חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 24-07-08 בשעה 13:04
<phrase 1=
ראשון-תמיד לא מחובר ראשון-תמיד
ל"א בפורום
שלח/ה 517 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי SWAT_Please
אני מתגייס ב4/8 להנדסה ורציתי לדעת כמה דברים:
-האם אתה אישית תיהיה שם? (רשמת שהמיקום שלך זה בהל"צ..) ואם כן, מה התפקיד שלך שם?
-גם הטירונות וגם האימון מתקדם נערכים בצוקי עובדה שליד אילת? מה עושים בקשר לעומס החום שם?
-אני ממש לא רוצה להיות חייל רגיל, אני רוצה סוג של ייעוד. חוץ מיהל"ם, גיבוש יחט"יות ופלס"ר/גדס"ר איזה עוד אפשרויות יהיו לי? (פרופיל 97 ללא סעיפים)
-הבנתי שהנדסה קרבית בעיקר נועדה כדי לנטרל איומים של מוקשים, מטענים וכדו'. אז רציתי לדעת כמה מעורבים חיילי ההנדסה בלחימה עצמה? כלומר האם הם נכנסים (ראשונים כמובן ) לנטרל את המטענים ואז חוזרים לבסיס או שהם נשארים שם ותומכים בלחימה עם שאר הגדודים?

תודה רבה
היי
- לא, אני לא אהיה שם, אולי לכמה שבועות בודדים, אבל אין לי קשר עם הבט"ר. בכל אופן אני כאן לכל צרה ובקשה, בעיקר עקב ההכרות שלי עם המפקדים שלכם לעתיד, תנצלו אותי
- כן. מה עושים? סובלים בשקט אתה לוחם או משקי"ת ת"ש?
- יעוד? החיל הכי מעושר בצה"ל לא מספק אותך?
האופציות שלך רבות, תקרא את ההודעה הראשית ותתרשם ממה שהכי מושך אותך. יחטיו"ת אין.
- אתה לא מיועד לנטרל מטענים, אלא לפילוס הדרך. ברגע שתמלא את היעוד ההנדסי שלך אתה תופעל בהתחשב בהערכת המצב. מה שבטוח, אתה לא תסוג בחזרה לגבולות ישראל כששאר הצבא נלחם.

0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 31-07-08 בשעה 22:49
<phrase 1=
Nadav1991 לא מחובר Nadav1991
צוות האתר
שלח/ה 1,106 הודעות
שלח הודעה פרטית

אממ שאלה בקשר להנדסה.
האם בטירונות של הנדסה קרבית מקבלים פק"לים? ואם כן, האם הם זהים לאלה שמקבלים בחי"ר?

תודה
0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 01-08-08 בשעה 10:43
No Avatar

אורח
שלח/ה n/a הודעות

כן אחי... אותו דבר כמו בחי"ר
ברוכים הבאים להנדסה
0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 01-08-08 בשעה 11:53
No Avatar
אורח אחר
אורח
שלח/ה n/a הודעות

באופן היפוטתי (אני אפילו לא בן 17 עדיין), אם אני הולך להנדסה ויש לי פרופיל קרבי (82 ומעלה), יש איזשהו סיכוי שישימו אותי באב"כ? כי אני ממש לא רוצה אב"כ.
0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 01-08-08 בשעה 14:57
No Avatar
sgfs לא מחובר sgfs
משתמש ותיק
שלח/ה 536 הודעות
שלח הודעה פרטית

תמיד יש סיכוי אבל תכתוב בהעדפות את שאר הגדודים..
כל מקרה המחור גם יהיו בנות ככה שיהיו פחות בנים שיפלו לשם כנגד רצונם.

לגבי השאלות של ראשון תמיד.
הנדסה במלחמה הייעוד שלה זה לפרוץ את הדרך בעצם לחטיבות השיריון והחי"ר ובנוסף יכולה לשמש כיחידת חי"ר לכל דבר... בגלל שעוברת בערך את אותה הכשרה ויש לה את אותם אמצעים.
הכלי של הנדסה לפריצת מכשולים זה הפומ"ה שזה מין טנק בלי צריח שאפשר להתקין עליו כל מיני אמצעים לפריצת מוקשים או הנחת גשרים וכו'.
ובבט"ש הנדסה תופסת קו כמו כל חיל רגלים.
0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 02-08-08 בשעה 09:34
<phrase 1=
ל"א בפורום
שלח/ה 517 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי אורח אחר
באופן היפוטתי (אני אפילו לא בן 17 עדיין), אם אני הולך להנדסה ויש לי פרופיל קרבי (82 ומעלה), יש איזשהו סיכוי שישימו אותי באב"כ? כי אני ממש לא רוצה אב"כ.
החלוקה לגדודים היא אקראית. הסיכוי להגיע לאב"כ הוא 1 ל-4...

