חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

זה לא שוביניזם- זוהי האמת   נכתב בתאריך 27-09-11 בשעה 21:01
No Avatar
למבש
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי advaap "אופן קולקטיבי שרירותי, אתה צודק- לגברים אכן יש יכולת פיסית גבוהה יותר. הבעיה היא שטעית בדבר אחד מאוד מאוד חשוב, ועזוב את זה שלכל כלל יש יוצאים מן הכלל- טעית בעניין הסיבולת. לנשים יש יכולת סיבולת הרבה יותר גבוהה משל גברים. לכן, פיסיולוגית, הגיוני שהאישה תשא במאמץ של לידה, מחזור חודשי וכמו האדם הקדמון- טיפול בילדים הדורשים הרבה יכולת סיבולת. אולי לא כל אישה יכולה להרים פגז במשקל 25 קילו כל פעם, אבל אישה בהחלט יכולה לשבת בטנק יחד עם הגברים, ולעבור את אותן הכשרות בדיוק, במידה שהן בכושר המתאים."

סיבולת זה יפה, אבל כאשר דורשים מאדם כלשהו לקחת 40% ממשקל גוף ולרוץ 25 קילומטר בדיונות (כן זה אמיתי, שמעתי את זה במו אוזניי מיוצא יחידה מיוחדת) אין כמעט מקום לסבולת, מדובר בשרירים, שרירים, ועד פעם שרירים.

האמת שאפילו במקרה המתואר היה לנשים סיכוי- מכיוון שמדובר באחוזים תלויי משקל גוף.
עם זאת, צריך לזכור שבסיטואציות לחימה לא ימדדו את המשקל שלך ויתנו לך לסחוב באחוזים- במצב כזה כל אחד לוקח כמה שיותר, ואם אשה מסוימת, ששוקלת 65 קילוגרם, תצטרך לשאת קרוב לחמישים קילוגרם, סביר מאוד להניח שהיא פשוט לא תוכל להחזיק מעמד במאמץ הפיזי.

דבר שני - דיברת על להיות לוחמת בצוות טנק. כבר סוכם שלפחות את תפקיד הטען חייב למלא גבר (אין לי מושג מאיפה צץ הנתון של 25 קילו לפגז- רוב הפגזים שוקלים בסביבות ה- 40 קילו) ובסיטואציות לחימה שריונרים לא יוצאים מהטנק שבועות ( אני מכיר באופן אישי שריונר שלחם בעופרת יצוקה ולא יצא מהטנק שבועיים וחצי) שבועות שבהם מעבירים בקבוק וממלאים אותו בשתן של כולם, מעבירים קסדה עם שקית, ואת יכולה לנחש לבד מה עושים איתה...
סיטואציה לא נוחה לערבוב בין המינים. יתר על כן, ע"פ פקודות הצבא בשילוב הראוי לא אפשרי לתת לגברים ונשים לישון בתוך/על טנק.
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 19-04-12 בשעה 11:03
<phrase 1=
Noy לא מחובר Noy
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 121 הודעות
שלח הודעה פרטית

בתור מלשב"ית שמתאמנת מעל חצי שנה בקבוצת כושר קרבי, לא מפסידה אף אימון, משקיעה את ה150% ושהשאיפה הכי גדולה שלה זה להיות לוחמת בצה"ל ולפתח קריירה צבאית - יוצא לי המון לקרוא על דעות של אנשים שונים ביחידות קרביות ואני לאט לאט מתחילה יותר ויותר להתאכזב לנוכח מה שאני קוראת.

קודם כל אני רוצה לציין שזה לא שאני מתלוננת שלדוגמא יחידות כמו מטכל, שייטת 13 וכולי לא פתוחות בפני נשים אלא הצמצום החונק שמפריע לי כל כך בתפקידים הקרביים לנשים שמוצעים לנו כיום (מעבר לחובלים שזו מטרה גדולה וחלום ענקי וכמובן- טייס)

אבל זו איננה הנקודה שאני רוצה לעלות,
הנקודה שאני רוצה לעלות זה חלק מתגובה טעונה מאוד שיצא לי לקרוא מ2004 - והייתי שמחה לשמוע את דעתכם.
אז הנה:

אני נגד בנות לא בצבא בכלל, אלא בתפקידים קרביים,
וגם בתפקידים שמחייבים להיות בשטח עם בנים.

