חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 11-02-11 בשעה 11:16
No Avatar
nuclearwar לא מחובר nuclearwar
הפז"ם דופק
שלח/ה 79 הודעות
שלח הודעה פרטית

כן אחי הכל בראש..
אני אישית באתי בלי כושר בלי כלום ועברתי תגיבוש של גולני
ולעומת זאת אנשים שהיו בהכנה לצה''ל 2-3 שנים לא התקבלו
ואפילו חלקם לא סיימו את הגיבוש
הכל בראש!
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 11-02-11 בשעה 17:39
<phrase 1=
מגלן לא מחובר מגלן
הפז"ם דופק
שלח/ה 62 הודעות
שלח הודעה פרטית

כושר וראש אלו דברים שבאים יד ביד
אי אפשר לצלוח גיבוש בלי כושר גופני וחוסן מערכות.
את החוסן והכושר מגבים ברצון העז לסיים ולהצליח וכך נוצר שילוב של מיץ מנצחים!

בכל מקרה - הכל בראש זה ביטוי מאוד כללי - הכוונה היא לרצון עז ודבקות חריפה במטרה.
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 14-02-11 בשעה 22:20
No Avatar
raviv לא מחובר raviv
נגעתי בקיר!
שלח/ה 258 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני חוויתי את העניין על בשרי. אני בניגוד להרבה אנשים לא התאמנתי הרבה לפני יום סיירות מפני שהייתי ממויין למודיעין וידעתי שלא יתנו לי זימון ליום סיירות. אולם כחודש לפני היום סיירות הפילו אותי ממודיעין וקיבלתי זימון ליום סיירות. רציתי לקבל גיבוש חובלים. התחלתי להתאמן בריצה.(התאמנתי בחדר כושר במשך תקופה ארוכה) ונכנסתי לכושר לא מאוד גבוה. ניגשתי ליום סיירות ועברתי אותו כמו גדול.
עברתי אותו עם כושר מינימלי והרבה מאוד בראש. מאוד יכול להיות שאם הייתי מתאמן יותר הייתי מקבל גיבוש שייטת או מטכ"ל אבל אני חושב שהמקרה הזה הוא הוכחה שהרוב בראש אבל כושר יעזור לך מאוד ויקל עליך מאוד
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 15-02-11 בשעה 15:38
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי raviv צפה בהודעה
אני חוויתי את העניין על בשרי. אני בניגוד להרבה אנשים לא התאמנתי הרבה לפני יום סיירות מפני שהייתי ממויין למודיעין וידעתי שלא יתנו לי זימון ליום סיירות. אולם כחודש לפני היום סיירות הפילו אותי ממודיעין וקיבלתי זימון ליום סיירות. רציתי לקבל גיבוש חובלים. התחלתי להתאמן בריצה.(התאמנתי בחדר כושר במשך תקופה ארוכה) ונכנסתי לכושר לא מאוד גבוה. ניגשתי ליום סיירות ועברתי אותו כמו גדול.
עברתי אותו עם כושר מינימלי והרבה מאוד בראש. מאוד יכול להיות שאם הייתי מתאמן יותר הייתי מקבל גיבוש שייטת או מטכ"ל אבל אני חושב שהמקרה הזה הוא הוכחה שהרוב בראש אבל כושר יעזור לך מאוד ויקל עליך מאוד
אבל עובדה שלא הצלחת לקבל שייטת או מטכ"ל וזה בגלל שכושר הוא גורם מכריע ביום סיירות.
אז נכון שאפשר לסיים את היום הזה בלי כושר וזה מצביע על ראש חזק אבל זה לא ייתן לך כלום.
וגם ביום סיירות לא מפרישים,אם תגיע ככה לגיבוש שייטת\מטכ"ל בלי כושר אתה פשוט לא תשרוד לא משנה כמה אתה חזק בראש בגלל שהם דורשים שתהיה ברמה פיזית גבוהה וגם מפרישים שם אם אתה לא עומד בקצב.

אני הייתי בגיבוש שייטת וראיתי מי התקבל מהקבוצה שלי,האנשים שהיו הכי חזקים פיזית ומנטאלית ביחד,אנשים שלא יקרסו תחת המשקלים המטורפים והמסעות הארוכים שיהיו להם במסלול.

