חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

אנשים פה בפורום משפיעים עליי לגבי הצבא.. בבקשה עזרה.   נכתב בתאריך 28-01-16 בשעה 00:07
No Avatar
ירין אלמליח לא מחובר ירין אלמליח
הפז"ם דופק
שלח/ה 39 הודעות
שלח הודעה פרטית

אני מלש''ב בן 17 יש לי נתונים גבוהים אני מת להיות קרבי, ''מורעל'', ואני רואה פה מלא מלא פוסטים של אנשים שהם שנה וחצי מעליי ואומרים: ''אני הייתי מורעל לקרבי ועכשיו שאני מבין מה זה אני מתחרט ורוצה ג'וב, חרא יחס, אוכל, אנשים, מפקדים, ותנאים.. ''

האנשים האלו שכתבו את הפוסטים האלה גורמים לי לחשוב אם כדאי בכלל קרבי אם כל אחד באמת אומר שזה חרא..

אני עכשיו לאט לאט מתחרט ורוצה לעזוב את כל מה שסימנתי במנילה ולהיות ג'וב עם חיים קלים באיזה משרד..

אבל אני לא רוצה להיות מושפע מכך, ובכל זאת לאט לאט הפוסטים האלה כן גורמים לי לחשוב אחרת על קרבי ומורידים את הרעל שיש בי לקרבי...
0
תשובה : אנשים פה בפורום משפיעים עליי לגבי הצבא.. בבקשה עזרה.   נכתב בתאריך 28-01-16 בשעה 19:19
No Avatar
יעל דניאל לא מחובר יעל דניאל
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

תקשיב, בוא אני אגיד לך משהו מהלב שאני לפחות מאוד מאמינה בו- הכל תלוי בנקודת המבט שלך. אני הייתי בעצמי לוחמת. חשוב לי לציין שלי לפחות היה סיפוק עצום מהשירות הצבאי הקרבי שלי ואני מרגישה שלא הייתי סולחת לעצמי אם הייתי בוחרת בשירות צבאי אחר ולא הייתי מקבלת סיפוק כזה ענק בשום שירות (לא קרבי) אחר. התחושה שאתה תורם לביטחון המדינה בשירות הכי משמעותי שיש ושומרת על המשפחה ואנשים שאתה מכיר היא מדהימה.
אבל באמת שכל התחושות האלה והסיפוק מהתפקיד תלויים מאוד בנקודת המבט שלך. כלומר לוחם יכול להסתכל על שמירות מנקודת מבט שזה משעמם ומעצבן, אבל מישהו אחר יכול להגיד לעצמו: "בזכות זה שאני שומר עכשיו, המשפחה שלי ישנה בשקט". ברור שזה קשה בפועל לעשות את זה ויש לא מעט רגעי שבירה שאתה אומר לעצמך: "יכולתי להיות עכשיו בתפקיד של משרד עם מזגן", אבל לי לפחות המחשבות של למה באתי להיות לוחמת אם יכולתי לשרת במשרד הן רגעיות וקצרות, כי זה ישר גורם לי גם להיזכר למה כן באתי להיות לוחמת וזה גורם לי להמון מוטיבציה ועל בעיניים.
אז למה אנשים שבוזים מקרבי? תחשוב רגע- שמירות בתנאי מזג אוויר הכי קיצוניים, לא לראות את הבית שבועות ארוכים תמורת משכורת מזערית, תנאי שטח ועוד המון סיבות שאפשר למצוא (תקרא את המשפט שכתוב לי בחתימה). נשמע כיף? אבל כשמבינים את המשמעות שעומד מאחורי שירות קרבי, כפי שפירטתי אפשר להסתכל על זה אחרת.
בהצלחה!

