חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

התקלות בכפר דבל במלחמת לבנון השניה   נכתב בתאריך 23-06-14 בשעה 13:48
No Avatar
Mark666 לא מחובר Mark666
הפז"ם דופק
שלח/ה 97 הודעות
שלח הודעה פרטית

התקלות בכפר דבל במלחמת לבנון השנייה
2006, חודש תשיעי להריון.
מגויס לצו שמונה ליחידה שלי במילואים בתור צלף, המדינה בוערת.
ההתלבטות בין להזניח את החברים שלי בקרב או את אשתי ההרה היתה קשה.
האימון בצאלים היה מפרך ולא קשור למתאר הלחימה, אבל זה מה יש, מנצלים כל דקה לשיפצורים ואימון. אני והצלף השני, תפרנו חליפות גיליס, שיפצרנו והתאמנו מלא.
היה לי כדור אחד, 7.62 ששמרתי בכיס החולצה -ליד הלב, ידעתי שזה יהיה הכדור הראשון שאירה.
ערב אחד סיימנו את האימון ואני מקבל טלפון מאישתי (לשעבר) "אני חושבת שהלילה זה הלילה".
מותש, עייף וחסר שעות שינה, עולה לרכב, מגיע באישון לילה ללוות אותה בצירים ובבוקר לחדר לידה. היה מדהים. אחזקתי בביתי הבכורה בידיי והסתכלתי לה בעיניים, היא השיבה מבט- בכיתי.
באותו ערב אני מקבל טלפון מהמפק"צ, "נכנסים" הוא אומר ושואל אם אני מגיע, קרוע ומתחבט נישקתי לשלום את המשפחה ונסעתי לגבול, שם כולם היו מוכנים לכניסה.

נכנסנו, מלווים בהפצצות של תותחנים לכל אורך הדרך, הולכים כמה פלוגות וגדודים במקביל, כל הציוד עלינו (300 כדור צלף). מה חשבתי לעצמי !?
נוצר פקק בכניסה לכפר "דבל" - כפר שהמודיעין טען שהוא "מטוהר" ושאין חשש. המטרה היתה כפר "אשרף"- "מפוצץ במחבלים"-כך טען המודיעין. כוח המילואים שלנו, הנחשב למובחר של הצנחנים יצא יחד עם ההנדסה שלנו וסיירת יע"ל (עם הרבה חומר נפץ). המשכנו צפונה מעל "תלת אבו טויל" בדרכינו ל"אשרף" לפתיחה לוגיסטית, מאות לוחמים, פלוגה אחר פלוגה. היינו אמורים לתפוס מבנים לפני אור ראשון אך בגלל הפקק בכניסה ל"דבל" לא הצלחנו להגיע למבנים הייעודיים ולכן נבחרו אחרים מבודדים.
נכנסנו למבנה (היה חשש שעלו עלינו, אך בדיעבד ההתראה המודיעינית, שניתנה מבעוד מועד, נעצרה אצל המפקדים הבכירים ולא הגיעה לרמות המפקדים בשטח).
שתי פלוגות, נדחסו למבנה עם 2 קומות.
הצוות שלי נכנס למבנה סמוך...

בערך ב9.30 בבוקר, נורו לעבר המבנה הסמוך אלינו שני טילי נ"ט שפגעו בלוחמים ובתחמושת (כל לוחם סחב 40 ק"ג חומר נפץ). מהפיצוצים נפגעו לוחמים, המבנה התמוטט וגרם גם הוא לנפגעים, כתוצאה מכך נהרגו 9 לוחמים ונפצעו כ-40 לוחמים. כמחצית הכוח נפגע. (הטיל השני נורה על הפצועים שיצאו החוצה).
חברים מהסדיר ומהמילואים נהרגו ונפצעו...

