חיפוש | הודעות אחרונות | הודעות פרטיות | לוח בקרה אישי

כמה שאלות על איסוף קרבי ותותחנים   נכתב בתאריך 02-04-12 בשעה 21:02
No Avatar
Dor1234 לא מחובר Dor1234
הפז"ם דופק
שלח/ה 80 הודעות
שלח הודעה פרטית

אהלן,אני מתלבט מה לסמן במנילה במקום השני,תותחנים או איסוף קרבי. (מקום ראשון זה שריון). באיסוף קרבי אני מתכוון לדברים שאפשר לבעלי פרופיל 72.
וכן, אני יודע שרוב הסיכויים שאני אגיע לשריון ואין כמעט משמעות למה שאני מסמן...

מה עושים תכלס בשירות,אחרי ההסמכה ללוחם? (אני שואל גם על תותחנים וגם על איסוף קרבי)

אותה שאלה רק עבור קצינים.

מה לפי דעתך עדיף,תותחנים או איסוף,ולמה?

תודה רבה!
0
תשובה : כמה שאלות על איסוף קרבי ותותחנים   נכתב בתאריך 04-04-12 בשעה 18:13
No Avatar
Dor1234 לא מחובר Dor1234
הפז"ם דופק
שלח/ה 80 הודעות
שלח הודעה פרטית

הקפצה,מישהו יכול לעזור?
0
תשובה : כמה שאלות על איסוף קרבי ותותחנים   נכתב בתאריך 05-04-12 בשעה 22:25
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אני עשיתי טירונות 4 חודשים בשבטה במסלול תותחן,

אם לומר את האמת ורק את האמת, בכלל לא הרגשתי לוחם, מד''ס פעם בשבועיים
שגם חצי מהסוללה לא עושה, זלזול של המפקדים, שדאות של פאקינג 4 שעות ! כן כן!
(הייתה בעיה בלו''ז בגלל שהיו חיילים שלא סיימו את כל המטווחים ונאלצו לדחות תשדאות).

אני לא יודע, אולי זה רק המחזור שלי ככה (וזה גם מה שנראה לי) רשף אוג 11,

בכל מקרה הטירונות הולכת ככה - חודשיים וחצי בערך של מטווחים, שטח, שדאות, מע''רים סד''ח ואימון גופני, ובחודש וחצי הנותר מתחילים קורס תותחן שבו לומדים הכול על התומ''ת והאלפה, הפגזים, המרעומים ומה לא... שלי אישית היה מאוד מאוד מאוד משעמם ברמה כזאת שלא יכולתי לפתוח תחוברת ולקרוא בה אפילו עמוד אחד! שתבין טוב. (אבל זו דעתי האישית וכמובן זה מאוד אינדיבידואלי היו גם כאלו שאהבו תחומר).

משהו כמו חודש לקראת סוף הטירונות כל חייל מקבל את התפקיד שלו בתומ''ת ואתם תלמדו כבר מה כל תפקיד עושה, (כוון, טען, מכס''ס, רץ קווי, נהג)
כמובן בהתאם ליכולות שסמל שלך יראה לנכון, בעיקר רמת מוטיבציה והשקעה.

סוף טירונות צוות מצטיין מכל סוללה יורה 5 פגזים, שבירת דיסטנס ומסע כומתה סוף טירונות.

הסברתי לך ממש בכללי על הטירונות, אם אתה מתחבר לכל הנושא הזה של תומ''תים, פגזים וכאלה וזה מעניין אותך אז לך על זה..

אחרי הטירונות יש אימון מתקדם שבו בעיקר מתמקצעים טוב טוב על התפקיד שלך בתומ''ת
וטוחנים שטח, סוף אימון מתקדם תופסים קו, חלק רמת הגולן חלק קלקיליה, טול כרם ורמאללה. סה''כ 7 חודש מסלול, מקווה שעזרתי.
0
תשובה : כמה שאלות על איסוף קרבי ותותחנים   נכתב בתאריך 06-04-12 בשעה 01:28
No Avatar
Dor1234 לא מחובר Dor1234
הפז"ם דופק
שלח/ה 80 הודעות
שלח הודעה פרטית

קודם כל תודה רבה לך שאתה עוזר לי.
אני יודע שאתה עדיין במסלול,אבל אתה יודע מה עושים אחרי המסלול? אני מניח שבשוטף לא יורים כל כך הרבה פגזים,אז מה כן עושים? אני שואל לגבי חיילים רגילים וקצינים (אם אפשר אני אשמח אם תענה בנפרד)

איך היציאות?
כמה זמן זמן פנוי יש במהלך היום? אני מתכוון זמן סתם לדבר עם החברים, לראות טלוויזיה ,לעשות מה שבא לך.שוב אני מתכוון לחיילים רגילים ולקצינים.
יש הרבה שעפים על סיבות רפואיות? יש הרבה אסטמים בחיל,איך הם מסתדרים?

