חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

מעוניין לעבור לקרבי או לצאת מצה''ל   נכתב בתאריך 12-03-16 בשעה 15:06
No Avatar
yehida123 לא מחובר yehida123
משתמש צעיר
שלח/ה 5 הודעות
שלח הודעה פרטית

נתחיל בנתונים יבשים:
82 - עיוורון צבעים קל, קבא 54 דפר 60, בן יחיד, ת''ש 5
שובצתי להגנ''א, הבנתי שזה חרא אבל לא איזה עוד אפשרויות יש אז אמרתי נצא מזה דרך הת''ש, אמרתי שאני לא מעוניין לקצין מיון כי יש לי בעיות בבית, שלח אותי למדור ת''ש בבקום שם קיבלתי ת''ש 5 והתחלתי טירונות 02. (חשוב להבין שאני לא ידעתי כלום על הצבא אז, לא ידעתי מה זה ת''ש ומה זה חי''ר והכל.. לא התעייניתי לא חקרתי על הצבא לא קראתי כלום. ממש התגייסתי עם אפס ידע. עם הפז''מ התחלתי להכיר יחידות שונות בצבא, סיירות והתחלתי ממש להתעניין ולחקור באינטרנט)
כרגע עושה יומיות עד 5, תפקיד משעמם בבסיס של שבוזים מתים.

אני מעוניין לעבור לתפקיד של לוחם, ביחידת חי''ר ואולי באחת הסיירות אם אני יוכל תפקיד שהוא משמעותי יותר ושיבגר אותי ולסיים בכבוד או שאני ייצא מצה''ל דרך הקב''ן. אני כבר משתגע מהיומיות, ומהקצינים הצהובים שם.

איך הולך המעבר לקרבי מג'וב במיוחד שיש לי ת''ש 5 (זה חרטא בתכלס ואני יכול להיות בקרבי) ואני בן יחיד. בשביל לא ליפול בין הכיסאות אני יכול לבקש גיבוש כלשהו? ואם אני לא יעבור לקבל ראיונות

באמת שאני לא מסוגל להישאר כבר במקום שאני נמצא בו, האופציות שלי הם או קרבי או לצאת...

אז אם אני יתחיל את המעבר נגיד במאי מה הסיכוי שלי להתגייס במחזור אוג' 16, מבלי שאני יוותר על פז''מ כמובן או שס''ן. ואם איכשבו אני יוכל גם להיות עם ת''ש 2 בתור לוחם זה בכלל יהיה מדהים.
0
תשובה : מעוניין לעבור לקרבי או לצאת מצה''ל   נכתב בתאריך 12-03-16 בשעה 23:34
No Avatar
יעל דניאל לא מחובר יעל דניאל
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

כדי לעבור לקרבי יש לך כמה תהליכים לעשות: לבטל את הת"ש (אפשר להיות לוחם עם ת"ש 2 ולא מעל), שההורים שלך יחתמו שהם מאשרים שתשרת בקרבי וגם אתה צריך להגיש טופס 55 ושיאשרו אותו. כל התהליכים האלה לוקחים זמן.
לצאת מצה"ל? צה"ל זה לא תוכנית לבקשתך שאתה יכול להגיד או הכל או כלום- או שאני עובר לקרבי או שאני יוצא מצה"ל וחשוב שתבין את זה. תאמין לי שאתה לא היחיד שלא טוב לו בתפקיד שהוא משרת בו.
בהצלחה.

"אין אהבת ישראל גדולה מלשרת בקרבי".
"למה לא לשרת בקרבי יש אלף סיבות, אבל למה כן יש אחת והיא מנצחת".
0
תשובה : מעוניין לעבור לקרבי או לצאת מצה''ל   נכתב בתאריך 13-03-16 בשעה 16:53
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 5 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי יעל דניאל צפה בהודעה
כדי לעבור לקרבי יש לך כמה תהליכים לעשות: לבטל את הת"ש (אפשר להיות לוחם עם ת"ש 2 ולא מעל), שההורים שלך יחתמו שהם מאשרים שתשרת בקרבי וגם אתה צריך להגיש טופס 55 ושיאשרו אותו. כל התהליכים האלה לוקחים זמן.
לצאת מצה"ל? צה"ל זה לא תוכנית לבקשתך שאתה יכול להגיד או הכל או כלום- או שאני עובר לקרבי או שאני יוצא מצה"ל וחשוב שתבין את זה. תאמין לי שאתה לא היחיד שלא טוב לו בתפקיד שהוא משרת בו.
בהצלחה.
אלה האפשרויות שלי כרגע, ג'וב אחר לא בא בחשבון. אפם אני ממשיך בתפקיד שלי, אני נכנס לדיכאון אני לא רואה תעצמי משרת שם תשנתיים הבאות. בזבוז זמן מוחלט.

