חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

נהג בט"ש   נכתב בתאריך 05-01-08 בשעה 16:24
No Avatar
יוני ישראל
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אני מתגייס עוד חודשיים 16.3..
פרופיל 97..הציעו לי להיות נהג בט"ש ולעשות קד"צ נהיגה
אבל כמה אנשים אמרו לי שהם סתם אומרים שאני יקבל נהג בט"ש ואני בכלל יקבל נהג תובלה ויטחן..השאלה היא האם הם עומדים במילה ואני באמת יקבל נהג בט"ש ..??
חח אני לא יודע אם זה יעזור אבל הביאו לי כרטיס כזה עם כל התנאים לנהג בט"ש וזה
ואמרתי שם במדור לקדצ נהיגה למי שהסבירה לי על זה אמרתי לה שאתם תיקחו אותי להיות נהג תובלה.. הם אמרו שלאא אבל עדיין אני עוד לא בטוח
אז מי ששם יכול להסביר לי..לתת לי כיוונים? משהו..תודה!
0
תשובה : נהג בט"ש   נכתב בתאריך 05-01-08 בשעה 20:46
No Avatar
יוני ישראל
אורח
שלח/ה n/a הודעות

בבקשה תענו לי זה חשוב..
0
תשובה : נהג בט"ש   נכתב בתאריך 05-01-08 בשעה 21:00
No Avatar
נהג בדימוס
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אל תעשה את זה בן אדם! פשוט אל!

נהג בט"ש זה אחד הדברים הכי משעממים והקשים בצה"ל. הם מקבלים שבוע-שבוע, כי במשך השבוע שבבסיס הם עומדים להתאבד מרוב שעות השיעמום. אתה נוהג במשך חודשים ארוכים באותם המסולולים בידיוק, בלי שום שינוי משמעותי(אולי לפנות פעם במקום אחד או משהו. אבל בידיוק אותו הקו). וזה במשך כ8 שעות ליום. אסור לך לצאת מהרכב במקרה ואתה בפעילות, אגב.

ועדיף להיות כבר נהג תובלה.

המסלול שלך הוא כזה: אתה עושה קורס נהיגה לפני הצבא במשאית קלה(עד 15 טון). עושה טיררונות בבה"ד 6. לאחר הטירונות, אתה עובר קורס נהיגה על אינטר(משאית), סופה(גיפ) והאמר(לא ממוגן). במשך כול בה"ד 6 מזבלים לך את המוח למה שווה ליות נהג בט"ש, כך שבסופו של דבר רוב החיילים הרצינים מחליטים שהם רוצים את החרא הזה. אחרי הקורס, מי שלא רוצה בט"ש רואה קצין מיון. אלא ההולכים לבט"ש עוברים עוד קורס (אימון מתקדם) על רכבים ממוגנים במשך פחות מחודש ולאחריו מקבלים קצין מיון. מי שלא הלך לקורס בט"ש, הופך לנהג משא ביחידה כולשהי, עורפית, לוחמת או תומכת לחימה. לרוב התפקיד כולל שעות נהיגה לא מוגדרות מראש, להסתובב בכול הגיזרה, ופעם לכמה זמן להגיע למקום יחית מרוחק. בניגוד לנהג בט"ש אפשר בקלות יחית לברוח מנהיגה במקום בו אתה לא אוהב לסוע, יש לך שעות שינה נורמליות(ולא 8/8 -8/16 של נהגי בט"ש).

במהלך בה"ד 6 יזבלו לך את השכל עם הטבות מוזרות כמו מירס. זה שקר - נהגי בט"ש לא מקבלים שום מירס ושום נעליים (גם לא תמיד נעליים קלות...). הכול -זיוני שכל.
0
תשובה : נהג בט"ש   נכתב בתאריך 05-01-08 בשעה 21:04
No Avatar
נהג בדימוס
אורח
שלח/ה n/a הודעות

עוד משהו - נהג תובלה ונהג משא זה לא אותו דבר. נהג תובלה אתה לא תהפוך להיות, אם אתה מיועד לבט"ש.

אבל ביננו - זה מה שאתה רוצה לעשות בצבא? לנהוג?
0
תשובה : נהג בט"ש   נכתב בתאריך 05-01-08 בשעה 21:29
No Avatar
יוני ישראל
אורח
שלח/ה n/a הודעות

כן אחי..אין לי כסף לרשיון מעצמי והמצב שלנו לא כלכך טוב והת"ש לא כזה יעזור אני רוצה לפחות להשיג לעצמי רשיון ומצידי להקרע שלוש שנים בזה ולהשתעמם כי בכל מקרה בצבא אין כזה דבר קל ..
יש לי גם משיכה למכוניות תמיד רציתי להיות נהג לא משנה של מה..
אבל יש לי שאלה..מה רע בלסגור שבוע שבוע ולהיות נהג בטחון שוטף ?
אני לא כלכך הבנתי אותך אני אשמח אם תסביר שוב.
0
תשובה : נהג בט"ש   נכתב בתאריך 06-01-08 בשעה 00:00
No Avatar

אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי יוני ישראל
כן אחי..אין לי כסף לרשיון מעצמי והמצב שלנו לא כלכך טוב והת"ש לא כזה יעזור אני רוצה לפחות להשיג לעצמי רשיון ומצידי להקרע שלוש שנים בזה ולהשתעמם כי בכל מקרה בצבא אין כזה דבר קל ..
יש לי גם משיכה למכוניות תמיד רציתי להיות נהג לא משנה של מה..
אבל יש לי שאלה..מה רע בלסגור שבוע שבוע ולהיות נהג בטחון שוטף ?
אני לא כלכך הבנתי אותך אני אשמח אם תסביר שוב.
כול תפקיד של שבוע-שבוע זה תפקיד שאף אחד לא היה מסכים לבצע, אם היו תנאים אחרים. לדומגה סמב"צ ששבוע ימים כעט לא יוצא מחדר סגור, או טבח שבמשך שבוע קורע את התחת. או מאבטח מתקנים, שצריך לשמור במשך איזה 8 שעות ליום

הבעיה בבט"ש היא שיעמום - אתה מתאר לעצמך מה זה להסתובב כול יום, במשך כול היום/לילה, בדיוק באותם המסלולים שתלמד בעל פה? וככה במשך כול השירות? גדרות המערכת הם ממש לא מענינים....

אם אתה רוצה רשיון, לך להיות נהג משא. הוא לא עושה השלמה לרכבים ממוגנים, אבל לרוב הוא גם לא זקוק לזה. אם יש לך הת"ש, יש מצב שיתנו לך להיות נהג משאית בבסיס הקרוב לביתך. ישלכו אותך למסימות הרבה יותר מגוונות מסתם לסרוק את הגדר. בגדול היציאות פחות טובות, אבל יש מצב שאם הקולת ת"ש תוכל לקבל חמשושים עם אפטר פעם ל...
אם אתה כול כך רוצה להיות נהג, אז תלך על זה, אבל אל תבחר בבט"ש. זה משעמם רצח, גם אם כרגע זה לא נראה לך.
0
תשובה : נהג בט"ש   נכתב בתאריך 06-01-08 בשעה 14:17
No Avatar
יוני ישראל
אורח
שלח/ה n/a הודעות

שאלה אחרונה ..
יש הבדל בין נהג קו מבצעי לבין נהג בט"ש?
0
תשובה : נהג בט"ש   נכתב בתאריך 10-01-08 בשעה 15:33
No Avatar
נהג בדימוס
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי יוני ישראל
שאלה אחרונה ..
יש הבדל בין נהג קו מבצעי לבין נהג בט"ש?
לפי מה שידוע לי - כן. לא התעמקתי במיוחד בנושא, אבל אדם אחד אמר לי שנהג קו זה לוחם, שעבר בנוסף גם הכשרה של נהג.
0
תשובה : נהג בט"ש   נכתב בתאריך 10-02-08 בשעה 15:25
No Avatar
אחי לך על זה
אורח
שלח/ה n/a הודעות

תתקשר אלי אני ישמח להסביר לך על התפקיד אני כבר מעל שנתיים וחצי בתפקיד הזה0525269454 עידו
0
קד''צ נהיגה   נכתב בתאריך 15-05-08 בשעה 00:06
No Avatar
ERANV88@walla.com
אורח
שלח/ה n/a הודעות

חברים אני עושה קד''צ נהיגה דרך הצבא עברתי תיאוריה מכה ראשונה ושהגעתי לשיעור 10 המורה הוציא אותי ואמר לי אני לא מתאים על משאית האם זה אפשרי לעשות למי שעושה קד''צ נהיגה להציא אותו באמצא השיעורים עם הוא לא טוב הרי יש לנו עד 6 טסטים להכישל אז למה הוא הוציא אותי????
0
קד"צ נהיגה   נכתב בתאריך 15-05-08 בשעה 11:15
No Avatar

אורח
שלח/ה n/a הודעות

שלום לך ERANV88@walla.com !
מורה הנהיגה הוא בעל ניסיון רב. אם הוא אומר שאתה לא מתאים להיות נהג משאית, הוא יודע ככל הנראה על מה הוא מדבר. זכותו לומר שהתלמיד שלו לא מתאים לנהוג במשאית, כמובן.
לא נותנים לכל אחד לעלות על ההגה.
בהצלחה.
0
Re: קד''צ נהיגה   נכתב בתאריך 15-05-08 בשעה 14:53
No Avatar

אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי ERANV88@walla.com
חברים אני עושה קד''צ נהיגה דרך הצבא עברתי תיאוריה מכה ראשונה ושהגעתי לשיעור 10 המורה הוציא אותי ואמר לי אני לא מתאים על משאית האם זה אפשרי לעשות למי שעושה קד''צ נהיגה להציא אותו באמצא השיעורים עם הוא לא טוב הרי יש לנו עד 6 טסטים להכישל אז למה הוא הוציא אותי????
תגיד תודה. חבל שהמורה שלי לא עשה לי את אותו הדבר, אלא החליט לעשות עלי כסף ולהפציץ בשיעורים שלא עזרו בגרוש.
0
נהג קו   נכתב בתאריך 06-07-08 בשעה 00:12
No Avatar
manny100
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אחי אני נהג קו באיו"ש. ודבר אחד יש לי להגיד לך. זה התפקיד הכי טוב שאפשר להשיג בצה"ל, אם אתה לא אינטלקטואל ובא לך להיות במודיעין או משהו כזה.
עכשיו אסביר למה:
בתור נהג קו אתה נחשב תומך לחימה ומקבל סביבות 520 ש"ח לחודש(בעצם שבועיים)
שנית, בתור נהג קו אתה מסופח לפלוגות של יחידות לוחמים, ולכן אין לך מסדרים על הבוקר, לא רס"רים ומפקדים על הראש ובעצם אתה עושה מה שאתה רוצה פחות או יותר.
בנוסף, כמובן, אתה עושה שבוע שבוע ואתה יכול לעבוד אזרחית בשבוע שאתה בבית ולהרוויח קצת יותר כסף.
סדר יום:
הוא פחות או יותר כזה:
משמרת אחת ביום (בד"כ), תלוי במספר הנהגים, יוצא שמביאים נהגי מילואים גם ואז בכלל זה די שכונה, אתה עושה משמרת 8 שעות ואז נח 16 שעות, ובמקרה הטוב אז 24, אם לא יותר. ושוב, אין לך מפקדים על הראש ומסדרים וכל השטויות המעצבנות האלה.

בקיצור, אם אתה מוכן להתרגל לקצת אקשן בשירות בלי לעבוד קשה מדי, בתנאים טובים, אז זה התפקיד בשבילך אחי!

בהצלחה.
0
תשובה : נהג בט"ש   נכתב בתאריך 30-07-08 בשעה 05:39
No Avatar

אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי נהג בדימוס

נהג בט"ש זה אחד הדברים הכי משעממים והקשים בצה"ל. הם מקבלים שבוע-שבוע, כי במשך השבוע שבבסיס הם עומדים להתאבד מרוב שעות השיעמום. אתה נוהג במשך חודשים ארוכים באותם המסולולים בידיוק, בלי שום שינוי משמעותי(אולי לפנות פעם במקום אחד או משהו. אבל בידיוק אותו הקו). וזה במשך כ8 שעות ליום. אסור לך לצאת מהרכב במקרה ואתה בפעילות, אגב.

המסלול שלך הוא כזה: אתה עושה קורס נהיגה לפני הצבא במשאית קלה(עד 15 טון). עושה טיררונות בבה"ד 6. לאחר הטירונות, אתה עובר קורס נהיגה על אינטר(משאית), סופה(גיפ) והאמר(לא ממוגן). במשך כול בה"ד 6 מזבלים לך את המוח למה שווה ליות נהג בט"ש, כך שבסופו של דבר רוב החיילים הרצינים מחליטים שהם רוצים את החרא הזה. אחרי הקורס, מי שלא רוצה בט"ש רואה קצין מיון. אלא ההולכים לבט"ש עוברים עוד קורס (אימון מתקדם) על רכבים ממוגנים במשך פחות מחודש ולאחריו מקבלים קצין מיון. מי שלא הלך לקורס בט"ש, הופך לנהג משא ביחידה כולשהי, עורפית, לוחמת או תומכת לחימה. לרוב התפקיד כולל שעות נהיגה לא מוגדרות מראש, להסתובב בכול הגיזרה, ופעם לכמה זמן להגיע למקום יחית מרוחק. בניגוד לנהג בט"ש אפשר בקלות יחית לברוח מנהיגה במקום בו אתה לא אוהב לסוע, יש לך שעות שינה נורמליות(ולא 8/8 -8/16 של נהגי בט"ש).

במהלך בה"ד 6 יזבלו לך את השכל עם הטבות מוזרות כמו מירס. זה שקר - נהגי בט"ש לא מקבלים שום מירס ושום נעליים (גם לא תמיד נעליים קלות...). הכול -זיוני שכל.
0
בלבול שכל   נכתב בתאריך 03-01-09 בשעה 01:42
No Avatar
בלבלבלבלבלב
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי נהג בדימוס

0
תגובה

הגדרות אשכול