונה אבל במשך השירות הצבאי מקבלים המלצות מהמפקדים ועושים את התפקיד שלהם על הצד הטוב ביותר ומוציאים אותם לקצונה .
זה לא נכון ?

חריג זה אחד שיש לו קב"א 51 ולא 48...

אם תשים לב : "לוקחים רק מי שיש לו מיתאם קצונה 2 או אולי 1 - לא לוקחים מיתאם 0 - ומי שיש לו קבא פחות מ50 הוא במיתאם 0"

מנהל הפורום
22-10-10, 21:33
חברים,
יש חריגים בכל דבר. להבדיל, היה גם חייל ביחידה מסווגת מאוד בחיל המודיעין שהיא עיוור. כן כן, מה שאתם שומעים...
מכל מקום, יש קצינים בצה"ל עם קב"א נמוך, יש גם קצינים בצה"ל שקיבלו דרגות ללא קורס (כן - יש דברים כאלה).
יש חריגים בכל מקום אבל הם, וזה מה שאיתן מנסה להסביר, חריגים מאוד.
שבת שלום.

איתן תגר
23-10-10, 14:00
כמובן שיש חריגים- אני כתבתי כאן רבות על יקיר שגב חייל שכלל לא רצו לגייס כי אין לו יד מהכתף - ועשה מסלול כחריג עם חתימות בלי סוף והיה רק לוחם באגוז וקצין מצטיין - מפקצ נערץ באגוז- שבמלחמת לבנון השניה היה מפ בחטיבת חיר.
אבל זה חריג, יוצא מהכלל, ומיועד לאנשים מוטרפים ומיוחדים- זה לא דוגמה לכלום ואי אפשר לספר פה למלשבים שמי שרוצה מקבל כי זה לא נכון.

JustRomek
23-10-10, 14:09
לפי דעתי איתן צודק לגמרי!
כל המתנגדים למיניהם: אתם לא מבינים שאתם מביאים מקרים חריגים של אירועים בהם אנשים עם קבא נמוכה התקבלו לכל מיני יחידות מובחרות- אבל אירועים כאלו קורים אחד ל-100 ובנאדם מסוג זה צריך הרבה קשרים, נחישות, כוח רצון וכו' על מנת להוכיח כי המבחנים בצו הראשון לא שיקפו את יכולותיו... וכאלה שלא קיבלו קב"א גבוהה ולאחר מכן התקבלו ליחידות מובחרות אלו בדרך כלל אנשים שלא מיצו את עצמם בצו ראשון ולא מפני שזלזלו!! ועל כן הכוח רצון שלהם מתבטא במבחנים בצבא ... אבל בשורה התחתונה, אדם שמשנה את דעתו מקצה לקצה בפרק זמן כל כך קצר מראה משהו על סוגו, לא כן? מראה כי הוא לא רציני, לא אחראי לחיים שלו, לא מקצועי וכו'... על כן זה ברור מדוע הוא לא יהיה מדורג בקבוצת האיכות בצמרת, לא כך?

ומה אלו השטויות האלו שהוא רק בן 16,17???
למה בגיל 16 אתם לא ניגשים לבגרות? ואם תצאו בלי תעודת בגרות ותלכו לחפש עבודה שהדרישה שלה היא תעודת בגרות- תגידו למעסיק- "לא, הייתי בן 16 אז לא הייתי כל כך רציני ובגלל זה אין לי תעודת בגרות..."
חלאס עם התרוצים...

לא רשום
01-11-10, 19:26
תראה את הסדרה בה"ד 1.יש שמה מישהו שאמר שהתאמה שלו לקצונה זה 0,והוא הלך לשמה בתור חריג.

