חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 23-09-10 בשעה 22:39
No Avatar
IDF~Girl לא מחובר IDF~Girl
משתמש צעיר
שלח/ה 18 הודעות
שלח הודעה פרטית

אז מה דעתכם על זה ?..

שחטיבות החי"ר של צה"ל סגורות בפני בנות לתפקידי לחימה !!..
לפי דעתי ~
בנות יכולות להיות טובות בדיוק כמו בנים ואפילו יותר , וברור שישנן בנות וישנן בנות.
אבל למה אין את האפשרות לפחות של ל"לנסות להתקבל" לשם לפחות :s..
אני אומרת ..עתירה לבג"ץ
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 23-09-10 בשעה 22:48
<phrase 1=
naor550 לא מחובר naor550
סבא פורום
שלח/ה 1,167 הודעות
שלח הודעה פרטית

יש יחידות חיר שבנות ניחשבות ללוחמות כמו למשל יחידת קרקל..

אל תשאל מה המדינה עושה בשבילך אלא מה אתה עושה בשביל המדינה!
טוב למות בעד ארצנו...
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 23-09-10 בשעה 22:59
No Avatar
צה"ל ברעל :) לא מחובר צה"ל ברעל :)
הפז"ם דופק
שלח/ה 30 הודעות
שלח הודעה פרטית

שמעי גמאני חושבת בדיוק כמוך אבל את צריכה להבין משו שגם לי היה קשה מאוד להבין חח תארי לך עכשיו בחורה בגולני סתם דוגמא... ויש עכשיו מלחמה חס וחלילה ואותה בחורה בדיוק קיבלה מחזור והיא מתפוצצת מכאבים! היא תתפקד מן הסתם פחות טוב מאשר גבר שאין לו את כל ה"מגבלות" האלה להבדיל כמובן
כואב כואב אבל זאת המציאות.. גם לי היה קשה לקבל את זה.. בעיקר שהלכתי לגיבוש לוחמות ולא עברתי.. אבל אנחנו תורמות הכי הרבה בתחומים שונים , אולי זה שוביניסטי אבל גברים חזקים יותר בפן הפיזי ונשים בפן השכלי
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 23-09-10 בשעה 23:05
No Avatar
רחלי דנה לא מחובר רחלי דנה
הפז"ם דופק
שלח/ה 30 הודעות
שלח הודעה פרטית

למה לא עברת גיבוש לוחמות אם מותר לשאול?
לא הראת מוטיבציה?
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 23-09-10 בשעה 23:34
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 18 הודעות
שלח הודעה פרטית

"צה"ל ברעל" , את צודקת לגמרי חח.. אבל לי לדוגמא תודה לאל אין כאבי בטן.. בגלל זה אני אומרת יש בנות ויש בנות xd.. הם יכולים לעשות סלקציה שבה הבת תוכל לעמוד בכל האתגרים הנ"ל שהבנים עומדים ,אבל הצבא לא רוצה בכך.
כמו לכל מקום שאתה רוצה להתקבל יש פרופיל וסעיפים פוסלים כך יכלו לפסול על פי הם..
בגלל זה אני חושבת שזכותה של כל אחת לנסות לפחות :\
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 24-09-10 בשעה 06:14
<phrase 1=
Tal_m לא מחובר Tal_m
מפלצת פז"ם
שלח/ה 2,187 הודעות
שלח הודעה פרטית

שמעי הצבא לא יכול להסתמך על זה שיש בנות שלא כואב להן הבטן במחזור, זה קולקטיבי
הסיבולת והיכולת של בנים לתפקד במצבי לחץ, באימונים קשים ומצבים דומים גבוהה יותר באופן כללי
אבל לאט לאט הצבא פותח יותר תפקידים לבנות, והנה היום אפשר למצוא בנות גם בחי"ר, בעוקץ, בחובלים ואפילו בטייס וזו רק רשימה חלקית
כך שמה זה משנה אם חטיבות החי"ר הרגילות נשארות סגורות, יש עוד המון תפקידים אחרים פתוחים

