חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

גבעתי, כפיר או נח"ל?   נכתב בתאריך 04-02-17 בשעה 11:09
No Avatar
shalevws לא מחובר shalevws
משתמש צעיר
שלח/ה 1 הודעות
שלח הודעה פרטית

יש לי עוד כמה ימים צו ראשון ושמעתי שאם אני לא נחוש בדעתי לדעת לאן אני רוצה להתגייס זה יוריד לי מהקב"א.
אני מתלבט כבר כמה שבועות לאן להתגייס ועדיין לא הגעתי להחלטה.
גבעתי, כפיר או נח"ל?
אני לא יודע כל כך מה ההבדל בין החטיבות לכן אני שואל.
תודה לעוזרים
0
תשובה : גבעתי, כפיר או נח"ל?   נכתב בתאריך 04-02-17 בשעה 20:05
No Avatar
nit166 לא מחובר nit166
הפז"ם דופק
שלח/ה 42 הודעות
שלח הודעה פרטית

זה לא יוריד לך מהקב''א, בראיון אתה צריך להראות מוטיבציה ונחישות לתרום ולשרת ( כמובן שאם יהיה לך יעד בראש זה רק יוסיף וגם יעזור לצבא להבין איזה מיונים לשלוח לך)
לשאלתך, בין הנח''ל לגבעתי אין כל כך הבדל (תיקח מחשבון שמגבעתי אתה יכול להתקבל לרימון דרך גיבוש בעוד שלנח''ל יש רק את הגדס''ר ומה שבתוכו)
לרוב גם בנח''ל האנשים הם משנת שירות (ש''ש) או מכיניסטים שזה טיפוס קצת שונה מהמלש''בים שמתגייסים אחרי תיכון, לא ץמיד מרגישים בהבדל אבל לי יצא לשרת בשני יחידות ובהחלט שמתי לב להבדל בין השניים.
אבל בסה''כ הגדודים של כל החטיבות עושים בסדיר אותו דבר שזה קו ואימונים.
כפיר אם אני לא טועה תופסים קו רק באיו''ש (לא סגור על זה כל כך אם תרצה אני אברר לך)
ותיקח בחשבון שאם אתה לא ממוין ליחידה כלשהי ואתה רוצה לצאת למיוחדות יש לכפיר את האופציה לצאת מהגיבוש לעוקץ/לוט''ר יחידות מצוינות.
מה שכן יש על כפירניקים סטיגמה שהם דפ''רים וכו' (אין צורך להרחיב כי זה סטיגמה ותו לו, יצא לי לשרת עם כמה חבר'ה מכפיר שהם אחלה אנשים)
0
תשובה : גבעתי, כפיר או נח"ל?   נכתב בתאריך 04-02-17 בשעה 20:23
<phrase 1=
חנןשוורץ לא מחובר חנןשוורץ
הפז"ם דופק
שלח/ה 46 הודעות
שלח הודעה פרטית

אחי זה שטויות,כשאני עברתי צו ראשון אני אמרתי הנדסה קרבית, אבל לא ממש ישאלו אותך איזה יחידה במדויק וזהו אתה חתום נעול לשם, יהיה עוד מלא זמן עד הגיוס ובדרך לשם תהיה לך מנילה וסביר להניח מיונים אם תתאים לתפקידים, אז אל תהיה בלחץ מזה. בהצלחה ויהיה טוב אל תתדאג

0
תשובה : גבעתי, כפיר או נח"ל?   נכתב בתאריך 05-02-17 בשעה 21:34
No Avatar
איתן תגר לא מחובר איתן תגר
צוות האתר
שלח/ה 7,831 הודעות
שלח הודעה פרטית

התשובה האחרונה שגויה. היום יותר מתמיד ישתדלו מאד לתת לך מה שאתה מבקש. בעיקרון אלו 3 חטיבות טובות - חטיבות חיר לוחמות ולכל אחת יש דברים טובים ודברים גרועים. חשוב שתבחר ותבקש אחת מהן בעדיפות לדעתי לא חשוב איזה העיקר שתבחר. ותצמד לבחירה. בשום מקרה זה לא מוריד קבא. אבל כדאי שתלך לחוג כושר קרבי שם גם תלמד את ההבדלים בין החטיבות וגם תכין את עצמך לצבא. בכל אחת משלושת החטיבות יש גדודי סיור או יחידות מיוחדות שצריך ללכת לגיבוש ולהצליח כדי להתקבל למיוחדות- זאת צריכה להיות המטרה שלך.

0
תגובה

הגדרות אשכול