חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

הגשת בקשת הת״ש חדשה לאחר פסילת ערעור   נכתב בתאריך 24-04-15 בשעה 15:35
No Avatar
Eli.Cohen לא מחובר Eli.Cohen
משתמש צעיר
שלח/ה 1 הודעות
שלח הודעה פרטית

אהלן.
קצת רקע - אבי הוא אדם חולה בגיל 63. לפני מספר שנים עבר שני אירועים מוחיים שהשאירו את צידו השמאלי בתפקוד לקוי, אך הוא המשיך לתפקד כרגיל. לפני כחצי שנה, כשאני נמצא כבר שנה בתוך השירות הצבאי, לקה אבי בשני התקפי לב רצופים (לראשון לא שם לב, לאחר השני הובהל לבית החולים).

בעקבות התקפי הלב עבר צינתור שלא צלח ולאחר מכן גם ניתוח מעקפים. עקב מחלות הרקע וכוויות באיזור החזה, לא החלים הפצע והוא היה כמה חודשים בבית חולים ולאחר מכן עבר לטיפול ביתי. עד היום הפצע עדיין לא החלים לחלוטין ועדיין קיים זיהום באיזור הניתוח. בבדיקות האחרונות התגלה כי ישנו סיכוי שהרופאים שכחו סיכה שבעקבותה נוצר הזיהום באיזור הניתוח והם ממתינים לראות האם יסגר הפצע לבד ויגמר הזיהום, או שבאמת יש שם סיכה וייתכן שיצטרכו לנתח מחדש.

נוסף על כך, התגלתה לאבי חסימה בעורקי הרגליים, אך אין אפשרות לטפל בה בעקבות בעיות בכליות שנוצרו עקב התרופות בהן משתמש לאחר הניתוח ועל מנת לשמור על ליבו. נכון להיום, אבי לא יכול ללכת לבד (נעזר בנו על מנת לא ליפול) ולא יכול ללכת למרחקים. כל כמה צעדים הוא צריך לשבת ולא יכול ללכת לבד מחשש שיפול.

כמו כן, הרופאים ציינו בבדיקת הלב האחרונה, שתפקודו של הלב של אבי עומד על 25% בלבד וזה מאוד מאוד מסוכן. יש לו שני קרישי דם בלב (אחד מהם נמצא באחד מחדרי הלב והשני לוחץ על הלב מבחוץ) שמהווים סכנה מהותית לחייו.

יש לי חמישה אחים, אך כולם בני 25+ ולא נמצאים בבית. 2 נמצאים מחוץ לעיר, 1 נמצא בחו״ל ועוד שניים לא גרים בבית ונמצאים עם המשפחה שלהם. אימי במצב בריאותי לקוי גם היא, כשיש לה בעיות ברגליים וגם היא נעזרת בי לצורך תפקוד יום יומי.

אבי ואימי שניהם נעזרים בי, שכן אני הבן היחיד הנמצא בבית ויכול לעזור להם מכל הבחינות. לכל בדיקה אני צריך ללכת, לכל הקניות והסידורים הנקיונות של הבית וכו׳ אני צריך לעשות. אני עוזר לאבא שלי להתקלח, ללכת, להתלבש וכו׳ שכן הוא מתקשה לבצע זאת לבד, אך איננו סיעודי באופן מלא. גם אימי נעזרת בי לפעולות יום יומיות, אך שוב, גם היא לא סיעודית אלא סך הכל נעזרת בי מכיוון שמתקשה ללכת על הרגליים, יש לה עודף משקל, בעיות לחץ דם וסכרת.

חשוב לציין שבעקבות המצב של אימי - היא לא יכולה לטפל באבי ואני היחיד שנותר לטפל בו ובה.

לפני כשבעה חודשים הגשתי בקשה להת״ש 7, שבסופה אושר לי הת״ש 3 בלבד. ערערתי על התשובה ומפקד הגף שלי (רס״ן), מפקד הבסיס שלי (סא״ל) ומפקד המערך בו אני נמצא (אל״מ) המליצו הת״ש 7, בנוסף להמלצת רופא להת״ש 5. הערעור הגיע לרמ״ח פרט בקרייה (אני נמצא בחיל האוויר, מערך הטכני), והיא שללה את הבקשה על הסף לאחר וועדה.

