חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 09-11-14 בשעה 22:52
No Avatar
eden28 לא מחובר eden28
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 198 הודעות
שלח הודעה פרטית

ביקשתי משקית תש.
התפקיד עצמו לא הייתה בעיה לאשר לי אותו כי אני מתאימה לו במנילה,
העניין הוא ששובצתי לתפקיד שסירבו לשחרר אותי ממנו לפני יום הגיוס עצמו, ואני נובמבר אז נתנו לי להבין שלסדר את העניינים שבועיים לפני הגיוס זה חסר סיכוי לגמרי.
בכל אופן, לא להתייאש אף פעם!! לא מתאים לך השיבוץ שקיבלת, תני להם סיבות למה לא מתאים לך, תנמקי את עצמך הכי טוב שאת יכולה ותגיעי לכל דרג אפשרי.
כשהבנתי שאף גוף צהלי לא שם עלי, פניתי לנציב קבילות החיילים.
בנוסף, גם למדור בת חיל שזה המדור הצבאי לבנות הדתיות/יוצאות תיכון דתי.
אבל נסי גם את, מה את יכולה להפסיד?
בהצלחה
0
מקרה דומה   נכתב בתאריך 17-01-15 בשעה 02:41
No Avatar
Moriella70 לא מחובר Moriella70
משתמש צעיר
שלח/ה 6 הודעות
שלח הודעה פרטית

היי לכולם, אני די חדשה כאן ואשמח לעזרה או להחדרת מוטיבציה.. האמת שהמקרה שלי הוא כבר די קלוש.. נשאר לי שבועיים לגיוס..
הסיפור שלי הוא כזה: (זה העתק מתוך פקס ששלחתי לצהל אז אל תיבהלו)

במנילה קיבלתי הצעות לתפקידים בתחום המחשבים ודירגתי אותם במקום הגבוה ביותר, על מנת שיבלוט לעין שאני מעוניינת בתפקיד מתוך מקצועות המחשב. בין התפקידים היו "מגן סייבר" ו"בודקת תוכנה". תפקידים אלו דורשים מיונים. על כן, כחודש לאחר שליחת המנילה התקשרתי למיטב, שם הפקידה הוליכה אותי שולל משום שכאשר שאלתי אותה מדוע איני מקבלת מיונים היא ענתה "התאריך גיוס שלך עוד רחוק, תמתיני את תקבלי מיונים". לאחר כחודש משיחה זו, לא רק שלא קיבלתי מיון לשום תפקיד, כבר קיבלתי שיבוץ לתפקיד שאפילו לא הופיע לי במנילה. בהמשך הבירור מול מיטב וניסיונות חוזרים ונישנים לקבל את המיונים המגיעים לי, קיבלתי את התשובה הבאה: "דחית את יום המא"ה מספר רב של פעמים ועל כן נחסמה בפנייך האפשרות לקבלת מיונים". ניתן לציין כי צו התייצבות ליום המא"ה קיבלתי רק לאחר שאני התקשרתי לבקש! עד שלא התקשרתי לבקש, לא קיבלתי את הצו! ניתן להסיק מכך שבכוונתי הייתה לבצע את התהליכים הראשונים מוקדם ככל האפשר. וגם, התאריך הראשוני שקיבלתי ליום המאה היה לקראת סוף חודש אפריל, ועד כמה שידוע לי מיונים למקצועות המחשב מתבצעים בחודשי ינואר ופברואר של אותה שנה. זאת אומרת שאת יום המא"ה ככל הנראה קיבלתי לאחר תאריכי המיונים. ובנוסף, התקשרתי למיטב שם הפקידה אמרה לי את אותה התשובה, אז אמרתי לה "אבל לא ידעתי שאם אני דוחה את יום המא"ה זה גורם לכך שתחסם בפניי האופציה למיונים", היא ענתה "אני בטוחה שמישהי אמרה לך שזה יכול לחסום לך את האופציה למיונים" וכרגיל נתקלתי במבוי סתום. אז אני מודיעה לכם שלא, אף אחת מהפקידות לא הודיעה לי שאם אני דוחה את יום המא"ה זה אוטומטית חוסם בפניי את האופציה למיונים, כי אם הייתי יודעת מן הסתם שלא הייתי דוחה! ברצוני לציין כי את התאריך הראשוני שקיבלתי ליום המא"ה קיבלתי לסוף חודש אפריל, שזה בדיוק הזמן שבו שיא הלחץ בהיבט הלימודי, מתכונות ובגרויות שהחלו מתחילת חודש מאי. ביניהן הבגרות במדעי המחשב שהתקיימה ב1.5.2014. אז כן, באותה תקופה היה לי חשוב יותר מדי להשקיע בבגרויות הללו, וחוץ מלדחות את יום המא"ה ניסיתי גם להקדים! הכל על מנת למצוא תאריך אחד פנוי. כמובן שהרשיתי לעצמי לדחות פעם אחר פעם אך ורק כי אף אחד לא הודיע לי שיש לזה השלכה על תהליך המיון שלי. שוב- אם הייתי יודעת שיש לדחיית יום המא"ה השפעה על תהליך המיון, מן הסתם לא הייתי דוחה. לא חיפשתי צרות. אז הטעות כאן היא הטעות של הפקידה! בדיוק כמו הטעות של הפקידה הראשונה שהוליכה אותי שולל ואמרה לי להמתין למיונים כי התאריך גיוס שלי עוד רחוק! כשבעצם חודש לאחר מכן כבר קיבלתי שיבוץ אז מסתבר שהתאריך גיוס שלי כבר לא היה כל כך רחוק! בנוסף, ברצוני להגיב על התשובה שקיבלתי ממיטב, לאחר התייעצות עם כמה גורמים צבאיים ולאחר שכבר הרמתי ידיים, גיליתי כי התירוץ שדחיית יום המא"ה היא זאת שגרמה לי להפסיד את ההזדמנות למיונים, ואני מצטטת מגורם צבאי: "נשמע כמו טעות של מישהו שהוא רק מנסה לטייח". אז אני מודיעה חד משמעית, אני לא אשלם על טעות, לא של פקידות, ולא של אף אחד. אתם יודעים שהמיונים האלה הגיעו לי ואלה הן הטעויות של הפקידות שלכם:
1. הולכת שולל בכך שהדריכה אותי להמתין למיונים בטענה כי תאריך גיוסי עוד רחוק.
2. הולכת שולל בחוסר הדרכה כי כאשר אני דוחה את תאריך יום המא"ה, נחסמת בפניי האפשרות למיונים.

