חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

היי   נכתב בתאריך 08-05-16 בשעה 12:48
No Avatar
8888 לא מחובר 8888
משתמש צעיר
שלח/ה 1 הודעות
שלח הודעה פרטית

היי, התגייסתי לצהל בספטמבר, לפני 7 חודשים, והשתחררתי על פרופיל רפואי בפברואר..כשהשתחררתי לא יכולתי להתנדב כי לא הייתי מסוגלת לזה פיזית. היום אני בתהליך שיפור, וחושבת שעוד חודשיים בערך אוכל לעמוד בשירות וחושבת על התנדבות..
אני יכולה להגיש בקשת התנדבות גם אם עברו כמה חודשים מאז השיחרור?
ואם אני יכולה, לכמה זמן אני מתגייסת, לעוד שנתיים או מה שנשאר לי מהשירות?
וכתוב שתהליך ההתנדבות לוקח זמן, אבל כבר עשיתי את הפסיכוטכני והצו ראשון.. גם כאן מדובר בתהליך שלוקח זמן? או אמור לקחת פחות מבדרך כלל?
0
תשובה : מדריך למתנדב לצה"ל   נכתב בתאריך 08-05-16 בשעה 17:14
No Avatar
יעל דניאל לא מחובר יעל דניאל
צוות האתר
שלח/ה 8,103 הודעות
שלח הודעה פרטית

להגיש בקשה את תמיד יכולה- כמובן לא בטוח שיאשרו.
אם יאשרו לך להתגייס זה לא יהיה לעוד שנתיים מלאות, אלא למה שנשאר לך מהשירות.
מבחינת העניין שאת לא צריכה לעבור שוב צו ראשון זה יקל מבחינת הזמן, אבל גם התהליך של האישור הרפואי לוקח זמן.
בהצלחה וכל הכבוד על המוטיבציה

"אין אהבת ישראל גדולה מלשרת בקרבי".
"למה לא לשרת בקרבי יש אלף סיבות, אבל למה כן יש אחת והיא מנצחת".
0
התייעצות בנושא תפקידים ומיונים   נכתב בתאריך 09-06-16 בשעה 23:42
No Avatar
יעל3098904 לא מחובר יעל3098904
משתמש צעיר
שלח/ה 3 הודעות
שלח הודעה פרטית

היי
קיבלתי פטור מהצבא על נפשי וכיום מעוניינת להתנדב לצהל אך מתלבטת לגבי תפקידים.
הסתכלתי קצת באתר 'עולים על מדים' וראיתי שם כמה תפקידים שעניינו אותי, אם כי בגלל הקושי הנפשי שלי אני תוהה אם הם יתאימו לי וחשוב לי להתייעץ. יש לי דכאון וחרדה חברתית ולכן תפקיד שיש בו קבלת קהל או שירות לקוחות לא יתאים לי, כל תקפיד כזה, גם אם זה פרונטאלי וגם אם טלפוני.
התפקידים שעניינו אותי הם:

1. מפיקת סרטי וידיאו
2. מנהלת תשתיות מערכות מחשוב
3. מנהלת תשתיות רשת
3. מדריכת קליטת עליה
4. כתבת צבאית גל"צ
5. בודקת תוכנה
6. תצפיתנית
7. כותבת לומדה

ותפקידים שללא מיון שמעניינים אותי:

טכנאית אופטית
טכנאית תקשוב טקטי
עובדת חקר מודיעין
שרטטת גרפיקאית

הבנתי שבשביל להתקבל לתצפיתנות או תפקיד מודיעין אני צריכה נתונים למודיעין ולי אין, אז זה גם מצמצם את טווח האפשרויות שלי.. אבל עדיין אשמח לשמוע קצת הסבר על כל תפקיד, ולדעת האם זה כולל גם שיחותת טלפוניות או שזו רק עבודה מול מחשב. חשוב לי מאוד הפרט הזה ודבר אחרון זה איך להתקבל לתפקידים האלו אם מישהו יודע.