לא רשום
17-11-10, 22:02
לפי דעתי איתן צודק לגמרי!
כל המתנגדים למיניהם: אתם לא מבינים שאתם מביאים מקרים חריגים של אירועים בהם אנשים עם קבא נמוכה התקבלו לכל מיני יחידות מובחרות- אבל אירועים כאלו קורים אחד ל-100 ובנאדם מסוג זה צריך הרבה קשרים, נחישות, כוח רצון וכו' על מנת להוכיח כי המבחנים בצו הראשון לא שיקפו את יכולותיו... וכאלה שלא קיבלו קב"א גבוהה ולאחר מכן התקבלו ליחידות מובחרות אלו בדרך כלל אנשים שלא מיצו את עצמם בצו ראשון ולא מפני שזלזלו!! ועל כן הכוח רצון שלהם מתבטא במבחנים בצבא ... אבל בשורה התחתונה, אדם שמשנה את דעתו מקצה לקצה בפרק זמן כל כך קצר מראה משהו על סוגו, לא כן? מראה כי הוא לא רציני, לא אחראי לחיים שלו, לא מקצועי וכו'... על כן זה ברור מדוע הוא לא יהיה מדורג בקבוצת האיכות בצמרת, לא כך?

ומה אלו השטויות האלו שהוא רק בן 16,17???
למה בגיל 16 אתם לא ניגשים לבגרות? ואם תצאו בלי תעודת בגרות ותלכו לחפש עבודה שהדרישה שלה היא תעודת בגרות- תגידו למעסיק- "לא, הייתי בן 16 אז לא הייתי כל כך רציני ובגלל זה אין לי תעודת בגרות..."
חלאס עם התרוצים...

בקשר לחלק עם הבגרות, כן יש המון המון המון המון אנשים שבילדות שלהם לא חשבו על העתיד ועל מה שהולך לקרות כל מה שעניין אותם זה איך לגרום לבחורה להוריד את המכנסים כמה שיותר מהר. רובם לא יצאו עם תעודת בגרות ואחרי זה הבינו שהם צריכים את זה והשלימו.
בקיצור אנחנו רק בני אדם. אגב גם מדעית החלק במוח שחושב על העתיד ועל ההשלחות של המעשים שלנו מסיים להתפתח בגיל 25.

איתן תגר
18-11-10, 00:04
אני מזמין גם אותך להיכנס לאשכול על הפלמח- ושם תיראה את התשובה האמיתי מה זה ילד בן 15!!!!

Tal_m
18-11-10, 00:10
עם כל הכבוד לילד ההוא, אלה היו זמנים שונים, חינוך שונה והיה יותר דגש על אהבת ארץ ישראל וערכים, כיום הנוער הזה הולך ונעלם
ואי אפשר להשוות בין ילד בן 15 בתקופה ההיא לילד בן 15 היום

לא רשום
18-11-10, 16:03
אני מזמין גם אותך להיכנס לאשכול על הפלמח- ושם תיראה את התשובה האמיתי מה זה ילד בן 15!!!!
אתה לא רציני, מה אתה משווה בכלל בין ילד בן 15 מתקופת הפלמח לילד בן 15 כיום !??!

nimilang
18-11-10, 20:52
אני לא חושב שהוא התכוון לזה שהוא מצפה שילד בן 15 היום יתגייס לצבא (תקן אותי אם אני טועה), לדעתי הוא רצה בסך הכל לתת דוגמה למה שיש ביכולתו של בן 15 לעשות אם הוא מאמין ורוצה בכך.
ואם זאת יכולתו של בן 15, מה היא יכולתו של בן 16 ומעלה...

ההבדל בין נערים כיום לנערים בתקופה ההיא הוא לא עניין פיזיולוגי, הוא בסך הכל מושפע מהחינוך שקבלו ומהמצב בסביבה. לכן זה שאנחנו היום לא חיים במציאות של מלחמה להקמת המדינה, לא אומר שהנוער צריך לעשות לעצמו הנחות. ואני לא מנסה להגיד שצריך לרצות להתגייס בגיל 15 אלא שפשוט צריך להיות אנשים קצת יותר רציניים ולא לשבת על המחשב כל היום.

איתן תגר
18-11-10, 22:37
ואין לי אלה להתפלל שלא יבוא יום שהמדינה הזאת תצטרך לקרוא שוב לנערים בני 15 לדגל!.
מי שקובע מה זה ילד בן 15- זה הילד עצמו.
ואתם...תחליטו כל אחד לעצמו עד כמה הוא בוגר עכשיו שהוא בן 17 או לא חשוב כמה.
רצינות, פטריוטיות, דבקות במטרה , מוכנות לתת הכל למען מדינה ומטרה, מוטיבציה, יכולת לחימה , בטחון במטרה....יש לכל ילד בן 15 ......בעזה!
ותחשבו על זה.

