חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 30-01-11 בשעה 09:55
No Avatar
מר סמיון לא מחובר מר סמיון
משתמש ותיק
שלח/ה 196 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי לא רשום צפה בהודעה
חוויתי את הנושא על בשרי, צר לי אבל לא הכל בראש.
אני חושב שבן אדם ללא כושר בכלל, לא יכול לעבור גיבוש בהצלחה. למה זה?
כמה שלא תנסה ל"דחוף" את הגוף בעזרת הראש, זה לא יעזור, אם אין לך כושר מסויים אתה פשוט תקרוס תחת העומס וזה מכיוון שהגוף שלך לא רגיל להתמודד עם המעמסות שהוא צריך להתמודד איתן בזמן גיבוש. אתה פשוט תגיע למצב שאתה אומר לעצמך בראש "אסור לוותר אסור לוותר...." אבל בפועל, לגוף אין יותר "כוח" לזוז.
אבל אתה לא מדבר על כושר אלה אתה מדבר על סיבולת השריר כמה שתנסה לדחוף את הגוף בעזרת הראש זה כן עוזר!!! כי אם אתה עדיין עומד זאת אומרת שאתה עדיין מסוגל לעשות מה שאומרים לך ולכן הראש הרבה יותר חשוב מהכושר וכן אפשר לעבור גיבוש בלי כושר! בפועל כפי שאתה אומר לגוף אין יותר כוח אבל עובדה שאתה עדיין עומד לא?? אם אתה עומד אתה יכול להמשיך נקודה!
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 30-01-11 בשעה 11:40
No Avatar
amirst לא מחובר amirst
משתמש ותיק
שלח/ה 318 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני מאמין שהראש הוא דבר מאוד חשוב בגיבוש אבל הוא לא חשוב כמו כושר.
את הגיבוש תוכל לעבור גם אם אין לך ראש מאוד חזק אבל בלי כושר טוב אני לא חושב שאפשר לעבור את הגיבוש. אני אקח לדוגמא את גיבוש 'היחידה' האחרון, הערב הראשון, תיזוזים לא נורמלים עם הקיטבגים עלינו וזה פשוט לא נגמר..מה החזיק אותי? למה לא פרשתי? אני חושב שלראש הייתה עבודה יותר קלה בזכות הכושר שבאתי איתו. אני אסביר; בן אדם שמגיע לאלונקה כל הזמן וקשה לו, שואל את עצמו למה הוא צריך את זה וכו' אבל מצד שני יש לו תשובה פשוטה מאוד, אני כרגע מתבלט מאוד לטובה נמשיך - זה עוד מעט נגמר וככל שזה ממשיך ואתה ממשיך להפציץ במשימות האלה אתה מרגיש יותר ויותר טוב עם עצמך. מנגד, אם אתה נשרך בין 5 האחרונים בקבוצה, וקשה לך ואתה שואל את עצמך למה את צריך את זה? אתה לא יכול לענות שאתה במצב טוב אלא שאתה חייב להתאמץ יותר ממה שכבר קשה לך כי אחרת אתה לא תעבור את הגיבוש וזו מחשבה שבשביל להשלים איתה צריך הרבה מאוד 'ראש'.
בשורה התחתונה אי אפשר לעבור את הגיבוש אם אין לך אחד משתי הדברים הללו, צריך גם ראש חזק וגם כושר מאוד מאוד גבוה.
0
גג   נכתב בתאריך 30-01-11 בשעה 22:39
No Avatar
צנחן אולי לא מחובר צנחן אולי
משתמש צעיר
שלח/ה 19 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני חושב ששניהם חשובים..
מתי שיש לך כושר אז בעצם הראש עובד בצורה של דחיפה של עצמך לנסות ולהגיע למקומת הרשאונים..
מתי שהכושר שלך חלש אתה יותר חושב על איך "לשרוד את הגיבוש" במקום איך להצטיין בו..
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 31-01-11 בשעה 14:54
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אני טיפה חולק עליכם.
בסופו של דבר, המדדים העיקריים בגיבושים הם ממש לא כושר, וכושר הוא לא מה שהמדריכים מחפשים. ממש לא.
הם מחפשים כוח רצון, עבודת צוות, ונעילות בעיקר.

