חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

קורס מכים ביסל"ח   נכתב בתאריך 23-11-10 בשעה 21:24
No Avatar
kimfghsdfg b
אורח
שלח/ה n/a הודעות

חברה שובצתי למכים בחיל האוויר ...

אין הרבה מידע באינטרנט אבל ממה שראיתי עוברים טירונות 03 או 06 פיקודי ( בחלק מהאתרים כתוב ככה ובחלק כתוב אחרת ) איזה טירונות עוברים ?

מה התנאים ?
מה היציאות ?
לאן אפשר להתקדם ?
ובעצם מה הקורס שונה מקורס של מגל ?

תודה רבה לעוניםםםם
0
כנ"לל   נכתב בתאריך 24-11-10 בשעה 11:05
No Avatar
הדרי (:
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי kimfghsdfg b צפה בהודעה
חברה שובצתי למכים בחיל האוויר ...

אין הרבה מידע באינטרנט אבל ממה שראיתי עוברים טירונות 03 או 06 פיקודי ( בחלק מהאתרים כתוב ככה ובחלק כתוב אחרת ) איזה טירונות עוברים ?

מה התנאים ?
מה היציאות ?
לאן אפשר להתקדם ?
ובעצם מה הקורס שונה מקורס של מגל ?

תודה רבה לעוניםםםם

מצטרפת לשאלההה!!!
דרך אגב, זה בן או בת? (:
0
תשובה : קורס מכים ביסל"ח   נכתב בתאריך 24-11-10 בשעה 11:40
No Avatar
danielle לא מחובר danielle
צוות האתר
שלח/ה 943 הודעות
שלח הודעה פרטית

אתם עוברים טירונות רובאי 03.
לגבי סוגיית 06 פיקודי אז ככה קודם כל זה 07 פיקודי (זה מה שיהיה רשום לכם בתעודת שחרור)ובסך הכל זה מגדיר את רמת הטירונות שאתה מוסמך להעביר-אתם מוסמכים להעביר טירונות עד רמת 03.הרמת ידע שלכם מבחינת רובאי נשאר 03.
הקורס עצמו עורך כ6 חודשים שלושה חודשים טירונות ועוד שלושה חודשים אימון/הכשרה מתקדמת שם מלמדים אתכם בתכלס מה זה אומר להיות מ"כ.
מבחינת התנאים ממה שידוע לי אוהלים,יציאות לרוב עושים 12/2 אבל זה יכל להשתנות.אופציות קידום מבחינת דרגות חוגרים זה סמל/רס"פ יש אופציה ליציאה לקצונה,וכמו כן לעלות לפקד בקורס מ"כים עצמו.
לגבי ההבדל בין מגל לחייל האוויר כבר נפתחו מספר אשכולות בנושא
http://www.yehida.co.il/forums/showthread.php?t=48552
בהצלחה!
0
....   נכתב בתאריך 24-11-10 בשעה 13:34
No Avatar
klhjlkjdf
אורח
שלח/ה n/a הודעות

זה בן ...

אז בעיקרון זה אותו קורס פשוט מגל מכשיר לזרוע יבשה וחיל האוויר לזרוע האוויר ?

יש לך מושג מה גודלו של הקורס ?
במגל כל מחזור נפתחות 2 פלוגות שזה דיי הרבה ..
ובכלל בערך אחוזי בנות בנים?

תודה רבההה
0
תשובה : קורס מכים ביסל"ח   נכתב בתאריך 24-11-10 בשעה 14:01
No Avatar
danielle לא מחובר danielle
צוות האתר
שלח/ה 943 הודעות
שלח הודעה פרטית

ההבדל היבש בין מגל לחייל האוויר זה מה שציינת.בעיקרון גם מגל וגם חייל האוויר לומדים בטירונות על מאג,רימונים,m16 עוברים פרט חוליה וכ' באימון מתקדם שני המערכים מלמדים על סגולות המ"כ תפקידו מה זה בכלל ועוד.

מין הסתם הבדלים בין הקורסים הוא באופי של הקורס ודברים טכנים למשל
במגל המגורים הם מבנים ולא אוהלים(למרות שעם כל השבעות שטח ישנים יותר באוהלים מאשר במבנים)במגל לצרוך העניין כדי לקבל משהו כל דבר החל מתג יחידה ועד לשיפצור לדסקית צריך לעבור מסע (יש 8 מסעות במהלך הקורס)
אחת לכמה זמן יש לילה לבן של מ"מ שבו משפצרים את כל הציוד האישי,יש לילה לבן של המ"פ שזה סרט אחר לגמרי מטפלים בדברים ברמת הפלוגה ועוד.
אני בטוחה שיש גם דברים דומים אצלכם בקורס אני יכולה להעיד שבמגל אומנם דיי חיים בסרט,אבל זה סרט טוב.
לגבי האחוזים אין לי נתונים מדויקים לתת לך מה גם שזה עובר על בטחון מידע כי מדובר בסדרי כוחות.מה שכן אפשר לומר זה שהרוב הוא בנות מרבית הבנים הם חברה בעלי פרופיל 97 שאמא לא חתמה להם ללכת לקרבי או חברה שפשוט לא עברו מיונים והאופציה הראשונה זה קורס מ"כים.
בקורס שאני עשיתי בזמנו הפלוגות היו מעורבות כלומר היינו הפלוגה/מחלקה/כיתה מעורבים בנים ובנות יחד היום במגל שינו את זה לפלוגות חד מיניות וממה שידוע לי גם בח"א זה ככה.