בקיצור כושר טוב זה דבר חובה בגיבושים.
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 25-02-11 בשעה 08:21
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי דניאל יאנובסקי צפה בהודעה
גיבוש של בנאדם בכושר: קשה לו. האלונקה כבדה לו. כל הזמן הוא חושב על איך להגיע למקום הראשון. לא מוותר לעצמו, מגיע למקום הראשון. כשהמפקים צועקים "מספרים על האלונקה" הוא צועק את המספר שלו ומרגיש מאושר. זה נותן לו כוח מנטאלי, והוא ממשיך על האלונקה. הגיבוש עובר...היה לו קשה, אך הוא היה מהבולטים שבצוות.

גיבוש של בנאדם לא בכושר: כל שנייה הוא חושב על איך לא להיות האחרון. מהאלונקה הוא כבר מזמן התייאש כי הוא לא מצליח להגיע אליה ראשון משו שהרגליים לא זזות. הוא רק חושב איך לשרוד ומתי זה כבר ייגמר. כשסוף סוף הוא מצליח להשתחל מבעד לדחיפות והצעקות ולהניח את ידו על האלונקה, הוא צריך חילוף אחרי כמה דקות, ורק אח"כ המפקדים צועקים "מספרים על האלונקה". הגיבוש נגמר....הוא לא פרש - בדיוק כמו שאר חברי הצוות.

עכשיו המפקדים צריכים לסנן אנשים.....ואת מי נראה לכם שהם יסננו?

עם כוח מנטאלי אפשר לסיים עם כושר אפשר לעבור

בן אדם שימשיך ויגיד אני יכול עוד אני יכול עוד הוא יסיים את הגיבוש אבל לא יעבור אותו. למה? כי הוא לא היה מספיק באלונקה והמגבשים לא ראו אותו הוא לא היה בספרינטים ראשון והמגבשים לא ראו אותו
כל מגבש יכול להגיד שהוא מנסה למצוא את האלה עם הראש זה נכון
אבל תאכלס אני לא מאמין לאף אחד מהם כי הם בסך הכל בני אדם הם לא מדיום. בחיים הם לא יכולים לראות מה עובר לבן אדם בראש לא משנה אם אתה רואה מתגבשים 10 שנים.
המגבש לא יכול לראות את כולם והוא רואה את הטובים ביותר שהם אלה עם הכושר הטוב.

אחרי כל זה בטח אתם חושבים אני לא מאמין במנטאליות
אז זה ממש ממש ממש לא נכון!!
זה אחד החשובים!!
כבר ראיתי אנשים ביום סיירות שלי בספרינטים הראשונים עוקפים את כולם במלא ואחרי 5 ספרינטים איה כואבת לי היד אני לא יכול להמשיך (ומה היד קשורה לספרינט תרוץ כבר יא מפגר!)
ולא סתם הבאתי את הציטוט. מנטאליות לבד לדעתי לא עובר. מנטאליות עם כושר מצוין ביותר כן עובר
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 25-02-11 בשעה 08:23
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

כמובן שלא התיחסתי לחלקים הלא פיזיים
וזה קשור כבר בגיבוש וכמה חלק זה לוקח מהציון
וגם לדוגמא אם מישהו טוב בלא פיזי אז יסתכלו עליו יותר בפיזי אבל מה שאמרתי למעלה עדיין נכון
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 03-06-11 בשעה 07:16
No Avatar
אורן1
אורח
שלח/ה n/a הודעות

זה נכון. ישנו כושר מינימאלי שבלעדיו הגוף לא יוכל להמשיך במצבים מסויימים, אבל הרף הוא לא נורא גבוה.

רק בגיבוש שייטת הבנתי כמה זה נכון.. כשאתה רץ בחול שוקע, כ-12 ק״ג ציוד עליך, אחרי 50-100 מטר כבר כואבות המוטניים והרגליים.. אבל הראש לא נתן להפסיק. איכשהו, בסופו של דבר, סיימתי את המסע - 12 ק״מ. ואחריו מסע בקצב עוד גבוה יותר, של ריצה בינונית - 16 ק״מ.

אז באמת הבנתי שהכושר הוא לא המניע היחיד, ואולי השולי מביניהם.. אני לא בכושר, ולא הייתי בכושר בזמן הגיבוש. היה לי את הכושר המינימאלי הדרוש בריצת ה-2 ק״מ, ולא ברבה יותר מזה..

המשפט נכון, אבל הרבה יותר קל להגיד אותו מלפעול בשטח. כשקשה, הרבה יותר קל לשכוח למה אתה עושה את מה שאתה עושה ומהן המטרות לשמן אתה שם.