Tal_m
19-11-10, 02:02
וכל ילד בן 15 בעזה גודל במצב דומה לילד הציוני שגדל כאן בשנות ה30-40
ללא מדינה וצורך רב כדי להלחם כדי להשיג אחת כזאת, אולי הם לא עושים את זה בחוכמה אבל זה די דומה
אני מסכים שצריך להיות יותר רציניים ולא לשבת על המחשב כל היום אבל לך תגיד את זה עכשיו לכל ילד בחטיבת ביניים...
אולי צריך להכניס את כל המד"ניות האלה והמסע בעקבות לוחמים לכיתות ט'-י' ולא י"א-י"ב, אולי זה יגביר מודעות ואנשים ידעו לקחת את המבחנים האלה והצבא בכלל יותר ברצינות

לא רשום
02-01-11, 18:49
שאלה לאיתן או לכל מי שיודע מניסיון.
הקב"א שלי היא 49 והדפ"ר 50, אני יודע שזה לא מהגבוהיים ולא מהטובים :/ אני לא ישקר ויזיין ת'שכל אבל באתי מוכן הייתי מרוכז והכל במבחנים - אין לי מושג למה הם כ"כ נמוכים.
אני מתגייס במרץ ועשיתי גיבוש צנחנים לפני שבועיים - האם בגלל שהנתונים שלי נמוכים הסיכויים שלי להתקבל לצנחנים קלושים?
בתור ילד שעשה 12 שנות לימודים ושכל הציוני בגרות הסופיים שלי הם 80+ (4 יחידות מת', 5 אנגלית) אני לא מבין איך יצא יל כאלו נתונים נמוכים ועלובים.

תודה המראש :)

מנהל הפורום
02-01-11, 19:08
שלום לך אורח,
שאלה ארוכה תשובה קצרה- אין כל קשר בין קב"א לצנחנים, אין הגבלת קב"א בקבלה לחטיבות החי"ר, אין לך מה לדרוג.
בהצלחה.

לא רשום
02-01-11, 21:10
אבל מן הסתם לא רוצים את הבני אדם הכי איכותיים והצבא מדרג את האיכותיים לפי הקב"א והדפ"ר וכו', ככה שבגלל שהנתונים הללו שלי לא מהטובים ביותר הסיכויים שלי נמוכים מן הסתם לא? בגיבוש הייתי ממוצע+, לא הייתי מהסוסים שלקחו כל הזמן ראשון-ראשון-ראשון...

לא רשום
02-01-11, 21:11
אבל מן הסתם הם רוצים*

איתן תגר
02-01-11, 21:44
שתי התגובות האחרונות לא לעיניין,
לגבי הקבא הנמוך- תקרא כאן את האשכול למה קבא נמוך זה יתרון- ולך על זה.

לא רשום
05-01-11, 07:54
אני קורא שהקב'א והדפ'ר הנמוך רק דופק אותם איפה זה מועיל בדיוק ואיך? :|

איתן תגר
05-01-11, 18:18
סליחה- המאמר בנושא, בפורום גדודי הסיור באשכול נעוץ.
כמו שזה נותן עדיפות ברמת גיבוש לגדסרים, אותו כלל של היצע וביקוש נותן עדיפות מסויימת למי שטוב להגיע לאן שהוא רוצה.
לדוגמה בגיבוש צנחנים שממיין לפני הגיוס מי יגיע לצנחנים, גם שם פועל העיקרון שיש הרבה יותר בעלי קבאות גבוהות שמבקשים צנחנים ומיעוט בבעלי קבאות נמוכות, כך שאם אתה בסדר בגיבוש סיכוייך הרבה יותר גבוהים ממי שיש לו קבא גבוה.