למרות כל ההבדלים שני הקורסים כאחד הם חוויה אדירה והסיפוק אחרי זה הוא אדיר!
בהצלחה!
0
קורס מ"כים   נכתב בתאריך 25-11-10 בשעה 16:20
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

היי,

אני קצין בוגר קורס מ"כים ח"א, כמה שנים לפניכם...
תשובות לשאלות שלכם:

1. רובאי: 06 'פקודי' - מוסמכים להעביר עד רמת 05. בפועל, מבצעים 03 בטירונות.

בשיחרור, ובשלישות רשום 06, הפיקודי מושמט.
ביניננו? רובאי לא מעיד על משהו באמת. מה שמשנה באמת זה מי אתה ומה אתה - אני 'קצת' מכיר כמה אנשים בוגרי המערך במקומות מעניינים, שכביכול פתוחים רק למטורפים עם רובאי 12.

2. הבדלים בין ח"א למגל:
פשוטים מאוד. המטרה בח"א היא מערך אבטחת הבסיסים, בניגוד למגל שם כולם נטו יהיו מ"כים ב02.

בקרב הבנים, לרוב את ה"מורעלים" יותר לוקחים לח"א, לפחות כך היה בזמני... רובנו היינו פרופיל 97, מאותרי סיירות/צ"א/כו' שכל מה שעמד בפניננו היה חתימת הורים, בנים יחידים.

3. מערך אבטחת הבסיסים בח"א (הגנ"ק), הולך ומתפתח. יש אפילו יחידה ראשונה שמורכבת מלוחמים שעוברים מסלול שלם ולא ממאבטחי מתקנים הזויים
לאט לאט מבינים שמאבטחי מתקנים ונהגי סיור שעושים שנתיים, שבוע-שבוע, עם נתוני איכות הכי נמוכים בצבא הם לא המענה המתאים.

אם אתה שואל אותי, קורס מ"כים בח"א עדיף פי כמה וכמה, לפחות אם אתה בן.
אמנם יש לי הרבה טענות על הקורס ועל מערך ההגנ"ק, אבל לעולם לא אצטער על זה שבחרתי בח"א ולא במגל.
0
שאלה :]]   נכתב בתאריך 25-11-10 בשעה 16:44
No Avatar
הדר
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי לא רשום צפה בהודעה
היי,

אני קצין בוגר קורס מ"כים ח"א, כמה שנים לפניכם...
תשובות לשאלות שלכם:

1. רובאי: 06 'פקודי' - מוסמכים להעביר עד רמת 05. בפועל, מבצעים 03 בטירונות.

בשיחרור, ובשלישות רשום 06, הפיקודי מושמט.
ביניננו? רובאי לא מעיד על משהו באמת. מה שמשנה באמת זה מי אתה ומה אתה - אני 'קצת' מכיר כמה אנשים בוגרי המערך במקומות מעניינים, שכביכול פתוחים רק למטורפים עם רובאי 12.

2. הבדלים בין ח"א למגל:
פשוטים מאוד. המטרה בח"א היא מערך אבטחת הבסיסים, בניגוד למגל שם כולם נטו יהיו מ"כים ב02.

בקרב הבנים, לרוב את ה"מורעלים" יותר לוקחים לח"א, לפחות כך היה בזמני... רובנו היינו פרופיל 97, מאותרי סיירות/צ"א/כו' שכל מה שעמד בפניננו היה חתימת הורים, בנים יחידים.

3. מערך אבטחת הבסיסים בח"א (הגנ"ק), הולך ומתפתח. יש אפילו יחידה ראשונה שמורכבת מלוחמים שעוברים מסלול שלם ולא ממאבטחי מתקנים הזויים
לאט לאט מבינים שמאבטחי מתקנים ונהגי סיור שעושים שנתיים, שבוע-שבוע, עם נתוני איכות הכי נמוכים בצבא הם לא המענה המתאים.

אם אתה שואל אותי, קורס מ"כים בח"א עדיף פי כמה וכמה, לפחות אם אתה בן.
אמנם יש לי הרבה טענות על הקורס ועל מערך ההגנ"ק, אבל לעולם לא אצטער על זה שבחרתי בח"א ולא במגל.

