חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

הכנה לסוציומטיות בגיבושים   נכתב בתאריך 10-10-10 בשעה 15:39
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

שלום לכולם!

אני רוצה לספר לכם סיפור אישי שלי ואני מקווה לשמוע דעות מעניינות עליו.

אני תלמיד כיתה י"ב, לפני כמה ימים הוזמן המייסד של "כושר אקסטרים", ערן אלינג, לבית הספר שלי על מנת להרצות לנו בקשר לגיוס הקרוב, המנילה, והגיבושים בצבא.

ופה התחיל הגועל- בהרצאה שלו הוא פשוט נתן לנו פירוט של כל מיני "טריקים" שכדאי לעשות בגיבוש על מנת "ליצור רושם" ומתי "אסור" לעזור לאף אחד

דוגמאות-

1. "במשימה אישית, כמו ספרינטים, לא אכפת לכם מה קורה סביבכם, אתם רואים מישהו מתרסק על הרצפה מולכם, אתם תמשיכו הלאה, הוא לא מעניין אתכם...."

...מישהו נופל מתגלגל על הרצפה ואנשים דופקים ספרינט לא רואים בעיניים ודורכים עליו, מה, אסור לעזור לו?

2. "במשימה קבוצתית, כמו מסע, נניח שראיתם מישהו מאחורה עם ג'ריקן שמתחיל לתפוס פער מהקבוצה, אתם לא הולכים לעזור לו! אלא נצמדים לאלונקה- אם תעזרו לו, הוא כנראה ידרג אתכם גבוה בסוציומטרי, לעומת זאת, אם תעזרו באלונקה יותר אנשים יראו אתכם וכך ותיצרו רושם יותר טוב, ככה יותר אנשים ידרגו אתכם גבוה בסוציומטרי....."

על מנת ליצור אמינות הוא טען שהוא היה מגבש בסיירת מטכ"ל, אני לא אדון באמינות של הטענה הזאת... למרות שכלוחם בצנחנים אין שום סיבה שערן אלינג יגבש במטכ"ל

מה דעתכם על זה? אני רוצה לשמוע במיוחד מחניכים של כושר אקסטרים, האם זה הגיוני שככה ידריכו חבר'ה לפני גיוס? לא יותר חשוב להיות בנאדם מאשר לתחמן את האנשים בגיבוש ולקבל סוציומטרי גבוה?
0
.....   נכתב בתאריך 10-10-10 בשעה 16:11
No Avatar
מתאמן בעמית לכושר
אורח
שלח/ה n/a הודעות

לדעתי מתי שוראים מישהו נשאר מאחורה או שקשה לו יותר מאחרים פשוט צריך לעזור לו,בלי קשר לסוציאמטרי.
בנוגע לקטע עם הספרינטים,דווקא בעיינין הזה אני מסכים איתו,זה משימה אישית אין מה לעשות כל אחד לעצמו,מקסימום הוא נפל הוא יקום לבד זה הכל..
0
תשובה : הכנה לסוציומטיות בגיבושים   נכתב בתאריך 10-10-10 בשעה 16:11
<phrase 1=
Tal_m לא מחובר Tal_m
מפלצת פז"ם
שלח/ה 2,187 הודעות
שלח הודעה פרטית

לא מתאמן בשום קבוצת כושר אבל מעצבן אותי שזה מה שהוא אמר
מה שהוא מדריך אותך זה ללבוש מסיכה ולהתנהג כמו בן אדם שאתה לא
לדעתי בן אדם שתופס פער כן צריך לרוץ חזרה לנסות לדרבן אותו להגביר קצב, ואז לחזור לאלונקה ודווקא במשימות הקבוצתיות זה הכי חשוב ולא להראות מניאק שלא עוזר כשצריך ורק נדבק לאלונקה כדי להראות טוב בפניי המפקדים
לדעתי זה הכי גרוע

0
תשובה : הכנה לסוציומטיות בגיבושים   נכתב בתאריך 10-10-10 בשעה 23:52
No Avatar
Untitled לא מחובר Untitled
משתמש צעיר
שלח/ה 16 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני הייתי לוקח את הדברים שהוא אומר בעירבון מוגבל, לא לעזור לאנשים ולחשוב רק על עצמך? אלה לא התכונות הנדרשות מאדם שלוקח חלק בגיבוש ובשלב מאוחר יותר מלוחם שמשרת בסיירת!
ערכי הרעות ושיתוף הפעולה הם ערכים עליונים שאין דיון עליהם בכלל! אם לא תוכל לסמוך על הצוות שלך אז על מי כן?
בקבוצת אחריי למעשה אימנו אותנו בדרך ההפוכה , תמיד לדאוג לצוות שלך ורק אז לעצמך , כמובן שיש מקרים שבהם יש לך מטרה כמו הספרינטים אך בתרגילים כמו מסע אתה חייב לעזור לשאר הצוות.
לצד ההישגיות והתחרות צריך להשים לב לחברים שלך ולכן אני לא מסכים עם הנאמר. תעזור כשצריך ואיפה שצריך , אבל במידה.
בהצלחה.
0
תשובה : הכנה לסוציומטיות בגיבושים   נכתב בתאריך 11-10-10 בשעה 00:19
<phrase 1=
TOREF לא מחובר TOREF
משתמש כבוד
שלח/ה 1,458 הודעות
שלח הודעה פרטית

תקשיב אחרי יומיים שקורעים לך את התחת אתה לא מתחזה לשום דבר-אתה עצמך ואחר כך יש עוד יומיים-שלושה-ארבע ימים מפרחים שמי שמשקר לעצמו לא יחזיק מעמד, וגם אם איכשהו הצלחת לעבור הכל ובאמת מנסים שם לשבור אנשים כדי שהם לא יעשו ב"כאילו", והתקבלת, בסופו של דבר עומד מולך מסלול מאוד ארוך וקשה, כל כך קשה שרק מי שבאמת יכול לעבוד בצוות עם אנשים ולסמוך ושאנשים יסמכו עליו יוכל לעבור את המסלול המפרך ואחר כך המבחן האמיתי, שזה בעצם משימות שבהן אם תיהיה סוציומטת בסופו של דבר תהרג או תגרום לחברים של להירג, וממוות עדיין לא פגשתי אנשים שחזרו, ראיתי כאלה שנפלו בריצת אלפיים וקמו, לא ראיתי כאלה שהלכו לעולמם וחזרו להגיד איך שם.