"אין אהבת ישראל גדולה מלשרת בקרבי".
"למה לא לשרת בקרבי יש אלף סיבות, אבל למה כן יש אחת והיא מנצחת".
0
תשובה : אנשים פה בפורום משפיעים עליי לגבי הצבא.. בבקשה עזרה.   נכתב בתאריך 28-01-16 בשעה 20:21
No Avatar
ירין אלמליח לא מחובר ירין אלמליח
הפז"ם דופק
שלח/ה 39 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי יעל דניאל צפה בהודעה
תקשיב, בוא אני אגיד לך משהו מהלב שאני לפחות מאוד מאמינה בו- הכל תלוי בנקודת המבט שלך. אני הייתי בעצמי לוחמת. חשוב לי לציין שלי לפחות היה סיפוק עצום מהשירות הצבאי הקרבי שלי ואני מרגישה שלא הייתי סולחת לעצמי אם הייתי בוחרת בשירות צבאי אחר ולא הייתי מקבלת סיפוק כזה ענק בשום שירות (לא קרבי) אחר. התחושה שאתה תורם לביטחון המדינה בשירות הכי משמעותי שיש ושומרת על המשפחה ואנשים שאתה מכיר היא מדהימה.
אבל באמת שכל התחושות האלה והסיפוק מהתפקיד תלויים מאוד בנקודת המבט שלך. כלומר לוחם יכול להסתכל על שמירות מנקודת מבט שזה משעמם ומעצבן, אבל מישהו אחר יכול להגיד לעצמו: "בזכות זה שאני שומר עכשיו, המשפחה שלי ישנה בשקט". ברור שזה קשה בפועל לעשות את זה ויש לא מעט רגעי שבירה שאתה אומר לעצמך: "יכולתי להיות עכשיו בתפקיד של משרד עם מזגן", אבל לי לפחות המחשבות של למה באתי להיות לוחמת אם יכולתי לשרת במשרד הן רגעיות וקצרות, כי זה ישר גורם לי גם להיזכר למה כן באתי להיות לוחמת וזה גורם לי להמון מוטיבציה ועל בעיניים.
אז למה אנשים שבוזים מקרבי? תחשוב רגע- שמירות בתנאי מזג אוויר הכי קיצוניים, לא לראות את הבית שבועות ארוכים תמורת משכורת מזערית, תנאי שטח ועוד המון סיבות שאפשר למצוא (תקרא את המשפט שכתוב לי בחתימה). נשמע כיף? אבל כשמבינים את המשמעות שעומד מאחורי שירות קרבי, כפי שפירטתי אפשר להסתכל על זה אחרת.
בהצלחה!
חייב לציין שאת מדהימה, תודה רבה, חיזקת אותי ואת צודקת, לא חשבתי על זה (שלכל אחד יש נקודת מבט שונה). עכשיו כשאני חושב על זה יש לי דוד בקרבי כבר שנתיים והוא לא התלונן ואומר שהכל טוב וזה, הוא מרגיש טוב לגבי ההחלטה שלו, אז שוב תודה רבה!
0
תשובה : אנשים פה בפורום משפיעים עליי לגבי הצבא.. בבקשה עזרה.   נכתב בתאריך 25-04-16 בשעה 10:50
<phrase 1=
doronya לא מחובר doronya
משתמש צעיר
שלח/ה 23 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי ירין אלמליח צפה בהודעה
אני מלש''ב בן 17 יש לי נתונים גבוהים אני מת להיות קרבי, ''מורעל'', ואני רואה פה מלא מלא פוסטים של אנשים שהם שנה וחצי מעליי ואומרים: ''אני הייתי מורעל לקרבי ועכשיו שאני מבין מה זה אני מתחרט ורוצה ג'וב, חרא יחס, אוכל, אנשים, מפקדים, ותנאים.. ''

האנשים האלו שכתבו את הפוסטים האלה גורמים לי לחשוב אם כדאי בכלל קרבי אם כל אחד באמת אומר שזה חרא..

אני עכשיו לאט לאט מתחרט ורוצה לעזוב את כל מה שסימנתי במנילה ולהיות ג'וב עם חיים קלים באיזה משרד..

אבל אני לא רוצה להיות מושפע מכך, ובכל זאת לאט לאט הפוסטים האלה כן גורמים לי לחשוב אחרת על קרבי ומורידים את הרעל שיש בי לקרבי...
שמע אחי, אני גם מלש"ב.
התחלתי כעתודאי וביטלו לי אותה עכשיו בגלל בעיות שהיו להם עם התקנים (אפשר לומר שקצת נדפקתי מכל הסיפור) ועדיין אני לא רואה את עצמי את משרת בשום מקום שהוא לא קרבי.
רציתי חי"ר ולא אשרו לי, ביקשתי שיריון. לא אשרו - בקשתי שוב. ושוב. ובפעם השלישית אישרו. למה אני מספר את זה? כי כאחד שמיועד להיות שריונר אני יכול להבטיח לך שכל יומיים משהו אחר מנסה להוריד אותי ולהלחיץ אותי ולספר לי על התנאים חרא. ואני מאמין להם. ועדיין מנסה לזכור שבתכלס אני הולך לצבא ולא לקייטנה. וכל קושי הכי קטן שיהיה ייזכר אחר כך כחוויה. ושזה חשוב. וכדאי. שורה תחתונה אל תוותר על זה. פשוט אל.
0
תשובה : אנשים פה בפורום משפיעים עליי לגבי הצבא.. בבקשה עזרה.   נכתב בתאריך 27-04-16 בשעה 18:11
No Avatar
איתן תגר לא מחובר איתן תגר
צוות האתר
שלח/ה 7,831 הודעות
שלח הודעה פרטית

והזוית שלי היא בכלל אחרת.
אתה חי במדינה מוקפת בחגורה הקרובה 40 מליון אויבים שרוצים את הבית שלך , את הרכוש שלך, לחסל את המשפחה שלך ולא אסביר כאן מה רוצים מאחותך.
ולכן לשרת בקרבי למי שיש את הנתונים זאת חובה קדושה , חובה לחברה ולעם בו אתה חי! חובה מוחלטת שמבטיחה אולי את השרידות שלנו. חובה שאם הייתה מובנת ליהודים שקמו עליהם לכלותם , אולי היו שורדים. חובה אישית פנימית אנושית ומוסרית! לדעתי כלל אין כאן שאלה ואין כאן מאזן כדאי, ואין כאן הבחנה מה יותר טוב.... ומה יותר קל,
ובכלל לא התחלתי לדבר על האתגר, על מבחן האישיות של הלוחם עם עצמו, על החברים שיישארו לכל החיים, על הגאווה והנתינה והשייכות להכי טובים.

0
תגובה

הגדרות אשכול