תודה רבה לעונים ויום טוב
0
תשובה : מדריך למתנדב לצה"ל   נכתב בתאריך 07-11-16 בשעה 22:10
<phrase 1=
mopvl לא מחובר mopvl
משתמש צעיר
שלח/ה 12 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני עוד מעט מסיים את תהליך ההתנדבות ומסכם פרופיל 25 :d אז אם מישהו צריך מידע יחסית עדכני, אתם יכולים לשאול...
0
התנדבות   נכתב בתאריך 07-12-16 בשעה 12:52
No Avatar
קליבר99 לא מחובר קליבר99
משתמש צעיר
שלח/ה 1 הודעות
שלח הודעה פרטית

אז אני בן 23, השתחררתי על נפשי. היום מעוניין להתגייס. יש לי כמה שאלות:

1. האם קובעים פרופיל רפואי ונפשי מחדש?
2. האם קובעים דפ"ר וקב"א מחדש?
3. האם יש לכם טיפים ככאלה עם ניסיון בתהליך הזה, שהבנתי שהוא ארוך ומתסכל לפעמים, למישהו שעוד לא התחיל אותו? דברים שאני יכול להימנע מהם או שעדיף שאעשה אותם...?
4. על המבחנים בדפ"ר ניתן להתאמן, לא? כל הצורות וכדומה, יש המון משחקים כאלה באינטרנט. אתה חושב שזה אפשרי להתאמן על זה בבית כדי להשיג ציון גבוה יותר?
5. עד כמה שידוע לי אפשר, אבל אשאל בכל אופן - ניתן לעשות טירונות של סדיר ולא של מתנדב (חמישה ימים)? ואם כן, זה אומר שמתגייסים יחד עם הסדירניקים?
5. עד מתחשבים ברצון לשרת במקומות מסוימים, הבנתי שקצת יותר מתחשבים מבשירות חובה? והאם ניתן לגשת לקורס קצינים ושאר הקורסים שבסדיר הולכים אליהם כמתנדב?
6. עד כמה גמישים מבחינת הרצון שלך ללמוד במקביל?
7. האם יותר קשה להיות מצטיין בטירונות כשאתה מתנדב, בגלל שאתה מבוגר יותר מהשאר וכביכול ברור מאליו שתתנהג טוב?

תודה מראש על כל משוב.
0
תשובה : מדריך למתנדב לצה"ל   נכתב בתאריך 11-12-16 בשעה 10:45
<phrase 1=
mopvl לא מחובר mopvl
משתמש צעיר
שלח/ה 12 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי קליבר99 צפה בהודעה
אז אני בן 23, השתחררתי על נפשי. היום מעוניין להתגייס. יש לי כמה שאלות:

1. האם קובעים פרופיל רפואי ונפשי מחדש?
2. האם קובעים דפ"ר וקב"א מחדש?
3. האם יש לכם טיפים ככאלה עם ניסיון בתהליך הזה, שהבנתי שהוא ארוך ומתסכל לפעמים, למישהו שעוד לא התחיל אותו? דברים שאני יכול להימנע מהם או שעדיף שאעשה אותם...?
4. על המבחנים בדפ"ר ניתן להתאמן, לא? כל הצורות וכדומה, יש המון משחקים כאלה באינטרנט. אתה חושב שזה אפשרי להתאמן על זה בבית כדי להשיג ציון גבוה יותר?
5. עד כמה שידוע לי אפשר, אבל אשאל בכל אופן - ניתן לעשות טירונות של סדיר ולא של מתנדב (חמישה ימים)? ואם כן, זה אומר שמתגייסים יחד עם הסדירניקים?
5. עד מתחשבים ברצון לשרת במקומות מסוימים, הבנתי שקצת יותר מתחשבים מבשירות חובה? והאם ניתן לגשת לקורס קצינים ושאר הקורסים שבסדיר הולכים אליהם כמתנדב?
6. עד כמה גמישים מבחינת הרצון שלך ללמוד במקביל?
7. האם יותר קשה להיות מצטיין בטירונות כשאתה מתנדב, בגלל שאתה מבוגר יותר מהשאר וכביכול ברור מאליו שתתנהג טוב?