בעיני המגבשים הכושר לא משחק תפקיד מרכזי, כי גם אם יש 14 סוסים ו-6 אנשים ברמה בינונית של כושר ביחידה, צריך להתחיל מאפס ולבנות את הכושר לכולם. מה גם שהכושר יורד פלאים בטירונות בכל אופן.

התפקיד של הכושר, לפחות מהניסיון שלי, הוא להקנות ביטחון עצמי- שהגוף מוכן לגיבוש, ושכשלך קשה לאחרים קשה יותר.
הכושר הופך בעצם לדבר מאוד מנטלי. תחילת הגיבוש בד"כ מכניסה אנשים לשוק התחלתי. המדרכים רוצים להביא את החבר'ה הרציניים למצב שווה של זעזוע לגוף, ואז לראות את הרצון האמיתי של כל מועמד. הרי זה ברור שיש חבר'ה שבאים בכושר טוב יותר, המגבשים יודעים שאין מצב שכולם התאמנו באותה רמה, או אם לכולם היו בכלל את האמצעים להתכונן באותה רמה. אך הנעילות משחקת תפקיד מרכזי.

כשאתה מתאמן לקראת גיבושים יש לך יתרון, הגוף שלך כבר מכיר הרבה מהתחושות שיהיו חדשות לחבר'ה שלא התאמנו או שלא בכושר. ולך יהיה קל יותר להתמודד איתן.
לכן- החבר'ה שבאים בכושר מסוים- לא נכנסים לשביזות מהזעזוע הפיזי.
ומה שפוסל את אלה שבלי כושר- הוא השביזות כתוצאה מהזעזוע הפיזי- שגורמת לירידה בתיפקוד הקבוצתי, בתיפקוד האישי ובמוטיבציה בכלל.

ועוד דבר. אני כן חושב שהכל בראש- כי מי שמספיק נעול בראש על היחידה, לא יבוא בלי כושר לגיבוש. חוזק מנטלי הוא לא רק דבר רגעי בזמן משבר, נניח בגיבוש- אלא רצון אמיתי לעבוד קשה בשביל המטרה. ואחרי שעבדת קשה, אין שום סיכוי שתוותר לעצמך.

מאחל לכולם בהצלחה בהמשך הדרך, איפה שלא תהיו.
עלו והצליחו.
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 31-01-11 בשעה 14:59
No Avatar
דניאל יאנובסקי לא מחובר דניאל יאנובסקי
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 226 הודעות
שלח הודעה פרטית

אתה לא מבין, אם אתה משתרך מאחור, אתה לא תהיה מהבולטים בגיבוש. ולכן כאשר יהיו דיונים - הקול שלך פחות יישמע.
הייתי בגיבוש צנחנים, והיה אחד שהוביל כל הזמן באלונקה. באמצע הדיון הוא התחיל לדבר, וכולם ישר הקשיבו לו.

בלי כושר הסיכויים שתעבור - נמוכים
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 31-01-11 בשעה 15:42
<phrase 1=
Brk לא מחובר Brk
משתמש ותיק
שלח/ה 129 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי nevermind צפה בהודעה
כאן נכנס החלק הזה,שאתה כל כך מזלזל בו,של ה"הכל בראש". כפי שהגדיר את זה מגבש לשעבר בגיבוש מטכ"ל שגם היה הבוס שלי: "אני יכול בחצי יום להביא אנשים לכדי מצב שרמת הכושר והיכולת הגופנית שלהם זהה ולא משנה כמה הם בכושר התחלתי - 0 יכולת. זה בדיוק מה שאני עושה שם,ככה אני בוחן מי יכול להמשיך בדרך הזאת 5 ימים,כי הרי כל בנאדם שפוי יקח את הדברים שלו וילך הביתה. אלה דרישות שהן נגד חוקי הטבע מהגוף שלהם."
בסופו של דבר כולם גמורים. השאלה היא מי מצליח להחזיק ככה. ופה, זה בראש.

