חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 06-07-11 בשעה 21:08
No Avatar
dani3lf לא מחובר dani3lf
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 111 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום לכולם,

אני מקווה שהפוסט הזה ייתן תקווה לאותם חיילים\מלש"בים שדברים לא הלכו כל כך בדרך שהם רצו ויחזק אותם לא לוותר ולא להרים ידיים בדרך למטרה שלהם.

סיימתי טירונות כלל צה"לית ביוני שנה שעברה והגעתי לקריה ללשכה של אל"ם, יומיות, משמרות, 7 שעות ביום, בניין חדש - תענוג, אז זהו שלא, כי חסר דבר אחד מאוד משמעותי, התחושה הזאת מבפנים - שקוראים לה סיפוק.
מהר מאוד הבנתי, שת"ש זה לא מה שאני מחפש אלא את הסיפוק ההוא, והחלטתי שאני יוצא בחודש יולי שנה שעברה לדרך שלא ידעתי בזמנו שתארך שנה, הדרך הארוכה לשירות הקרבי.
חלמתי להגיע לחטיבת גולני, להמשיך את הדרך של אח שלי שהשתחרר משם לפני שנה.
התגייסתי עם פרופיל 64 על אסתמה, סבלתי מאסתמה עד סביבות גיל 16 ואכן חשבתי עד אותה תקופה של הגיוס שאכן יש לי אסתמה אף על פי שהסימפטומים שלה כבר נעלמו, החלטתי לגשת למומחה ריאות דרך הצבא לבקש לבדוק את הנושא.
שלא תחשבו שזה היה כזה קל להגיע לרופא ריאות, צריך לראות רופא יחידה ואז שהוא ייתן הפנייה ורק אז לקבוע תור לרופא ריאות, לא עניין של יום-יומיים בלשון המעטה.
בבדיקה אצל המומחה ריאות הוא הבחין שהנשימה שלי תקינה לחלוטין והחליט לשלוח אותי לבחינת תגר מטכולין שבשורה התחתונה בודקת אם אכן אין אסתמה כלל וכלל. התוצאות לשמחתי הרבה היו חיוביות - אין אסתמה, הפרופסור בבית החולים איכילוב, שם עברתי את הבדיקה, קבע שתפקודי הריאות שלי בגדר הנורמה.
הייתי מאושר, הרגשתי שזהו, בנוב' אני כבר אהיה בקרבי. אז הרגשתי.
חזרתי למומחה ריאות והוא אכן הפנה אותי לוועדה רפואית עם המלצה למחיקת סעיף האסתמה (דבר שיוביל לפרופיל 82 סופי כיוון שיש לי סעיף קל ברגליים).
לקח קצת זמן והגעתי לועדה רפואית בחודש אוקטובר, הייתי בטוח שזהו, אני נכנס, מקבל 82 ויום למחרת מגיש 55 וחודש אחרי אני בקרבי כבר, אוי כמה שהייתי נאיבי.
הגיע תורי להכנס, נכנסתי, ותוך 3-4 דקות יצאתי כל כך מאוכזב, למה אתם שואלים? כי הרופא קבע שלא עברו 3 שנים מאז התיעוד האחרון של המחלה, אלא עברו שנתיים ושלושה חודשים וזה לא מספיק. לכן העלה את הפרופיל ל72 ושלח אותי לדרכי. פה קיבלתי את הסטירת לחי המצלצלת הראשונה שלי בצה"ל - זו אכן אינה תוכנית כבקשתך.
החלטתי לא לוותר, הכנתי מכתב ערעור שלא היה מבייש אף עורך דין בישראל.