כמה סיבות:

1. סיבה מרכזית. תפקיד הלוחם מתאים הרבה יותר לגברים שזה גם יעודם בחיים והגוף שלהם מבחינה פיזיולוגית הרבה יותר מותאם להתמודדויות כאלה.

2. תמיד הצבא הסתדר גם בלי בנות שמחפשות להיות גיבורות, אף פעם לא היו חסרים לוחמים בצה"ל (אולי בסביבות 48' חחחח...) ועדיף להשאיר את זה למי שמתאים לזה.

3. בנים ובנות יוצר הרבה מאד בעיות של חוסר רצינות מוחלט, וכל מיני דברים מאד בעייתיים ביחסים וכו' וכו'.
דרך אגב - אני חושב שבחורה שרוצה לשמור על עצמה שלא תלך לתפקידים כאלה.

4. יש מספיק תפקידים בצבא שמיועדים לבנות ובנים לא יכולים (או שיכולים רק אם הם סטלנים ומשתמטים), ועדיף להשאיר אותם לבנות.

יש לציין שאני ממש לא שוביניסט, להיפך, אבל זה פשוט לא יכול להיות...
זה פשוט גם מזכיר לי ערבים וסובייטים כשאני רואה בת לוחמת זה מגעיל אותי בדיוק כמו בת שמעשנת או דברים כאלה...
תארו לכם זוג שמתחתן, שואלים אותם איפה הם היו בצבא, הגבר עונה "הייתי פקיד בקריה!" הבחורה עונה "הייתי לוחמת בצנחנים..." לא נעים חבר'ה...
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 19-04-12 בשעה 16:19
<phrase 1=
Shocker לא מחובר Shocker
נגעתי בקיר!
שלח/ה 298 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי idf~girl צפה בהודעה
אז מה דעתכם על זה ?..

שחטיבות החי"ר של צה"ל סגורות בפני בנות לתפקידי לחימה !!..
לפי דעתי ~
בנות יכולות להיות טובות בדיוק כמו בנים ואפילו יותר , וברור שישנן בנות וישנן בנות.
אבל למה אין את האפשרות לפחות של ל"לנסות להתקבל" לשם לפחות :s..
אני אומרת ..עתירה לבג"ץ
הסיבה האמיתית שלא מביאים לבנות להצטרף לרב היחידות הם שפשוט אסור לבנות לצאת מגבולות הארץ בפעילות מבצעית,היה את הסיפור אם קרן המכונאית המוטסת בלבנון השנייה שהפכה עולמות כדי לצאת למשימות בלבנון ובסוף יירטו את המסוק והיא נהרגה ולא מצאו את הגופה,(אחרי זה שלדג מצאו...)
וגם תחשבי מה יעשו לבנות שיפלו בשבי,הערבים החרמנים...
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 20-04-12 בשעה 18:13
No Avatar
איתן תגר לא מחובר איתן תגר
צוות האתר
שלח/ה 7,831 הודעות
שלח הודעה פרטית

מה שכתב כאן שוקר- לא ראוי לתגובה-ממש שטות מוחלטת.
כל מה שיעשו לבנות בשבי בכוח אך בדרך הטבע יעשו לבנים שלא כדרך הטבע...והמיגבלה היא לא דווקא בגלל האפשרות ליפול בשבי. עוסדה - הכי הרבה נפלו בשבי טייסים ויש טייסות בצהל.
אני חושב שהסברנו כבר באשכול הזה למה בנות לא. ולא נחזור על כך שוב.

0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 20-04-12 בשעה 21:02
<phrase 1=
Shocker לא מחובר Shocker
נגעתי בקיר!
שלח/ה 298 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי איתן תגר צפה בהודעה
מה שכתב כאן שוקר- לא ראוי לתגובה-ממש שטות מוחלטת.
כל מה שיעשו לבנות בשבי בכוח אך בדרך הטבע יעשו לבנים שלא כדרך הטבע...והמיגבלה היא לא דווקא בגלל האפשרות ליפול בשבי. עוסדה - הכי הרבה נפלו בשבי טייסים ויש טייסות בצהל.
אני חושב שהסברנו כבר באשכול הזה למה בנות לא. ולא נחזור על כך שוב.
מי הסמיך אותך להחליט מי ראוי ומי לא?

