חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

מידע לגבי גדנ"ע קליעה   נכתב בתאריך 23-04-06 בשעה 00:30
No Avatar
אורח1
אורח
שלח/ה n/a הודעות

שלום,
לצערי לא יצא לי להיות בגדנ"ע עקב מחלה...
רציתי לדעת עוד פרטים על גדנ"ע קליעה? מתי זה? איפה זה? כמה עולה? פירוט?
תודה
0
תשובה : מידע לגבי גדנ"ע קליעה   נכתב בתאריך 23-04-06 בשעה 00:31
No Avatar
עידו לא מחובר עידו
משתמש כבוד
שלח/ה 3,631 הודעות
שלח הודעה פרטית

אם אפשר לדעת אז גם מה זה? :/
0
גדנע קליעה הסבר פה מהאתר   נכתב בתאריך 23-04-06 בשעה 08:50
No Avatar

אורח
שלח/ה n/a הודעות

גדנ"ע קליעה: מיועד לגילאי 14 / כיתה ט' (המוקדם מבינהם) עד גיוס.
בגדנ"ע קליעה לומדים לירות על נשק ועל כל הנגזרות של נשק - בטיחות, כללי ירי, שימון וכדו'.
ישנם 2 סוגי מטווחים:
סגור - רובה אוויר ל-10 מ'.
פתוח - 0.22 ל-50 מ'.
כלי ירי בשימוש: פיינברקבאו 300, דגם 601 למתקדמים - לירי במטווחי אוויר.
אנשוץ 0.22 (טוטו), M-16 מוסב ל-0.22, מאוזר 0.22 - לירי במטווחי 50 מ'.

במהלך השנה מתקיימים ימי הכשרה לקלעים וקצינים. ההכשרה נותנת לחניך סמכויות רחבות יותר (עם חובות כמובן) כחיך במועדון קליעה. בדרגות הגבוהות ישנה הקצאה למס' חניכים על כל מועדון קליעה. הדרגה הגבוהה ביותר היא צלף. התכנון הוא שלצלף יהיו כל מיני דברים נוספים כצ'ופר ובמידה ויגיע לחי"ר, יאותר כבר לאחר הטירונות לצליפה.

ביולי-אוג' כל שנה, בד"כ יוצאים ל-5 ימי גדנ"ע קליעה שבו הדגש הוא על מצבי ירי באנשוץ, בעיקר שכיבה. (יש סיכוי לצ'ופר - ירי ב-M-16).
יש גם קורס למתקדמים שאורכו 10-12 (תלוי אם סוגרים שבת) שבו מתנסים ב-3 מצבי הירי באנשוץ, ירי ב-M-16 וירי אולי בעוד כלי נשק, בקורס שאני הייתי בו לדוג', ירינו על גלילון.
הקורס מסמיך כע. מדריך.
הקורס כולל גם תורניות ניקיון (לא מאחל לאף אחד לנקות בסיס לפני ביקור קחנ"ר (תא"ל - [מפקד החיל]), שדאות, מטווחי לילה וכדו', הכל ברמת ההספק ונכונות המדריכים.
2 הקורסים מתקיימים באחד מבסיסי הגדנ"ע.

בכל שנה יש את אליפות הארץ לקליעה בגדנ"ע - תחרות הכ"ג (ע"ש כ"ג יורדי הסירה) ועוד כ-2-3 תחרויות מרחביות.
ליורים מצטיינים ניתנת האופציה להצטרף להפועל, כאן זו כבר הליגה של הגדולים יותר - ציוד יותר חדיש, תחרויות ארציות ובינ"ל (להפועל בוגרים), אימונים איטנסיביים יותר וכדו'. אבל לא ארחיב כי אני סתם סוטה מעניינו.

לא בכל מועדון ניתן לירות את כל סוגי הנשקים בגלל בעיות מיקום המועדון או שאין תקן למבנה. (בחלק מהמקרים מדובר במבנים ישנים).
מועדני גדנ"ע קליעה קיימים ביישובים: כמה באיזור הצפון שאני לא זוכר את שמם (2-3), חיפה, רעננה, הרצליה, כביר (אבו-כביר, ת"א), ר"ג ורחובות. עד כמה שאני יודע יש דיבורים להקים מטווחים בעוד כמה מקומות.
יש מטווחים שבהם רק מד"נים אחראיים כאשר אחד מהם הוא מפקד המועדון ויש כאלו שיש מנהל מועדון שהוא אע"צ + מד"נים.
בכל מועדון, תלוי במדריכים, ייתכנו פעילות נוספות.
בכלל, כיום בגלל כל השינויים שעובר חנ"כ (כנראה עם כל צה"ל), גם מסגרת גדנ"ע קליעה קצת משתנה ועוברת למצב אחיד יותר בכל המועדנים וכל מיני שינויים אחרים, כך שיכול להיות שיהיו אי אילו דברים שלא ציינתי.

הצטרפות לגדנ"ע קליעה הינה בתשלום שנתי (ספט'-אוג') ומדובר בעלות ביטוח.
0
תשובה : מידע לגבי גדנ"ע קליעה   נכתב בתאריך 23-04-06 בשעה 10:08
No Avatar
Nighthawk לא מחובר Nighthawk
משתמש ותיק
שלח/ה 638 הודעות
שלח הודעה פרטית

בנוסף למה שהאורח ציטט מההודעה שלי...
אם תרצה מידע נוסף תוכל לקבל מידע במועדונים עצמם:
מטווח רעננה: 09-7712553.
מטווח ר"ג: 03-5702378.
מטווח רחובות: 08-9415620.
(אלו רק המס' שיש לי של מועדונים ואני לא ממש בטוח אם אפשרי לתת לך של מנהלי מטווחים או קציני קליעה, אז זה עדיף מכלום).