בגלל זה הכי קל זה להיות אמיתי, כי לשקר צריך לשקר כל הזמן, האמת נשארת קבועה.

VELOX SILENS LETALIS
0
תשובה : הכנה לסוציומטיות בגיבושים   נכתב בתאריך 11-10-10 בשעה 14:44
<phrase 1=
Simple לא מחובר Simple
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 105 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני חושב שמה שהוא אמר זאת האמת הקשה.. אני יודע שאם אני אפול בספרינט בתחרות אישית, פישלתי, אף אחד לא אשם ואף אחד לא צריך לקחת אחריות חוץ ממני. לעזור יהיה חברותי והכל, אבל העיקוב הזה יעלה לך. מבחינת אלונקה, קשה לי להאמין שלהישאר קרוב לאלונקה ולא לעזור לבחור שנשאר מאחור זה עדיף אבל בכל מקרה שוב, אם הוא לא התכונן מספיק למסעות והתעצל, האחריות שלו כמועמד ליחידת עילית של צה"ל הוא לפחות להתאמץ, אני יודע שאם אני אשאר מאחוריי הקבוצה אקרע תתחת כדי להשאר איתם בקו שלא יהיו אי נעימויות.
0
היי   נכתב בתאריך 27-08-11 בשעה 17:13
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

שלום לכולםםם

התלבטתי רבות אם להגיב או לא.
לבסוף החלטתי להגיב ובתבונה.
אני מאמן נוער לפני גיוס כבר משנת 1999.
אלפי תלמידים ותלמידות עברו אצלנו בתוכנית האימון , ורבים מאוד עשו שירות משמעותי ביותר בצה"ל כולל יחידות מובחרות.
הרבה מאוד גם המשיכו לקורס קצינים ומפקדים היום על לוחמים צעירים
לפני שנתיים {נכון לתאריך זה} התחלנו להעביר הרצאות בבה"ס השונים בצפון.
ברור הרי לחלוטין שאם התכנים לא היו טובים ועיניניים , אזי ראשי בתי הספר לא היו רוצים בשת"פ וכו' ונושא ההרצאות היה נפסק. עובדה פשוטה הנה שמשנה לשנה יותר ויותר בתי ספר יוצרים שת"פ עם "כושר אקסטרים" הכנה לצה"ל
ברור לחלוטין שיש תלמידים אשר מסלפים את מה שאמרתי כי מתאמנים במסגרת אחרת , או שהבינו לא נכון. יש מצבים שברור שעוזרים - קודם כל אנו בני אדם , אך יחד עם זאת יש מצבים שאותו מלש"ב צריך להשיג את התוצאות הטובות ביותר מבחינתו - ואין מה לעשות
הדבר האבסורד הוא שאותו בחור מריר התאמן במסגרת מתחרה , ומכאן ברור לי מאיפה התסכול והאכזבה שכן אותו אחד לא עבר את מיוני השדה - נכשל ביום סייירות למרות שהוא בכושר טוב. כשהמאמן שלו אמר לו "אל תקשיב לערן" וכו' , כשילדים אשר רמתם הפיזית פחותה מאותו אחד אשר לומדים איתו בשכבה - כן הצליחו וקיבלו המשך זימון לגיבוש מט"כל שייטת וחובלים. חשוב להבין שלא רק הכושר חשוב אלא החוסן מנטאלי , יכולת העבודה בצוות , וכמובן המנהיגות האישית
0
תשובה : הכנה לסוציומטיות בגיבושים   נכתב בתאריך 05-01-12 בשעה 14:28
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

ווואווווו
כמי שמכיר את ערן מספר שנים {הייתי חניך שנתיים וקצת } ובעצמי הייתי בסיירת מסוימת אני יודע ומכיר את העבודה והתכנים שערן מלמד אותנו.
אין לי ספק שהביקורת הנה ממניעים אישיים של אי הצלחה , אז הלו חבר , אתה שם למעלה ברשימה , תבוא בטענות רק לעצמך.
משימות מסוימות כמו אלונקה סוציומטרי וסדר הגעה לא אמורים לעזור , ואם חס וחלילה קורה משהו ומישהו נקע את הקרסול או כל סיבה , בשביל זה יש את המפקדים השונים שיתנו מענה ופתרון.

ערן אחי תמשיך בדרך שלך - מתים עלייך , ושוב תודה על שנים של עשייה למען הנוער בישראל
מי כמוני יודע כמה זה נתן ועזר לי ולשאר חברי הצוות שהיו איתי באותו מחזור
0
תשמע   נכתב בתאריך 06-01-12 בשעה 13:00
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

מה שמחפשים בך זה גם העבודת צוות והעזרה אבל יש מקומות שזה פשוט לא מתאים, אתה מתחרה על העתיד הצבאי שלך! פשוט ככה ולא צריך לעניין אותך כלום אתה צריך להסתכל למשימה שנתנו לך בעניים ולאכול אותה! להראות שאין דבר בעולם שאתה רוצה יותר מזה ! חשוב להראות שיש לך ערכים אבל רק במקום שצריך אותם
0
תגובה

הגדרות אשכול