חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

הרצאות   נכתב בתאריך 23-03-07 בשעה 18:22
No Avatar

אורח
שלח/ה n/a הודעות

שלום לך אורח !
ישנם גיבושים רבים בהם נדרשים המתגבשים להעביר הרצאה על נושא מסוים / על נושא כללי, אין נושאים קבועים.
המשך גלישה מהנה.
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 01-04-07 בשעה 18:34
No Avatar
e לא מחובר e
עצם הפז"ם נשברה
שלח/ה 3,480 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום
נוספו לינקים חדשים למאגר המאמרים.
חג שמח ובהצלחה בגיבושים! :wink:

בהצלחה!
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 03-04-07 בשעה 02:33
No Avatar
Big-Dog לא מחובר Big-Dog
משתמש ותיק
שלח/ה 981 הודעות
שלח הודעה פרטית

גיבוש עוקץ מרץ 07
אז ככה, הבטחתי לספר על הגיבוש אז הנה אני מספר, על מנת לגשת לגיבוש צריך להתגייס לחטיבת כפיר ולבקש גיבוש עוקץ בשלב טרום הטירונות.
לאחר מכן תחולקו להיות מחלקה נפרדת בכל גדוד, ז"א יהיו 2 מחלקות בכל פלוגה שלא ניגשות לעוקץ ומחלקה אחת[גדולה בדר"כ] שכן ניגשת לגיבוש.
לאחר מכן יהיה לכם בר-אור כמה ימים\שבוע לאחר הגיוס על מנת לבדוק רמת כושר סבירה וכדי שלא תמותו חס וחלילה בגיבוש, רק כ-5 מכל פלוגה נופלים בבר-אור הזה, מאט מאוד אנשים - תבואו עם כושר בסיסי ולא תיהיה שום בעיה.
לאחר שתעברו את הבר-אור תילקחו בימים הקרובים למתקן אדם על מנת לגשת לגיבוש שם.
אל תפחדו לקחת איתכם הרבה ציוד בגלל שאין בעיה עם זה הכל נשאר עד הדקה האחרונה של הגיבוש באולם ספורט נעול בתיקים שלכם[שגם אגב אני ממליץ לנעול].
מכיוון בא"ח כפיר אל מתקן אדם יוצאים מוקדם לפנות בוקר ומגיעים בסביבות השעה 8 למתקן אדם.
המפקדים לא מבזבזים הרבה זמן יקח וכבר כ10 דקות אחרי שתגיעו לשם יחלקו אותכם לקבוצה שלכם ויתנו לכם חולצה עם המספר שלכם שילווה אותכם כעת במהלך כל הגיבוש, באותה ההזדמנות גם תידרשו למלא מעיין מבחן עיוני כזה שבו אתם אמורים לתאר איך אתם מגיבים למצבים שונים דרך איורים שיש במבחן.
לאחר מכן, השעה היא בערך 8 וחצי-9 תקחו עליכם את הציוד הצוותי[כל צוות מונה 20 איש]: אלונקה סגורה וג'יריקן מים. ותצאו לכיוון השטח שם לעשות מסעון קצרצר שנע בין קילומטר ל3.
ממש בקטע בשביל החימום, יש מצב שיתזזו אותכם קצת לפני כן, אבל אין צורך להתרגש מזה, זה סתם בשביל קצת להכניס אנשים לעניין ולחמם שרירים.
לאחר המסעון הקצר והנחמד חוזרים לאזור המטווחים במתקן אדם, נותנים רבע שעה לאכול, סוף הזמן ח' מסביב לציוד המחלקתי ויוצאים לעבר תחנה הריצה-שקים-זחילות.
תחנה מאוד פשוטה, עומדים כולם בשורה רצים כ-20 מטר עד נק' מסויימת, שם יש הרבה שקי חול בערימה, כל אחד תופס שק ורץ איתו עוד כ30 מטר, זורק את השק, וזוחל חזרה, ומסתדרים בשורה בסדרי הגעה.
עושים את זה בערך 10-15 פעם ואז יש הפסקה של שתייה, סוף ההפסקה חוזרים לשורה ואומרים לכם שעכשיו אתם עושים את התחנה הזאת 28 דקות, כל אחד בקצב שלו ולא מפסיקים, כל פעם שמסיימים סיבוב צריך לצעוק את המספר שלך ואת מס' הסיבובים, לאחר כ7-8 דקות מפסיקים אותכם ואומרים להסתדר לפי כמות הסיבובים שעשית.
טוב נגמרה התחנה הזאת עוברים הלאה אל אחת התחנות הכיפיות ביותר - הזחילות.
בגיבוש עוקץ זוחלים הרבה, ככה זה, אז תבואו מוכנים מנטלית.
הזחילות נמשכו כחצי שעה אולי קצת יותר.
במהלך הזחילות המפקד מגוון הרבה בסגנון: מי שמגיע ראשון בסיבוב הבא לא זוחל 2 סיבובים,
ויש אנשים שהוא רואה שממש קשה להם אז הוא אומר להם להמשיך לזחול עד שהוא אומר להפסיק ועוד כל מיני שבירות מנטליות כאלו ואחרות.