אני כבר בשלב ששלחתי מעט פקסים, והפוסט הזה החדיר בי מוטיבציה, אני במצב מנטלי מאוד מעורער והמלחמה הזאת קשה לי. אני יודעת שכבר אין סיכוי בעולם שאקבל את המיונים המיוחלים.. אבל יש אולי סיכוי פיצי שאקבל תפקיד אחר שלא דורש מיונים.. איך להמשיך מכאן? כבר פניתי לכל הפקסים שרשמתם למעלה, ופניתי לקבילות החיילים.. אני מחכה לתשובה אך מיואשת מראש. ללכת ללשכת גיוס יעזור?
0
תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 17-01-15 בשעה 02:46
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 6 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני רוצה לצאת מתפקיד ״מדריכת אוכלוסייה לשעת חירום״, ולהתמיין למקצועות המחשב.. עד כמה זה נראה לכם אפשרי? או שיש לי רק את האופציה להחליף לתפקיד שלא דורש מיון? התאריך גיוס שלי כרגע הוא ה2.2.15 ואין לי בכלל הרבה זמן. שלחתי אתמול והיום פקסים למלא מספרים ולשכות..
0
תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 17-01-15 בשעה 03:41
No Avatar
יעל דניאל לא מחובר יעל דניאל
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

תראי, כל עוד תאריך הגיוס שלך נשאר כמו שהוא, אין לך זמן להתמיין לתפקידים שדורשים מיון.
אז אם דחיית גיוס לא מאושרת לך או שאת לא מעוניינת לדחות גיוס, עדיף לך להילחם על תפקיד שלא דורש מיון- הרבה יותר סביר ולגיטימי שתוכלי להילחם על תפקיד שלא דורש מיון, מאשר תפקיד שכן דורש מיון אבל התאריך גיוס שלך נשאר אותו דבר(זה סיכוי קלוש שיאושר).
את יכולה לנסות ללכת ללשכת הגיוס, אין לך מה להפסיד. אם את הולכת לשם, תנסי לדבר עם גורם כמה שיותר בכיר ואל תסכימי לזוז משם עד שמישהו מוכן יהיה לעזור לך באמת.
המון בהצלחה

"אין אהבת ישראל גדולה מלשרת בקרבי".
"למה לא לשרת בקרבי יש אלף סיבות, אבל למה כן יש אחת והיא מנצחת".
0
תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 17-01-15 בשעה 13:04
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 6 הודעות
שלח הודעה פרטית

ניסיתי בהתחלה לדחות את הגיוס, כמובן שלא אישרו לי. וגם בטלפון הםקידה המעצבנת ממיטב אמרה ״גם אם ידחו לך, לא ידחו לך לתאריך שיאשר לך מיונים..״ איזה יאוש!!!
0
תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 17-01-15 בשעה 19:25
No Avatar
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

לא הבנתי כמה דברים:
-מתי קיבלת מנילה?
-מתי עשית בסופו של דבר את יום המא"ה?
-כמה זמן לפני הגיוס קיבלת שיבוץ?

