חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

עזרו לי | רוצה להגיע הכי רחוק שאפשר ובפרט יחידות מיוחדות   נכתב בתאריך 12-02-17 בשעה 15:21
No Avatar
ItsKiDo לא מחובר ItsKiDo
משתמש צעיר
שלח/ה 2 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום,

אני בן 19, לפני גיוס.
החלום שלי מאז שהייתי ילד קטן היה להגיע ליחידה הכי מובחרת שאני מסוגל. אם להיות יותר ספציפי, החלום היה סיירת מטכל.

בצו ראשון שלי, קיבלתי פרופיל 72 מחשש לשאריות מאסטמת ילדות. מאז נלחמתי בלי הפסקה במשך שנה, אפילו עשיתי איזה ניתוח באף שהיה יכול לעזור לי אפילו יותר, ורק לא מזמן אחרי שהצגתי לצבא תוצאות של בדיקת תפקודי ריאה שעשיתי, בדיקה שמוכיחה שאני תקין, העלו לי את הפרופיל ל97 ואמרו שאני תקין לסיירות (למעט שייטת 13 אבל זה פחות רלוונטי).

מאז קיבלתי זימון למיוני טייס (אני באמצע התהליך) וזימון ליום סיירות (בינואר).
(אגב, התאריך גיוס שלי במרץ).

קרעתי את התחת לקראת היום סיירות. בניתי עם קרוב משפחה שלי (אדם עם השכלה מתאימה) תוכנית אימונים לקראת היום סיירות ועבדתי קשה. אני יודע גם שהמנטליות והצורך לא להישבר לא משנה מה קורה זה הדבר הכי חשוב במבחנים האלו. בתור אחד שעסק בספורט ואימונים כל החיים אני מכיר את זה ומוכן לזה.

אך כשהגיע היום סיירות המזל נעלם. הרגשתי נוראי ולא הצלחתי לישון אפילו טיפה בלילה שלפני. אבל כשהגעתי לשם התחושה הנוראית דעכה (אני מניח בגלל האנדרנלין), וזה גרם לי לעשות טעות ענקית. להמשיך ביום סיירות ולא לבקש דחיה מסיבה בריאותית. הגעתי למבחן הראשוני של הריצת 2000, מבחן שלא הייתה אמורה להיות לי שום בעיה איתו. אבל כשהוזנקתי, כל התחושה הרעה נפלה עלי. למרות זה נתתי את המקסימום שלי ולא נתתי לעצמי להאט, אבל זה לא היה מספיק, המחלה וחוסר השינה פגעו לגמרי ביכולות שלי ולא הייתי מספיק מהיר (ועוד בדבר שאמור להיות הכי קל..). וככה רק הגעתי ליום סיירות ותוך רגע נשבר לי החלום.

אבל אני לא רוצה לוותר.

הבנתי שאני יכול לבקש זימון לעוד יום סיירות, אבל רוב הסיכויים שזה יהיה בעוד שנה ולא ייתנו לי את המועד הקרוב יותר של אוקטובר.

אני מוכן לחכות, אני מוכן לחכות הרבה יותר מזה. מוכן לעשות את כל מה שצריך בשביל להגיע לאן שאני רוצה. החשש שלי הוא שנסגרו לי האופציות בגלל שהתאריך גיוס כל כך קרוב.

וכאן אני צריך את העזרה של החברה פה.

חשבתי על כל מיני דברים:

* לבקש זימון ליום סיירות נוסף - אם כן אז איך אני עושה את זה ומה אני אומר?

* כיוון שלוחמי סיירת מטכל עוברים טירונות צנחנים האם לעבור גיבוש צנחנים ולהתגייס לצנחנים ייתן לי את האפשרות להגיע מאוחר יותר בדרך כלשהי לסיירת מטכל? - אם כן אז איך אני מבקש זימון לגיבוש צנחנים?