פיקססתי אותו, אחרי שבוע חייגתי לראות מה קורה עם הפקס ואמרו לי שלא קיבלו, אז שלחתי שוב, הפעם קיבלו, ואחרי שבועיים דחו את בקשתי על בסיס אותו טיעון שהיה בועדה הרפואית והבהירו לי גם שזה הפרופיל שלי והוא לא יישתנה יותר, צה"ל לא מוכן לקחת עליי סיכון.
אז שלחתי בקשה לאישור חריג חי"ר שוב, מכתב מושקע וסוחט דמעות אבל גם כאן קיבלתי דחייה שכבר סתמה את הגולל על גיוס נוב'. 1-0 לצה"ל.
הייתי בשלב הזה מעט מיואש אני מודה, כל הזמן אנשים אמרו לי מסביבי למה אתה צריך את זה, עזוב, תשאר איפה שאתה, תעבוד תלמד, תעשה פסיכומטרי אבל אני מה לעשות, נולדתי עם ה"באג" הזה - אני לא מסוגל להרים ידיים.
אחרי הרבה מאוד לבטים(כי זו הייתה ברירת מחדל) החלטתי בתחילת חודש מרץ האחרון להגיש טופס 55 לשיריון, אמרו לי שזה מטופל צ'יק צ'ק ולא תהיה בעיה, אז אמרו. קצינת הכ"א של האגף אמרה שזה מאוחר מידי, ולא יקבלו אותי למחזור מרץ אלא למחזור אוגוסט, ולכן אין לי מה להגיש עכשיו את הטופס אלא לקראת חודש יוני. 2-0 לצה"ל מחצית.
החלטתי שזהו, אני יוצא לקרב אחרון ולא מוותר, הולך עד הסוף. התקרבתי לגבול של ה-3 שנים מאז תיעוד האחרון של אסתמה, ממש משהו כמו שנתיים ו-9 חודשים.
החלטתי לנסות שוב לעלות לועדה רפואית, מה שיהיה יהיה, כשאמרתי להם בטלפון שההמלצה שלי מהמומחה ריאות היא מהאוגוסט הם אמרו שזה לא עדכני וצריך המלצה חדשה. שוב, ללכת לרופא ולהסביר לו שאני רוצה להעלות פרופיל ושוב לקבוע תור למומחה ריאות.
אחרי שקבעתי תור למומחה ריאות וחיכיתי שבועיים נתקעתי בדרך אליו בפקקים, צלצלתי להודיע בטלפון על איחור של 10 דקות - רבע שעה והוא סירב לקבל אותי ואמר לי כבר לא לבוא.
כל כך התעצבנתי אבל שוב - לא מרימים ידיים, צלצלתי יום אחרי זה למוקד ושאלתי אם יש איזשהו סיכוי שהתפנה תור למומחה ריאות באיזור המרכז, הפלא ופלא סוף סוף השתנה המזל לטובתי, התפנה תור יום אחרי במרפאה שנמצאת 10 דקות הליכה מהקריה. ניגשתי למומחה ריאות וקיבלתי המלצה מעודכנת להעלות פרופיל.
תחילת חודש אפריל, שוב ועדה רפואית, הפעם הרופא היה מישהו אחר, הוא החליט לאפשר לי להעלות את הפרופיל אבל הוא רצה תיעוד של כל המפגשים שלי אצל הרופאת משפחה באזרחות כשנה וחצי לפני הגיוס - במידה ולא יהיו מפגשים שבהם ביקשתי משאפים\היו בעיות נשימה הוא יעלה את הפרופיל.
השגתי את המסמכים ואחרי שבוע וחצי חזרתי לשם, למישהי אחרת שקיבלה אותי, ואני יכול לומר לכם בפירוש, זו הייתה חקירה שלא הייתה מביישת את השב"כ, את כל ההיסטוריה הרפואית שלי בצה"ל היא חקרה מכאבי ראש בטירונות עד דלקת בגרון בחורף. כשהבאתי לה את המסמכים מהרופאה האזרחית היא לא כל כך השתכנעה, היא רצתה לדבר עם הרופאת משפחה בעצמה, השגתי לה את המספר אבל הרופאה כבר הלכה הביתה.