לא רשום
25-01-11, 23:31
זה לא עניין של לקחת ברצינות

זה עניין של זה שמייבשים אותך שם איזה 9 שעות רצוף עד שאתה מגיע למבחנים. אני הגעתי ללשכה ב8 בבוקר בערך והגעתי למבחנים רק ב4 בערך

עד אז סיוט. כל הבדיקות וזה שאתה צריך לחכות מלא זמן וכל זה. ושאתה מגיע למבחנים כל הגוף עייף כל המוח עייף אתה מותש ויאללה בא לך רק ללכת הביתה.

kushi_sambo
28-01-11, 13:11
זה לא עניין של לקחת ברצינות

זה עניין של זה שמייבשים אותך שם איזה 9 שעות רצוף עד שאתה מגיע למבחנים. אני הגעתי ללשכה ב8 בבוקר בערך והגעתי למבחנים רק ב4 בערך

עד אז סיוט. כל הבדיקות וזה שאתה צריך לחכות מלא זמן וכל זה. ושאתה מגיע למבחנים כל הגוף עייף כל המוח עייף אתה מותש ויאללה בא לך רק ללכת הביתה.

דיי לבכות חבר'ה
אתם מה שאתם עושים מעצמכם
קבא 46 ודפ"ר 20 ? אשמתכם, לא משנה שהמבחנים מתחילים רק ב4 ואתם בכלל הגעתם ב7 בבוקר. בתור אחד בלי ניסיון בגרוש שעוד לא התגייס אני אומר לך שהחרא הזה שאתה בוכה עליו הוא כלום לעומת מה שיחכה לך בשירות בצהל עצמו, מזה לחכות מ8 עד 4? מזה לכתוב מבחן של צו ראשון? מה שיחכה לך בשירות זה בערך... כמו לאכול חרא של עדר פרות שלם לעומת לאכול שניצל בבית.

אתם סתם מתבכיינים ומתפנקים. תקבלו את הציון שלכם בשקט, אם לא נתתם הכל והייתם עייפים אז זאת בעיה שלכם, אל תאשימו אף אחד חוץ מאת עצמכם. ואני מדבר בתור אחד עם דפ"ר 30 וקבא 49. אני יודע שאת הציונים שלי קיבלתי בהתאם למה שהשקעתי, חצי מהמבחן רק לחצתי על הכפתור כדי לסיים ת'מבחן מהר.

צהל רוצה קצינים רציניים ואיכותיים, ומה שמצביע עליהם מגיל צעיר זה הדבקות במטרה והרצינות שהם מראים בחלקים מוקדמים בחיים שלהם כמו הצו ראשון, מבחני בית ספר בגרויות וכו'. לא כל שמוק שלומד מהבוקר עד הלילה ומשיג ציונים מטורפים יכול להיות קצין, ובשביל זה יש קורס כדי להשאיר את הטובים ביותר.
כמובן שיש חריגים, אבל זה שיש חריגים לא אומר שכל ילד עכשיו יכול לבנות על זה. חריג אומר שאחד מתוך 100 כמונו ייכנס לקורס ולא בטוח שיתקבל בכלל.

בודדות יחידות הבגרות שלי
אין לי 12 שנות לימוד
הנתונים שלי בצהל נמוכים יחסית
אבל אני אעשה את השירות שלי על הצד הטוב ביותר ואגיע הכי רחוק שאני יכול, בין אם זה קצין מצטיין או טבח סחבק שמכין ת'אוכל הכי מגניב בצהל.
אני יודע שאני לא רק דף נייר עם נתונים, אני בן אדם וכל בן אדם יכול לדחוף את עצמו לקצה היכולת, אז תעשו את זה בשקט ודיי להתלונן
בהצלחה

איתן תגר
28-01-11, 22:06
לשניכם
עם קבא 49 ומעלה אפשר להגיע לחטיבות החיר ולגדודי הסיור בלי בעיה- צריך לרצות. להשקיע ולהגיע.

לא רשום
29-01-11, 00:14
לשניכם
עם קבא 49 ומעלה אפשר להגיע לחטיבות החיר ולגדודי הסיור בלי בעיה- צריך לרצות. להשקיע ולהגיע.
גדס"ר צנחנים, דובדבן ומגלן זה אפשרי?

לא רשום
29-01-11, 01:05
לשניכם

יש לי קב''א 47

מה לא יקבלו אותי לפלס''ר שיריון על שני נקודות?

