חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

תשובה : מעצר בק"ום וסרבנות פינוי- כל מה שרציתם לדעת   נכתב בתאריך 03-08-10 בשעה 09:12
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי איתן תגר צפה בהודעה
התשובה האחרונה די מדייקת לגבי היחידות.- עיניין של היצע וביקוש.
אך לגבי התהליך- ממש ממש לא לחכות ליום הגיוס ולא להיכנס שם למצב של אי התפנות, תנסה בכל דרך לסגור זאת קודם לגיוס שאתה עדיין אזרח והחוק הצבאי לא חל עליך.
אני מתכוון ללכת ללשכת גיוס ולהתנחל שמה ולבקש ראיונות עם הכי בכירים ולא להסכים להתפנות מלשכת גיוס - זה בסדר. הרי סך הכל אתה רוצה קרבי.
ללשכת הגיוס לא מכניסים בלי צו) להיתקשר זה לא עוזר עונה לך פקיד/פקידה שמסרב להעביר אותך וכו', לבקש דרך האתר עולים על מדים גם לא אפשרי כי התשובה תמיד אותו הדבר " ביום גיוסך תפגוש קצין מיון"
0
תשובה : מעצר בק"ום וסרבנות פינוי- כל מה שרציתם לדעת   נכתב בתאריך 03-08-10 בשעה 09:56
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי לא רשום צפה בהודעה
ללשכת הגיוס לא מכניסים בלי צו) להיתקשר זה לא עוזר עונה לך פקיד/פקידה שמסרב להעביר אותך וכו', לבקש דרך האתר עולים על מדים גם לא אפשרי כי התשובה תמיד אותו הדבר " ביום גיוסך תפגוש קצין מיון"
אפשר גם אפשר להיכנס בלי צו, הצבא יבין אותך רק דרך מעשים ולא דרך הטלפון. ברור שהם יגידו לך פורמלית "ביום גיוסך תפגוש קצין מיון", אם תבוא לשם ותתעקש, בטח השומר יתקשר לממונה עליו, אם תצליח לשכנע גם אותו - אתה בפנים. במקרים של שינוי שיבוץ דרך פקסים זה נדיר שזה הולך, רק פנים מול פנים אל מול הצבא.
0
תשובה : מעצר בק"ום וסרבנות פינוי- כל מה שרציתם לדעת   נכתב בתאריך 03-08-10 בשעה 18:22
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אפשר גם אפשר להיכנס בלי צו, הצבא יבין אותך רק דרך מעשים ולא דרך הטלפון. ברור שהם יגידו לך פורמלית "ביום גיוסך תפגוש קצין מיון", אם תבוא לשם ותתעקש, בטח השומר יתקשר לממונה עליו, אם תצליח לשכנע גם אותו - אתה בפנים. במקרים של שינוי שיבוץ דרך פקסים זה נדיר שזה הולך, רק פנים מול פנים אל מול הצבא.
סבבה נכנסתי ומה אלה?למי לפנות ומה לעשות??? נדיר שיכניסו אותי אבל גם ככה אין עם מי לדבר בפנים אם תאכל לתת לי יעדים אשמח...
0
תשובה : מעצר בק"ום וסרבנות פינוי- כל מה שרציתם לדעת   נכתב בתאריך 04-08-10 בשעה 08:51
No Avatar
איתן תגר לא מחובר איתן תגר
צוות האתר
שלח/ה 7,831 הודעות
שלח הודעה פרטית

לדעתי אתה לא קורא את כל מה שנאמר כאן- אתה נכנס, מתנחל, דורש להפגש עם קצין מיון, לא ש"ג, לא פקידה, לא מזכירה, לא סמלת שטויות- רק קצין מיון!!!! שם בתוך לשכת גיוס אתה יכול להיות סרבן פינוי כמה שאתה רוצה!- וכאשר אתה נכנס בסוף לראיון קצין מיון- אתה נכנס עם דף, נותן כבוד שואל לשם ולדרגה ולתפקיד - ורושם הכל גם מה שנאמר ומה שמסוכם. (לא חשוב אם תזרוק את זה אחר כך....הוא יודע שרשמת וזה מחייב אותו)
תנסה תמיד לסגור בסוף שאתה בא אליו ביום x לפגישת המשך, ותדאג להבהיר לו שכשתגיע שיתנו לך להיכנס.
והכי חשוב- בשיחה להבהיר מה אתה רוצה בלי גימגום- זה לא ראיון לברור אופציות, זה נסיון לשנות שיבוץ ממה שקיבלת למה שאתה רוצה!
וכדאי גם להכין אלטרנטיבה אחת - כאילו אם הוא אומר - אין כוח בעולם שיעביר אותך לxxxx אתה אומר טוב אז אולי לחטיבה yyyyy ולא לגמגם כאילו: אז מה יש שיבוץ אחר?- זה לא סוג של מגנום שנגמר במקרר ואתה לוקח אחר -זה גורלך אולי בחיים...

