חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

גיוס   נכתב בתאריך 12-02-17 בשעה 09:31
No Avatar
אמא22 לא מחובר אמא22
משתמש צעיר
שלח/ה 2 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום לכם,
בני עבר צו ראשון : פרופיל 82, קבא 53 ודפר 80.
הילד כבר קיבל תאריך ליולי 2018.
עפ"י מה שאני רואה מדובר בחיל קרבי.
בני ילד עם בעיות תקשורתיות וכן דימי עצמי נמוך וחסר בטחון לפי דעתי ואני מאמינה כי אינני טועה אם יהיה ביחידה קרבית הנזק יהיה גדול.
כמו כן הילד לא מצליח להשתתף בשעורי ספורט כי מאוד קשה לו.
כאמא מה עלי לעשות?
וכמובן שאין לנו מושג לאן לפנות.
בני מטיי במחשבים, מתמט', פסיקה והכי מתאיים לו תפקיד עם מחשבים. (5 יח')
מדובר בילד חכם, מצטיין ומוכשר עם בעיות חברתיות ודימוי עצמי נמוך
אילו יחידות מומלץ שהוא יבקש?
תודה
0
תשובה : גיוס   נכתב בתאריך 12-02-17 בשעה 12:10
No Avatar
איתן תגר לא מחובר איתן תגר
צוות האתר
שלח/ה 7,831 הודעות
שלח הודעה פרטית

לאימא של חייל שבדרך. קראתי בעיון את מה שכתבת, לצערי אנחנו לא הכתובת, וגם אם יתנו לך כאן עצות... לא מדובר במשהו שמחייב או רשמי, למקרה שלך, עצות של חיילים לא בדיוק יועילו. אני ממליץ לך לפנות במכתב אישי לראש אכא ואולי משם תהיה התקדמות.
אני חייב להגיד שנראה לי שיש בגישה שלך עודף התערבות במה שקורה- מי שמתקרב לגיל 18 צריך לטפל בדברים הללו בעצמו, וממילא ברגע שיתגייס יצטרך לעמוד ברשות עצמו, ואולי יפה שעה אחת קודם..

0
תשובה : גיוס   נכתב בתאריך 12-02-17 בשעה 12:16
No Avatar
e לא מחובר e
עצם הפז"ם נשברה
שלח/ה 3,480 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום
האם לילד יש אבחון שמצביע על הבעיות שציינת לעיל? האם הוא דיווח על הבעיות הנ"ל בשאלון הרפואי?
במידה ויש אבחון שיפקסס את האבחון ללשכת גיוס בצירוף מכתב שמפרט את הבעיות וכיצד זה בא לידי ביטוי.
הם כבר יזמינו את להמשך בדיקה אצל הגורמים הרלוונטים.
בהצלחה!

בהצלחה!
0
יש אבחונים   נכתב בתאריך 12-02-17 בשעה 14:00
No Avatar
אמא22 לא מחובר אמא22
משתמש צעיר
שלח/ה 2 הודעות
שלח הודעה פרטית

להתערבות שלי יש הצדקה.
הילד מאובחן מגיל קטן מאוד עם בעיות תקשורת וטופל.
למרות הכל בזכות האינטילגינציה הגבוהה שלו השתלב במסגרת לימודים רגילה ואף בכיתה המדעית כבר מהחטיבה.
הילד הופנה ללאבחון פסיכאטרי ערב משברים קשים שהחלו כבר בכיתה ט', באיבחון הכל יצא בסדר, אבל אובחנו בעיות ריגשיות , דימוי עצמי נמוך ובעיות תקשורת, הילד מסרב לטיפול וכן מסרב להעביר לצבא מסמכים.
על כן, אני כן מתפקידי כאם לדאוג שמצבו לא יורע!
וכן לבן שלי יש פוטנציאל אדיר!! אבל חבל שבגלל שטות שבו יסימו אותו בתפקיד שלא מתאים הילד ישבר ...
בכלל לא ברור לי איך מי שישב מולו בצו ראשון לא קלט ? בטוח לא ישב מולו בעל מקצוע כי כל פסיכולוג או מי שעבד בחינוך מיוחד או ילדים עם בעיות רגשיות תוך דקה - שתיים היה עולה על זה.
ועכשיו אני לא מחפשת המלצה מכל מיני חיילים (את זה יש ברשת) הורדת פרופיל וכו' וכן אני יכולה להתשמש בבעיות תש כי אני נכה והילד עוזר הרבה בבית. אנחנו לא מחפשים שטויות פשוט הדרכה לאן לפנות ועם מי לדבר על מנת להתאים לו תפקיד המאים לו רגשית.
תודה וסליחה על האורך
0
תשובה : גיוס   נכתב בתאריך 12-02-17 בשעה 18:43
No Avatar
צוות האתר
שלח/ה 7,831 הודעות
שלח הודעה פרטית

אימא. קראתי הכל. והיססתי אם לענות.
גם מתגובתך האחרונה עולה שוב עמדתך שאת המגן הקדמי ואת יודעת את המצב, ואת מאמינה בכנות שחובתך להתערב, ולעשות את כל ההגנה שאפשר.
הילד בן 18. הוא הולך לעזוב את הבית, הוא יהיה ברשות עצמו. לא כל החיים את תוכלי להיות שם ובדאגתך לגונן עליו,
את מעבירה ביקורת על המראיינים והממיינים, ואין לי ספק שבהמשך את תיראי את הבעייתיות עם המפקדים והמחליטים ונותני הפקודות והאנשים מהעולמות אחרים שיהיו אתו בשרות.

אין לי אלה לומר לך -הרפי,! שחררי קצת את ההגנה, תני לו להתמודד.
הוא מסרב להעביר לצבא מסמכים - שיתמודד עם זה.,הוא מסרב להציף את הבעיה שלו- את לא יכולה להיכנס במקומו ולא יכולה לשרת בצהל במקומו.

ואיני מגיב לגופו של עניין כי להערכתי לא שם הבעיה.

0
תשובה : גיוס   נכתב בתאריך 13-02-17 בשעה 10:20
No Avatar
e לא מחובר e
עצם הפז"ם נשברה
שלח/ה 3,480 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום
אני מבין ללבך ואת הבעיה, ולכן אני בניגוד לידידי איתן תגר, אני חושב שמחובתך לשלוח ללשכת גיוס את המסמכים הרפואיים ולכתוב מכתב שמפרט את בעיותיו הרפואיות.
אני ממליץ לך לפעול במהרה ובלי להסס. בבריאות לא משחקים!
בהצלחה!

בהצלחה!
0
תשובה : גיוס   נכתב בתאריך 14-02-17 בשעה 15:13
No Avatar
צוות האתר
שלח/ה 7,831 הודעות
שלח הודעה פרטית

וההבדל ביני ובין e שהגיב פה - שלי היו 4 ילדים בצבא כולם קרביים ובאותו פרק זמן.

0
תגובה

הגדרות אשכול