0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 02-08-08 בשעה 19:05
No Avatar
אורח אחר
אורח
שלח/ה n/a הודעות

יש דרך להחליף לגדוד רגיל אם אני ממש ממש מראה להם שאני רוצה ומתעקש? כי סה"כ אב"כ זה פחות קרבי, וגם הביקוש להנדסה הוא הכי נמוך בצה"ל ליחידה\חיל קרבית, אז אם כבר בן אדם בא להנדסה מרצון, ורוצה קרבי, לא הגיוני שקצת יזרמו איתו?
0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 02-08-08 בשעה 19:37
<phrase 1=
ל"א בפורום
שלח/ה 517 הודעות
שלח הודעה פרטית

מבחינת צה"ל, הביקוש הוא לא רלוונטי. הוא מקבל את המכסה שלו לחיילים פר מחזור, בין אם הם מעוניינים לשרת באותו חיל ובין אם לא.
אתה יכול להיות הכי מאוכזב והכי מדוכא בעולם, זה לא ישנה למערכת כי לה יש את חייל X שימלא את המקום הדרוש. לא, לא "יזרמו" איתך כי מין הסתם הם כבר רגילים לבקשות של חיילים לעבור מגדוד X לגדוד Y, בעיקר מגדוד האב"כ לגדודי חה"ן, אז מין הסתם שהבקשה לא תמולא. אלא אם כן יש לך בעיות לשרת באותו הגדוד מטעמי דת(אי רצון לשרת עם בנות, מטעמי דת) ואז ישקלו את העברתך באופן יותר רציני. אבל פחות או יותר, אם הגעת לגדוד כלשהו, הסיכוי שתשאר שם גבוה.

כמובן שהיו מקרים מעולם.

בינינו, לא אני ולא אתה יכולים לקבוע את רמת ה"קרביות" של גדוד האב"כ כי שנינו לא יודעים מספיק מה מתרחש שם. ממה שאני יודע, הם עושים דברים מאוד חשובים ומאוד מעניינים. השירות שם יכול להיות מאוד מספק, אם כי הלוחמה שלהם לוקחת פן שונה משאר הגדודים.

0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 03-08-08 בשעה 03:18
No Avatar
מוהנדס עתידי
אורח
שלח/ה n/a הודעות

דווקא בן דוד שלי היה קצין באב"כ. הוא בעצמו הודה שאב"כ הם חבורה של כוסיות שלא עושים כלום כל היום. אבל מוסיף שהוא נהנה בשירות שלו, למרות שגם הוא לא רצה להגיע לשם...אבל הכניסו אותו לשם והוא לא הצליח לצאת.

בכל מקרה - יום שני מתגייס.
יום שלישי כבר בבהל"צ!!
0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 11-08-08 בשעה 18:17
<phrase 1=
ל"א בפורום
שלח/ה 517 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי מוהנדס עתידי
דווקא בן דוד שלי היה קצין באב"כ. הוא בעצמו הודה שאב"כ הם חבורה של כוסיות שלא עושים כלום כל היום. אבל מוסיף שהוא נהנה בשירות שלו, למרות שגם הוא לא רצה להגיע לשם...אבל הכניסו אותו לשם והוא לא הצליח לצאת.

בכל מקרה - יום שני מתגייס.
יום שלישי כבר בבהל"צ!!
זה שהוא היה קצין ובחר לעשות יותר ממה שהוא חייב במקום הספיציפי הזה, אומר משהו על הגדוד מנקודת מבט של מישהו שכבר בפנים.

