חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

נוסחת קרבונן , חישוב דופק   נכתב בתאריך 21-09-11 בשעה 16:35
No Avatar
edenaboutbol לא מחובר edenaboutbol
יש לי ריח במבה בקו"ם
שלח/ה 136 הודעות
שלח הודעה פרטית

שלום , אני לא מבין את העניין של הדופק.

אני רוצה לפי נוסחת קרבונן לדעת מהדופק שאליו אני אמור להגיע ולאיזה דופק אני צריך לחכות שיירד כדי לצאת לספרינט הבא [ להפסיק עם המנוחה ].

מי שיודע לחשוב לפי נוסחת קרבונן , 80- 85 % מהדופק המרבי זה העצימות האימון שצריך להיות.

דופק מנוחה שלי: 60.
0
תשובה : נוסחת קרבונן , חישוב דופק   נכתב בתאריך 22-09-11 בשעה 21:51
<phrase 1=
אליאסף בוק לא מחובר אליאסף בוק
הפז"ם דופק
שלח/ה 56 הודעות
שלח הודעה פרטית

נוסחת קרבונן זוהי הנוסחה הכי מדויקת למציאת דופק מטרה- טווח הדופק שבו אני רוצה לבצע את הפעילות.
למה זה חשוב? דופק הלב (פעימות הלב) זה המדד שלנו לעצימות הפעילות האירובית שלנו (כל פעילות שבה אנו משתמשים בעיקר בחמצן לפעילות השריר- שחייה, הליכה, ריצה, אופניים וכו'.) ככל שנבצע פעילות קשה יותר הגוף יזדקק ליותר חמצן על מנת לספק לשרירים את האנרגיה ש"מתבזבזת" בפעילות, הלב פועם בקצב גבוה יותר כדי להעביר את החמצן באמצעות הדם לשרירים ובכך מגיעים לדפקים גבוהים.
החישוב של נוסחת קרבונן היא כזו:
1. קודם כל מחשבים את הדופק המירבי- 220 פחות הגיל לבנים, 226 פחות הגיל לבנות (במקרה שלך 202)
2. בודקים את הדופק שלך במנוחה- דופק במנוחה נבדק בהשכמה בבוקר במיטה, לפני שביצענו שום פעילות. (במקרה שלך כמו שכתבת 60)
3. מחסירים את הדופק במנוחה מהדופק המירבי (202-60= 142)
4. מכפילים בדופק שאתה רוצה (142 כפול 0.85= 120.7) (142 כפול 0.80= 113.6)
5. והדבר האחרון זה להוסיף את דופק המנוחה שלך (120.7+60=180.7) (113.6+60=176.6)
ז"א אם אתה רוצה לרוץ בטווח הדופק של בין 80% ל85% מהדופק המירבי שלכם אתה צריך לרוץ בדופק של בין 176 ל180 פעימות בדקה.
שיהיה בהצלחה!

אליסף בוק- רכז כושר גופני ארצי, תנועת "אחריי!".
http://www.aharai.org.il/
0
תגובה

הגדרות אשכול