היא אמרה לי לחזור לבסיס, ושהיא תדבר עם הרופאה למחרת, אם הרופאה תאשר הכל, אזומן לועדה רפואית להעלות את הפרופיל ל-82, אם לא אז אדיוס אמיגוס ותהנה עם ה-72 שלך.
ביום למחרת קיבלתי את השיחה, "דניאל שלום, מדברים מהחר"פ בצריפין, תגיע בבקשה לועדה רפואית לצורך עדכון פרופיל", אחחח איזו שאגת אושר הבאתי! על המזל שלי המפקד ביקש מהנהג שישטוף לו את האוטו בצריפין אז הצטרפתי לנסיעה והוא הוריד אותי בחר"פ. חיכיתי קצת, ונכנסתי לרופאה, כל מיני תקלות מסתוריות התחילו מיד כשנכנסתי אליה כמו: העכבר הפסיק לעבוד, המסך הפסיק לעבוד והמדפסת . בקטנה, איש המחשוב בא וסידר הכל. אחרי שעה אצלה בחדר, יצאתי עם פרופיל 82 ומסמך שמאשר את זה, כמה מאושר הייתי, אין לכם מושג! 2-1 לצה"ל.
תוך שבועיים כבר הגשתי את ה-55 חתום עם המלצות של מפקדת ישירה ומפקד יחידה, הטופס אושר וזומנתי ליום ראיונות התאמה ללחימה ביוני האחרון בבקו"ם - 2-2 שיוויון.
בתחילת הריאיון דאג הקצין להבהיר לכולם שבעקרון תפקידי הלחימה שפתוחים בפנינו הם הרבה - אבל לא חי"ר, כגון: נ"מ, שיריון, תותחנים, פלח"ץ, מוד"ש וכו'. אבל הוא גם ציין שיש דברים מסויימים שיציע לאנשים מסויימים עם נתונים מסויימים.
בריאיון הוא שאל אותי על לאן אני רוצה להגיע והסברתי שגולני, הוא שאל מה אם אני לא אקבל גולני אז הבהרתי שממש חשוב לי להגיע לחי"ר כי נלחמתי ספציפית על פרופיל חי"ר הרבה מאוד זמן. "דרג לי את חטיבות החי"ר" הוא אמר לי, "גולני מקום 1, גבעתי 2, נח"ל 3 וכפיר 4" עניתי לו. "נהיה איתך בקשר בהמשך השבוע ונודיע לך על השיבוץ, אתה יכול לחזור לבסיס", הייתי מבסוט, הייתה לי תחושה טובה כי הוא לא ביקש ממני לדרג את כל הדברים שהוא דיבר עליהם בהתחלה.
לעדכן אותי בהמשך השבוע לא עדכנו, הקצין יצא להגנ"ש של שבוע ואיתו נדחו גם התשובות. למעשה רק היום, שבועיים וחצי אחרי הריאיון, קיבלתי תשובה, אחרי ימים ארוכים של מתח ולחץ, ונדנודים לתא שינוי שיבוץ, המפקדת שלי היום ניסתה שוב לברר מה קורה עם השיבוץ שלי, אף אחד לא ענה בתא שינוי שיבוץ, אז היא צלצלה לרמ"ד שאחראית על התא שינוי שיבוץ, גם שם אין מענה, בניסיון אחרון השגתי לה את המספר של אותו קצין שראיין אותי שהוא גם קצין מיון, היא סיימה איתו את השיחה אחרי דקה. התסתכלתי עליה במבט של "נוו?!?!" ואז: "מאושר לגולני." 3-2 לי, סוף המשחק.