0
ה   נכתב בתאריך 18-01-15 בשעה 15:11
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 6 הודעות
שלח הודעה פרטית

צו ראשון- 6/11/2014
לא קיבלתי יום המאה, התקשרתי אני בעצמי לבקש בחודש מרץ
והתאריך הראשוני שקיבלתי היה - 25/4/2014
דחיתי והקדמתי הרבה פעמים (לא ידעתי שיש לזה השלכה על תהליל השיבוץ והמיון), ובסוף עשיתי אותו בחודש יוני 2014.
קיבלתי מנילה באוגוסט 2014 והגשתי אותה ב20/8/4014.
באמצע חודש ספטמבר התקשרתי לשאול למה אני עדיין לא מקבלת מיונים (לשום דבר), היא אמרה לי כי התאריך גיוס שלך 1/3/2015) עוד רחוק תמתיני את תקבלי מיונים:
המתנתי, ובתחילת חודש נובמבר כבר קיבלתי הודעה עם שיבוץ ותאריך גיוס חדש- מדרכית אוכלוסייה לשעת חירום בתאריך 2/2/2015. כן הקדימו לי את הגיוס. וקיבלתי שיבוץ בלי מיונים לשום דבר.
אחרי מאבק של טלפונים ופקסים התשובה שלהם הייתה כזאת:
1. דחית את יום המאה מספר רב של פעמים על כן נחסמה בפנייך האפשרות למיונים
2. במידה ויהיה עוד מיון נשקול את השתתפותך בו
0
תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 18-01-15 בשעה 21:29
No Avatar
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

נראה לי יש לך טעות בתאריכים, לא הגיוני שעשית יום המא"ה וקיבלת מנילה לפני צו ראשון.

0
תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 18-01-15 בשעה 23:04
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 6 הודעות
שלח הודעה פרטית

נכון סליחה. צו ראשון- 6/11/2013
0
תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 19-01-15 בשעה 00:16
No Avatar
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

תקשיבי, אני חייבת לציין שאת צודקת. נכון שדחית את יום המא"ה כמה פעמים, אבל זה לא שעשית אותו זמן קצר לפני הגיוס. התירוץ של מיטב שבגלל שדחית את יום המא"ה מס' רב של פעמים ובגלל זה נחסמה אפשרותך למיונים ממש נשמעת לי תמוהה, כי עשית את יום המא"ה 9 חודשים לערך לפני הגיוס והגשת מנילה 7 חודשים לערך לפני הגיוס, שאני חייבת לציין שזה פרק סביר בהחלט כדי להתמיין לתפקידים.
בשורה התחתונה- לא משנה כמה פעמים דחית את יום המא"ה, כל עוד סיימת אותו ומילאת מנילה בפרק זמן סביר עד לגיוס (מה שקרה במקרה שלך), לא אמורה להיות עם זה בעיה וזה לא אמור לחסום לך מיונים.
אני באמת לא מבינה את מיטב.

0
תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 19-01-15 בשעה 00:49
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 6 הודעות
שלח הודעה פרטית

איזה כיף לשמוע שאני צודקת, זה באמת מנחם.. אבל אני באמת חייבת הכוונה איך להתקדם מכאן מה לדעתך הכי נכון לעשות עכשיו? שבועיים לפני גיוס.. שלחתי מלא פקסים וכבר התקשרו מקצינת פניות הציבור לשאול שאלות ולברר לגבי הפנייה, גם שאלו אותי אם התנהלתי מול מיטב ואמרתי שכן מהיום שהודיעו לי על השיבוץ. שאלו גם אם פניתי לנציב קבילות החיילים ועניתי שכן, התקשרתי היום לנציב קבילות החיילים לאחר ששלחתי אליהם פנייה גם במייל וגם בפקס.. והם לא עונים.. לא יודעת מה לעשות! לוותר? להפסיק להילחם על המיונים? לא נראה לי שבכלל יש לי סיכוי.. להאבק על תפקיד שלא דורש מיונים? זאת מלחמה מיותרת?
0
תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 19-01-15 בשעה 01:12
No Avatar
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