מקווה שעזרתי,
אורן.
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 04-07-11 בשעה 13:34
No Avatar
איתן תגר לא מחובר איתן תגר
צוות האתר
שלח/ה 7,831 הודעות
שלח הודעה פרטית

כמה וכמה פעמים הסברתי, כאשר אתה מגיע לגיבוש אחרי 6 חודשים של חוג כושר קרבי אתה עם הרבה יותר סיכויים לעבור ולהתקבל- ולא בגלל שהממיינים מחפשים בעלי כושר דווקא, ולא בגלל שהכושר נמצא כמרכיב חשוב בטבלת הציונים של המגבשים.
בגיבוש נדרש מאמץ פיזי גדול שהולך וגדל ככל שיש יותר טובים בגיבוש, כשיש הרבה מצויינים, הגיבוש הופך לקריעת תחת רצינית- וכאן יש יתרון לבעלי הכושר.
חלק מהמדדים בגיבוש הם סוציומטריים , אין ספק שמי שבכושר גבוה יותר פנוי לקיים תקשורת טובה ויחסי גומלין עם שאר המתגבשים. ביגיבוש נבחנת ההתיחסות של האדם למצב קושי ולחץ גבוה, אם אתה בנוי בכושר טוב אתה פחות לחוץ פחות מבוהל (כבר היית שם) ופחות עסוק בכאבים בצד ויכול יותר להשקיע בחשיבה , וזה מה שחשוב.

0
הכל בראש?   נכתב בתאריך 15-07-11 בשעה 11:34
No Avatar
krugman לא מחובר krugman
הפז"ם דופק
שלח/ה 30 הודעות
שלח הודעה פרטית

ללא ספק החוסן המנטלי הוא החשוב ביותר!!
הכנה נכונה לצה"ל-הכוללת הכנה פיזית ,ערכית ,חברתית,מפתחת מנהיגות ובעיקר כושר עמידות וחוסן נפשי ומנטלי-היא התשובה הנכונה-כמובן בנוסף לדבר נעיקרי-שהוא-"המטען" שכל אחד מאיתנו מביא עימו!!
מעבר לכך -כפי שכבר ציינתי,קבוצת הכנה לצה"ל העובדצ נכון צריכה להכין אותך היטב לכל מה שציינתי למעלה-ועוד-בנושא הכושר לא אוסיף יותר מדי כיוון שכתבו כבר המון-אבל ללא ספק ככל שכושרך יהיה גבוה יותר תוכל להתגבר על הקשיים טוב ומהר יותר ותהיה יותר פנוי לשאר המטלות!!
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 14-12-11 בשעה 18:02
No Avatar
מהונדס לא מחובר מהונדס
הפז"ם דופק
שלח/ה 46 הודעות
שלח הודעה פרטית

אחרי גיבוש שייטת וצנחנים, אני מתכבד לבשר לכם שהדרך הכי טובה לעבור גיבושים היא פשוט להיות כיפה סרוגה!

לא האמנתי למה החברה האלה מסוגלים.
בראש ובראשונה- אנשים מהמדרגה הראשונה של החברה.
היה איתי בצוות בנאדם מעט שמנמן, שהתחיל להתאמן כ2-3 שבועות לפני גיבוש הצנחנים וסגר מעל 11 דקות בריצת ה2000 (בגיבוש הוא כבר ירד ל8:30).
זוחל ורץ כמו מטורף, לא רואה בעיניים...

אנשים- "רעל" חשוב הרבה יותר מכל שייק חלבונים או משקה איזוטוני, במידה ואין לכם- נסו למצוא דרך ליצור אותו.
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 15-12-11 בשעה 06:52
<phrase 1=
מנהל הפורום לא מחובר מנהל הפורום
מנהל
שלח/ה 24,261 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום לך מהונדס,
מסכים עם העניין של הרעל (וממש לא בנושא של הכיפה). רעל מנצח גיבושים, לא שרירים- רעל ונחישות !
הרבה בהצלחה, לבעלי הכיפה ולאלו שללא כיפה.