ובכלל מה הזה השטויות האלה על קב''א וח'יר?הרי בשיריון אתה צריך כפול שכל מאשר בשדה בהתחשב בזה שאתה מתפעל מכונה בשווי 80 מיליון דולר מהמתקדמים בעולם.

מנהל הפורום
29-01-11, 15:04
שלום לך אורח,
לשיריון תוכל להתקבל עם קב"א 47, לגבי פלס"ר שיריון- הסיכוי נמוך יותר, צר לי.

לא רשום
29-01-11, 23:16
שלום לך אורח,
לשיריון תוכל להתקבל עם קב"א 47, לגבי פלס"ר שיריון- הסיכוי נמוך יותר, צר לי.

שמע. אני יודע ש''רשמית'' אני לא אוכל.

יש לי 2 נקודות פחות. נניח שאני יגיע לשם ויראו שאני בכושר טוב ומסתדר אז לא יוותרו לי? או שיעלו לי את זה במקום?

כאילו אני לא מתאר לעצמי שהצבא כזה אטום שאני מקבל מבחן עם שאלות מתמטיות קשות וזה מה שיקבע לי תפקידים שלא קשורים לזה בכלל

כי יש לי מוח והרבה. פשוט בנושאים הספציפיים ששאלו במבחן היה לי קשה

Yuval
29-01-11, 23:34
ה "2 נקודות" שאתה אומר וחושב שזה כלום 2 נקודות זה נחשב הרבה מאוד בקב"א
נראה אותך עם קב"א 52 מקבל חריג טייס או גא"מא 2 יחידות זה המון
ובשביל להוציא מעל 50 בצו ראשון לא צריך להיות גאון מתמטי זה כולה מתמטיקה כיתה ט

לא רשום
30-01-11, 09:23
ה "2 נקודות" שאתה אומר וחושב שזה כלום 2 נקודות זה נחשב הרבה מאוד בקב"א
נראה אותך עם קב"א 52 מקבל חריג טייס או גא"מא 2 יחידות זה המון
ובשביל להוציא מעל 50 בצו ראשון לא צריך להיות גאון מתמטי זה כולה מתמטיקה כיתה ט

טוב. ד''א עם הבנתי נכון הקב''א נקבע גם על רקע אישי? והישגים בלימודים? כי אני בדיוק בהשלמה של מלא מלא בגרויות. מ3 יחידות אנגלית ל5. עשיתי לשון. ויש לי אזרחות ותנ''ך. וכנראה תהיה לי בגרות מלאה עם אני ישלים את הכל.

תוצאות עוד לא התפרסמו אבל הצבא אולי יעלה לי בגלל זה?

לא רשום
30-01-11, 12:06
גדס"ר צנחנים, דובדבן ומגלן זה אפשרי?

מצטרף לשאלה

לא רשום
25-02-11, 01:50
איתן תיגר
מחקתי את תגובתך כי אינך ראוי שהיא תשמע כאן.

לא רשום
25-02-11, 06:49
קודם כל לזה שמעליי - ערסים יש בכל מקום - אפילו בפורומים
כמישהו שקיבל המלצה לקצונה אתה אולי יכול להבין את החשיבות של שיחה נאותה
ההערה שלך שאתה אומר למישהו טיפש זה לא לעניין
אתה יודע מה זה להביע את דעתך לגופו של עניין ולא להגרר אישית? אף פעם אל תגיד לבן אדם שהוא דפוק תגיד לו שמה שהוא אמר דפוק.

בקשר לנושא:

אתם חושבים שזה שאתה בני 18 אתם יכולים לבחור איפה אתם תשרתו בצבא? הרי אתם "כולה" בני 18!! כולה סיימתם בית ספר. יכול להיות אתם דופקים את עצמך בקרבי\ג'ובניק ואחר כך אתם תתחרטו על זה.
אבל כולכם לא חשובים ככה! אתם חשובים שאתם כרגע מספיק בוגרים להחליט את זה בשבילכם - תשאלו מישהו בריטי בן 18 איפה הוא רוצה לשרת בצבא הוא ישאל אתכם מזה צבא
מה שרציתי להגיד זה שגיל זה כולה מספר ואתם משתמשים בזה כתירוץ בלבד. אף פעם אל תזלזלו בבן אדם רובכם פה שתיתם לפני גיל 18 למרות שאסור למה? כי חשבתם שיש לכם זכות להחליט שאתם בני 16(כמובן שלפני :) אבל לא חשוב)