תתקשר לזה שהכי קרוב אליך לעוד מידע, או אם אין לך קרוב מאלו, תתקשר ותשאל מה המס' של מטווח שקרוב אליך, רשימה חלקית של המטווחים נמצאת בתג' שלפני.

"There is no teacher but the enemy." (Mazer Rackham)
"Know, think, choose, do." [i](Ende
0
שאלה   נכתב בתאריך 23-04-06 בשעה 11:59
No Avatar
dandan101 לא מחובר dandan101
הפז"ם דופק
שלח/ה 33 הודעות
שלח הודעה פרטית

ואי... הכל התחיל להסתבך לי לגמרי... :?
הבנתי שזה מגיל 14 אפשרי להשתתף בגדנ"ע קליעה..
אוקי.. אז איך זה הולך? זה מין מסגרת צבאית כזאת לשבוע שמתמקדים בקליעה וכל מה שקשור בה? כמה זה אמור לעלות? באיזור הצפון יש? איפה אפשר לברר?
0
Re: שאלה   נכתב בתאריך 23-04-06 בשעה 12:46
No Avatar
משתמש ותיק
שלח/ה 638 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי dandan101
ואי... הכל התחיל להסתבך לי לגמרי... :?
הבנתי שזה מגיל 14 אפשרי להשתתף בגדנ"ע קליעה..
אוקי.. אז איך זה הולך? זה מין מסגרת צבאית כזאת לשבוע שמתמקדים בקליעה וכל מה שקשור בה? כמה זה אמור לעלות? באיזור הצפון יש? איפה אפשר לברר?
בעקרון מגיעים פעם בשבוע, לוקחים נשק, כדורים ויורים.
כל אחד יורה ברמתו, עולה הרמה - עולים מס' הכדורים.
ניקח ירי אוויר לדוג'... יורים מקבץ של 3x3 (בישיבה או השענות מרפקים, כל מועדון וההעדפה לשלב ראשון שלו) ז"א 3 מטרות x 3 כדורים למטרה. לא חשוב אם יורים באמצע, זה יותר עניין של איפוס, יותר חשוב שהמקבץ יהיה צמוד. מקבץ של פחות מ-1.5 ס"מ מעביר רמה.
התרגיל האחרון בירי מקבצים הוא 5x5 עמידה (ז"א שלא נשענים על כלום).
יש עוד תרגיל אבל... סוטה משאלתך...
ירי כזה יכול לקחת נניח חצי שעה, כולל שימון (ותלוי כמובן מה הרמה). המסגרת אזרחית לחלוטין, מחוייבים לכללי בטיחות במטווח (כללים שנכתבו בדם!) וכן לא להתפרע או משהו, על בעיות משמעת מעיפים, לא שלא מרשים לדבר, האווירה דווקא מאוד סבבה, צחוקים חברים והכל אבל לא להתחיל להתפרע או משהו, אין מקום לבעיות משמעת.

אמור לעלות בסביבות ה-280 ש"ח לשנה, אני לא יודע ממש, הייתה עליית בשנתיים האחרונות.

כן, יש אבל כמו שאמרתי אני לא זוכר את המיקומים.
תברר עם אחד המטווחים, באחד מהם בטוח יודעים.

רק הקורסים הם במסגרת צבאית.

0
גדנ"ע בירושלים   נכתב בתאריך 30-04-06 בשעה 19:23
No Avatar

אורח
שלח/ה n/a הודעות

יש גדנ"ע בירושלים?
0
גדנ"ע קליעה   נכתב בתאריך 02-05-06 בשעה 07:31
No Avatar

אורח
שלח/ה n/a הודעות

שלום רב !
גדנ"ע קליעה קיים בכל אזור בארץ, גם באזור ירושלים. ברר בלשכת הגיוס, הם יוכלו להפנות אותך לפרטים / בקצין העיר.
0
Re: גדנ"ע בירושלים   נכתב בתאריך 02-05-06 בשעה 18:22
No Avatar
משתמש ותיק
שלח/ה 638 הודעות
שלח הודעה פרטית

פורסם במקור על ידי אורח
יש גדנ"ע בירושלים?
אני לא בטוח...
תבדוק עם אחד מהמטווחים שנתתי את המס' שלהם. שם ידעו הכי טוב.

0
הצטרף   נכתב בתאריך 24-08-08 בשעה 13:12
No Avatar
benbitonn
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי Nighthawk
בנוסף למה שהאורח ציטט מההודעה שלי...
אם תרצה מידע נוסף תוכל לקבל מידע במועדונים עצמם:
מטווח רעננה: 09-7712553.
מטווח ר"ג: 03-5702378.
מטווח רחובות: 08-9415620.
(אלו רק המס' שיש לי של מועדונים ואני לא ממש בטוח אם אפשרי לתת לך של מנהלי מטווחים או קציני קליעה, אז זה עדיף מכלום).

תתקשר לזה שהכי קרוב אליך לעוד מידע, או אם אין לך קרוב מאלו, תתקשר ותשאל מה המס' של מטווח שקרוב אליך, רשימה חלקית של המטווחים נמצאת בתג' שלפני.
0
תגובה

הגדרות אשכול