לאחר מכן נחים קצת ויוצאים לתחנה הבאה: אלונקה סוציומטרית, 4 ראשונים לוקחים אלונקה, חמישי לא לוקח כלום והשישי לוקח את הג'יריקן.
עושים אלונקה סוציומטרית כ-20 דקות ולאחר מכן יוצאים אל עבר תחנת השקי חול, שם מכייפים על שקי חול בעלייה חדה ובמישור כחצי שעה-40 דקות.
עם הרבה גיוונים של המפקד כמו להגיע בסדרי הגעה, כמו לעשות מקסימום הקפות בזמן מסויים וכו' וכו'.
לאחר שסיימנו עם השקים מתחילים חלק מאוד מתיש מבחינה פיזית, הלא הוא הסמוך-קום.
למי שלא יודע, סמוך-קום זה תרגיל שבו צריך ליפול על הריצפה למצב שתיים, לעשות שכיבת שמיכה, לקום על הרגליים, לקפוץ ולמחוא כף באוויר - כל זה נחשב ל-1.
המפקד הריץ אותנו עם הסמוך קום הזה הרבה, עשינו תחרות קבוצה נגד קבוצה כאשר הובטח לקבוצה המנצחת שהיא לא עושה את זה שוב וכו', אם אתם עוד לא יודעים, אל תאמינו למפקדים שלכם בגיבושים אפעם חח.. :roll:
לאחר שסיימנו עם הטירטורים המתישים האלה הביאו לנו טופסי ת"ש להיקלטות ביחידה.
נותנים 25 דקות למלא אותם, ובדר"כ הזמן הזה גם לא יספיק, המון שאלות חופרות כ-10 דפים.
השעה כבר נהייתה מאוחרת, יש ארוחות ששכחתי להזכיר בין התחרות שכתבתי ומנוחות של עד רבע שעה.

בקיצור מתקפלים זריר לאולם ספורט ועפים לישון, המפקדים מתעקשים שאפחד לא ישן עם נעלים וקובעים נק' שבא אתם צריכים להיות מיד כשמעירים אותכם.
לאחר כ20 דקות שאתם הולכים לישון, בערך ב9 בערב מקפיצים אותכם בצעקות ויוצאים למסע אלונקות של בערך 750 מטר, חצי בעליה חצי בירידה [הלוך חזור] זהו מסע שנועד נטו לשבור אנשים מנטלית ופרשו בו כמות מכובדת של אנשים.
חוזרים לישון מתעוררים בבוקר למחרת אחרי שינה של 6-7 שעות, לאחר כרבע שעה של התארגנות ותיזוזים קלים יוצאים למסע נוסף עם אלונקה סגורה גם כ2-3 קילומטר סתם בשביל הכיף.
ביום השני כבר כל הקטע הפיזי נרגע ויהיו יותר משימות של שכל, בינהם מבחנים שבודקים איך אתם עובדים כקבוצה ואיך אתם חושבים ברגעי לחץ, יכולת לתפוס מנהיגות וכן הלאה.
אני לא אפרט כרגע על המשימות כי אין מה להתכונן לזה, תפעילו שכל, לאחר מכן השלב הסופי של הראיונות, בדיקות עם הכלב, כל אחד עובר ראיון אישי ולאחר מכן נשלח לעבור בדיקה עם הכלב, במהלך הבדיקה הנ"ל יבדקו אם אתם יכולים לחשוב קצת בראש של כלב ולראות בגדול איך אתם מסתדרים עם כלבים.
יש הרבה משימות שונות שיכולים לתת לכם, החל מלקחת לכלב כדור שהוא ממש אוהב מהפה ועד ללגרום לכלב לגרד לכם את הנעל, יהיו בידיכם 3 אמצעיים כל הזמן: נקניק, מקל כזה שהכלב אוהב לנשוך ו2 כדורים עם חוט קצר שהוא ממש חולה עליהם.
כשאומרים לכם לבצע משהו עם הכלב תחשבו טוב טוב טוב לפני שאתם עושים את זה ולא ישר תקפצו ללנסות משהו, כי זה אולי נשמע פשוט אבל לפעמים זה קצת יותר עמוק ממה שזה נראה, אז קחו את הזמן שלכם לחשוב ולתכנן כי לא מגבילים אותכם בזמן שם.
זהו עד לכאן המאמר שלי על גיבוש עוקץ!
לכל המעוניין, קצת סטטיסטיקה:
כ230 איש התחילו את הגיבוש, 10 צוותים שהתחלקו בין 20 ל25 אנשים בכל צוות.
כחצי מכך, 100 אנשים בערך סיימו את הגיבוש, התקבלו 39 דרך הגיבוש ועוד 2 נפילים מיחידות מובחרות.
שיהיה לכולם בהצלחה! מקווה שתצליחו אם למישהו יש שאלות אז בכיף :]
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 03-04-07 בשעה 08:53
No Avatar
Egozy לא מחובר Egozy
משתמש ותיק
שלח/ה 402 הודעות
שלח הודעה פרטית