"לכל מקום שנרצה, בכל דרך שנבחר"
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 31-01-11 בשעה 18:33
No Avatar
מר סמיון לא מחובר מר סמיון
משתמש ותיק
שלח/ה 196 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי brk צפה בהודעה
מילים כדורבנות מסכים בהחלט!
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 31-01-11 בשעה 18:51
No Avatar
RMD לא מחובר RMD
הפז"ם דופק
שלח/ה 75 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי brk צפה בהודעה
צודק
ואם לא שמתם לב, רוב אלה שמתקבלים ליחידות מובחרות מגיעים עם כושר הרבה יותר טוב מכושר של בנאדם רגיל. אז תסיקו מסקנות ותבינו שנכון שזה בראש, אבל הכושר מהווה אחוז משמעותי.
חוץ מזה, כושר לא מזיק
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 01-02-11 בשעה 10:02
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אני חושב שצריך את שניהם, אך בעיקר הראש חשוב. אדם שבכושר מעולה שמפסיק ברגעים שהגוף ממש סובל לא ישרוד תגיבוש, מצד שני אדם שהראש שלו חזק מאוד אך בכושר אפסי, הגוף יכול לבגוד בו והוא עלול להתעלף או משהו....

אגב חשוב לי לציין שלדעתי לפחות, רוב מי שבא בכושר מצויין - הוא גם חזק בראש. למה? כי בשביל להתאמן, להשקיע באימונים וגם להתמיד בזה, צריך להיות חזק בראש, זה מה שאני חושב...
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 01-02-11 בשעה 15:34
<phrase 1=
EMPERIUM לא מחובר EMPERIUM
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 222 הודעות
שלח הודעה פרטית

טוב, אחרי ששמעתי דעות רבות כאן, אתן את דעתי בעניין:

קודם כל, אדם שמגיע לגיבוש ללא הכנה מוקדם מראה על חוסר מקצועניות!
אדם שחשוב לו להגיע ליחידה כלשהי, ומגיע לגיבוש בלי שהוא התכונן, האם זה באמת מראה שהוא רוצה את זה?

דבר שני, כושר מקנה יתרון משמעותי בגיבושים!
אם זה מקצה ספרינטים, אדם שלא רץ מעולם ספרינטים, חדור מוטיבציה ככל שיהיה, לא יהווה תחרות לאף אחד!
הוא פשוט יהיה אחרון כל פעם, וישבר מהר מאוד!

עכשיו יש משהו אחר.
ההבדל בן כושר מצוין לכושר בינוני-טוב.
זה משהו אחר!
כאן יש תחרות בין השניים, ופה גם נכנס הפאן המנטלי.
מי נשבר, ומי לא. מי נותן עוד פוש למרות שקשה לו, ומי לא.

אין ספק שלבוא לגיבוש עם כושר מקנה גם ביטחון עצמי גבוה יותר!

אדם ש"חזק מנטלית" ללא כושר לא יעקוף בספרינט אדם עם יכולת אנארובית מדהימה! פשוט לא! יש פה פאן של יכולת ואימון מוקדם!
מי שמתכנן להגיע לגיבוש כלשהו מבלי הכנה מוקדמת כי "הכל בראש", לא יעבור את הגיבוש.

מה שכן, במידה וכבר נשאבו כל הכוחות הפיזיים בכל חברי הצוות בגיבוש, למי שיש כח רצון ו"ראש חזק", יכול להתבלט ובגדול! (אבל לא לשכוח שעד שאזלו הכוחות לכולם, עברו הרבה תרגילים...)

לסיכום, "ראש" יכול לעזור לעבור את גבול היכולת שלך, אבל זה לא אומר שאת גבול היכולת של אלה שאיתך בגיבוש! (תזכרו שאתם בעצם "מתחרים" מול אחרים)

בהצלחה!
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 02-02-11 בשעה 14:20
<phrase 1=
Brk לא מחובר Brk
משתמש ותיק
שלח/ה 129 הודעות
שלח הודעה פרטית

זה לא בדיוק ככה...
הרעיון הוא שהמגבשים לא בודקים תמיד מי בולט מבחינה פיזית אתה מבין?
לא תמיד ייקח את האצנים ואת החזקים, אלא את אלה שמתבלטים בכל התחומים, ומראים שהם יכולים לעשות יותר ממה שמצפים מהם.