והמטרה העיקרית שלשמה אני כותב פה-

אחרי שחפרתי לכם טוב מאוד ואתם מכירים את הרצונות והדעות שלי, מה אתם ממליצים לי לעשות? אני מניח שיש אופציות שאני לא מכיר.

יצא ארוך, אני מתנצל. תודה רבה!!
0
תשובה : עזרו לי | רוצה להגיע הכי רחוק שאפשר ובפרט יחידות מיוחדות   נכתב בתאריך 12-02-17 בשעה 15:43
No Avatar
nit166 לא מחובר nit166
הפז"ם דופק
שלח/ה 42 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני יודע שמטכ''ל מאוד קורץ לך ( גם לי זה מאוד קרץ לפני הגיוס)
בעיקר שזה הרוב ממה שמלש''בים מכירים.
תראה, הדרך היחידה להיכנס למטכ''ל זה לעבור גיבוש, שום דרך אחרת לא תביא אותך לשם.
הבנתי שאתה במיונים לטיס, תשתדל ותעשה הכי טוב שלך להגיע לגיבוש משתי סיבות.
אחת, אם אתה לא עובר אתה מקבל ראיונות ליהל''ם, עוקץ מאותר דובדבן ליחטי''ות צנחנים ואפילו לפעמים כמה יחידות מסווגות.
שנייה, שאם אתה עובר דבר ראשון נכנסת לטיס (שזו גם נחשבת יחידה מיוחדת אם כי היא לא לוחמת ואני אישית לא התחברתי כל כך לאופי הקורס) אבל אתה תרוויח 10 טיסות וברגע שתיפול (לצערי כמעט כולם נופלים אבל יכול להיות שאתה לא) אתה תקבל שבוע ראיונות הרבה יותר טוב, אם אתה בקופים (גפים ד ה) אתה תיהיה אחרי טירונות ותגיע ישר לטירונות יחידה של יחידה מיוחדת (יש כאלה מטיס שחתמו ויתור ישר אחרי טירונות וישר קלטו אותם ליחידה מיוחדת בירוקים) ואם אתה מגפים א-ג (למרות שזה יותר תקף ל א ו ב) אתה יכול ליפול ולקבל ראיון אפילו לשלדג ו669 שאלו שתי יחידות מדהימות.

לכן אני מציע לך לעבוד חזק עכשיו על הקטע של הטיס.

כמובן שיש לך עוד אפשרויות שזה ללכת לעוד יום סיירות ולהיכנס למסלול ולדעתי דווקא מטכ''ל היא לא היחידה הכי מעניינת שאפשר לקבל משם אלא יחידה מהמודיעין שאם אתה מכיר אבל לפי חוקי האתר אסור לפרסם את שמה (או יותר נכון את מספרה).

ותמיד יש את האופציה להיכנס לגדודים ולקוות לטוב בגיבושי יחט''יות
רק אתה צריך להבין, שיחידות "מיוחדות ומסווגות" שאתה לא מכיר הם מקבלות כמעט באופן בלעדי אנשים שיוצאים ממסלולים מיוחדים בצה''ל (טיס, מטכ''ל, שלדג, שייטת, 669 ולפעמים גם חובלים/צוללות)
0
תשובה : עזרו לי | רוצה להגיע הכי רחוק שאפשר ובפרט יחידות מיוחדות   נכתב בתאריך 12-02-17 בשעה 19:45
No Avatar
ItsKiDo לא מחובר ItsKiDo
משתמש צעיר
שלח/ה 2 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי nit166 צפה בהודעה
אני יודע שמטכ''ל מאוד קורץ לך ( גם לי זה מאוד קרץ לפני הגיוס)
בעיקר שזה הרוב ממה שמלש''בים מכירים.
תראה, הדרך היחידה להיכנס למטכ''ל זה לעבור גיבוש, שום דרך אחרת לא תביא אותך לשם.
הבנתי שאתה במיונים לטיס, תשתדל ותעשה הכי טוב שלך להגיע לגיבוש משתי סיבות.
אחת, אם אתה לא עובר אתה מקבל ראיונות ליהל''ם, עוקץ מאותר דובדבן ליחטי''ות צנחנים ואפילו לפעמים כמה יחידות מסווגות.
שנייה, שאם אתה עובר דבר ראשון נכנסת לטיס (שזו גם נחשבת יחידה מיוחדת אם כי היא לא לוחמת ואני אישית לא התחברתי כל כך לאופי הקורס) אבל אתה תרוויח 10 טיסות וברגע שתיפול (לצערי כמעט כולם נופלים אבל יכול להיות שאתה לא) אתה תקבל שבוע ראיונות הרבה יותר טוב, אם אתה בקופים (גפים ד ה) אתה תיהיה אחרי טירונות ותגיע ישר לטירונות יחידה של יחידה מיוחדת (יש כאלה מטיס שחתמו ויתור ישר אחרי טירונות וישר קלטו אותם ליחידה מיוחדת בירוקים) ואם אתה מגפים א-ג (למרות שזה יותר תקף ל א ו ב) אתה יכול ליפול ולקבל ראיון אפילו לשלדג ו669 שאלו שתי יחידות מדהימות.