0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 24-09-10 בשעה 12:09
No Avatar
danielle לא מחובר danielle
צוות האתר
שלח/ה 951 הודעות
שלח הודעה פרטית

ואוו שאלת המיליון דולר אני לא אשכח שפעם לפני שנה ככה פתחו פה גם דיון בנושא וזה הפך לאשכול מטורף של איזה 36 עמודים הוותיקים יותר סביר להניח שזוכרים..
שאלת למה?
בואי אני אתן לך את התשובה המלאה לשאלתך ותנחשי מה?המילה "מחזור" לא תופיע ולו פעם אחת ..
גם אותי בתור מלש"בית הנושא דיי עניין אותי וגם קומם אותי כאחד ולכן במסגרת היחידה ה5 של לימודי מדעי החברה בתיכון עשיתי מחקר על הנושא-שרותן הקרבי של נשים בצה"ל.כל הדברים שרשומים פה לקוחים מהעבודה שמסתמכת על מקורות שונים שהעיקרי הוא ספר בשם המחיר הכפול של ג'ברי אם את באמת רוצה לדעת יותר על נושא שרותן של הנשים בצה"ל...
אני מזהירה מראש זה ארוך! אבל שווה לקרוא אם הנושא באמת מעניין אותך..

כדי להסביר את התמונה כולה אני אתחיל מההתחלה ממש למה הכוונה בתקופת הישוב היהודי הנשים השתתפו במערך הלחימה וההגנה על הישוב היהודי בדיוק כמו הגברים הן השתתפו בישיבות,השגת נשק והסתרתו מבצעים וכ'.דוגמה לארגון שכזה הוא
בר-גיורא.עם השנים שגברו ההתקפות הערביות על הישוב היהודי בארץ הייתה הנטייה הראשונה של המפקדים להעביר את הנשים,שהיו עד עכשיו במערך הלוחם בחזית,לעורף.

מתכונת השירות הנוכחי של הנשים בצה"ל מוגדר בחוק שירות הביטחון 1952 שלפיו הוא מסווג את המקצועות הסגורים בפני נשים בצה"ל ל-3 קטגוריות:
• תפקידי לחימה
• מקצועות שתנאי השירות הסביבתיים בהם אינם מתאימים לחיילות
• מקצועות הדורשים כושר פיזי

למעשה אין כיום מניעה חוקית לשירות קרבי לנשים אבל יחד עם זאת בפועל אין הרבה נשים משרתות בצה"ל בתפקידים קרביים.ייעוד החיילות מוגדר כ"הגברת הכוח הלוחם של צה"ל ע"י מילוי תפקידים מנהלתיים ומקצועיים על מנת לשחרר חיילים,גברים לתפקידי לחימה". כתוצאה מכך בפועל מרבית החיילות בצה"ל עוסקות בכל המקצועות הצבאיים המוגדרים כמקצועות שניתן לשבץ בהם נשים חוץ ממקצועות בשדה הלחימה.
העיקרון המנחה את צה"ל הוא שכל המקצועות הצבאיים פתוחים בפני נשים למעט תפקידים בגדר מסתער.

בדברים אלה ניתן להתרשם שנשים אינן נוטלות חלק משמעותי מעבר לייצוג סמלי בשלושת המרכיבים החיוניים של צה"ל:
• המערך הסדיר
• מערך המילואים
• המערך הטכנולוגי
ניתן לראות שעל אף ההגדרה החוקית של שירות חובה לנשים ולמרות מספרן הרב של החיילות הן אינן שוטפות שוות חובה וזכויות במערך הצבאי. החיילות אינן לוקחות חלק משמעותי במערכים חיוניים ,רובו המכריע של ציבור הנשים בצבא ממלא תפקידים עורפיים זוטרים שחשיבותם הצבאי נמוך למדי.
מכאן גם נובע מחסומים שעומדים בפני נשים בכל הקשור לקידום בדרגות בחירות בצה"ל , למעט במערך הח"ן או בשמו היום יוהל"ן מספר הנשים ברמות הפיקוד הבכירות בצה"ל הוא אפסי.
אי שוויון זה מבליט את ההפליה המובנית של הנשים בשירותן הסדיר בצה"ל.
סדר הכוחות של צה"ל מתבסס על שלושה מרכיבים:
• שלד מקצועי של משרתי קבע
• כוח הסדיר של חיילים בשירות החובה
• מערך מילואים זמין
המרכיב בעל החשיבות הגדולה ביותר הוא מערך המילואים.על אף החשיבות של מערך המילואים הנשים בישראל כמעט אינן משתתפות בו בכלל.לכך יש השפעה על מעמדן של הנשים בצה"ל בתקופת שירותן הצבאי(סדיר).

