חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

יוצא יהל"ם - סיפור השירות הצבאי האישי שלי   נכתב בתאריך 13-10-14 בשעה 17:38
No Avatar
diamond 07 לא מחובר diamond 07
משתמש צעיר
שלח/ה 1 הודעות
שלח הודעה פרטית

ראשתי לפני שאתחיל אני רוצה להודות למנהל הפורום באופן אישי על העצות שאם להודות הצילו לי את השירות. (מקווה שזה אותו מנהל משנת 2007 והוא קורא את זה)

אני משוחרר די הרבה זמן ואחרי תקופה ארוכה של לימודים בחו"ל .
לפני הגיוס שלי (מחזור מרץ 07) הייתי קורא פה הרבה מעיין בחוויות של לוחמים הן מהגיבושים שעברו והן משירות עצמו.

ועכשיו , שאחי הקטן מלש"ב בעצמו הוא משוטט פה גם כן לא מעט.

אני בוחר לשתף את הסיפור שלי משום שרפרפתי פה בימים האחרונים וראיתי כמה וכמה פוסטים על חיילים שנפצעו או מסיבות אחרות שלא תלויים בבחירה אישית שלהם נאלצו לצאת מהגיבוש לפני סופו.

אז לאחר שגוייסתי להנדסה קרבית מחזור גיוס מרץ 07 גם אני ניגשתי לגיבוש.
ביום השני לגיבוש נקעתי את הרגל בצורה די חמורה, רצתי צולע ושלחו אותי לחובש.
מכאן את הגיבוש כבר לא המשכתי, מיותר לציין מה הרגשתי באותו רגע נכון?
כעסתי על עצמי כעסתי ועל כל העולם.

שיתפתי את מה שקרה כאן בפורום ומנהל הפורום הציב בפניי אפשרות אחת : תהיי שפיץ בטירונות ולאחר מכן בדוק אפשרות לגיבוש וקח בחשבון שאם הסיכוי הקלוש הזה יתקיים יכול להיות שתרד מחזור.

ובתור אחד שעבר את זה אני מבין ללבכם, האי ודאות הזו של סיכוי קלוש ומירב הסיכויים שלא יתממש לא ממש מזריק מוטיבציה.

בכל זאת לא היו לי יותר מדי ברירות והתחלתי טירונות עם גדוד 603 ופשוט הצבתי לעצמי מטרה להיות חלומו הרטוב של כל מפקד.
לאחר הטירונות שבא השקעתי 150 אחוז מעצמי ובכל רגע נתון דאגתי להזכיר למפקדים ולקצינים את המטרה שלי נבחרתי למצטיין טירונות , נקראתי לשיחה עם המפקד האישי שלי שבישר לי שהוצע לי לעבור למחלקה של יהל"ם להמשך המסלול (2 מחיילי המחלקה יצאו משירות קרבי) .

אז חוץ מהמשפט הטחון אבל אין מה לעשות הכי מתמצת ונכון שיש: "הכל בראש" אסיים עם כמה טיפים למתמיינים.

א. תמיד תזכרו שאלה כמה ימים שעשויים להשפיע לכם על כל השירות וקחו את זה משימה משימה אל תחשבו כבר מההתחלה על סוף הגיבוש ואל תתעסקו עם סטטיסטיקה של כמה עוברים וכמה לא.

ב. כל דבר לפני שירות מבצעי בין אם זו הכשרה ובין אם זה גיבוש נועד לבדוק ולהכין אתכם לרגע האמת... כך ששורה תחתונה מי שיתקבל הוא זה שיראו עליו שבזמן פעילות מבצעית בזמן לחימה יהיה על מי לסמוך בעיניים עצומות , תמיד תזכרו שמי שמתקבל ליחידה ויוצא לפעילות מבצעית זה לא "אני" אלא "הצוות שלי".

ועצה אחרונה שלשמה שיתפתי פה את הסיפור שלי היא: הקשיבו לעצותיהם של מבוגרים ומנוסים מכם בתחומי הצבא, אני יותר משמח על כך.

לסיכום: נסגרת בפניכם דלת אחת? נכון אין לדעת מתי תפתח השניה , אבל בתור לוחמי הנדסה תמיד יכול להיות שתפוצצו את הדלת הראשונה
היה לי שירות מדהים עם אנשים אחד אחד משכמו ומעלה ותחושה שמיציתי אותו עד תום.

המון בהצלחה למתגייסים ולמתמיינים ואני פה למקרה שיש שאלות נוספות
0
תגובה

הגדרות אשכול