חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

האם אני מתאים להיות חייל קרבי? - איך יודעים?   נכתב בתאריך 14-01-16 בשעה 21:21
No Avatar
Bugo26 לא מחובר Bugo26
הפז"ם דופק
שלח/ה 49 הודעות
שלח הודעה פרטית

איך יודעים האם אני מתאים להיות חייל קרבי? אילו שאלות שואלים כדי להגיע כמה שיותר קרוב לתשובה?

0
תשובה : האם אני מתאים להיות חייל קרבי? - איך יודעים?   נכתב בתאריך 15-01-16 בשעה 00:11
No Avatar
יעל דניאל לא מחובר יעל דניאל
צוות האתר
שלח/ה 8,103 הודעות
שלח הודעה פרטית

תראה, קרבי זה לא בדיוק שאלה של התאמה, כי המדינה שלנו זקוקה לכמה שיותר לוחמים ובגלל זה צה"ל לא שואל אף אחד אם הוא רוצה להיות קרבי או לא. במידה ויש למלש"ב את הפרופיל הרפואי המתאים וללא בעיות מיוחדות נוספות הוא משובץ לקרבי.
בהצלחה

"אין אהבת ישראל גדולה מלשרת בקרבי".
"למה לא לשרת בקרבי יש אלף סיבות, אבל למה כן יש אחת והיא מנצחת".
0
תשובה : האם אני מתאים להיות חייל קרבי? - איך יודעים?   נכתב בתאריך 15-01-16 בשעה 10:48
No Avatar
Bugo26 לא מחובר Bugo26
הפז"ם דופק
שלח/ה 49 הודעות
שלח הודעה פרטית

נכון, אך אצלי זו שאלה של דילמה.
הדילמה היא לימודים או צבא(קרבי, השאיפה שלי).
מבלי להרחיב יותר מידי כי זה האינטרנט, אני יכול להרחיב בפרטי אך אני צריך לדעת אילו שאלות לשאול את עצמי.

0
תשובה : האם אני מתאים להיות חייל קרבי? - איך יודעים?   נכתב בתאריך 15-01-16 בשעה 16:20
<phrase 1=
Raphaelle לא מחובר Raphaelle
נגעתי בקיר!
שלח/ה 405 הודעות
שלח הודעה פרטית

לא הבנתי את שאלתך.
אתה רוצה לדעת, (אם מתעלמים מהדרך שבה צה''ל בוחר את הלוחמים שלו) איך תוכל להחליט אם אתה טיפוס של קרבי?
0
תשובה : האם אני מתאים להיות חייל קרבי? - איך יודעים?   נכתב בתאריך 15-01-16 בשעה 16:29
No Avatar
Bugo26 לא מחובר Bugo26
הפז"ם דופק
שלח/ה 49 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי raphaelle צפה בהודעה
לא הבנתי את שאלתך.
אתה רוצה לדעת, (אם מתעלמים מהדרך שבה צה''ל בוחר את הלוחמים שלו) איך תוכל להחליט אם אתה טיפוס של קרבי?
השאלה שלי: היא איך אפשר לדעת אם אני, הבנאדם הזה מתאים לקרבי?

0
תשובה : האם אני מתאים להיות חייל קרבי? - איך יודעים?   נכתב בתאריך 15-01-16 בשעה 23:44
No Avatar
איתן תגר לא מחובר איתן תגר
צוות האתר
שלח/ה 7,800 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני מבין טוב מאד את השאלה, התשובה היא הרבה יותר מורכבת ממבחן כזה או אחר, האבחון אם אני מתאים לקרבי , מגיע מרבדים מאד עמוקים של הנפש, זה אינו בר מדידה, זה לא שאלה של בדיקה פיזית כמו רעב, זאת לא שאלה שהתשובה עליה באה נטו מהראציונאל- לשאלה הזאת מגיעה תשובה שדומה יותר לתשובת השאלה - האם אני מאוהב? וכאן יש שילוב של ידע, הבנה, ניסיון חיים, חינוך וערכים אך בעיקר רגש...וקשה לי להגדיר אותו- זה משהו שאולי טרומפלדור הגדיר אותו באמירה "טוב למות בעד ארצנו" . ואני כלל לא מסכים עם אמירה שטוב למות, ואפילו לא מסכים "בעד ארצנו" הייתי אומר - "מוכן לתת הכל בעד עמנו" וזה כבר בתחום הרגש- אותו רגש שאומר- אני צריך לתת הכל בעד העם שלי, המשפחה שלי, החברים שלי ....והכל ....כשהולכים לצבא זה הליכה לקרבי.

0
תשובה : האם אני מתאים להיות חייל קרבי? - איך יודעים?   נכתב בתאריך 18-01-16 בשעה 00:17
No Avatar
יעל דניאל לא מחובר יעל דניאל
צוות האתר
שלח/ה 8,103 הודעות
שלח הודעה פרטית

לדעתי, להיות קרבי זה הרבה יותר חוסן מנטלי מאשר חוסן פיזי. גם יהיה לוחם הכי חזק,אבל מנטלית ישבר כל הזמן זה יותר קשה..
לדעתי אתה צריך לשאול את עצמך מה רמת הרצון והמוטיבציה שלך לשירות קרבי. ברגע שיש לך את שני אלה, תאמין ואני אומרת מניסיון, אתה יכול לכבוש כל פסגה שתרצה להגיע אליה.
בהצלחה

"אין אהבת ישראל גדולה מלשרת בקרבי".
"למה לא לשרת בקרבי יש אלף סיבות, אבל למה כן יש אחת והיא מנצחת".
0
תגובה

הגדרות אשכול