בנושא שירות הנשים בצה"ל קיימים מספר שיקולים ערכיים.חובת הגיוס של הנשים לצבא מתבססת על ערכי שוויון ושיתוף בעוד ששיבוצן בתפקיד ואופן שירותן נקבע עפ"י שיקולי יעילות ארגונית של הצבא עצמו.

אופי שירותן של הנשים בצה"ל נקבע עפ"י מכלול של מרכיבים שיש ביניהם השפעה הדדית.העובדה שנשים לא משרתות במילואים משמעותה ששירות הסדיר של הנשים לא מהווה תקופת הכשרה לקראת שירות מילואים ממושך בניגוד לגברים.מכאן אפשר לומר שעלות ההכשרה של נשים יקרה באופן יחסי לזה של הגברים,לכן הצבא נוטה לחסוך בעלות הכשרת הנשים.מצב זה מביא לחוסר ניצול יעיל של כוח האדם העומד לרשותו של הצבא,ומציב את הנשים בתפקידים נחותים,פקידותיים,זוטרים לרוב שאין להם ערך ממשי בחיים האזרחיים שאחרי השירות הצבאי .

לאחרונה מסתמנת מגמת שינוי בכל הקשור לשירות הנשים בצה"ל.בדו"ח ועדת שגב,ועדה שהוקמה ב2007כדי להציע מודל חדש לשירות הנשים בצה"ל,מציעה לפתוח בפני חיילות צה"ל גם את הדלתות ליחידות החי"ר הרגליות המובחרות.בועדה השתתפו 25 מומחים ומפקדים ובראשם ראש אגף כוח אדם לשעבר אלוף במי"ל יהודה שגב.
לצד דו"ח שגב נערך מחקר חדש של חיל הרפואה שמעלה ספקות לגבי הצעות ועדת שגב.המחקר נערך במשך שנתיים ע"י מומחים מענף הפיזיולוגיה של חיל הרפואה בשיתוף מדענים אמריקאים מתחום הפיזיולוגיה במעבדות מתקדמות של הצבא האמריקאי.במהלך המחקר נבדקו מידי כמה חודשים 60 חיילות מגדוד קרקל.הבדיקות נועדו לבחון את יכולתן הגופנית של החיילות ואת מידת השתלבותן במערך הקרבי החל מיום גיוסן ועד שלבים מתקדמים בשירות.

המחקר אומנם התמקד בסוגיית השירות בקרקל אך בדק במקביל היבטים כלליים ליכולתן של הנשים למלא משימות קרביות.תוצאות המחקר מראים שעפ"י הנתונים שנאספו נשים מתאימות באופן חד משמעי לשירות קרבי ביחידות כגון: קרקל,מערך טיפול בפגיעות אב"כ,תותחנים,משמר הגבול וטייס-יחידות שהן משולבות בהן כיום.אך בנות לא יכולות לשרת בכל תפקיד קרבי כמו מערך החי"ר והשריון ובטח שלא ביחידות מובחרות שם הדרישות הגופניות הן גבוהות ביותר.

לפי מחקר זה ומחקרים נוספים נמצא שמבנה גופן של הנשים כולל יותר שומן ופחות שרירים-בהשוואה לגברים.בנוסף נשים נמוכות באופן ממוצע ב-13 ס"מ מגברים מה שיכול להקשות עליהן להשתתף במסעות אלונקה הנהוגים בצבא.
בנוסף טוענים החוקרים כי עצמותיהן של הנשים חלשות יותר וכי אחוז המוגלובין,המעביר חמצן בדם,נמוך אצל הנשים ב-10% מהגברים מה שמפחית את הישגיהן בריצות למרחקים.