חברים, אני לא יכול לתאר בפניכם את האושר, את התחושה של הנצחון, של הגשמת היעד, זו תחושה שממלאת את הגוף באדרנלין והתרגשות ונותנת תחושה שהכל אפשרי! אחרי שנה שאני נושא עיניי לאופק סוף סוף הגעתי אליו.

עוד שבועיים וחצי אני מתחיל טירונות עם פז"ם של שנה ו-3 בבא"ח גולני והמסע והאמיתי מתחיל.

מה המסר שלי אליכם? אל תוותרו על הרצונות והחלומות שלכם, בשנה הזאת שמעתי כל כך הרבה אנשים צוחקים עליי, אומרים לי שזה חסר סיכוי, כל כך הרבה קשיים היו לי בדרך, כתבתי באמת רק את המהותיים אבל אף פעם לא נתתי לזה לשבור אותי.
אל תוותרו גם כשנראה שכל הסיכויים נגדיכם, כי אין דבר העומד בפני הרצון.

אם יש למישהו שאלות כלשהן על התהליך, אז בשמחה.

דניאל.

[
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 06-07-11 בשעה 22:06
No Avatar
amirsource לא מחובר amirsource
הפז"ם דופק
שלח/ה 66 הודעות
שלח הודעה פרטית

דבר ראשון וואו
באמת השקעה מטורפת ותודה ששיתפת אותנו.
רואים שבאמת עושים הכל להגשמת המטרה, אנשים כמוך באמת מגיעים רחוק ולא מוותרים, הלוואי עלי ללמוד ממך דבר או שתיים.
באמת ראוי להערצה, כל הכבוד.
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 06-07-11 בשעה 22:41
No Avatar
sharon100 לא מחובר sharon100
הפז"ם דופק
שלח/ה 94 הודעות
שלח הודעה פרטית

יש לי רק מילה אחת - וואווו!
אחי התרשמתי ממך שאתה בן אדם שפיץ ורציני ואם נלחמת כל כך ולא הרמת ידיים - באמת מגיע לך להיות בגולני. פשוט כל הכבוד.

נ.ב

המאמר היה כתוב מצויין ומאוד מבדר!

יישר כוח!
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 07-07-11 בשעה 02:46
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אין מה לאמר חוץ מכל הכבוד ותודה על ההשראה!!!
שפיץ על מכל הלב צריך עוד חבר'ה כמוך בצה"ל (שלצערנו המעבר בו הוא בדר"כ לכיוון ההפוך). יישר כוח!
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 07-07-11 בשעה 08:11
No Avatar
MR. RONALD לא מחובר MR. RONALD
הפז"ם דופק
שלח/ה 65 הודעות
שלח הודעה פרטית

כל הכבוד!!
אין מה לומר, מעורר השראה. כל הכבוד על המאבק!

בהצלחה בגולני!
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 07-07-11 בשעה 08:48
No Avatar
dani3lf לא מחובר dani3lf
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 111 הודעות
שלח הודעה פרטית

תודה רבה על המילים החמות חברים! מאוד מעריך את זה!

מאחל לכולכם שתגשימו את המטרות והחלומות שלכם!

דניאל
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 07-07-11 בשעה 09:44
No Avatar
איתן תגר לא מחובר איתן תגר
צוות האתר
שלח/ה 7,800 הודעות
שלח הודעה פרטית

דניאל! אמנם אני כבר לא משרת בצבא.... אבל אם הייתי שוב בלבנון בסיור, בחוד, בכניסה לכפר עויין, הייתי רוצה מאד את האסטמה שלך מצד ימין שלי, עם המקלעון.....
הלואי שהיו עוד אנשים עם נחישות כמו שלך....אומרים: גולני כבוד!... אני אומר: כבוד לגולני שאיש כמוך ישרת שם!
תודה לך.

0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 07-07-11 בשעה 09:48
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

שיש כל כך הרבה סרבנים מסביבי, גם בתור טירון הקרבי אני חייב להודות שהמוטיבציה שלך פשוט גורמת לי לחייך, חבל שאין עוד בחורים כמוך תאמין לי אחי.. הצבא כל כך צריך כאלה..
0
סיפור דומה מאוד לשלך   נכתב בתאריך 08-07-11 בשעה 14:55
No Avatar
Meidan
אורח
שלח/ה n/a הודעות