0
אהבתי את הגישה!   נכתב בתאריך 29-08-10 בשעה 15:46
No Avatar
kan0 לא מחובר kan0
משתמש צעיר
שלח/ה 1 הודעות
שלח הודעה פרטית

קצת אסרטיביות לא הזיקה לאף אחד מעולם...

0
לידעיתכם   נכתב בתאריך 04-09-10 בשעה 17:20
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

דבר ראשון אין קציני מיון בלשכות גיוס אז חבל על הזמן שלכם.
דבר שני מי שמסרב פינוי לא מקבל את מה שהוא רוצה דווקא, שיכנס לכלא כמה שבא לו, אבל הוא לא יעשה צחוק מהצבא ותנו לי לספר לכם משהו, כל מי שמסרב פינוי הכל מתועד ונגיד והוא מגיש טופס 55 אף אחד לא יאשר לו אותו בחיים.
ככה זה עובד, צריך להתנהג כמו ילדים טובים בבקו"ם ואולי בסוף יתחשבו בכם.
0
תשובה : מעצר בק"ום וסרבנות פינוי- כל מה שרציתם לדעת   נכתב בתאריך 04-09-10 בשעה 19:24
<phrase 1=
מנהל הפורום לא מחובר מנהל הפורום
מנהל
שלח/ה 24,261 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום לך אורח,
לגבי טופס 55- לא רלוונטי, אי ההתפנות מהבקו"ם לא משפיעה על טופס 55 או יציאה לפיקוד ולקצונה.

--------------------------------------------
אוהבים את אתר יחידה ? שלחו קישור לחברים שלכם... אלפי גולשים נמצאים כאן יום יום... ומה איתם?
חשוב - אנא קראו את תנאי השימוש באתר ואת הוראות בטחון שדה לשימוש באתר.
0
סרבנות לא קרבית   נכתב בתאריך 29-09-10 בשעה 15:15
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

לא נכתב שום דבר פה על סרבנות לא קרבית של סירוב לחיל מסוים [במקרה שלי, משטרה צבאית] שנאמר לי לסרב להתפנות עד שיציעו לי תפקיד טוב יותר-מה הנוהל אז?
0
ובנות??   נכתב בתאריך 02-10-10 בשעה 20:52
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

ומה קורה במקרה של בנות שמסרבות להתפנות בגלל שיבוץ(לא קרבי) שהן ממש לא רוצות?? זה אותו דבר כמו בנים או שמקלים עליהן קצת?? איך זה הולך במעצר?
תודה..
0
תשובה : מעצר בק"ום וסרבנות פינוי- כל מה שרציתם לדעת   נכתב בתאריך 03-10-10 בשעה 20:40
No Avatar
olinka לא מחובר olinka
משתמש ותיק
שלח/ה 140 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי אמיר107 צפה בהודעה
מה לא ברור בדיוק? למדתי בחיל האוויר, ומן הסתם זה לא בית זונות...למדתי בחיל האוויר אני גם צריך לשרת שם. עכשיו אני מוכן לשרת אך ורק בקרבי. והשאלה שלי היא: אם אני מחליט לא להתפנות, האם העובדה שלמדתי בחיל האוויר תגרום להם להתעקש עליי יותר מאשר על אחד שלא למד שם?