תוצאות המחקר הוצגו בפני ועדת שגב,והועדה קבעה: "צה"ל כארגון מוביל בחברה מעצב את שירות אנשיו נשים וגברים כאחד לשירות משמעותי ומכובד המבוסס על הזדמנויות שוות עפ"י כישורים ויכולת לקדם את מטרת צה"ל במדינת ישראל".

העיקרון החדש שמציעה ועדת שגב הוא במקום להגדיר תפקידים כפתוחים רק עבור נשים,12% מכלל התפקידים בצה"ל כיום,ינהג צה"ל עפ"י הכלל "האדם הנכון במקום הנכון" כלומר כל תפקיד יהיה פתוח בפני שני המינים וכל מועמד יבחן באופן אישי לגבי מידת יכולתו לעמוד בדרישות התפקיד.עפ"י המלצות הועדה ניתן יהיה לסגור תפקיד צבאי בפני נשים רק לאחר החלטת ועדה מקצועית ובאישור הרמטכ"ל,שר הביטחון וועדת הביטחון והחוץ של הכנסת.בנוסף הועדה ממליצה שמערכת אחת תמיין את כלל כוח האדם בצה"ל במקום שתי מערכות נפרדות כמו שמקובל כיום.הועדה ממליצה כי אורך השירות של הנשים והגברים יהיה שווה ובכך גם מנגנוני הפטור מהשירות הצבאי.המלצה נוספת היא לקבוע מחסת מינימום לנשים בתפקיד צמרת הצבא כדי לשפר את אופן ייצוגן של נשות הקבע ברמות הגבוהות .

למרות הצעות הועדה נראה כי הדרך של הנשים ליחידות המובחרות בצה"ל עוד ארוכה ורצופת התנגדויות מגורמים שונים.ההתנגדות לשילוב מלא של חיילות בכל התפקידים מגיע מכיוונים שונים.בשנים 2002-2006 פירסם מבקר המדינה דו"חות ביקורת שקבעו כי תהליך השילוב של הבנות ביחידות חדשות שנפתחו בפניהן נעשה בד"כ ללא הכנת תשתית מתאימה.באותן יחידות אפילו אין מתקנים בסיסיים כמו מקלחות,שירותים וחדרי מגורים מופרדים לבנים ולבנות.בנוסף יש את ההיבט הדתי : לשילובן הגורף של הנשים בכל יחידות בצה"ל יש התנגדות גם מצד חוגים דתיים החוששים מין הקרבה והחיכוך הבילתי נמנעים בין חיילים חובשי כיפה לבין חיילות באותה יחידה קרבית .

קצין בכיר מאוד בצה"ל שהתייחס להמלצות ועדת שגב טוען כי " הבעיה היא לכאורה ההבדלים הפיסיולוגים או הפגיעה לכאורה ברגשות של חיילים דתיים אלא בכך שההמלצות הן פופוליסטיות . כל מי שהיה בצבא יודע שבנות לא יכולות לשרת בכל תפקיד הן לא יכולות לשרת כחלק מצוות טנק או בשדה הקרב כלוחמות חי"ר בסיטואציה שבה חיילים וחיילות צריכים להסתתר בתוך שיח במשך ימים"

טענה נוספת להצעות הועידה:" כשראיתי בזמנו את ממצאי הבניים של המחקר הפיזיולוגי שהוצגו בפני ,הדבר היה לי ברור מעבר לכל ספק...אני קובע קטגוריות שבנות אינן יכולות לשרת בשריון למשל. לא יכול להיות מצב שבו חיילת תשב באותו טנק עם חיילים ותעשה צרכים בתוך בקבוק כמותם...בטנק כל איש צוות צריך לדעת לבצע את כל התפקידים כדי להחליף מישהו במקרה הצורך.בנות אינן יכולות לשמש בתפקיד טען-קשר אין להן מספיק כוח להרים בזה אחר זה פגזים ששוקלים כל אחד 25 קילו." נקודה נוספת שהועלתה קירבה הדוקה מידי בין בנים לבנות באותה יחידה עלולה לפגוע במשמעת כדוגמת גדוד קרקל ששם היו מיקרים שבהם חיילים וחיילות קיימו יחסי מין תוך כדי תורנות שמירה.