חוץ מזה: הצבא מזכיר לכם שזה חשוב, הוא מסביר בקטנה שאם יש לכם קבא גבוהה אתם בכל זאת תבחרו איפה לשרת (לזה תפנו לפרופיל שלכם שלזה יש יותר ידע בגיל ה"קטן" 16 משום מה)
אז אם כל זה לא עזר לכם - בכל זאת תעשו בחיים הכי טוב שאתם יכולים! אתם בני 16? אז מה? תעשו מבחנים ותהיו בזה הכי טוב שאתם יכולים. כבן אדם אתם צריכים לעשות את זה.

המבחן עצמו ממש לא קשה ואפשר לקבל בו ציון טוב - חבר שלי הוא דביל ב-3 יחידות מתמטיקה ויש לו דפר 90 (והוא בטייס אבל זה לא קשור).

לדעתי מי ש"זלזל" במבחנים (וככה גם בעתיד שלו וב-3 שנים מחייו) לא מגיע לו. מי שהשקיע ולא קיבל ציון טוב אז מגיע לו לנסות.

ועוד עניין אחד קטן רשמתי מלא - חריגים יש. אבל מן הסתם אנחנו קוראים להם חריגים ולא "רגילים" כי הם חריגים. אל תחפשו את הפרט תחפשו את הכלל.

זאת דעתי. יום טוב

לא רשום
26-02-11, 10:25
במקרה נכנסתי לפורום הזה וקראתי את האשכול והיה חשוב לי להגיב אז...

בתור מישהו שהתפקיד שלו בצבא מחייב התעסקות בנתונים-
יש 2 סוגים של חריגים
א. חריגים עם חריגה בנקודה אחת בלבד (דפר 50 ולא דפר 60, קבאות 51,52)
ב. חריגים עם יותר מנקודה אחת (דפר 40 ומטה)

למה זה משנה?
בסוף הקבלה לקצונה היא לא רק על סמך הנתונים האלה, אלא על ציון המבד"ק. ציון המבד"ק *משתקלל* עם ציון הקב"א שלכם. אני לא יודע את האחוזים המדויקים, אבל ההשפעה של הקב"א על ציון המבד"ק מהווה בין *שליש לחצי* מהציון הסופי.

עכשיו אני אקשר עם הקטע הראשון ששם חילקתי את החריגים לשניים- לקבוצה הראשונה (חריגה קטנה) יש סיכוי להוציא ציון מבד"ק עובר אם הם יפציצו במבד"ק. למה? כי החריגה שלהם היא קטנה, ואם הם "יחפרו" במבחני מבד"קים על ציון הקב"א שלהם ע"י כך שיקבלו ציון ממש גבוה, הציון המשוקלל שלהם יהיה עובר (ועובר בקטנה, כי שוב לציון הקב"א השפעה משמעותית).

לקבוצה השנייה (חריגה גדולה) זה בלתי אפשרי - לא משנה כמה הם יפציצו במבחני מבד"קים, ציון הקב"א שלהם יוריד להם את הציון לנכשל. לכן על הקבוצה השנייה לחתור לעשות מבחנים פסיכוטכניים חוזרים. רק בעזרת ציון חדש הם יוכלו להוציא ציון עובר במבחני המבד"ק.

שיהיה לכולם בהצלחה ו-
דרך אגב, אני יצאתי לקצונה בתור חריג (קב"א 51). אז זה אפשרי. אבל תדאגו להצטיין בשירות שלכם. אם הקב"א היה מקרי או לא? זה כבר יבדקו מבחני המבד"קים.

לא רשום
26-02-11, 13:59
איזה סוג "חריג" אני נחשב?
קבא 53
דפר 40{מבואס מזה,לא הלך טוב+לחץ ושטויות}
סימול עברית 8

תודה מראש,נורא חשוב לי להתקדם ולצאת לקצונה..

לא רשום
26-02-11, 20:00
איזה סוג "חריג" אני נחשב?
קבא 53
דפר 40{מבואס מזה,לא הלך טוב+לחץ ושטויות}
סימול עברית 8

תודה מראש,נורא חשוב לי להתקדם ולצאת לקצונה..