מה קורה איתך גבר :]
עברת?

0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 03-04-07 בשעה 09:28
No Avatar
Big-Dog לא מחובר Big-Dog
משתמש ותיק
שלח/ה 981 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי Egozy
עברת?
חיובי, התקבלתי ואני בתחילת דרכי ביחידה כעת.
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 03-04-07 בשעה 09:33
No Avatar
Egozy לא מחובר Egozy
משתמש ותיק
שלח/ה 402 הודעות
שלח הודעה פרטית

מזל"ט :wink:
איך החבר'ה? (גם הכלבים!) :mrgreen:

:PARTY:

0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 03-04-07 בשעה 09:47
No Avatar
Big-Dog לא מחובר Big-Dog
משתמש ותיק
שלח/ה 981 הודעות
שלח הודעה פרטית

חבר'ה אחלה, עוד לא זכיתי להכיר את כולם טוב, אבל בנתיים הספקתי להתחבר לכמה אנשים והם אחלה.
יש גם אנשים שלא מגיע להם להיות ביחידה ורואים שהם על פרוטקציות בבירור.
נקווה שאלו שבאמת לא מגיע להם יפלו במהלך המסלול.
מממ באשר לכלבים, רק עוד שנה בערך נזכה לראות כלב או להזכיר את היצור הזה בכלל.
בנתיים אנחנו חירניקים רגילים עם דגשים על משמעת ומצויינות.
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 03-04-07 בשעה 12:10
No Avatar
e לא מחובר e
עצם הפז"ם נשברה
שלח/ה 3,480 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי Big-Dog
 פורסם במקור על ידי Egozy
עברת?
חיובי, התקבלתי ואני בתחילת דרכי ביחידה כעת.
שלום
המון בהצלחה, אני שמח בשבילך!
חג שמח וכשר!

בהצלחה!
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 03-04-07 בשעה 16:26
No Avatar
הברון לא מחובר
אורח
שלח/ה n/a הודעות

ביג דוג מה השם הפרטי שלך? אתה איתי ביחידה, אני מת לדעת מי אתה...
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 10-04-07 בשעה 00:53
No Avatar
MatU לא מחובר MatU
הפז"ם דופק
שלח/ה 83 הודעות
שלח הודעה פרטית

מזל טוב! כל הכבוד!
שוב כמו ששאלתי את הברון...איך היה מצב הכושר שלך לפני הגיבוש..עוד לפני הגיוס..?
תודה מראש ושוב מזל טוב!
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 27-04-07 בשעה 12:22
No Avatar
מת להיות גולני
אורח
שלח/ה n/a הודעות

מישהו יכול לכתוב על גיבוש לסיירת גולני
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 27-04-07 בשעה 15:16
No Avatar
e לא מחובר e
עצם הפז"ם נשברה
שלח/ה 3,480 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי מת להיות גולני
מישהו יכול לכתוב על גיבוש לסיירת גולני
לום
גיבוש גדס"ר גולני:
http://www.yehida.org/modules.php?na...t=2523&start=0
בהצלחה!