מהגשת הערעור והבקשה הקודמת, השתנה המצב הרפואי שבעקבותיו הגשתי את הבקשה ואני מעוניין להגיש בקשה חדשה, הפעם על אבי ועל אימי יחדיו ולא רק על אבי כפי שהוגש בבקשה הקודמת. למרות שמדובר בבקשה חדשה בעקבות שינוי משמעותי במצב, משק״ית הת״ש וקצינת הת״ש בבסיס שלי אמרו לי שהבקשה מועברת ישירות לרמ״ח פרט לאחר חתימת הגורמים הרלוונטיים, והגורם המאשר איננו אל״מ בדומה לבקשה רגילה, אלא רמ״ח פרט כאילו מדובר בערעור.

הבסיס בו אני נמצא הינו בסיס סגור שנמצא במרחק של פחות מ-100 קילומטר מביתי ולכן לא הועברתי. התפקיד שלי דורש לילות ושבתות ולכן לא מתאים, למרות שעד עתה אישרו לי לצאת מדי יום הבית על מנת לעזור להורים שלי, עד שתהיה תשובה מת״ש. לאחר שהתקבלה התשובה לפני כשבוע, הם החזירו אותי ללילות ושבתות וזה כמובן מצב שאין לי אפשרות לתפקד בו.

האם זה הגיוני? בקשה חדשה אמורה לעבור דרך הגורמים הראשוניים, ובמידה ותשובתם לא תמצא חן בעיניי אוכל לערער על כך, לא?

ומעבר לכך, האם זה הגיוני שאישרו לי רק הת״ש 3 על בקשה כזו? כיצד ייתכן שאני נמצא במצב כה קשה בביתי וזה מה שמאשרים? איך אני אמור לתפקד?

יש לציין כי נשארה לי שנה וחצי לשירות ואני לא מעוניין להשתחרר מהצבא, אלא להמשיך ולסיים את השירות על הצד הטוב ביותר, פשוט במקצוע ובבסיס שיאפשרו לי להיות כל יום בבית.

שבת שלום ותודה רבה.
0
תשובה : הגשת בקשת הת״ש חדשה לאחר פסילת ערעור   נכתב בתאריך 29-04-15 בשעה 17:26
<phrase 1=
הסגולה לא מחובר הסגולה
צוות האתר
שלח/ה 113 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום אלי,

ראשית, יישר כח שפעלת ועשית. לא כל בקשה מגיעה לרמ"ח פרט. אל לך לזלזל בהחלטה הסופית. קיימות מאחוריה סיבות וגורמים רבים שלרובם אין לנו גישה, כל שכן היכולת לבחון את כלל הגורמים (רפואי, כלכלי, תפקוד ביחידה וכו').
לאור ההמלצה של גורמי הת"ש בבסיסך להגיש שוב בקשה מחודשת שתועבר ישירות לרמ"ח פרט, הייתי מייעצת לך לתאר את הבעיות של אביך ואמך באופן אינטגראלי. כלומר לא בעיה א' ובעיה ב', אלא א' גורם לב' שגורם לג' וכו'. זה ייתן נקודת מבט חדשה עם ראייה רחבה של הדברים.
האם מוצדק או לא שקיבלת בסופו של דבר הת"ש 3? שוב פעם, אין לנו את הנתונים המלאים ואת כל תמונת המצב, ולכן אני נמנעת מלהביע את דעתי האישית. אני רק יכולה להביטח לך שבמחלקת פרט התייחסו ודנו על המקרה באופן מעמיק.

דבר חשוב שלא ציינת - איזה תפקיד אתה ממלא בצה"ל? נתון זה חשוב מאד בנוגע לטופס 55 והעברת בסיס. יכול להיות שהתפקיד שלך ייחודי לבסיסי ח"א בדרום, ואתה מתגורר במרכז? (אני מעלה השערה).

שיהיה בהצלחה!

" חייל טוב , זה חייל שטוב לו "
0
תגובה

הגדרות אשכול