בנוגע ל55, מי שולח אותו? המפקדים או אני (יש לי אפשרות לשלוח מייל לשלישות)... ובמידה והמפקדים לא ממליצים עקב חוסר בכח-אדם וכדומה, עדיין יהיה אפשר להגיש טופס? ואחרי השלישות לאן הטופס הולך? מיטב?
0
תשובה : מעוניין לעבור לקרבי או לצאת מצה''ל   נכתב בתאריך 13-03-16 בשעה 20:08
No Avatar
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

לא המפקדים שולחים אותו, אתה מבקש לשלוח אותו דרך המש"קית ת"ש.
גם אם המפקדים לא ממליצים, אפשר לשלוח אותו. הטופס עובר לסמכות תגבורת ובסוף למדור תנופה בבקו"ם.
בהצלחה.

0
תשובה : מעוניין לעבור לקרבי או לצאת מצה''ל   נכתב בתאריך 14-03-16 בשעה 10:34
No Avatar
איתן תגר לא מחובר איתן תגר
צוות האתר
שלח/ה 7,831 הודעות
שלח הודעה פרטית

חשבתי אם בכלל להתייחס. תראה את עצמך- עושה מניפולציות עם הגדרות ת"ש ,הולך לצבא בהגדרה של הזוי תימהוני :
" חשוב להבין שאני לא ידעתי כלום על הצבא אז, לא ידעתי מה זה ת''ש ומה זה חי''ר והכל.. לא התעייניתי לא חקרתי על הצבא לא קראתי כלום. ממש התגייסתי עם אפס ידע. עם הפז''מ התחלתי להכיר יחידות שונות בצבא, סיירות והתחלתי ממש להתעניין ולחקור באינטרנט"
ואחרי כל זה בא עם הצהרות או שיתנו לי קרבי וסיירות או שאני אעזוב את הצבא עם קבן.
תגיד מי אשם לך שלא הכנת את עצמך לאבן הדרך הכי חשובה בחיים שלך? מי אשם לך שאתה מתעסק בקומבינות תש כי לא מוצא חו בעינך הגנה אוירית , מי אשם לך שאתה בא לצבא במעמד בן יחיד ולא מוציא מראש אישור הורים לקרבי. מי אשם לך שאתה מפונק ורוצה לשנות את הצבא כדי שיתאים לשטויות שאתה עושה?
תעשה איזה מסלול שאתה רוצה כדי לשנות את מצבך, הלוואי ותצליח - אבל צא מיד מהפינוק הזה ומטענות על כל העולם - אתה הבעיה, והלוואי ויהיה לך פתרון. - ואולי תבינו שצריך ללבוש בגד ים לפני שקופצים למיים.

0
בנוגע לחתימת בן יחיד ו55   נכתב בתאריך 02-04-16 בשעה 13:50
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 5 הודעות
שלח הודעה פרטית

בהצלחה.
מה התהליך של החתימת בן יחיד? אני עכשיו רוצה שיהיה לי מסמך\הצהרה\מה שזה לא יהיה, שאבא שלי מאשר לי ללכת לקרבי אפילו שאני בן יחיד.
איך אני עושה אתזה? מאיפה אני מוריד טופס, למי לפנות לאן לגשת? איפה חותמים?

תוך כמה זמן מאז הגשת הטופס 55 אני מקבל תשובה מהשלישות? יש פקודה שמחייבת אותם להחזיר לי תשובה בזמן כלשהו?
0
תשובה : מעוניין לעבור לקרבי או לצאת מצה''ל   נכתב בתאריך 02-04-16 בשעה 15:18
No Avatar
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

חותמים אצל קצין העיר.
לגבי טופס 55, אין זמן מוגדר ומחייב.
בהצלחה

0
תשובה : מעוניין לעבור לקרבי או לצאת מצה''ל   נכתב בתאריך 02-04-16 בשעה 20:26
No Avatar
משתמש צעיר
שלח/ה 5 הודעות
שלח הודעה פרטית

חותמים אצל קצין העיר.
לגבי טופס 55, אין זמן מוגדר ומחייב.
בהצלחה
מה התהליך של החתימה זה משהו של שתי שניות שאני עם אבא שלי והוא חותם אצלו? איך זה הולך?

ותודה
0
תשובה : מעוניין לעבור לקרבי או לצאת מצה''ל   נכתב בתאריך 03-04-16 בשעה 23:17
No Avatar
צוות האתר
שלח/ה 8,101 הודעות
שלח הודעה פרטית

אתה צריך ללכת עם ההורים לקצין העיר ושם הם חותמים- לא לוקח הרבה זמן. כמובן שצריך לתאם מראש. ממליצה גם לבדוק מול המש"קית ת"ש אם אפשר לבצע כבר את תהליך החתימה לקרבי למרות שעדיין לא ביטלת את הת"ש.
בהצלחה

0
תגובה

הגדרות אשכול