חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי
אתם נמצאים כאן: פורומים אתר יחידה
פורומים אתר יחידה

פורומים אתר יחידה (http://www.yehida.co.il/forums/index.php)
-   פורום שאלות רפואיות (http://www.yehida.co.il/forums/forumdisplay.php?f=31)
-   -   הסתרת מידע רפואי- חשוב לקרוא ! (http://www.yehida.co.il/forums/showthread.php?t=16481)

e 25-10-07 17:03

הסתרת מידע רפואי- חשוב לקרוא !

שלום
לאור ההודעות הרבות של גולשים השואלים האם מומלץ להסתיר מידע רפואי כדי להתקבל ליחידה מסוימת, החלטתי להציג בפניכם את החשיבות של מסירת מידע רפואי אמין.

רבים חולמים לשרת ביחידות מובחרות כגון טיס, שייטת, סיירת מטכ"ל ועוד. ואף מוכנים להסתיר מידע רפואי, על מנת להגשים את החלום, מבלי להיות מודעים להשלכות העתידיות.

ראשית, חוק שירות ביטחון קובע שעל כל מלש"ב לדווח על כל הבעיות הרפואיות ולמסור מידע אמין. העובר על חוק זה צפוי לעונשים.

למידע הרפואי שאתם מוסרים בצו ראשון יש השפעות מרחיקות לכת. בהתאם למידע זה נקבע הפרופיל הרפואי, שיבוצכם, הקלות מסוימות וכו'. ולכן חשוב למסור מידע מדויק, אמין, לדווח על כל בעיה רפואית- גם אילו שהיו בעבר, גם אם זה יפסול אתכם מיחידות מסוימת, וזאת על מנת שתעשו שירות צבאי תקין.

מיום הגיוס לצה"ל, אתם מקבלים טיפול רפואי מחיל הרפואה, לא יהיה לכם קשר לקופות החולים שהייתם מבוטחים טרם הגיוס, ז"א לא תוכלו לקבל מהם מענה.
הרופאים הצבאיים התמסכו על ההיסטוריה הרפואית עליה דיווחתם בצו ראשון.

כולם מכירים את התופעה של חיילים שהולכים להוציא גימלים ופטורים ללא סיבה מוצדקת, צה"ל מודע לתופעה, ואף פועל ביד קשה בנושא על מנת לצמצם את התופעה.
חיילם רבים משתמשים בדרכים מתוכחמות כדי להוציא גימלים, ואף מזיקים לעצמם.
דוגמה, חיל מתלונן על דם בשתן (שכנראה מצביע על דלקת או בעיה בכליות), וכדי להוכיח שאכן קיימת אצלו הבעיה הוא דוקר את עצמו, והדם שיוצא נכנס לקופסא של הבדיקה.

אלפי חיילים משתמשים בדרך זו, ולכן הבעיה הרפואית- "דלקת בשתן" מאוד מוכרת לרופאים בצה"ל, ולכן ההתייחסות שלהם לנושא מאוד קפדנית, ואף עלולה לפגוע בחייל שדובר אמת.
תארו לכם את הסיטואציה: חייל שסובל מבעיה דומה ואף קרתה לו בעבר, אך הוא "שכח" לדווח על הבעיה הרפואיות בצו ראשון, כי לטענתו הבעיה "לא כל כך חשובה", והיא קרתה רק כמה פעמים בודדות, כדי להתקבל לשייטת. אותו חייל יצטרך לעבור אצל מס' רופאים מומחים, לעבור בדיקות בשביל להוכיח שאכן הבעיה היא אמיתית. בשעה שהוא יכל לחסוך ממנו את הבלגן הזה כאשר הוא היה אומר רק כמה מילים על הבעיה הרפואית.

תארו לכם את סיטואציה נוספת: מלש"ב מסתיר מידע על רשרוש בלב כדי להתגייס לחטיבת גבעתי. כביכול ההסתרת המידע השתלמה לו, כי הוא התקבל לחטיבת גבעתי, החטיבה שהוא כל כך רצה לשרת בה.
במהלך אחד האימונים החייל מתומטט ומפונה לבית החולים במצב קשה, ומותיר את החייל עם נזקים חמורים מכשהיו לו. החייל הזה לא יקבל שום פיצויים מהצבא, שכן הם יבואו בטענות שהם לא היו מודעים לבעיותיו הרפואיות, ואם הדבר היה ידוע מלכתחילה לא היה מגויס לשירות קרבי. החייל והוריו ישאו באחריות!

עכשיו ח'ברה תגידו לי, האם שווה להסתיר מידע רפואי כדי להתקבל ליחידה מסוימת?