כן ועוד איך! אם רצית לצאת מחיל האויר היית אמור להתחיל את התהליך הזה הרבה זמן לפני. לגרום למפקדים שלך (ואני מדברת על נגדים ולא מדריכים) ליצור קשר עם לשכת הגיוס, להפעיל קשרים ולדאוג להעביר אותך לחיל אחר, בד"כ זה יהיה או הנדסה או שיריון או תותחנים.
עכשיו אם סיימת י"ב אתה צריך לעבור קורסים? כבר התחלת את הקורס או לא? אם עוד לא התחלת אז גם אל תתחיל כי כל עוד אתה שוחר ולא חייל אין להם הרבה מה לעשות עם הסירוב שלך אבל אם התחלת כבר קורס אני מאוד בספק אם מישהו בבקום יוותר עליך מהסיבה הפשוטה שהשקיעו בך הרבה זמן וכסף (לא רק בתור שוחר אלא גם בתור קורסיסט).
אם אתה בכל זאת מנסה לצאת מחיל האויר כשאתה מגיע כבר לבקום (אחרי הקורסים) תנסה להפעיל קשרים (אם יש לך כאלה) ולשכנע את אחד המפקדים מהחיל שאתה רוצה לכת אליו לנסות למשוך אותך לשם.
אם אתה מסרב להתפנות רוב הסיכויים שיעיפו אותך לכלא אבל במידה וזה לא יקרה כנראה שתגיע להנדסה שיריון או תותחנים.

בקיצור הסיכויים שלך לצאת מחיל האויר הם קלושים אם לא התחלת את התהליך הרבה לפני. לפי דעתי יש לך יותר סיכוי לצאת משם אם כבר תתגייס ותמלא טופס 55...

שאף לבלתי אפשרי, השג את המירב.
0
שאלה לגבי הכלא למי שרוצה קרבי   נכתב בתאריך 05-10-10 בשעה 01:30
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי guyaviv972 צפה בהודעה
מ-fresh.co.il
נכתב על ידי "דוכיפת_כבוד"

color]
כמובן שאני אומר שמי שרוצה להתגייס לקרבי לא יישפט לכלא זה חוץ מכמה יוצאים מן הכלל שהם ברורים:
1. בעל פרופיל לא קרבי (מתחת ל-72) שמתעקש שהוא בריא ומסרב להתפנות לגיוס ג'ובניקים.
2. בעל פרופיל קרבי אבל בעל בעיית ת"ש (בן יחיד, אח שכול) שמחייבת את חתימת ההורים ואין לו אותה.
3. מסרב פינוי ליחידה קרבית לא התנדבותית ומבקש יחידה קרבית התנדבותית שדורשת מיונים (ס.מטכ"ל, חובלים) מבלי שעבר אותם!
4. מסרב פינוי ליחידה קרבית ודורש מג"ב למרות שיש לו עבר פלילי!
5. בעל פרופיל קרבי 72 ומסרב פינוי ליחידות יח"ש (שיריון/תותחנים/נ"מ) ודורש רק חי"ר! למרות שלחי"ר צריך פרופיל 82.

מדיניות הבקו"ם בנושא סירוב הפינוי לקרבי ובקשת קרבי אחר:
הבקו"ם עושה הרבה מאמצים לנסות לגייס כמה שיותר חיילים ליעדי הגיוס המקוריים בהתאם להקצאות שנקבעות מראש, זאת כדי למנוע חוסרים בכוח אדם בהמשך.
מדיניות מבחינת הבקו"ם אומרת ככה: צעק עליהם, תפחיד אותם, מי שייתפנה- הרווחת, מי שלא- תן לו את מה שהוא רוצה, אבל לא בלי עיכוב, שלא יהיה קל וכל השאר ילמדו שזה לא בעיה לסרב פינוי ולקבל בצורה קלה את מה שאתה רוצה.. אגב, לפי דעתי גם חייל שהולך ליעד לא רצוי מפחד של כניסה לכלא/מעצר והצעקות ואיומי שווא של מ"כים למיניהם בבקו"ם, זה דבר שגוי ואסור.. וכאן נובע המשפט: "..הביאו אותי בתחכום וזיינו אותי בעוצמה.." או שהחייל אומר בבסיס הטירונות "אבל המפקד בבקו"ם הבטיח לי...".. הכל היה יכול להמנע אם היו נותנים לכל חייל לפני שהוא בכלל מגיע לבקו"ם לדבר עם קצין מיון, כנראה שלצה"ל אין תקציבים לעשות זאת.

דחיית שירות:
צה"ל נותן דחיית שירות לכ-150 חיילים כל מחזור גיוס. אין מדובר במספרים קטנים בכלל וזאת השיטה הכי טובה להגיע ליעד שרצית להתגייס אליו מבלי פספוס הגיבוש יחט"יות/יחידות מיוחדות.