הבט נוסף שעולה כתוצאה מהצעות הועדה הוא היחס של בני המשפחות לחיילות המתנדבות לשרות קרבי. הרבה פעמים המשפחה והחברים לא באמת תומכים בשרות קרבי של בנות ככלל ההורים נוהגים להגן על הבנות שלהם יותר מאשר על הבנים .

אם כך אפשר לומר שהדרך ליישום החלטות הועידה עוד ארוכה. התומכים בממצאי המחקר הפיזיולוגי טוענים "המלצות ועידת שגב פופוליסטיות ולא יעמדו במבחן המציאות כפי שכבר הבינו הרבה צבאות בעולם. אם יישמו אפילו חלק מן ההמלצות – הן יסרסו את הצבא" מנגד תומכי המלצות הועדה טוענים " מדובר במהפכה רק כך ניתן יהיה למצות את הפוטנציל הגלום בבנות באופן מלא ובו בזמן לאפשר להן שיווין הזדמנויות אמיתי .
אם יש משהו שלא היה מובן אני אשמח להסביר בשפה פשוטה יותר..
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 24-09-10 בשעה 12:42
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 18 הודעות
שלח הודעה פרטית

ואו כתבה מעולה, הבנתי והפנמתי את כל מה שכתבת פה..
האמת זה ממש מבאס,
אבל לפחות צה"ל ינהג עפ"י הכלל "האדם הנכון במקום הנכון"
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 24-09-10 בשעה 12:47
No Avatar
צה"ל ברעל :) לא מחובר צה"ל ברעל :)
הפז"ם דופק
שלח/ה 30 הודעות
שלח הודעה פרטית

למי ששאלה לא עברתי ת'גיבוש כי המפקדת שלי הייתה זבל שבזבלים והבנות היו חנפניות ומלשינות ולוחמות לאצריך להיות כאלה, כל מי שהייתה איתי הייתה צפונבונית
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 24-09-10 בשעה 13:19
<phrase 1=
TOREF לא מחובר TOREF
משתמש כבוד
שלח/ה 1,458 הודעות
שלח הודעה פרטית

לפי דעתי בנות יכולות ללכת לתפקידי לחימה, חלקן אפילו יעשו את זה יותר טוב מגברים,
היו צנחניות, היו צוללניות, היו לוחמות חי"ר ושיריון ותותחנים, נמאס לי השטויות האלה שבנות לא יכולות להיות בטנק או בחדר מכונות זה פשוט מגוחח.

VELOX SILENS LETALIS
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 24-09-10 בשעה 13:52
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 18 הודעות
שלח הודעה פרטית

רציני היו בנות צנחניות ? איך זה שלא אמרו :\
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 24-09-10 בשעה 13:56
<phrase 1=
siggi1992 לא מחובר siggi1992
הפז"ם דופק
שלח/ה 56 הודעות
שלח הודעה פרטית

נכון אבל.. אחת מהסיבות שהסבירו לי זה:

בתקופת הקמת במדינה גם נשים היו לוחמות אבל היו שבויות והתעללו בהן קשות.
המדינה מעדיפה להקריב את הבנים מאשר אותנו.

בחורה שנשבית זה יותר נורא מגבר. העינויים אצלה קשים יותר.
בחורות פועלות הרבה פעמים לפי הרגש. לחימה אינה רגשית אלא שכלית!!
כמובן שישנן בנות וישנן בנות אך בכל זאת אסור לקחת סיכונים.. (חנה סנש היא דוגמא מאוד טובה).

חוץ מזה בעוד כמה שנים הלחימה תתבצע פחות ביחידות חי"ר ויותר בלחימה אלקטורונית וכימית.