מקרה מיוחד ...
ממליץ לך לוודא את זה מול מדור מבד"ק אבל לפי מה שאני זוכר הקב"א הוא הציון שמשתקלל ולא הדפ"ר - אז בהנחה שזה נכון אתה יכול לגשת למבד"קים בלי לעשות פסיכוטכני חוזר.
אבל שוב, ממליץ לך לוודא את זה.
בהצלחה

לא רשום
26-02-11, 21:53
אני עוד לא משרת,אמור להתגייס בנוב' 11..
אתה אומר שיש מצב שאני יצא גם לא כחריג בגלל הקבא שיחסית גבוהה?
והאם המבדקי קצונה הרוב עוברים אותם ויוצאים לקורס?

לא רשום
27-02-11, 18:57
אני עוד לא משרת,אמור להתגייס בנוב' 11..
אתה אומר שיש מצב שאני יצא גם לא כחריג בגלל הקבא שיחסית גבוהה?
והאם המבדקי קצונה הרוב עוברים אותם ויוצאים לקורס?

לא. אתה חריג בוודאות. התכוונתי שלפי דעתי אתה שייך לסוג הראשון של החריגים - חריגה קטנה - שלא צריכים לעשות מבחנים חוזרים.
כמובן שתוכל לוודא את זה כשתתגייס....
והאם הרוב עוברים אותם? לא יודע להגיד לך, אין לי סטטיסטיקות. מי שמתאים עובר.
בנוסף, גם פה אפשר לצאת כחריגים. אבל ניתן לצאת כחריג רק אם אתה נקודה פחות ממה שצריך (מתוך סקאלה רחבה מאוד של ציונים)

לא רשום
27-02-11, 21:57
לא. אתה חריג בוודאות. התכוונתי שלפי דעתי אתה שייך לסוג הראשון של החריגים - חריגה קטנה - שלא צריכים לעשות מבחנים חוזרים.
כמובן שתוכל לוודא את זה כשתתגייס....
והאם הרוב עוברים אותם? לא יודע להגיד לך, אין לי סטטיסטיקות. מי שמתאים עובר.
בנוסף, גם פה אפשר לצאת כחריגים. אבל ניתן לצאת כחריג רק אם אתה נקודה פחות ממה שצריך (מתוך סקאלה רחבה מאוד של ציונים)

לא רשום תודה רבה לך על התשובות עזרתה לי
אני יתגייס עוד מעט כנראה גבעתי/גולני/הנדסה/צנחנים.
ישקיע בטירונות ובמסלול ויקווה לצאת לקורס מכים ולקצונה :)
שאלה אחרונה אם אני יתקבל לדובדבן/מגלן/אחד הפלסרים יהיה לי יותר קשה לצאת לקצונה?

לא רשום
22-07-11, 18:35
תקשיבו אני בן 14 וכן אני יודע שאתם חושבים מה הוא ילד קטן שלא מבין כלום מהחיים שלו.
אז זה לא נכון אני רוצה להיות בקרבי מאז שאני זוכר את עצמי.
אני מקווה להיות בדובדבן/צנחנים כמו כל המשפחה שלי.
יש מצב אתם אומרים לי מה זה המבחנים האלה כאילו איך אני מתכונן למבחני הקבא והדפר?
אני די טוב בלימודים עכשיו יש לי כושר גופני ממש ממש ממש ממש טוב.
אני ממש בלחץ [[כן כן כבר מהגיל הזה]] לקראת הגיוס אין לי מושג מה עושים מה מי מו~?!!?!?!?!?
מה עושים במבחני קבא אפשר דוגמא לשאלות?

אתם יכולים לשלוח לי את התשובה למיל idan43214@walla.com
בבקשה חייב עזרה!.

החלום שלי זה להיות בדובדבן או צנחנים

אה רגע ואני אשמח לדעת עוד מאנשים שיש להם ניסיון גם במבחנים וגם בימי גיבוש שזה ממש בלבל לי תצורה אם אני רוצה להגיע לדובדבן איך אני מגיע הבנתי שאפשר דרך גיבוש סירות.
תודה לעוזרים.