תודה רבה לך אחי.
0
2xh6ps   נכתב בתאריך 06-04-12 בשעה 10:38
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

סיימתי כבר מסלול,
שאתה מסיים מסלול זה פשוט, חלק יוצאים לפיקוד והשאר עולים כפלוגת מסלול ותופסים קו.
בשוטף אתה לא יורה פגזים אלא עושה שמירות במיוחד עכשיו שאוג'11 צעירים מתים
יש טחינת צעירות.

היציאות בטירונות היו ממש טובות, היה 3 שבועות שיצאנו שו''ש אחד אחרי השני, אבל לרוב חצאים (שבת סוגרים שבת יוצאים), אה וסגרנו גם 17 שזה היה הכי הרבה, ה17 יום האחרונים עד למסע כומתה.

בטירונות יש לך שעה פנויה ביום, שעת ט''ש (טרום שינה), כמובן שאחריה אפשר לעשות מה בא לך אבל יבוא על חשבון שעות השינה שלך.
באימון מתקדם יש קצת יותר זמן פנוי אבל עדיין, לשבת לראות טלוויזיה ולשחק פרו עם חברים בסוני לא יהיה לך באימון מתקדם, למרות שאתה יכול להביא לפטופ עם שני ג'ויסטיקים ולשחק... טוב מה שבא לך אבל לא עושים את זה כל כך.

יהיה לך זמן לזה בסדיר.

באימון מתקדם היו פעמיים חמשו''ש בהפתעה, אבל סגרנו גם 21 פעמיים וחצאים.
ובסדיר אני לא יכול להגיד לך כי אני לא יכול לדעת איפה תהיה, שתעלה לקו תדע.

היו אצלי כמה שעפו, חלק מסיבות רפואיות וחלק לא, ממה שאני זוכר -

היה אחד שעף כי הוא אמר שהוא פצפיסט ולא יכול לירות בנשק.
היה אחד שהלך לקב''ן וירד לתומכ''ל (תומך לחימה) בגלל קשיי הסתגלות (קה''ס).
היה אחד אסמטי שלא יכל להמשיך, הלך לרופא ריאות והוריד פרופיל על אסטמה (קצת קשה להיות אסמטי בשבטה) וכמובן שהוא עף.
היה עוד משהו שירד לג'וב על תרופות שהוא לוקח לפצעים שלו..

מי שאסמטי וממש רוצה להיות לוחם נראלי מסתדר, שוב, זה תלוי בחומרת המצב
אבל היו איתי בטירונות כאלו שהיה להם קשה אבל היו עם הרבה מוטיבציה להיות לוחמים.

קל לעוף על האסטמה, לך תהיה קרבי אם תסתדר הרווחת, חוץ מזה שזה שירות מועיל הצבא נותן לך כל כך הרבה, אתה תכיר את עצמך הרבה יותר טוב, תשתפשף, תלמד להיות חבר של אנשים מכל הקשת החברתית, תכיר את הגבולות שלך יותר טוב ..
0
תשובה : כמה שאלות על איסוף קרבי ותותחנים   נכתב בתאריך 06-04-12 בשעה 13:26
No Avatar
Dor1234 לא מחובר Dor1234
הפז"ם דופק
שלח/ה 80 הודעות
שלח הודעה פרטית

בהנחה שאני מקבל אסטמה רק שאני רץ מהר מדי (בספרינטים בעיקר, בריצות ארוכות זה לא קורה לי).אין לי בעיה להיות בסופת חול, זה לא מפריע לי מבחינת האסטמה.לפי מה שסיפרתי עכשיו יכול להיות לי בעיות?

מה קורה למי שנופל על סיבות בריאותיות ?(למשל זה שסיפרת שנפל על אסטמה)

כשתופסים קו,כמה זמן פנוי יש במהלך היום?

ובקשר לקצונה...מה קצינים עושים אחרי שהם מסיימים את הקורס?
0
תשובה : כמה שאלות על איסוף קרבי ותותחנים   נכתב בתאריך 06-04-12 בשעה 15:44
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

אם יש לך בעיה לרוץ ספרינטים אז סבבה, לא תהיה לך בעיה בטירונות.
בכל אופן תבוא עם כושר סבבה, של אלפיים ב8 דקות ככה שיהיה לך ספציפית יותר קל שתצטרך לרוץ ספרינטים בבראור (ריצת אלפיים) ביל''מ (ירי לאחר מאמץ) ובעוד שלב מסכם של רובאי 03 של ריצת 1500 מטר עם אפודים הכי מהר שאפשר כל הסוללה.

מי שנופל מסיבות רפואיות, יכול להידפק ויכול להרוויח.
יכולים לשים אותך ב1001 תפקידים, חלקם עם ת''ש חלקם ממש לא.