ברוך ה' אנחנו יכולות להיות לוחמות (בהגבלה מסויימת) אך בכל זאת, מעמדן של הנשים בצבא אינו נמוך.
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 24-09-10 בשעה 13:59
<phrase 1=
TOREF לא מחובר TOREF
משתמש כבוד
שלח/ה 1,458 הודעות
שלח הודעה פרטית

חנה סנש, הלו?
ובכלל יש "מקפלות מצנחנים" שעוברות קורס צניחה, וטייסות שעובורת קורס צניחה, ומדריכות צניחה, אין משהו שגברים יכולים לעשות שבנות לא
וצריך להכיר בעובדה הזו.

VELOX SILENS LETALIS
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 24-09-10 בשעה 16:38
No Avatar
danielle לא מחובר danielle
צוות האתר
שלח/ה 951 הודעות
שלח הודעה פרטית

בנות לצנוח כל אחד יכול עצם הצניחה עצמה היא לא בעיה אלא הלחימה שאחריה..
אני אסביר נכון יש את חנה סנש וכבודה מונך במקומה אבל אנחנו לא במצב הזה היום,אם שמתן לב לצנחנים קוראים אולי ככה אבל זו חטיבה שכבר מזמן לא צונחת למטרת פעילויות מבצעיות לדעתי מימי המיטלה לא שמעו בארץ על מבצע צניחה...

העלתן פה את סוגיית הנפילה בשבי בטענה שכשמדובר בבנות הנושא הופך לרגיש יותר כי מתעללים בהן יותר,הן מאוד אמוציונליות ונוטות לפעול לפי הרגש ולכן הן לא יחזיקו מעמד הרבה זמן .
דבר ראשון גברים הם לא פחות רגשניים מנשים לרוב ההתעללות בגברים קשה וגם הם יכולים להכנע בקלות או לפול בפח של החוטפים ולהתחיל לספר הכל כדוגמת ה"קב"ר המזמר"תעשי חיפוש בגוגל ותראי.אתם אולי שוכחים אבל בסה"כ מדובר על ילדים בני 18-20 שגם הם מבחינה נפשית רגשית לא מפותחים מספיק כדי לעמוד בתנאים האלה לא משנה אם זה גבר או אישה.
נכון הפחד על הנשים בשבי הוא שיתעללו בהן יותר שהן ישברו בקלות רגשות ההורים וכ' אבל עם כל אלו אפשר להתמודד הבעיה שאליה המדינה עדין לא מצאה תשובה זה מה קורה כשחיילת חוזרת מהשבי בהריון עם ילד של מחבל מה התוקף שלו והמעמד שלו במדינה וכדי לחסוך את כל הכאב ראש הזה מעדיפים שלא לקחת סיכון בנושא.

אתן טוענות שאתן יכולת לעשות הכל כמו גברים אבל קחו רגע צעד אחד אחורה תסתכלו טוב טוב ותראו אם אתן באמת מסוגלות לכל דבר כמו גברים והאם זה יהיה נכון לצבא ושוב דברו מהאמת הפנימית שלכן ולא מהאישה הפמינסטית .הרבה פעמים כשמעלים שאלה שכזו לדיון נוטים לשכוח האחרי הכל שמדובר בצבא ארגון מלחמתי תפקידו לנצח במלחמה כשהדגש הוא על מלחמה בין אירגונים צבאים ולא בין המינים כשמן הסתם טובת הצבא וההכרעה במלחמה קודמת לכל......
סתם מעניין לדעת מה הדעה שלכן בנושא מראיה זו?

0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 24-09-10 בשעה 16:49
<phrase 1=
TOREF לא מחובר TOREF
משתמש כבוד
שלח/ה 1,458 הודעות
שלח הודעה פרטית

אחי, אני גבר ואני אומר את זה,
בקרוב מאוד אתה תראה לוחמות חי"ר בגדודי חי"ר, לאט לאט, כמו שיש בסנפיר וילת"מ, לא רחוק היום שתיהיה בחורה בשייטת 13.

VELOX SILENS LETALIS
0
תגובה

הגדרות אשכול