חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

ריצות להכנת הכושר   נכתב בתאריך 12-02-14 בשעה 12:35
No Avatar
dagosss לא מחובר dagosss
משתמש צעיר
שלח/ה 20 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני עוד כמה חודשים אמור להתגייס (כנראה שלחי"ר), רציתי לדעת איך להכין את עצמי, לעשות רק ריצות ארוכות?
0
תשובה : ריצות להכנת הכושר   נכתב בתאריך 12-02-14 בשעה 23:35
No Avatar
YossiCohen1995 לא מחובר YossiCohen1995
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 148 הודעות
שלח הודעה פרטית

ממש לא.
קודם כל, אני אפתח באזהרה אלייך מכיוון שאני מבין שאתה מתאמן מתחיל: תזהר כמו מאש משברי מאמץ! אני מתגייס עוד חודש וחטפתי את זה בגלל שלא הקפדתי על דגשים חשובים. הדגשים הם: לעלות בהדרגה בעצימות האימונים (הכי קריטי בערך), להקפיד על תזונה נכונה עשירה בסידן, חלבון ופחמימות (ע"מ לחזק את העצמות והתמיכה השרירית שלהן), לרוץ אך ורק עם הנעלה מתאימה ואם יש צורך - גם עם מדרסים (במידה ויש לך פלטפוס, הפלטפוס מהווה גורם סיכון נוסף לשברי מאמץ ופציעות ספורט אחרות), לישון 8 שעות כל לילה שלפני אימון, לא להתאמן יותר משלוש פעמים בשבוע, לרוץ אך ורק על משטחים רכים יחסית (חול קשה כמו של שפת הים ואם יש דשא - עדיף), להקפיד על מתיחות והרפיות לפני ואחרי אימון. ראה הוזהרת!

שנית, מה שאתה צריך ע"מ לשפר את הכושר הגופני שלך, הוא שילוב וגיוון. זה המפתח להשגת תוצאות. לכן, לא רק ריצות ארוכות ישיגו לך תוצאות, אלא שילוב בין ריצות קצרות וארוכות. אני ממליץ על שילוב בין 2 אימוני הפוגות בשבוע (אימון הפוגות = 5 ספרינטים של 400 מטר, עם הפסקה של כ-2 דקות בין כל ספרינט לספרינט, או עד שיורד הדופק ל-120, שבמהלכה אתה מסתובב במקום בהליכה אטית), ואימון אחד של ריצה ארוכה (4-5 ק"מ, כמה שאתה יכול) בקצב בינוני (קצב בינוני = אתה יכול לדבר תוך כדי הריצה, אבל קשה לך. בערך 5:30-6:00 דק' לק"מ אצל מתחילים). אני ממליץ להיעזר באפליקציות ריצה שמודדות מרחקים וזמן ויתנו לך אינדיקציה על ההישגים, כמו 'Nike' וכו'.

כמו כן, אני מאד ממליץ לשלב אימוני כוח בהתחלה לצד אימוני הריצה, ע"מ לחזק את התמיכה השרירית של הרגליים (סקוואטים, מכרעים, כל מיני תרגילים לחיזוק התאומים ועוד). כנ"ל לגבי פק"לים, כפיפות בטן, מתח ומקבילים.

אם תרצה עזרה נוספת, דבר אתי בפרטי ואני אעזור בכיף אחי.

בהצלחה!
0
תשובה : ריצות להכנת הכושר   נכתב בתאריך 21-02-14 בשעה 00:25
No Avatar
יעל דניאל לא מחובר יעל דניאל
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני ממליצה בחום להצטרף לקבוצת הכנה לצבא.
בהצלחה.

"אין אהבת ישראל גדולה מלשרת בקרבי".
"למה לא לשרת בקרבי יש אלף סיבות, אבל למה כן יש אחת והיא מנצחת".
0
תגובה

הגדרות אשכול