המכים שממויינים לחיל האוויר לא עושים טירונות וקורס עם מכים של מגל נכון? איפה עושים טירונות המכים של חיל האוויר? וישנים באוהלים או חדרים?
0
תשובה : קורס מכים ביסל"ח   נכתב בתאריך 25-11-10 בשעה 17:26
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

היי הדר,

הטירונות והקורס מתבצעים בביסל"ח 314, ליד באר שבע.

מגל עושים בצריפין בבה"ד 12 אם זכרוני אינו מטעה אותי.

בח"א לכל אורך המסלול תחיי באוהל, תאכלי אוכל גרוע, ותעשי הרבה תורניות.
תאמיני לי, אין כמו החוויה של אוהל בחורף
0
חחחחחח אני בטוחה שאין כמו החוויה   נכתב בתאריך 25-11-10 בשעה 17:37
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

פורסם במקור על ידי לא רשום צפה בהודעה
היי הדר,

הטירונות והקורס מתבצעים בביסל"ח 314, ליד באר שבע.

מגל עושים בצריפין בבה"ד 12 אם זכרוני אינו מטעה אותי.

בח"א לכל אורך המסלול תחיי באוהל, תאכלי אוכל גרוע, ותעשי הרבה תורניות.
תאמיני לי, אין כמו החוויה של אוהל בחורף
האמת זה בדיוק מה שרציתי :] תודה על המידע באמת שזה עוזר. שמעתי שאפשר לצאת אחרי הקורס רק כמובן הטובים מבין כולם להיות מכים על הקורס טייס...זה אופציה רק לבנים או שיש סיכוי גם לבנות?
0
תשובה : קורס מכים ביסל"ח   נכתב בתאריך 25-11-10 בשעה 17:47
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

תראי,
יש מעין הנחה שה"טובים" ביותר נשארים בביסל"ח.
לדעתי, ההנחה הזאת מוטעית... בחי"ר הטובים ביותר הולכים לפיקוד ולא להדרכה.
אבל מערך ההגנ"ק קצת מעוות - כי אף אחד לא באמת רוצה לפקד על מאבטחי מתקנים.

האופציה להיות מ"כים בטירונות פרחי טייס פתוחה לכולם. אגב, זה לא כזה מזהיר כמו שזה נשמע. אבל כבחורה, מעבירה 4 מחזורים בערך ויאללה הבייתה, מעביר את השירות בכיף.
0
א'9כקא   נכתב בתאריך 25-11-10 בשעה 18:05
No Avatar
הדר
אורח
שלח/ה n/a הודעות

הבנתי...ממה שהצלחתי להבין מכל מיני אתרים באינטרנט..להיות משק הגנ"ק זה נוראי..כאילו אומרים שחצי שנה אתה מאמנים אותך להיות מכ וקורעים לך את התחת ובסוף הקורס הופכים למשק הגנה קרקעית ולא עושים כלום. אז המטרה שלי היא קודם כל באמת להגיד לפקד על אנשים ולהיות מכ"ית. דרך אגב מה היית מ"כ או משק הגנ"ק?
תודה שאתה עונה לכל השאלות שלי אני יודעת שאני קצת חופרת :]
0
תשובה : קורס מכים ביסל"ח   נכתב בתאריך 25-11-10 בשעה 18:59
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

סטיגמות!
אין שום דבר נוראי בלהיות "מש"ק" הגנ"ק,
הבן אדם עושה את התפקיד ולא ההפך.

מ"כ חזק, יוכל להגיע לעמדת מפתח כ"מש"ק", אחד שכל אנשי הקבע של הבסיס פונים אליו במקום לקצינים. אני הכרתי אחד כזה, והוא היה יותר מפורסם מהרס"ר.
כמובן, שזה לא מתאים לכל אחד, כי הפיקוד על אוכלוסייה של מאבטחי מתקנים ונהגי סיור הוא קשה מאוד, בלשון המעטה.

היופי בתפקיד כמ"כ הגנ"ק הוא שאת בוחרת את הסדר יום שלך, אפשר להתחפשן ולעשות כלום, ומצד שני אפשר לעשות דברים נפלאים. אין בית ספר לפיקוד טוב יותר מהגנ"ק, קשה, לא מתגמל, הזוי, אבל כל כך בונה אותך. בניגוד לביסל"ח שם הכל שחור על לבן, עובדים עפ"י מערכת חוקים מוכנה מראש.

הסיפור שלי קצת שונה, נגיד רק שהייתי המ"כ בוגר ביסל"ח (במתכונת הנוכחית) הראשון שצבר גם מקצוע לחימה, וזה היה לא כל כך מזמן. כל חיי הייתי ועודני בהגנ"ק.
0
תגובה

הגדרות אשכול