לא רשום
22-07-11, 18:42
סליחה על הדאבל.
אבל איך אני אמור להתכונן לגיבוש אפשר טיפים של דרכים להצלחה בדרך שלי להגיע ליחידת הצנחנים.

תשלחו לי תשובה למייל idan43214@walla.com

מנהל הפורום
23-07-11, 09:22
שלום לך אורח,
ידידי, הכל כתוב כאן בפורום, והפורום נועד למענה כאן בפורום כדי שכולם יוכלו לקרוא ולשתף- לא במייל...
:)
קרא כאן באתר.

idan43214
23-07-11, 13:47
אה טוב אבל איפה רשומים כל הדברים האלו?

מנהל הפורום
23-07-11, 16:47
מר idan43214 ,
השתמש באפשרות 'חיפוש' באתרנו.
המשך גלישה מהנה.

לא רשום
02-07-12, 11:45
יש לי קב"א 47 ודפ"ר 30 שזה גרוע אני יודעת אבל ממש השתדלתי במבחנים ואני תלמידה ממש טובה,
אני לא מחפשת להיות איזה מודיעינית בצבא ויש לי פרופיל 97
השאלה שלי היא אם אני אוכל ללכת ללהקה צבאית ותיאטרון צה"ל?
ואם זה לא יסתדר,אם אני איגש ערעור והקב"א תעלה בנקודה אחת ל48 יש אפשרוץ להיות מדריכת חי"ר ?

איתן תגר
02-07-12, 20:05
קבא 47 זה ממש לא טוב.
תפני מייד עם מכתב מבית הספר ותבקשי מבחן חוזר להעלאת קבא.
אני לא מבין מה את רוצה לעשות בצבא- לשיר או לירות?
או ללהקה צבאית ...או למדריכת חיר... אין אפשרות לכוון לשניהם.
אגב...עם קבא 47 אפשר ללהקה צבאית ואי אפשר בשום אופן למדריכת חיר.

לא רשום
02-07-12, 23:43
קבא 47 זה ממש לא טוב.
תפני מייד עם מכתב מבית הספר ותבקשי מבחן חוזר להעלאת קבא.
אני לא מבין מה את רוצה לעשות בצבא- לשיר או לירות?
או ללהקה צבאית ...או למדריכת חיר... אין אפשרות לכוון לשניהם.
אגב...עם קבא 47 אפשר ללהקה צבאית ואי אפשר בשום אופן למדריכת חיר.

איתן היקר,
אם כל הכבוד (ויש כבוד) אולי באמת קבא 47 זה "ממש לא טוב". אבל כן, גם אנשים שלומדים 5 יחידות אנגלית, 4 יחידות מתמטיקה, 5 יחידות פיזיקה ו5 יחידות ביולוגיה - מקבלים את הקבא הזאת.
לומר שהם מזלזלים במבחנים? ממש לא. לא הולך. אתה יכול להיות התלמיד הכי מעולה שיש, בעל פוטנציאל הגבוה ביותר ודווקא במבחני הצבא להצליח פחות.
אני מבינה למה אתה אומר שזה ממש לא טוב, אבל להגיד "אני לא מבין מה את רוצה לעשות בצבא- לשיר או לירות?" - ממש לא יפה ולא מכובד מן הראוי.

אולי אנחנו לא נהיה קצינות, ואתה יודע מה... זה הפסד של צהל, ואולי נהיה פקידות (לך תדע) אבל כל תפקיד והרי הוא מכובד. ולשרת בצבא, למען מדינת ישראל, לא משנה באיזה תפקיד- זה הכי חשוב.
אנחנו נשיר, ואפילו נרקוד עם קבא כזאת... ולירות? אולי בעתיד.

moom14
19-07-12, 22:07
היי היום ביררתי את הקב"א שלי והיא 48 רציתי לדעת לאילו תפקידים אני יכולה להיות בצבא ?

מנהל הפורום
20-07-12, 08:24
שלום לך moom14 ,
קב"א 48 אינו מן הגבוהים, אך יש עשרות תפקידים שונים בהם ניתן לשרת בצה"ל איתו - אל דאגה.
בהצלחה.