ואם נדבר ספציפית על אותו בחור שהיה איתי בסוללה ונפל על אסטמה, הוא ביקש לעשות ראיון לדובר צה''ל כדי לתרום לצבא יותר מאשר להיות עציץ והוא התקבל לדובר צה''ל.
שזה אחלה לעומת -
טבחים (שזה ממש ממש גרוע לדעתי, ואל תגיד עכשיו "מה הם עושים שבוע שבוע איזה כיף להם" אז אתה טועה ובגדול), נהגים, או סתם פקידים, סמב''צים וכאלה... שפשוט טוחנים, והם בשבטה, שזה בסיס רע להיות בו כג'ובניק לדעתי, (אלא אם אתה גר בדרום וזה קרוב לך לבית).

שתתפוס קו תדע כמה זמן פנוי יהיה לך (זה משתנה איפה אתה נמצא), בינתיים חברים שלי עושים 4-8 שזה ממש פנאני.

ובקשר לקצונה תלוי איפה ישימו אותך, מ''מ טירונים / וותיקה או לא יודע ..
0
תשובה : כמה שאלות על איסוף קרבי ותותחנים   נכתב בתאריך 06-04-12 בשעה 19:05
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

בתגובה לאורח שמספר על התומ"תים, זה לא הדבר היחידי שקיים בתותחנים...
בגדודי של התומ"תים יש גם מפי"ק - מרכז פיקוד ירי קדמי שבו תפקדים אחרים לגמרי
ויש את גדוד "הרעם" שמשתמש באמל"ח אחר לגמרי - MLRS.
על היחידה הזאת אתה יכול לקרוא פה באתר
http://www.yehida.co.il/index.php?op...d=25&Itemid=12
רק תיקון קל למה שכתוב פה - לא מתקיימים מיונים ליחידה הזאת
אני כרגע באימון מתקדם בגדוד(מחזור נוב' 11) אז אני לא יכול לספר לך בדיוק מה הולך אחרי הטירונות, אבל הטירונות היא די אותו דבר כמו בתומ"תים רק שמן הסתם חומר בקורס המקצועי הוא אחר.
בנוסף למשגרים יש גם ממ"צ שזה פחות או יותר כמו מפי"ק בתומ"תים.
יש סטיגמה שהכושר אצלנו פחות טוב כי יש אצלנו בנות, אבל במחזור שלי אנחנו היינו הסוללה היחידה שכולם עברו בוחן מסלול
0
תשובה : כמה שאלות על איסוף קרבי ותותחנים   נכתב בתאריך 07-04-12 בשעה 01:05
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

הטירונות היא אותה טירונות כמו שאר הגדודים רק שmlrs לומדים כמובן חומר אחר לגמרי כי הם לא דחפז''ים.
בקשר לסטיגמה שהכושר פחות טוב בגלל בנות אף פעם לא שמעתי על זה,
הבנות של אוג' 11 בmlrs היו יותר ראבקיסטיות מכל הסוללה שלנו בערך.
0
תשובה : כמה שאלות על איסוף קרבי ותותחנים   נכתב בתאריך 07-04-12 בשעה 11:47
No Avatar
לא רשום
אורח
שלח/ה n/a הודעות

שלום תותחן לעתיד ?
בוא אני יספר לך גם אני כמו זה שפה אוג 11 אבל מגדוד 55 (דרקון) אני אישית חושב שאני עשיתי את הטעות הכי גדולה שלי שהתגייסתי לחיל הזה למרות שההיתי בגדוד טוב שהגדודים הטובים זה רשף ודרקון תסמוך עלי אתה לא רוצה להגיע לנמר וקרן.אני לא רוצה להגיד לך תלך או לא כי כנראה שלי זה לא יתאים כל כך כי היה לי מאד קשה שם המרחק מהבית,אבל אני יגיד לך שהרווחתי את החויות הכי גדולות שהיו לי והאנשים שם פשוט נפלאים וגם המפקדים
מבחינת החלק המקצועי זה לא קרבי בכלל מדסים קצרים בקושי מישהו עושה אתה בעצם כמו כלב שמירה גם שאתה בטירונות ובאימון מתקדם וגם שאתה בוותיקה אני התחלתי כלוחם רבתי עם המפקדים שלי הם החליתו לעלות אותי לגדוד (לותיקה) ואני ירדתי מקרבי ואני טבח עושה שבוע שבוע יש לי רגעים שאני מתחרט בגלל החברה אבל לפעמים לא.מה אני יגד לך תעשה מה שאתה חושב כי אני לא דוגמא סתם סיפרתי לך שתבין את זה אם יש לך שאלות שאתה רוצה לדעת אני פה.
0
תגובה

הגדרות אשכול