לא שללתי שלא יתעללו מינית בבנים, מה שגם קרה, ממה ששמעתי מיוצאי יחידה מסויימת,אבל בן-אדם,זה לא נפוץ...

לא קראתי את האשכול כדי לראות מה כתבתם,תאמת גם לא אבדוק מהסיבה שזה לא מעניין אותי יותר מידי.
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 21-04-12 בשעה 16:22
No Avatar
איתן תגר לא מחובר איתן תגר
צוות האתר
שלח/ה 7,831 הודעות
שלח הודעה פרטית

אדון שוקר...אז אם לא קראת את כל האשכול...ולא השקעת בלהבין סוגיה מורכבת שיש לה השלכות רבות והיא נוגעת לשאלות מרכזיות של חברה אנושית המורכבת מזכרים ונקבות שיש בינהם פערים ולא רק בתחום בנות לקרבי- אז מה אתה מבלבל לנו פה? מן הראוי שתמתן קצת את תגובתך, ותתן קצת כבוד לעבודה הענקית שהושקעה כאן על מנת לחשוף ולהתדיין בשאלה כזאת חשובה.

0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 22-04-12 בשעה 19:30
<phrase 1=
מנהל הפורום לא מחובר מנהל הפורום
מנהל
שלח/ה 24,261 הודעות
שלח הודעה פרטית

מר שוקר,
בדיון כה עמוק, הבאת משב רוח עכור, ועננה של רדידות.
רוצה להגיב - בשמחה, תכנס, תקרא ותגיב. לא סתם 'לשפוך' שטויות.

--------------------------------------------
אוהבים את אתר יחידה ? שלחו קישור לחברים שלכם... אלפי גולשים נמצאים כאן יום יום... ומה איתם?
חשוב - אנא קראו את תנאי השימוש באתר ואת הוראות בטחון שדה לשימוש באתר.
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 22-04-12 בשעה 20:52
<phrase 1=
Shocker לא מחובר Shocker
נגעתי בקיר!
שלח/ה 298 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי מנהל הפורום צפה בהודעה
מר שוקר,
בדיון כה עמוק, הבאת משב רוח עכור, ועננה של רדידות.
רוצה להגיב - בשמחה, תכנס, תקרא ותגיב. לא סתם 'לשפוך' שטויות.
אני לא ימשיך בדיון הזה כי לא יצא מזה שום דבר חיובי...
מצטער על האווירה שהרסתי,המשך דיון נעים
0
שלום   נכתב בתאריך 30-05-12 בשעה 13:21
No Avatar
filip.kemoris לא מחובר filip.kemoris
משתמש צעיר
שלח/ה 4 הודעות
שלח הודעה פרטית

למה? למה? שאלה טובה....צריך לעשות מחאה לשינוי מה אתן אומרות?

0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 12-05-13 בשעה 05:51
No Avatar
snir12 לא מחובר snir12
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 110 הודעות
שלח הודעה פרטית

אם בנות לא יכולות להיות אם בנים באותו טנק שיקימו טנק רק של בנות .
יש כול כך הרבה פיתרונות לכול הבעיות הללו שזה מעצבן שאומרים שבת לא מסוגלת לעשות מה שבן עושה נכון בנות לא יכולות להרים בדיוק כמו בנים מסכימה אבל יש הרבה דברים שבנות יכולות לעשות אפילו יותר טוב מבנים וזה שלא נותנים לנו הבנות לנסות ולהראות את זה זה יותר מעצבן .