0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 16-08-08 בשעה 08:31
No Avatar

אורח
שלח/ה n/a הודעות

תבואו יש צחוקים :mrgreen: :PARTY:
0
חבר'ה   נכתב בתאריך 09-09-08 בשעה 12:51
No Avatar
שימרוןן
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אני טבח ב605 הגגוד הכי טוב של הנדסה אל תאמינו לחארטות שאומרים על הנדסה הנדסה זה החיל הכי טוב שיש כל מי שלפני גיוס שיבקש להגיע להנדסה זה אחלה חיל יש בו אחלה חבר'ה והמפקדים הם אחלה של מפקדים כמו בכל חיל לוחם גם בהנדסה אוכלים חרא וטוחנים שמירות עד המוות אבל יש לנו את החבר'ה המובחרים ואת החבר'ה הכי טובים כדי לכם!!!
אש אש אש 605...
0
גדוד 605   נכתב בתאריך 10-09-08 בשעה 17:19
No Avatar
איתי כהן
אורח
שלח/ה n/a הודעות

:cry: ops: הגדוד שלי והפלוגה שלי 605 וצמ"ה שלתים :lol: :idea:
0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 21-10-08 בשעה 04:20
No Avatar
alons לא מחובר alons
צוות האתר
שלח/ה 698 הודעות
שלח הודעה פרטית

יש לי שאלה..
אני מאוד מעוניין להיות בהנדסה..אך אני לא שלם עם ההחלטה
אני מפחד לא מהגדודים
אני מפחד ליפול בצמ''ה
או ליפול לאב''כ ששמה אני ממש לא רוצה
יש דרך שיתחשבו בבקשה שלי ואם אוסיף שאני שומר מסורת ומטעמי דת לא רוצה לשרת בגדודי האב''כ? יכולים לקבל זאת?

אין לי בעיה עם הגדודים
השאלה אם יש אפשרות לבקש והאם הם הולכים לקראתך לקראת הבקשה שלך?

כמו כן שוב אני אשאל יש השפעה לנתונים גבוהים?
יכולים לאתר אותך לפי הנתונים למחס''ר לפיקוד וליהל''ום

כמו כן אני אגיד שאני מייעד ליהלום בין אם זה ס''פ מדרון מושלג או יעל בכל הכל!
0
תשובה : הכל על חיל ההנדסה הקרבית   נכתב בתאריך 23-10-08 בשעה 12:04
<phrase 1=
ל"א בפורום
שלח/ה 517 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי alons
יש לי שאלה..
אני מאוד מעוניין להיות בהנדסה..אך אני לא שלם עם ההחלטה
אני מפחד לא מהגדודים
אני מפחד ליפול בצמ''ה
או ליפול לאב''כ ששמה אני ממש לא רוצה
יש דרך שיתחשבו בבקשה שלי ואם אוסיף שאני שומר מסורת ומטעמי דת לא רוצה לשרת בגדודי האב''כ? יכולים לקבל זאת?

אין לי בעיה עם הגדודים
השאלה אם יש אפשרות לבקש והאם הם הולכים לקראתך לקראת הבקשה שלך?

כמו כן שוב אני אשאל יש השפעה לנתונים גבוהים?
יכולים לאתר אותך לפי הנתונים למחס''ר לפיקוד וליהל''ום

כמו כן אני אגיד שאני מייעד ליהלום בין אם זה ס''פ מדרון מושלג או יעל בכל הכל!
לצמ"ה לא תצא אם לא תבקש או תרצה בכך. קורס צמ"ה הוא אומנם לא התנדבותי אבל זה תלוי לגמרי באישיות החייל. ישאלו אותך אם אתה מעוניין לפני המיונים וכמו כן תעבור ראיון שבו תציין שהשאיפה שלך לא נמצאת בצמ"ה.
בקשר לאב"כ, אכן אם ישנה בעיה מטעם דת לשירות צמוד עם בנות, אתה לא תשרת ביחידה.
במידה ואתה מגיע לגדוד, פשוט תגיד לקצינים שלך שאתה דתי והעובדה מפריע לך, תוכיח שאתה אכן דתי ולא מחרטט ואין שום סיבה שיחזיקו אותך שם. אם זה לא יעבוד, תפנה אל הרב של בהל"צ והוא יזיז את העניינים.

בקשר לנתונים, אין קשר בין זה לבין המחס"ר. המיונים למחס"ר נערכים רק על פי יכולות שהפגנת במהלך המסלול(וגם כמו שציינתי בהודעה הראשית, בעלי הנתונים לפיקוד לא יקבלו העדפה למחס"ר). בקשר ליהל"ם אני לא יודע.

0
תגובה

הגדרות אשכול