לכן אני מציע לך לעבוד חזק עכשיו על הקטע של הטיס.

כמובן שיש לך עוד אפשרויות שזה ללכת לעוד יום סיירות ולהיכנס למסלול ולדעתי דווקא מטכ''ל היא לא היחידה הכי מעניינת שאפשר לקבל משם אלא יחידה מהמודיעין שאם אתה מכיר אבל לפי חוקי האתר אסור לפרסם את שמה (או יותר נכון את מספרה).

ותמיד יש את האופציה להיכנס לגדודים ולקוות לטוב בגיבושי יחט''יות
רק אתה צריך להבין, שיחידות "מיוחדות ומסווגות" שאתה לא מכיר הם מקבלות כמעט באופן בלעדי אנשים שיוצאים ממסלולים מיוחדים בצה''ל (טיס, מטכ''ל, שלדג, שייטת, 669 ולפעמים גם חובלים/צוללות)
קודם כל תודה רבה על התגובה.

אני מבין שלהגיע למטכל זה רק דרך גיבוש, ואין לי שום בעיה עם זה אני לא מנסה לעקוף את זה או משהו כזה רק רציתי לדעת איך אני חוזר למסלול הזה אחרי מה שסיפרתי שהוריד אותי מהתהליך. שזה כנראה אומר לבקש עוד יום סיירות, רק כמו שאמרתי אני מפחד שלא ייתנו לי כי המועד גיוס שלי כל כך קרוב.

וכן מטכל זה השאיפה שלי אבל אני גם מבין שיכול להיות שאותן יחידות סודיות שאני לא מכיר אולי יעניינו אותי יותר (אין לי כל כך מה לעשות עם זה אם אני לא יודע איך להגיע לשם..).

ובנוגע למיוני טייס- אני כבר הבנתי לא רק ממך שייפתחו לי אופציות במידה ואעבור את המיונים וכו וכו (אמנם אני לא יודע מה זה הגפים אבל הבנתי אותך). תכננתי לתת את כולי גם בלי קשר.

אם למישהו יש דברים להוסיף או לחזק זה יעזור לי מאוד תודה!
0
תשובה : עזרו לי | רוצה להגיע הכי רחוק שאפשר ובפרט יחידות מיוחדות   נכתב בתאריך 13-02-17 בשעה 20:07
No Avatar
nit166 לא מחובר nit166
הפז"ם דופק
שלח/ה 42 הודעות
שלח הודעה פרטית

בהצלחה אחי.
תדע גם שלפעמים נותנים לצאת ליום סיירות אחרי הגיוס.
ולדעתי זה גם הרבה יותר קל אחרי הגיוס (ובמיוחד אחרי הטירונות) כמה חברים שלי יצאו במהלך הקורס, שלושה קבילו מטכ''ל עוד אחד שייטת ואחד חובלים צוללות.
0
תגובה

הגדרות אשכול