חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

יום סיירות 19 ינואר 2015   נכתב בתאריך 23-01-15 בשעה 13:16
No Avatar
jojo3657 לא מחובר jojo3657
משתמש צעיר
שלח/ה 1 הודעות
שלח הודעה פרטית

טוב אז ככה, קיבלתי זימון ליום סיירות והחלטתי להתאמן כמה חודשים לפני כדי ליהיות בכושר טוב. בסוף התחלתי להתאמן רק 2 חודשיים לפני כי אני עצלן מסריח( לא שמן.. פשוט עצלן). תוצאות כלליות של הכושר שלי: ריצת אלפיים: 8:20; מתח:20;מקבילים:20;שכיבות סמיכה:50.
ועכשיו, בנוגע ליום סיירות, אני לא אתחיל לחפור לכם על הפרטים הטכניים של היום סיירות(באיזה שעה מגיעים וכו׳), אני רק אספר על הפעילויות העיקריות שלו:
בוחן בר-אור: הבוחן בר-אור ביום סיירות הוא רק ריצת אלפיים. התאמנתי מלא על מתח ומקבילים ושכיבות סמיכה אבל לא היה שום מדידה של כוח, רק סיבולת לב. בריצה היינו 60 איש בערך( בקבוצות אחרות היו גם 90) אני הגעתי מקום 21. כשמגיעים לסוף הריצה המדריכים נותנים לכם את המספר מקום שבו הגעתם, אבל לא את הזמן. בסך הכל הריצה לא כזאת נוראית, אומנם הדרך שרצים עליו נראה כמו כביש בעזה(מלא חריצים וסלעים גדולים.) אבל רק צריך לראות איפה שמים את הרגל. למסלול יש שתי עליות משמעותיות, הם לא ארוכות אבל הם עם שיפוע גדול. למסלול יש גם שתי ירידות, מכיוון שרצים הלוך חזור, 1קילומטר הלוך, 1 חזור, ותזכרו לא לרוץ מהר מדי בירידות ראיתי מישהו שנפל והוא הגיע מקום אחרון בגלל זה. וזהו אין לי עוד מה לספר על הריצה. לאחר מכן אמרו לנו לאכול משהו ושיש לנו 10 דקות... בולשיט.. חיכינו איזה 40 דקות, אז כשאתם אוכלים קחו את הזמן ואפילו אם המדריכים אומרים לכם לשבת בשורות, תמשיכו לאכול כשאתם יושבים, יהיה לכם זמן להחזיר את האוכל לתיק אחר כך. אחרי ה40 דקות האלו הם אמרו לכולם לשבת( שאני אומר כולם זה כל האנשים מהיום סיירות, שזה 550 איש) והתחילו להקריא מספרים( לכל מישהו יש מספר משלו) וכל האנשים האלו לא ימשיכו ביום סיירות כי הריצת אלפיים שלהם היית גרועה(הרוב היו שמנים) הם הקריאו בערך 50 איש. לאחר מכן חילקו את כל הנותרים ל20 קבוצות כך שבכל קבוצה יש בערך 15 איש. אני לא חושב שהם חילקו את הקבוצות לאותם רמות כי בקבוצה שלי היו כמה סוסים וכמה גרועים. אז נראה לי אין טעם לשחק אותה מעפן בריצה ואז ליהיות סוס בשאר, כי גם ככה תמיד יהיו גרועים וסוסים בקבוצה שלך. אני גם אומר לא לתת את ה140% שלך בריצת אלפיים.. תן 100% לא יותר מזה.
ועכשיו החלק הפיזי רק מתחיל, אחרי שחילקו אותנו לקבוצות כולם הולכים לאמבטיית דיונות( זה מין חור שמוקף בדיונות) וכל שבוצה נעמדת מול דיונה עם שיפוע גדול אחושר*#^+. לכל קבוצה יש דיונה שונה, אחת ארוכה, אחת קצרה, אחת תלולה וכו׳.. אנחנו נדפקנו עם דיונה תלולה וארוכה..
ועכשיו המדריכים (לכל קבוצה יש 3 מדריכים) יגידו לכם לעשות ריצת חימום על הדיונה, אל תתאמצו! אפילו אם האחרים מתאמצים!. אחרי החימום הם יגידו לכם שהחלק העיקרי של היום סיירות מתחיל עכשיו. ואז יתחילו להריץ אתכם בדיונות. וגם פה!! אל תתאמצו!! יהיו בערך שלושה הלוך-חזור ככה, ורק אחרי זה הם יגידו לכם שמעכשיו צריך להגיע ראשון. לכן תשמרו כוח עד שהם אומרים לכם שהם יתחילו לרשום תוצאות. (המטרה היא להגיע בין הארבע הראשונים או שש.. לא זוכר) כשהם יתחילו לרשום תוצאות תיהיו ב-150% שלכם, תתנו הכל. ותזכרו החל הראשון- הספרינטים הראשונים בדיונות(כלומר הספרינטים בלי שקי חול או האלונקות) הם הקשים ביותר!! רציתי לפרוש כל שנייה, רציתי לבכות, אתה מגיע למצב שהרגליים שלך כבר לא מקשיבות לך.. אבל באמת החלק הראשון של הדיונות הוא הכי קשה. תאמינו לי שאחר כך זה הרבה יותר קל. ואתם בטח שואלים איך מודים מה החלק הראשון, החלק הראשון של הדיונות זה הספרינטים מלמעלה למטה של הדיונות בלי לסחוב כלום, החלק הזה הוא בערך 20 דקות, אז אל תפרשו. אחר כך יתנו לכם מנוחה של 10 דקות.. שזה הרבה זמן ואתם תוכלו לשתות גם.