קודם כל המון בהצלחה הכי וכל הכבוד על המוטיבציה וההתמדה...
דבר שני...יש לי סיפור מאוד דומה לסיפור שלך...
אני אמנם התגייסתי אחריך , דצמבר 10 , להיות מפענח תצלומי אוויר - גם זה בקרייה
הסיפור שלי גם הוא ארוך מאוד ואין לי את הכוח להשקיע כמוך חחח...
מה שאני כן אגיד זה שהמסע שלי להעלאת הפרופיל ושיבוץ לקרבי כלל בתוכו שתי קבילות כנגד צה"ל והרופא שבדק את המקרה שלי , שליחת עשרות פקסים ובקשות לחריגות אג"מ וחי"ר...הגשת טופס 55 , קצין מיון כמו שלך במדור תנופ"ה בתל השומר וכל זאת אחרי שסיימתי טירונות וקורס במודיעין שאורכו 4 חודשים...
בסופו של דבר מתגייס עוד שבועיים וחצי למודיעין שדה/איסוף קרבי (רציתי חי"ר אבל סוג של התייאשתי בדרך והסתפקתי במה שיש כדי לא לעבור מאוחר יותר , הרי כל לוחם הוא לוחם)...ואני מקווה באמת לשרת עם אנשים כמוך שהשקיעו כל כך בשביל המטרה!
וגם אני אתחיל טירונות עם פז"מ של 8 חודשים חחחח...יישר כוח אחי !
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 08-07-11 בשעה 17:09
No Avatar
dani3lf לא מחובר dani3lf
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 111 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי Meidan צפה בהודעה
קודם כל המון בהצלחה הכי וכל הכבוד על המוטיבציה וההתמדה...
דבר שני...יש לי סיפור מאוד דומה לסיפור שלך...
אני אמנם התגייסתי אחריך , דצמבר 10 , להיות מפענח תצלומי אוויר - גם זה בקרייה
הסיפור שלי גם הוא ארוך מאוד ואין לי את הכוח להשקיע כמוך חחח...
מה שאני כן אגיד זה שהמסע שלי להעלאת הפרופיל ושיבוץ לקרבי כלל בתוכו שתי קבילות כנגד צה"ל והרופא שבדק את המקרה שלי , שליחת עשרות פקסים ובקשות לחריגות אג"מ וחי"ר...הגשת טופס 55 , קצין מיון כמו שלך במדור תנופ"ה בתל השומר וכל זאת אחרי שסיימתי טירונות וקורס במודיעין שאורכו 4 חודשים...
בסופו של דבר מתגייס עוד שבועיים וחצי למודיעין שדה/איסוף קרבי (רציתי חי"ר אבל סוג של התייאשתי בדרך והסתפקתי במה שיש כדי לא לעבור מאוחר יותר , הרי כל לוחם הוא לוחם)...ואני מקווה באמת לשרת עם אנשים כמוך שהשקיעו כל כך בשביל המטרה!
וגם אני אתחיל טירונות עם פז"מ של 8 חודשים חחחח...יישר כוח אחי !
Meidan שלום,
אף על פי שלא פירטת את התהליך אני בטוח שעברת דרך קשה, לא פשוטה ומייאשת.
החוכמה במערה החשוכה היא תמיד לזכור שיש אור בסופה. מברוק על השיבוץ, אני שמח שאתה מרוצה ממנו.
אני מאחל לך את מה שאני מאחל לעצמי - ב-ה-צ-ל-ח-ה!.

שבת שלום

דניאל
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 08-07-11 בשעה 18:32
No Avatar
Bar1212 לא מחובר Bar1212
מ"א בפורום
שלח/ה 767 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני דווקא חושב שלהרוויח לוחם עם מוטיבציה ונחישות כמו שלך זה ניצחון גם של הצבא,לא רק שלך
כל הכבוד,שיהיה בהצלחה!
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 08-07-11 בשעה 20:15
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אחי כל הכבוד על הנחישות, ישר כוח!

אני כרגע נמצא בקורס עם פז"ם של 3 וחצי חודשים ולפני כמה ימים הגשתי טופס 55 למעבר לקרבי בתותחנים.
אני מקווה שהטופס יאושר לי וגם אוכל בקרוב להיות לוחם בצה"ל.
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 08-07-11 בשעה 21:09
<phrase 1=
landes12 לא מחובר landes12
משתמש ותיק
שלח/ה 809 הודעות
שלח הודעה פרטית

שמע אחי, אני פשוט גאה לקרוא את המאמר שלך. חסרים לנו הרבה אנשים כמוך במדינה שלנו והלוואי שתצליח בדרך שבחרת להגיע אליה. הייתי שמח אם היה לי כזה כוח רצון והתמדה במטרה כמו שיש לך, אתה פשוט תותח!!!

0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 09-07-11 בשעה 12:10
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

כל הכבוד אחי!!בתור אחד שעבר מג'וב לקרבי אני יודע עד כמה זה קשה!!!
ורגע לא ביקשו ממך לוותר על הפז"ם?
0
תשובה : מעבר מג'וב לקרבי - כנגד כל הסיכויים - סיכום   נכתב בתאריך 09-07-11 בשעה 17:01
No Avatar
dani3lf לא מחובר dani3lf
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 111 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי לא רשום צפה בהודעה
כל הכבוד אחי!!בתור אחד שעבר מג'וב לקרבי אני יודע עד כמה זה קשה!!!
ורגע לא ביקשו ממך לוותר על הפז"ם?
תודה רבה, לא ביקשו לוותר על הפז"ם.. בבקו"ם אמרו שמבחינתם חריג פז"ם זה בסביבות השנה וחצי.

דניאל
0
תגובה

הגדרות אשכול