--------------------------------------------
אוהבים את אתר יחידה ? שלחו קישור לחברים שלכם... אלפי גולשים נמצאים כאן יום יום... ומה איתם?
חשוב - אנא קראו את תנאי השימוש באתר ואת הוראות בטחון שדה לשימוש באתר.
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 16-12-11 בשעה 12:30
No Avatar
amirsource לא מחובר amirsource
הפז"ם דופק
שלח/ה 66 הודעות
שלח הודעה פרטית

לא הייתי במאמין עד שהייתי חווה את זה, בחיים לא האמנתי שהכל בראש כי בתכלס כשמעמידים אותך במבחנים של ריצה ספרינטים זחילות והכל זה עניין של כושר, אבל לא!, עשיתי גיבוש יחטיות גבעתי ואני יכול להגיד בתכלס שבאמת הכל בראש! כמובן שלא צריך להיות פדלאה אבל לא צריך להיות גם מרתוניסט בשביל לעבור ולהתקבל לגיבוש. אני יחסית בכושר בינוני, עשינו בר אור עשיתי 8:02 שזה לא זמן הכי טוב בעולם אבל מספיק, בגיבוש נתתי ראבק שלא זכרתי שיש לי כזה, אנשים שהכרתי אישית עם כושר פי כמה וכמה משלי היו פחות טובים ממני בהרבה מאוד מקצים, אז כן הכל בראש, מה שכן כושר זה גם דבר שחובה..
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 19-12-11 בשעה 15:56
No Avatar
מהונדס לא מחובר מהונדס
הפז"ם דופק
שלח/ה 46 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי מנהל הפורום צפה בהודעה
שלום לך מהונדס,
מסכים עם העניין של הרעל (וממש לא בנושא של הכיפה). רעל מנצח גיבושים, לא שרירים- רעל ונחישות !
הרבה בהצלחה, לבעלי הכיפה ולאלו שללא כיפה.
אם זה לא היה מובן אז ההודעה הייתה בנימה הומיריסטית.
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 26-12-11 בשעה 22:34
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אני אתן לכם חוויה אישית שלי.
הייתי בגיבוש טיס האחרון.
במסע ביום השני כבר נקרעו לי הרגליים, אך המשכתי.. חשבתי לעצמי כל הזמן, בני דודים שלי היו בגולני והלכו 70-80 ק"מ, מה זה בשבילי ה3 האלה?

ביום הרביעי לגיבוש נפצעתי, חזק, דפקתי את הברך ברמה מטורפת... בכל זאת המשכתי.. התחלתי להיות בין האחרונים בספרינטים וכו', הלכתי צולע, אבל המשכתי. לא פעם ניגשו אליי המפקדים ושאלו אם אני בסדר\יכול להמשיך\רוצה לראות חובש, אבל המשכתי..

מסקנה: הכל בראש
0
תשובה : "בגיבושים הכל בראש", האמנם?   נכתב בתאריך 28-12-11 בשעה 06:45
No Avatar
tomerhadashoz לא מחובר tomerhadashoz
משתמש צעיר
שלח/ה 4 הודעות
שלח הודעה פרטית

הכל בראש.
כושר פיזי עוזר,אבל בסופו של יום הכל בראש.
לפני שנה הייתי בכושר מזעזע,מעשן קופסא וחצי ליום יצאתי ליום סיירות,נכשלתי,
כי זילזתי במשפט הכל בראש(עם טיעונים כמו "אני לא בכושר,אני חוזר מפציעה וכו')
שנה אחר כך יצאתי לגיבוש טיס,עדיין מעשן כמו קטר,עם טיפה מושג של מה זה המנטליות הצבאית,סיימתי את הגיבוש ועברתי גם.
כשאתם אומרים לעצמכם באמצע ריצה(וזה מוכח מדעית אגב)"די אני לא יכול יותר,זהו"
הגעתם לכ30-40% אחוז מהיכולת האמיתית שלכם(כמובן שרק אתלטים יכולים להגיע ל90-100% אבל בכל זאת).
אז בתכלס הכושר מותח את גבול הויתור שלכם,אבל הוא לא אומר שעשיתם כל מה שיכולתם.המוח הוא הגנרל של הגוף,ואם תגידו לעצמכם שאתם יכולים לסיים את הזחילה הזאת,עם כל ה12 ק"ג על הגב,בתוך הבריכת סלעים ונחשים הזאת,אתם תסיימו.
אני סיימתי את הגיבוש עם נקע בקרסול,וזיהום בברך שמאל,ובכל זאת אתה ממשיך.אם ניגשת ולא עברת,סימן שבסך הכל לא רצית את זה מספיק ושויתרת לעצמך,לא שאתה לא בכושר.
אני מוכרח לסכם ב"הכל בראש-חקוק בסלע" וכל מילה נוספת מיותרת.
0
תגובה

הגדרות אשכול