"לכל מקום שנרצה, בכל דרך שנבחר"
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 02-02-11 בשעה 18:53
<phrase 1=
מנהל הפורום לא מחובר מנהל הפורום
מנהל
שלח/ה 24,261 הודעות
שלח הודעה פרטית

מר emperium ,
אין ספק שרצוי להגיע לגיבושים עם כושר גופני, כמובן, אולם החשיבות הגדולה ביותר היא לכושר המנטאלי ולא לכושר הפיזי. לא מחפשים את מי שמגיע ראשון בספרינטים כל הזמן, והכושר גם הולך ונעלם ככל שהגיבוש מתקדם, מה שנשאר- הוא אדי המוטיבציה...
המשך גלישה מהנה.

--------------------------------------------
אוהבים את אתר יחידה ? שלחו קישור לחברים שלכם... אלפי גולשים נמצאים כאן יום יום... ומה איתם?
חשוב - אנא קראו את תנאי השימוש באתר ואת הוראות בטחון שדה לשימוש באתר.
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 10-02-11 בשעה 22:32
No Avatar
Nevermind לא מחובר Nevermind
ל"א בפורום
שלח/ה 545 הודעות
שלח הודעה פרטית

אין לי מושג מאיפה הגיע הציטוט הזה שלי פה כמה תגובות מעליי חחח,זה מדיון אחר בכלל s:

בכל אופן אני כהרגלי לא אוהב להיכנס לשיחות שווא בנושאים האלה,את הפילוסופיה נשאיר לפילוסופים. אני רק רוצה לתת איזה נושא אחד פה שכולם כנראה לא מבינים... כושר לא כושר,חשוב או לא חשוב,החיים לא מסתכמים בגיבוש. יש מסלול מפרך אחריו,יש כאן מישהו חושב שכושר יוכל לפצות לו על חולשות מנטליות ולו מזעריות במשך שנה וחצי??
במקום להסתכל צעד אחד קדימה תנסו להסתכל 7. לא יזיק...
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 10-02-11 בשעה 22:41
No Avatar
המגלניסט לא מחובר המגלניסט
הפז"ם דופק
שלח/ה 83 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני עברתי בנתיים רק יום סימולציה וזה באמת הוכיח לי שהכול בראש
אבל שאנשים לא יסתמכו רק על המישפט הזה אם לא היה להם כושר וסיבולת ועוד אז היה להם בעיה זה שהכול בראש זה נכון אבל צריך גם כושר בסיסי לדעתיי!!
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 10-02-11 בשעה 23:06
<phrase 1=
EMPERIUM לא מחובר EMPERIUM
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 222 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי nevermind צפה בהודעה
אין לי מושג מאיפה הגיע הציטוט הזה שלי פה כמה תגובות מעליי חחח,זה מדיון אחר בכלל s:

בכל אופן אני כהרגלי לא אוהב להיכנס לשיחות שווא בנושאים האלה,את הפילוסופיה נשאיר לפילוסופים. אני רק רוצה לתת איזה נושא אחד פה שכולם כנראה לא מבינים... כושר לא כושר,חשוב או לא חשוב,החיים לא מסתכמים בגיבוש. יש מסלול מפרך אחריו,יש כאן מישהו חושב שכושר יוכל לפצות לו על חולשות מנטליות ולו מזעריות במשך שנה וחצי??
במקום להסתכל צעד אחד קדימה תנסו להסתכל 7. לא יזיק...
כמובן שיש לאחר מכן מסלול; אבל גם אם אתה בן אדם מדהים עם יכולות שמספיקות לך לסיים מסלול בהצטיינות, אבל לא תוכיח את עצמך בגיבוש אז זה לא יקרה.

אבל זה ממש לא קשור לדיון הזה...
0
תגובה

הגדרות אשכול