תודה מראש על כל משוב.
עניתי לך בפרטי על מה שידעתי...
אם אתה מתנדב מתחשבים ברצונך בתנאי שיש רצון גם של הצד השני (שאתה רוצה להגיע אליו) ושאתה עומד בתנאים... קורס קצינים אני די בטוח ואל תתפוס אותי במילה שזה תלוי בקב"א שלך פשוט... לי אישית אמרו שאני אצטרך לפנות אליהם לגבי קורסים כי הבסיס הוא פתוח וצריך מראש (בשיבוצים) למצוא משהו שמתאים ליומיות...
אני מניח שאם אתה יכול ללמוד במקביל אף אחד לא ימנע ממך... תלוי בשעות העבודה
בקשר לאחרון אני לא יודע
0
תשובה : מדריך למתנדב לצה"ל   נכתב בתאריך 11-12-16 בשעה 10:47
<phrase 1=
mopvl לא מחובר mopvl
משתמש צעיר
שלח/ה 12 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי קליבר99 צפה בהודעה
עד כמה שידוע לי אפשר, אבל אשאל בכל אופן - ניתן לעשות טירונות של סדיר ולא של מתנדב (חמישה ימים)? ואם כן, זה אומר שמתגייסים יחד עם הסדירניקים?
אגב הנה תשובה על השאלה הזו מאתר מתגייסים:
טירונות המתנדבים היא חובה, אלא אם כתוב אחרת בפטורים שקיבלתם מראש. הטירונות מתקיימת בבסיסים השונים ברחבי הארץ, הטירונות היא עיונית בלבד ונמשכת כ-5 ימים. תנאי יומיות בטירונות מתקיימים לבעלי פטור לינה ביתית.
קיצר, לי אמרו שאני חייב להתעקש שיתנו לי לישון בבסיס אם אני רוצה, אוטומטית אם אתה מתנדב אז אתה יוצא הביתה

ועוד:
קורסים
ככלל החיילים, תוכלו להתגייס לקורסים או לצאת לקורס במהלך שירותכם הצבאי. היציאה לקורס תלויה בקריטריונים הבאים: - התאמה מבחינת נתונים לדרישות הקורס.
- אישור על ידי ענף המיון הרפואי במקרפ"ר על כשירות לצאת לקורס.
- תיאום הקצאה לקורס המבוקש על ידי היחידה יחד עם המלצה ליציאה לקורס.

מסלול קצונה למתנדבים
באפשרות החיילים המתנדבים לצאת לקצונה במהלך שירותם, הדבר מותנה בקבלת אישור מרופא מתנדבים במקרפ"ר, בהמלצות מפקדים, הקצאות היחידה ומעבר מבדקים לקצונה.
0
תשובה : מדריך למתנדב לצה"ל   נכתב בתאריך 15-12-16 בשעה 00:11
No Avatar
לאמשנה לא מחובר לאמשנה
משתמש צעיר
שלח/ה 5 הודעות
שלח הודעה פרטית

עד איזה גיל אפשר להתחיל להתנדב בקרבי?
0
קרבי אחרי פטור על רקע נפשי   נכתב בתאריך 19-12-16 בשעה 01:01
No Avatar
לאמשנה לא מחובר לאמשנה
משתמש צעיר
שלח/ה 5 הודעות
שלח הודעה פרטית

אחרי ארבע אישפוזים פסיכיאטרים קיבלתי פטור לצערי ומאז היו לי עוד שתיים כמה סיכויים יש לי להיות למרות הכל בקרבי?
0
תגובה

הגדרות אשכול