ואז ממשיכים לחלק השני, ריצות עם אלונקה וג׳ריקנים. המטרה היא שמי שמגיעה בין הארבעה הראשונים סוחבים את האלונקה. והשתיים הנוספים את הג׳ריקנים.
תזכרו שלסחוב את האלונקה זה הכי קשה. לכן יוצאים פראיירים כי גם אתם מתאמצים כדי להגיע ראשון וגם אתם מתאמצים יותר מאחרים כי אתם סוחבים גם אלונקה בעלייה. תזכרו שמי שלא מצליח להגיע פעם אחת בטוח לא יקבל זימון לכלום. לכן ככל שאתם מגיעים יותר פעמים לאלונקה או ג׳ריקנים יהיה לכם יותר סיכויי להתקבל למשהו. אני הגעתי פעם אחת לאלונקה ושלושה פעמים לג׳ריקנים.( לא כזה סוס). אחר כך הפסקה, ואז החלק השלישי, חפירת בורות, החלק הכי קל אבל הכי שובר את הגב. צריך לחפור בור מטר על מטר והכי עמוק שאפשר. אל תשאלו למדריכים כמה זה מטר למה הם לא יגידו לכם. תנסו למצוא שיטה כדי לדעת בעצמכם כמו מספר צעדים וכו׳.. ותזכרו לעשות בור בצורת ריבוע ולא איזה חור עגול מסריח כדי לחרבן. אחרי כך הם אומרים לכם לעצור אחרי איזה 10 דקות ובודקים את הבור של כל אחד ורושמים דברים במחברת שלהם. ואז חלק רביעי. זחילות וסחיבת שקי חול על הדיונה ולחזור. בחלק הזה צריך לזחול בערך 15-20 מטרים ואז להרים שק חול ולעלות על הדיונה ולחזור ושוב. המדריכים אומרים לכם להגיד להם באיזה סיבוב אתם אחרי כל סיבוב. תזכרו לא לשקר למה הם יודעים כמה עשית, ואם שכחתם באיזה סיבוב אתם תשאלו אותם. ועשיו החלק החמישי, כל הפעילויות הפיזיות נגמרו ועכשיו אתם תשבו במעגל כמו הומואים. המדריכים יגידו לכם לספר על החיים שלכם, איפה אתם גרים ,איזה מגמות אתם עושים, איך התאמנם ליום סיירות ואיזה יחידה סימנתם( ״היחידה״- מטכל,שלדג ו-669. או ״שייטת 13״ שזה שייטת 13..seems logic). אחרי השיחת גייז הזאת כל אחד ידרג את חבריו לקבוצה על דף. תזכרו לקרוא את ההוראות של הדירוג שכתובות על הדף.. למה אני הקשבתי רק למדריך ולא מילאתי אותי כמו שצריך. ואז מחכים איזה שעה עד שאומרים מי קיבל מה. בינתיים הם ישימו אוכל על שולחנות. תזכרו שצריך להידחף ולקחת כמה שאפשר הכי מהר למה כל האוכל נגמר. ואל תדאגו אף מדריך לא מסתכל עליכם אז אל תשחקו אותה נחמד לאחרים וכו׳... ועכשיו רגע האמת, הם אומרים מי הקבל למה. הם התחילו עם חובלים, ואז ״היחידה״ ואז שייטת 13 ואז כל השאר שלא התקבל לכלום.
אני קיבלתי חובלים וצוללות... וסימנתי ״היחידה״.
ועכשיו, דברים חשובים:
- היו מלא אנשים שנראים כמו שורים והם פרשו בחלק הראשון. לכן הכל בראש.
- בערך 30 קיבלו מטכל ו30 שייטת ואיזה 120 חובלים. השאר לא קיבלו כלום.
- תגיעו לתחנת רכבת משה דיין ב7:50 למרות שכתוב 8:30 ככה אתם תרוצו ריצת אלפיים ראשונים ויהיה לכם הכי הרבה זמן מנוחה.
- אני מכיר מישהו שפחות טוב ממני בכושר וגם קצת שמנמן וקיבל זימון שייטת.
ואני מכיר מישהו סוס רצח שהגיעה ראשון באלפיים שקיבל חובלים.. אז תזכרו לא הכל פיזי.
וזהו, כיום אני משרת בצה״ל כטייס קרב בשייטת מטכ״ל.
0
מסכים בהחלט שלא הכל פיזי ושהכל בראש.. הנה מה שעזר לי לקבל גיבוש מטכ''ל   נכתב בתאריך 05-02-16 בשעה 22:00
No Avatar
sayarot לא מחובר sayarot
משתמש צעיר
שלח/ה 4 הודעות
שלח הודעה פרטית

לקחתי חלק בקהילה הפרטית של "מנטאליות מובחרת" שבאמת סידרו אותי בצורה מדהימה ליום הסיירות ועכשיו אני עובד איתם לקראת גיבוש מטכ''ל שיש לי באפריל בתקווה לשרת בסיירת מטכ''ל!! :] הנה הקישור לקהילה הפרטית.. ממליץ לכולם:

https://n.sendmsg.co.il/Minisites.as...979865572-8466
0
תשובה : יום סיירות 19 ינואר 2015   נכתב בתאריך 18-09-16 בשעה 16:06
No Avatar
gilad13 לא מחובר gilad13
משתמש צעיר
שלח/ה 2 הודעות
שלח הודעה פרטית

אחי כמה חזרות עשיתם בערך כל תרגיל?
0
תגובה

הגדרות אשכול