"קרבי זה הכי אחותי"
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 13-05-13 בשעה 19:10
<phrase 1=
Shocker לא מחובר Shocker
נגעתי בקיר!
שלח/ה 298 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי snir12 צפה בהודעה
אם בנות לא יכולות להיות אם בנים באותו טנק שיקימו טנק רק של בנות .
יש כול כך הרבה פיתרונות לכול הבעיות הללו שזה מעצבן שאומרים שבת לא מסוגלת לעשות מה שבן עושה נכון בנות לא יכולות להרים בדיוק כמו בנים מסכימה אבל יש הרבה דברים שבנות יכולות לעשות אפילו יותר טוב מבנים וזה שלא נותנים לנו הבנות לנסות ולהראות את זה זה יותר מעצבן .
אוי,האשכול המטומטם הזה...
בת באמת לא מסוגלת לעשות מה שגבר עושה.
צאי מהמחשבה שכולם כמו ריאהנה ב"באטלשיפ"
צריך להיות מציאותיים,אני מכיר חיילות מקרקל..,כל היום מעלות תמונות לפייסבוק עם הנשק מתלהבות ומעלות סטטוסים על זה, על בסיס יומי!,אוי ומסכן החייל שיקלע להתקלות שלצידו חיילות.
וחבל שלא אמרתי את זה אז למנהלים,אבל אתם לא כנים עם עצמכם.

טנק לבנות?חחח אולי שייטת קומנדו של בחורות ?

"With great power comes great responsibility"
uncle ben-
-
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 13-05-13 בשעה 19:28
<phrase 1=
ben666 לא מחובר ben666
הפז"ם דופק
שלח/ה 37 הודעות
שלח הודעה פרטית

בחורה בשייטת 13 או בכל יחידת קומנדו אחרת לא קצת מוגזם?

זן נדיר ציפור משונה
0
תשובה : למה הנשים לא ביחידות קרביות? או מזה השטויות האלה ?!   נכתב בתאריך 11-10-16 בשעה 13:39
No Avatar
zohar33 לא מחובר zohar33
משתמש צעיר
שלח/ה 7 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי idf~girl צפה בהודעה
אז מה דעתכם על זה ?..

שחטיבות החי"ר של צה"ל סגורות בפני בנות לתפקידי לחימה !!..
לפי דעתי ~
בנות יכולות להיות טובות בדיוק כמו בנים ואפילו יותר , וברור שישנן בנות וישנן בנות.
אבל למה אין את האפשרות לפחות של ל"לנסות להתקבל" לשם לפחות :s..
אני אומרת ..עתירה לבג"ץ
היי
שאלה שגם אני שאלתי הרבה זמן וגם עכשיו אחרי שאני מבינה את הסבות יש לי מוטיבציה לשרת בקרבי ואני מתבאסת שהבנים לוקחים את כל התפקידים השווים... אבל יש לזה סיבה. בעצם כמה סיבות:
-מבנה הגוף שונה מה שאומר שמסת השריר של בן גדולה משל בת לא משנה אם הם ייתאמנו אותו הדבר השרירים של הבנים יתפתחו יותר ויהיו בעלי כח סיבולת יותר גדול.
-בעיות רפואיות: בגלל הבדלי מסת השריר ובגלל שלנו יש רחם ולבנים לא אם תרימי משקל שגדול יותר מהגוף שלך ואפילו פחות זה ייגרום לך לצניחת רחם.
- במקרה שבת נופלת בשבי היא תעבור התעללות מינית קשה מה שבן לא יעבור או לפחות לא באותה מידה.
-ודבר אחרון, עם כל כמה שזה מבאס בגלל כל הסיבות האלה צהל לא רוצה לקחת בנות לשירות קרבי כמו של בנים מהסיבה הפשוטה שזה רק יעכב אותו ואת זה אנחנו ממש לא יכולים להרשות לעצמנו... היחידות בצהל נחשבות לטובות בעולם וצהל לא מעוניין שתהיה הידרדרות מסוימת. הרי לו זה לא משנה אם בנים או בנות יעשו את המשימה מה שהוא רוצה זה שהמשימות יצליחו והרמה תהייה גבוהה ובגלל כל הבעיות בקרבי שיש לבנות הוא לא נותן את האפשרות שבנות יתמיינו בכלל.

מבינה? זה דברים שלא תלויים בנו ואף אחד לא אומר שאין לנו מוטיבציה ושאנחנו לא יכולות לתרום.. זה הטבע וזה המצב הנתון אז יש תפקידים קרביים אחרים שאנחנו יכולות לשרת בהם כמו למשל תומכות לחימה או לוחמות בגדודים שכן מאפרים כניסה של בנות גם אם הוא שונה משל בנים. אנחנו נתרום למדינה בצורה הטובה ביותר שתתאפשר לנו
0
תגובה

הגדרות אשכול