הגיוס שלך ממש קרוב ובהתחשב בזה שלא אישרו לך לדחות גיוס, אני ממליצה להילחם על תפקיד שלא דורש מיון, כי להתמיין לא יהיה זמן עד לגיוס שלך ואחרי הגיוס הסיכוי שיאושר לך להתמיין (במהלך השירות) הוא ממש נמוך.
אני מודעת לעובדה שזה בטח ממש מתסכל אותך שלא תוכלי להתמיין ולדעתי מדובר בפאשלה של מיטב, אבל כרגע את צריכה להילחם למען משהו ריאלי ולבקש תפקיד שכן דורש מיון אין לזה כל כך סיכוי, אז כדאי להתמקד בתפקיד שלא דורש מיון (ועדיף תפקיד ללא מיון שהופיע לך במנילה).
לגבי השאלה איך להתקדם מכאן, אני קודם כל ממליצה לבדוק עם עצמך מה יחסך לשיבוץ שנקבע לך (מדריכת אוכלוסייה לשעת חירום). האם זה ממש יבאס אותך אם תשרתי בו? התפקיד לא כזה גרוע, אבל אם את ממש לא רוצה לשרת בו, אז כן לדעתי את צריכה להמשיך לפעול למען שינוי שיבוץ. בהתחשב בזמן הקצר שנותר לך עד לגיוס ובזה שהישועה כנראה לא תגיע ממיטב, אני במקומך הייתי הולכת ללשכת הגיוס ולא לצאת משם עד שעוזרים לך. קחי בחשבון רק שאם תלכי לשם על דעת עצמך לא בטוח שיכניסו אותך, אז זה סיכון.
המון בהצלחה

0
עזרה דחופה   נכתב בתאריך 07-06-15 בשעה 21:39
No Avatar
sofi97 לא מחובר sofi97
משתמש צעיר
שלח/ה 2 הודעות
שלח הודעה פרטית

היי הפוסט הזה ממש העלה לי את המוטיבציה להמשיך להילחם על התפקיד שמגיע לי. אני ממש מקווה שיש סיכוי שעדיין תענו פה
יש לי גיוס ב14.7 שזה עוד חודש וקיבלתי תפקיד שפשוט לא קשור אליי או לשום דבר שרציתי. יש לי נתונים של 56 90 ומוטיבציה מטורפת לשירות משמעותי גם אם הוא קשה. המנילה שלי הייתה ממש סבבה עם תפקידים טובים, שלחתי פקס בקשה לקבל תפקיד של מדריכת חיל הרפואה עוד לפני השיבוצים ומיטב פשוט ענו לי שאין טעם לשיבוץ מוקדם.
הגיעו הסמסים, וקיבלתי תפקיד של רכזת קישור וגיוס שזה התפקיד שהכי לא רציתי ודירגתי אותו על 1 במנילה.
אני שולחת כרגע פקסים למיטב שכביכול נמצאים בטיפול כבר שבוע (אבל אני בטוחה שסתם מושכים אותי) ושלחתי לכל מיני פקסים שהיו פה בפוסט.
אני ממש מדוכאת ולא יודעת מה עוד אפשר לעשות.. אין לי בעיה לדחות את הגיוס בשביל לקבל עוד הזדמנות למיונים כלשהם, מה אפשר לכתוב למיטב בסיבות? יסכימו לדחות לי חודש לפני גיוס?
0
תשובה : שינוי שיבוץ מול מיטב לפני גיוס   נכתב בתאריך 07-06-15 בשעה 22:22
No Avatar
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

קשה להשיג אישור ממיטב לדחיית גיוס. רק אם יש לך סיבה מוצדקת לטעמם, הם יסכימו לדחות לך את הגיוס.
קשה לשנות שיבוץ ועוד יותר אם זה חודש לפני הגיוס, אבל בכל זאת אני ממליצה לך לא לוותר. תבררי אם יש יום פתוח בקרוב בלשכת הגיוס שאת שייכת אליה ואם כן אני ממליצה לך ללכת ולנסות לשכנע שם מישהו שיעזור לך. אם אין יום פתוח, תלכי לפסטיבל יותר, שם תוכלי לפגוש גורמים במיטב.
בהצלחה

0
עזרה   נכתב בתאריך 08-06-15 בשעה 08:45
No Avatar
sofi97 לא מחובר sofi97
משתמש צעיר
שלח/ה 2 הודעות
שלח הודעה פרטית

מה נחשב כסיבה מוצדקת? אני עוברת דירה לעיר אחרת שבועיים אחרי הגיוס, זה נחשב אצלם למוצדק?
ויש קצין מיון בפסטיבל יותר? שווה ללכת?
תודה!
0
תגובה

הגדרות אשכול