אז אתה אומר בעצם שאם למשל אומרים לי ללכת למוד"ש ואני מסרב פינוי כי אני רוצה גולני (יש לי פרופיל 97 בלי שום סעיפים/בעיות) יכולים לקחת אותי למעצר של הבקו"ם אבל לא לכלא נכון?
0
תשובה : מעצר בק"ום וסרבנות פינוי- כל מה שרציתם לדעת   נכתב בתאריך 07-10-10 בשעה 17:59
<phrase 1=
DanDS לא מחובר DanDS
משתמש ותיק
שלח/ה 142 הודעות
שלח הודעה פרטית

אז אתה אומר בעצם שאם למשל אומרים לי ללכת למוד"ש ואני מסרב פינוי כי אני רוצה גולני (יש לי פרופיל 97 בלי שום סעיפים/בעיות) יכולים לקחת אותי למעצר של הבקו"ם אבל לא לכלא נכון?
אני יכול לספר לך סיפור על חבר שלי שהתגייס ביולי, הוא קיבל גיוס לשריון. הוא לא היה מוכן לוותר על גיוס לגולני (והפרופיל שלו תקין לגמרי) אז הוא סירב פקודה בבקו"ם. בהתחלה צעקו עליו הקשו עליו הכניסו אותו למעצר בבקו"ם. אחרי זה העבירו אותו לכלא 4 למשך תקופה של 12 יום. נתנו לו יום חופש ואז עוד 13 יום. אחרי החודש מאסר הזה הוא מצא את עצמו מסופח לבקו"ם עד שתתחיל טירונות 02.
פשוט ממררים את החיים, לא משנה מה לא נותנים לו מה שהוא רוצה. אבל הבחור חזק, אני חושב שהוא מתכנן שוב לא לעלות לאוטובוס ונראה לאן זה ילך משם.
0
סרבנות פינוי   נכתב בתאריך 10-10-10 בשעה 01:31
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי dands צפה בהודעה
אני יכול לספר לך סיפור על חבר שלי שהתגייס ביולי, הוא קיבל גיוס לשריון. הוא לא היה מוכן לוותר על גיוס לגולני (והפרופיל שלו תקין לגמרי) אז הוא סירב פקודה בבקו"ם. בהתחלה צעקו עליו הקשו עליו הכניסו אותו למעצר בבקו"ם. אחרי זה העבירו אותו לכלא 4 למשך תקופה של 12 יום. נתנו לו יום חופש ואז עוד 13 יום. אחרי החודש מאסר הזה הוא מצא את עצמו מסופח לבקו"ם עד שתתחיל טירונות 02.
פשוט ממררים את החיים, לא משנה מה לא נותנים לו מה שהוא רוצה. אבל הבחור חזק, אני חושב שהוא מתכנן שוב לא לעלות לאוטובוס ונראה לאן זה ילך משם.
02 כבר עשיתי.. כי הוציאו אותי ממודש על פציעה רפואית שהחלימה.. אז הם יכולים לתת לי רק כלא על סירוב פינוי.. כנראה.. הפרופיל שלי תקין לגמרי ואין לי בעיות ת"ש.. יש לי המלצות ממש טובות מהטירונות 02 אגב יש מצב שיתחשבו בזה?? אפשר להיעזר בזה?
0
תשובה : מעצר בק"ום וסרבנות פינוי- כל מה שרציתם לדעת   נכתב בתאריך 11-10-10 בשעה 16:06
<phrase 1=
barak-j לא מחובר barak-j
הפז"ם דופק
שלח/ה 83 הודעות
שלח הודעה פרטית

איך מסרבים פינוי לא ממש הבנתי
אני לא בא לבקום ביום שאני צריך להתגיס? או שלא עולה על האוטובוס?
איך זה הולך ?
0
תשובה : מעצר בק"ום וסרבנות פינוי- כל מה שרציתם לדעת   נכתב בתאריך 11-10-10 בשעה 16:13
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אתה מגיע לבקו"ם קוראים בכרזה את השם שלך כדי שתעלה לאוטובוס. ואתה פשוט לא מתפנה, אח"כ יבואו אלייך חיילים מהבקו"ם שיאיימו עלייך וינסו לשכנע אותך לעלות לאוטובוס, אם יש לך אופי חזק אתה לא מקשיב להם ולא מתפנה.
0
תגובה

הגדרות אשכול