בהצלחה!
0
גיבוש צנחנים 9.5 2007   נכתב בתאריך 30-05-07 בשעה 17:55
No Avatar
dolphin לא מחובר dolphin
משתמש ותיק
שלח/ה 120 הודעות
שלח הודעה פרטית

יומן מסע של גיבוש דובדבן/צנחנים(9.5.07):
הגעתי בבוקר לתל-השומר ואז מקבלים אותך ונותנים לך למלאות שאלון כזה עם כל הפרטים אח"כ חילקו
אותנו ל4 צוותים (צוות 4) ואז מילאנו שאלון רפואי אח"כ לקחו אותנו לקבל מדים ולבדיקה אצל רופא.
לאחר מכן הלכנו לאכול ארוחת צהריים, אחרי הארוחת צהריים הלכנו להסתלבט ומלא.
בשעה 4 אחרי הצהריים בכרך המפקד קורא לנו לשתות מימיה שלמה ואחרי זה הלכנו לנוח עוד איזה
חצי שעה.אחרי זה קראו לנו למקום כזה שמה חילקו אותנו לריצת אלפיים בכל קבוצה 50 איש
אחרי שמסיימים את הריצת אלפיים יש ארוחת ערב בערך ב7 בערב.
אחרי הארוחת ערב הולכים לנוח איזה חצי שעה ואז קראו לנו ל"מסדר הדמעות" ניפו את כל האנשים
שעשו יותר מ10 דקות בריצת אלפיים(אני עשיתי 7:45 דקות)ומחלקים לצוותים.(צוות 10 מספר5 זה אני)
אחרי זה בודקים ציוד ומסדרים את הציוד שיהיה מוכן לבוקר(אלונקות מימיות וג'ריקנים)אחרי זה המפקד
שלח אותנו לישון (בערך באיזה 21:45 ניכנסנו לאוהלים לישון) והוא אמר לנו שקמים ב3:45 הצוות שלי
קם ב3:30.
אחרי שקמים כולם עומדים בחת (כל צוות בחת משלו)ואז בא רופא לבדוק חום אחרי שזה נגמר שותים
תה ואוכלים עוגיות.
ואז מגיע המילאוימניק והוא המפקד שלך עד סוף הגיבוש ואז הוא מריץ אותנו עד לנקודה איפה שיש את
השקי חול,כל אחד לוקח שק עומדים בשלשלות מול המפקד ואז פתאום,צוות 10 25 שניות הייתם פה!!!
ככה בערך איזה שעה (בזמן הזה פרשו מלא בצוות התחלנו 24 סיימנו את השקים 15)
אחרי זה המפקד פינק בשתייה ואז עברנו לתחנה הבאה:בניית ארץ-ישראל בחול.
אחרי זה לתחנה הבאה:אלונקה סוציומטרית.הככונה לכך שנותנים ספרינט הארבע הראשונים לוקחים
את האלונקה השניים הבאים לוקחים את הגריקנים והשאר משלימים סיבוב עשינו את זה איזה 7 פעמים
ואז המפקד מודיע שנגמר הגיבוש בגלל שאיזה מישהו חטף מכת חום כולנו היינו שמחים.
ואז חזרנו לאוהלים לארוחת בוקר שכוללת סנדוויץ גבינה צהובה, עגבנייה, ושוקו.
ואז מתחילים עם הראיונות האישיים.

הציונים שלי בגיבוש:
ריצת אלפיים:7:45 דקות-מקום שביעי מתוך חמישים איש.
שקי חול:סיימתי ב4 הראשונים איזה 25 פעם שזה מלא,ואף פעם לא הייתי אחרון.
אלונקה סוציומטרית:מתוך 7 פעמים לקחתי את האלונקה 4 פעמים ופעמיים נוספות את הגריקן.

גיבוש דובדבן/צנחנים מאי 2007.
כתב:אבי לוגסי.

*אני מאותר דובדבן
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 06-07-07 בשעה 15:27
<phrase 1=
Egoznic לא מחובר Egoznic
משתמש ותיק
שלח/ה 483 הודעות
שלח הודעה פרטית

תביאו גם מאמרים על זימונים, מבדקים וכאלה, אנשים גם רוצים לדעת מה עושים שם ואיך להתכונן

A little C4 is knocking on your door

יאללה גיוס מרץ 08!
0
תשובה : אשכול תיאורי גיבושים בצה"ל   נכתב בתאריך 01-10-07 בשעה 19:59
No Avatar
e לא מחובר e
עצם הפז"ם נשברה
שלח/ה 3,480 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי Egoznic
תביאו גם מאמרים על זימונים, מבדקים וכאלה, אנשים גם רוצים לדעת מה עושים שם ואיך להתכונן
שלום
התווסף מאמר על יום סיירות. במידה וגולשים ירשמו מאמרים זה יצורף לרשימת המאמרים.
בהצלחה!
0
תגובה

הגדרות אשכול