SaHr_69 25-10-07 20:55

קודם כול תודה על ההסבר :)

SATLAN 25-10-07 21:36

כן! ברוב המקרים, כן.

natip5 25-10-07 21:38

לא צריך להסתיר צריך להגיד להם את הכל בפנים
וגם אם למישו יש רשרוש בלב אז שיתנו לו לשרת בתור פקיד גם הוא לא צריך לרוץ בחולות ושלא כל אחד עם בעיה יגידו טוב יש לו קצת בעיה יאלה ניתן לו פטור.. 8)

mesika 25-10-07 22:16

צודק ב100% תודה על ההסבר

Legion877 25-10-07 23:12

שלום כפרה!
אני מבין אותך, אבל אתה יודע עד כמה זה קשה לוותר על חלום? אנשים שעושים את זה מבין את השלכות בעתיד(למרות שיותר מחצי אלא שמתגייסים ליחידות מובחרות רק בגלל וואסח).....
בקיצור בן אדם אף פעם לא יודע מה טוב בשבילו ונסיים אתה עם משפט אופייני: בילעם עד מתי תיספר לנו כבר יפה שירתת!
המשך גלישה מהנה , זין על מישטמטים

e 26-10-07 12:15

ציטוט:

פורסם במקור על ידי avivsabag
כן! ברוב המקרים, כן.

שלום
לא נכון! בריאות היא מעל הכל, והיא יותר חשובה משירות ביחידה מסוימת. כל הכבוד על המוטיבציה והרצון לשרת ביחידות מובחרות, אבל לא על חשבון הבריאות!
אני יודע כמה זה קשה לוותר על חלום, כי אני נתקלתי בסיטואציה הזאת, ולמרות זאת אני חושב שלא צריך להסתיר מידע- לטווח הארוך זה משתלם יותר.
חלומות לפעמים לא מתגשמים, כמובן שאתם לא צריכים לאבד תקווה, תנסו להגשים חלומות אחרים.
זכרו, לצבא אפשר לתרום בכל תפקיד בכל דרך, העניין החשוב ביותר הוא שתעשו את התפקיד על הצד הטוב ביותר!!!!!!!!!!!!!!!

R_U 26-10-07 13:33

Re: הסתרת מידע רפואי- חשוב לקרוא!!!!!

ציטוט:

דוגמה, חיל מתלונן על דם בשתן (שכנראה מצביע על דלקת או בעיה בכליות), וכדי להוכיח שאכן קיימת אצלו הבעיה הוא דוקר את עצמו, והדם שיוצא נכנס לקופסא של הבדיקה.

זה כמו שכתוב "אסור לנקב את המיכל" במיכלי לחץ כמו צבע או ספריי לשיער -
כאילו מה אתה נותן לאנשים עוד רעיונות? :lol: :lol:

גם אני נגד זה...צודק 100%

widf 26-10-07 19:34

ציטוט:

פורסם במקור על ידי R_U
ציטוט:

אני חושב שחייל שדוקר את עצמו ושם את הדם בשתן כדי להוריד פרופיל - צריך לקבל 21 נפשי..

e 27-10-07 18:36

ציטוט:

פורסם במקור על ידי R_U
ציטוט:

שלום
הדוגמה ניתנה לצורך המחשה בלבד, ולא כדי ללמד כיצד מוציאים גימלים.

e 27-10-07 18:43

ציטוט:

פורסם במקור על ידי widf
ציטוט:

פורסם במקור על ידי R_U
ציטוט:

אני חושב שחייל שדוקר את עצמו ושם את הדם בשתן כדי להוריד פרופיל - צריך לקבל 21 נפשי..

שלום
ראשית, חיילים משתמשים בשיטות אילו על מנת להוציא גימלים, ולא להוריד פרופיל.
תיהיה בטוח שלא יוציאו מישהו מהצבא בגלל הדבר הזה. אם הצבא היה משחרר כל אחד שעושה הצגות, אז לא היה נשאר לנו צבא.
תאמין לי שיש דברים שהרבה יותר גרועים! :lol:

R_U 28-10-07 05:00

ציטוט:

פורסם במקור על ידי e
ציטוט:

פורסם במקור על ידי R_U
ציטוט:

שלום

חחח ברור...זה היה בציניות..

e 28-10-07 11:59

ציטוט:

פורסם במקור על ידי R_U
ציטוט:

פורסם במקור על ידי e
ציטוט:

פורסם במקור על ידי R_U
ציטוט:

שלום

חחח ברור...זה היה בציניות..

שלום
הבנתי אותך, אני עוד לא מטומטם :lol:

רוני רון 28-10-07 18:04

עם מדברים על דרכים מרחיקות לכת להוצאת גימלים...יש לי סרטון של חבר שלי שאשכרה מנסה לשבור יד של מישהו אחר עם אלה,הקטע המצחיק הוא שהיד לא נשברה אלה סתם התנפחה למימדים מפלצתיים =]...

אני מאמין שצריך למסור את הנתונים האמיתיים פשוט מהסיבה שמי שמשקר פשוט מסכן את החיים של חבריו לצוות...לדוגמא: מישהו שהוא אלרגי לדבורים ולא מדווח על כך,ומשרת ביחידה מובחרת ,מסכן את כושר הפעולה וחייהם של חבריו לצוות, במקרה וייעקץ במהלך פעולה...וזו רק דוגמא אחת...

בקיצור חרא ברא!!!

29-10-07 00:40

אני מסכים איתך בכל מילה, כל מילה פה היא קודש....צריך לאמר את האמת תמיד

כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 18:56.

vBulletin -