חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

גיבוש גדסר נחל נוב' 2016   נכתב בתאריך 04-01-17 בשעה 12:29
No Avatar
yampam לא מחובר yampam
משתמש צעיר
שלח/ה 1 הודעות
שלח הודעה פרטית

כמה מילים על גיבוש יחטיות נחל נוב' 2016. בעיקר על ההבדלים ממה שכתבו פה לפני על גיבוש 2015. כדאי לכם לקרוא את זה הוא נותן פירוט די מקיף של כל הגיבוש
http://www.yehida.co.il/forums/showthread.php?t=95242
עבר קצת זמן ואני לא זוכר את הכל בבירור אבל אלה הנקודות העיקריות:

הגיבוש בגדול היה דומה, היו כל מיני התקלות חדשות שלא הופיעו במה שכתבו על גיבוש 2015.
הגיבוש התחיל ביום שני בצהריים עד יום חמישי בבוקר. בשני אחרי הצהריים עשו לנו בעיקר זחילות וספרינטים, כנראה כדי להעיף את כל מי שלא באמת רוצה. לא יודע כמה זמן זה לקח, נראה לי משהו כמו 3 שעות עם כמה הפסקות באמצע. זה היה סיוט אבל נגמר בסוף...
כל פעם התקילו אותנו עם סוג אחר של זחילה, בלי ידיים/בלי רגליים/קשורים בחוט אחד לשני.

ביום השני והשלישי היו לסירוגין משימות פיזיות ומשימות מנטליות/קבוצתיות. דוגמא למשימה פיזית- אלונקה סוציומטרית, חפירת בורות, מסעות תדלים וכו'.
משימות מנטליות זה למשל לחשוב על נושא לשיחה, ובפועל כל אחד קיבל להציג את הנושא של זה שישב לידו. אני התכוננתי עם כמה נושאים מהבית אבל זה לא עזר לי כי לא דיברתי על הנושאים שלי...
עוד משימות היו לבנות כל מיני דברים ממקלות, וכל פעם מישהו אחר היה צריך לפקד על המשימה. בפועל היינו צריכים לפתור איזו משוואה כשהמספרים מורכבים מהמקלות. זה היה די קשה והצוות שלי לא הצליח.
חוצמזה היו חידות היגיון כאלה ששאלו מתי נולדה מישהי, נותנים לכם כל מיני נתונים וצריך להצליב ביניהם כדי להחליט. בזמן שפותרים את זה חצי מהאנשים סוחבים אלונקה וצריך להתחלף כל כמה זמן.

בניגוד למה שסופר על גיבוש נוב' 15 שני הימים היו מלאים אלמנטים פיזיים ולא היה הבדל גדול ביניהם. בשניהם זחלנו מלא וסחבנו מלא תדלים, אלונקות, קורות עץ ומה לא... במסע אחד הלכנו אחרי המפקד ולקראת הסוף הוא אמר שמפה אנחנו ממשיכים מסע לבד. בפועל זה בעצם תחרות בין הצוותים והם עושים את זה בעיקר בשביל הסוציומטרי. אחרי שחזרנו מהמסע עשו לנו מתלה שזיפים (להיתלות על המתח עד שנופלים). אחרי המסע אלונקות להיתלות על המתח היה סיוט אבל חשוב להראות שאתם לא נשברים.

בין לבין גם נותנים משימות כמו לזכור מספרים, מילים ונתונים צבאיים. אחר כך בדקו אותנו לוודא שאנחנו זוכרים.

לי הדבר הכי קשה בגיבוש היה ההקפצות בלילה (קפוא בלילה!). כל פעם עשו לנו משהו אחר, כמו מסע אלונקות בכביש המקיף של הבא"ח וזחילות. בכל לילה יש הקפצה (גם בלילה שלפני היום האחרון), בלילה אחד היו שתי הקפצות. לקום באמצע הלילה ישר לזחילה עם כל החול בפה זה סיוט...
ביום רביעי ירד קצת גשם אבל לא חדלו את הגיבוש.

בחמישי בבוקר כבר לא עשינו שום דבר פיזי, הגיבוש נגמר. הרגשה ממש טובה. היה סוציומטרי, ראיון עם המפקדים ושבירת דיסטנס.
בצוות שלי היו 15 אחרי האקט הפיזי הראשוני וסיימו 11

שיהיה בהצלחה!!
0
תשובה : גיבוש גדסר נחל נוב' 2016   נכתב בתאריך 30-01-17 בשעה 23:52
No Avatar
e לא מחובר e
עצם הפז"ם נשברה
שלח/ה 3,480 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום
תודה רבה על הפירוט הנהדר! ללא ספק זה יעזור לגולשים רבים!
יישר כוח!

בהצלחה!
0
תגובה

הגדרות אשכול