חילצנו את הנפגעים לאחור שוב דרך הציר הלוגיסטי תוך ירי מונע לכל הכיוונים. דרשנו חילוץ במסוקים, וזה לא הגיע. המתנו כ- 3 שעות. בזמן הזה בן סלע דימם למוות.
מי שכן הגיעו לחלץ היו לוחמי גדס"ר גולני אוגדה 91 שישבו צפונה מאתנו ב-"קוזה" ותוך 30 דקות ביחד עם כוחותינו הביאו את ההרוגים והפצועים ע"ג אלונקות לגבול.
אחרי האירוע שבו חוסלה לנו פלוגה שלמה (מחציתה נהרגו או נפצעו והשאר עסקו בחילוץ והצלה), המשכנו צפונה ל"רשף", פצועים וחבולים.
הליכה לילית, המ"פ קורא לי ולצלף השני. הוא טען שראה נצנוץ בשלוחה שלידינו, "סרקו את השטח" אמר.
עלינו לתצפית, אני המפקד, הצלף השני מודיע שהוא מזהה חוליית מחבלים.
אני מבקש הכוונה, ולא מצליח לזהות.
הוא טוען שהוא חייב לירות כי הם בתנועה ונאבד אותם,
אני מתחנן "אל תירה חכה שנעשה מטח"
אל תירה !
הוא יורה !
מודיע שמחבל אחד נפל ושהוא יורה בשני, האדרנלין מציף אותי, הגרון חנוק אני מנסה לזהות, למצוא אותם !
בשבריר שניה לפני שהוא ירה את הכדור השני במחבל השני, זיהיתי אותו.
שוכב עם הפנים לכיוון ישראל, קסדה, אפוד מכוון נשק.
הצלף השני ירה, ראיתי את הנתז חצי אלפית בשעה תשע (שפה של צלפים) ליד המחבל-הוא פספס,
תיקנתי אוטומטית ואינסטינקטיבית יריתי-(הכדור ששמרתי בכיס), הראש של המחבל עף.
המחבל השני חוסל, מרגיש בסרט, הגוף מוצף באדרנלין המוח לא מצליח לחשוב.
המ"פ רץ אלינו וכועס "למה ירינו" ? "על מה ירינו"? "מי נתן לנו אישור? "
אין לי תשובות,
באותו הרגע אנחנו שומעים מאותה השלוחה...
"צה"ל צה"ל לא לירות!!!!
הלב נופל, אני לא יודע מה לעשות, הפאניקה גוברת, הלב דופק...
בלאגן מטורף בקשר, אף אחד לא יודע מי נמצא איפה, ממשיכים לתצפת על הדמויות שחיסלנו ורואים איך מגיעות עוד שתי דמויות ומרימות אותן "אחד על אחד" וסוחבות אל מעבר לשלוחה.
כלום לא ברור-אני מבחינתי בטוח שחיסלנו שני חיילי צה"ל.
הכוח ממשיך תנועה. מתמקמים בשיחים, מול השלוחה המדוברת (350 מטר).
נכנס לשיח לבד בתור צלף כדי שאוכל לעבוד בשקט,
אבל המוח לא עובד, אני בטוח שהרגתי חייל צה"ל. מחשבות אובדניות עוברות לי בראש ובמקביל המבט של בתי הבכורה מהחדר לידה.
מדמיין איך אני מגיע לאם השכולה ואומר לה "אני הרגתי את בנך".
החיים שלי נגמרו...

כעבור יומיים של חוסר אכילה, בקושי שתיה ותחושת אבדון גדולה המ"פ קורא לי לשיח שלו.
כשהגעתי הוא היה מחויך ואמר, "מזל טוב הם היו מחבלים". מסתבר שהמודיעין שלנו "קלט" את המחבלים סוחבים את הגופות ל"שמורת טבע" של החיזבאללה.
לא האמנתי-קיבלתי את חיי בחזרה, איפשהו נלחץ כפתור הריסטראט.
המ"פ עוד הוסיף שאותה חוליה של ארבעה מחבלים היו 10 מטר מאחורי כוח צה"ל שלא ידענו שבכלל נמצא באותה שלוחה, המחבלים "התגנבו" "לתפור" את הכוח הזה וקרוב לוודאי שהצלנו כמה נפשות.
החיים שלי, קיבלתי אותם בחזרה, או בעצם-נולדתי מחדש...
מאז החיים שלי עברו הרבה תהפוכות שככל הנראה נובעות חלקית מהסיפור הזה.
הסיפור הזה לא סופר בשום מקום וזאת הפעם הראשונה שאני מעלה אותו על הכתב.

הרגשתי צורך לשתף וזה הציף אותי.
0
תשובה : התקלות בכפר דבל במלחמת לבנון השניה   נכתב בתאריך 23-06-14 בשעה 14:59
<phrase 1=
ש-13 לא מחובר ש-13
מ"א בפורום
שלח/ה 713 הודעות
שלח הודעה פרטית

אין לי מילים. סיפור עוצר נשימה, תודה ששיתפת!
0
תשובה : התקלות בכפר דבל במלחמת לבנון השניה   נכתב בתאריך 24-06-14 בשעה 09:23
No Avatar
Mark666 לא מחובר Mark666
הפז"ם דופק
שלח/ה 97 הודעות
שלח הודעה פרטית

תודה שקראת
תיקנתי הגהה ושגיאות כתיב...
עכשיו זה יותר טוב
0
תשובה : התקלות בכפר דבל במלחמת לבנון השניה   נכתב בתאריך 19-10-14 בשעה 16:24