חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

מיון לחובלים/צוללות 3.1.17   נכתב בתאריך 30-01-17 בשעה 22:57
No Avatar
gever לא מחובר gever
משתמש צעיר
שלח/ה 1 הודעות
שלח הודעה פרטית

היי אז הייתי במיון לחובלים/צוללות בביתן חיל הים בתאריך ה3.1.17 וחשבתי לשתף קצת כדי שמי שאמור להגיע ידע מה מצפה לו.
טוב אז ככה, היה כתוב להגיע ב8, בדרך פגשתי מישהו וגם באתי עם חבר אז שלושתנו טיפה התברברנו כי הביתן ממוקם די עמוק בתוך הבסיס ולוקח איזה רבע שעה למצוא אותו, הגענו בערך ב8:10 וחיכינו למאחרים שהגיעו בערך עד רבע ל9.
לאחר מכן קיבלנו שאלון אישי שהוא בן 11 עמודים ובו שואלים על עצמך, ציונים, מצב משפחתי, תן תכונות חיוביות שלך שליליות וכל מיני שאלות כאלה, בסוף צריך למלא קורות חיים על עצמך, חובה עמוד אפשר גם יותר, אני מיליתי בערך עמוד וחצי.
חילקו אותנו ל2 קבוצות, חלק עושים את השאלונים וחלק נכנסים למבחנים במחשב.
המבחנים במחשב עורכים בערך כשעתיים וחצי וכוללים מספר מבחנים:
1) שאלון על ידע ימי, בערך 30 שאלות על ידע ימי, דברים שטיפה ידעתי כי אני גם צולל אבל לדעתי מי שאין לאבא שלו סירה והוא גדל בים לא ידע בחיים, זה לא מבחן כל כך משמעותי אבל הוא יכול להוסיף נקודות.
במבחן הזה יש לפעמים 4 לפעמים 5 שאלות, לפעמים יש תשובה שאומרת ששום דבר לא נכון, טיפה מבלבל אבל שיהיה.
מעתה כל המבחנים הם אמריקאים, 4 תשובות 1 נכונה.
2)שאלון ידע כללי, בערך 100 שאלות על ידע כללי מהרבה מאוד תחומים, פיסיקה, כימיה, ספרות, ידע ימי, מושגים כאלה ואחרים ומקצועות של אנשים שלא יוצא לשמוע כל יום, תהליכים שקורים בטבע, לדוגמא פוטוסינטזה וכל זה
3)אחר כך יש מבחן על פיסיקה בסיסית, אם גלגל מסתובב לכיוון הזה לאן יסתובב הגלגל שמחובר אליו, אם מושכים את החבל למטה האם זה יחזק את הקשר או לא, כל מיני דברים מעניינים.
4)אחר כך מגיע המבחן הכי כיפי ומעניין לדעתי ולדעת כל מי ששאלתי, יש מפה ומלא נקודות ואומרים שכל נקודה נמצאת במרחק 2 קמ מהנקודה הסמוכה לה, ואז אומרים לך להגיע מנקודה לנקודה ושואלים כמה קמ זה יוצא, כמובן שיש משתנים שצריך לשים לב כמו הרוח,כיוון זרם, וכו...
מבחן שלי היה ממש ממש כיף לענות עליו, היה 48 שאלות 15 דקות, תוך 8 דקות בערך סיימתי אז היה לי מלא זמן לחזור לבדוק שהכל נכון.
5)לאחר מכן שאלות מתישששש כל כך 240 שאלות יש לך ואתה צריך לדרג כל שאלה אם אתה מסכים או לא ובאיזה מידה, כל כך מתיש,
לפי מה שהבנתי יש גם פסיכולוג שהולכים אליו בדרך כלל קבוצה קטנה של ילדים שלא יודעים לאן לשבץ אותם אז זה מעין עוד מבחן אבל לרוב לא מגיעים לשם.

קצת על היום שלי

אני הייתי בקבוצה שנשארה בחוץ ומילתה את השאלונים, בין היתר בא מישהו שנמצא בקורס חובלים ומישהו שנמצא בקורס צוללות וכל אחד הסביר לנו על הקורסים ונתן לשאול כמה שאלות שרצינו, היה מעניין.
השאלון לקח איזה שעה ומשהו למלות, ותוך כדי היה עוד מבחן של 60 שאלות שבו משלימים משפטים, נניח הילדה בכיתה כי....
יש 20 דקות לזה.
בסופו של דבר חיכיתי בערך שעתיים וחצי כדי להיכנס למחשבים ואחרי המחשבים עוד חצי שעה בערך לקבלת התוצאות.
באמצע היום חילקו בקבוקי מים וסנדוויצים עם סלמי, פסטרמה וכל מיני ירקות בפנים, הופתעתי לטובה מכך, היה מאוד טעים.
בסוף היום התיישבנו בכיתה לקבלת התוצאות, באה המשקית ת"ש וקראה בערך 20 שמות ואמרה להם לצאת החוצה, פחדנו שהיא תודיעה להם שהם קיבלו חובלים אך התברר שהם לא קיבלו כלום.
בינתיים הלחץ עולה ועולה והיא אומרת שכל מי שהיא קוראת בשמו עכשיו יצא מהכיתה, קוראת בערך עוד 25 שמות והם יוצאים, עכשיו ממש מתחילים להילחץ, לאחר 5 דקות חוזרת וחלקם חוזרים עם שאלוני שייטת 7,
לאחר מכן היא אומרת מי שאני קוראת בשמו נשאר פה, היא קוראת בשם 20-25 ילדים וגם בשמי ואנחנו נשארים בכיתה, ואז הגיע הרגע שהיא אמרה,
טוב מה אתם לחוצים עברתם לגיבוש חובלים!!
כל הכבוד ובהצלחה בהמשך, כולם מתרגשים ולוקחים דף מידע בנוגע לקורס
סיימתי את היום בערך ב5 אבל זה הכל תלוי בקבוצה שלך.

קצת מספרים בנוגע לאנשים

התחלנו את היום בערך 70-80 אנשים לדעתי,
בסוף היום היו איזה 30 שלא קיבלו כלום.
בערך 20-25 קיבלו צוללות
בערך 20-25 קיבלו חובלים
0
מזל טוב gever   נכתב בתאריך 31-01-17 בשעה 23:41
No Avatar
bangman לא מחובר bangman
משתמש צעיר
שלח/ה 7 הודעות
שלח הודעה פרטית

נחמד היה לקרא את המאמר הייתי גם במיון ב16 לינואר מאמר מעולה מסכם בצורה הכי טובה ותמציתית מה קורה שם קיבלתי צוללות בהצלחה בגיבוש
0
תגובה

הגדרות אשכול