Notice: Undefined variable: styleid in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 47

Notice: Undefined variable: wrapperID in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 48
יחידת מגלן YouTube Facebook

התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


באדיבות yes
באדיבות yes
באדיבות yes
לוחמת סנפיר בצלילה
לוחמי ילת
גדוד גפן- בה
לוחמים בזרוע הים
תג גדוד אב
תג בהל
תג יחידת יהלו

חסויות

יחידת מגלן
יחידת מגלן היא יחידה צה"לית מיוחדת ומסווגת, העוסקת בלוחמה בתנאי שטח מגוונים, ונותנת דגש רב על מקצועות הסיור: ניווט למיניו (רגלי, רכוב), הסתוות ועוד. היחידה עוסקת בתחומים מגוונים, ובמגוון יעודים. במסגרת המסלול, עוברים החיילים קורס צניחה, ותכנים של לוחמה זעירה (לו"ז). לוחמי היחידה מאופיינים באיכותיות, ערכיות, נחישות, כושר גופני גבוה ויכולת ניווט גבוהה.


הלוחמים ביחידה עוברים הכשרה של לוחם חי"ר לכל דבר, לימוד מעמיק מאוד של מקצועות הסיור, וכן יעודים נוספים. בכל מחזור גיוס נפתחים שני צוותי לוחמים. החיילים נעים עם סממנים של חטיבת הצנחנים, אך אינה קשורה אליהם.
היחידה זוכה לתקציב גבוה ולהשקעה גבוהה בכל צורה, ויש בה ציוד לחימה טכנולוגי משוכלל ברמה גבוהה, ובנוסף- חדר אוכל המגיש אוכל מצוין הזוכה לפרסים, חדר כושר משוכלל, בית כנסת חדש, מועדון לוחמים גדול ועוד.

ההיסטוריה של יחידת מגלן
היחידה הוקמה בשנת 1986, כאחד מהלקחים המאוחרים של מלחמת יום כיפור והחלטה של צה"ל להקים יחידה שמתמחה בפעילות מיוחדת ומתוחכמת. מאז הקמתה, היחידה פעלה בכל החזיתות. על מנת להקים את היחידה, צה"ל העביר לוחמים מיחידות מיוחדות שונות בדגש על סיירות החי"ר.

המפקד הראשון של היחידה היה סא"ל דני הרמן, ולאחריו ניתן לציין כמה מהמפקדים הנועזים בצה"ל, רובם התקדמו לתפקידים בכירים- טל רוסו, יוסי בכר, מוטי ברוך ודרור וינברג ז"ל, שנהרג בציר המתפללים בחברון.

פעילות היחידה
היחידה פעילה מאוד, אך על רבים ממבצעיה לא ניתן לספר.
היחידה פועלת ופעלה רבות בעזה ואיו"ש, בדגש על ביצוע מעצרי איכות ותפיסת מבוקשים. בתקופת אזור הביטחון בדרום לבנון, כמו גם במבצעים "דין וחשבון", "ענבי זעם" ו- "חומת מגן" השתתפו חיילי היחידה וזכו לכינוי "ציידת המחבלים" של צה"ל.
היחידה לקחה חלק משמעותי במלחמת לבנון השנייה, ואף קיבלה צל"ש (ציון לשבח) על פעילותה במלחמה. בתקופת המלחמה, צוותים של יחידת מגלן, בסדיר ובמילואים, פוזרו לכל אורך גזרת הלחימה בלבנון, ועסקו ב- 'ציד' של משגרי קטיושות, תוך שהם מסווים היטב בעומק שטח לבנון. בצורה זו, הם הצליחו לא פעם לזהות היטב ולהשמיד- את מה שחיל האוויר לא ראה ממעוף הציפור.


מסלול היחידה
המסלול נמשך כשנה וחצי. המסלול נחשב למסלול מפרך ומאתגר, המכשיר את הלוחמים לנטילת חלק בפעילות מבצעית מורכבת ואיכותית. המסלול מורכב מטירונות ואימון מתקדם רגילים של לוחם חי"ר בחטיבת הצנחנים שמתקיימים בבא"ח (בסיס אימון חטיבתי) של הצנחנים. שלב זה כולל גם קורס צניחה. עם סיום הטירונות, עולים החיילים לבסיס היחידה במסע ארוך, שבסופו הם זוכים לכומתה האדומה.

לאחר מכן מתחילה הכשרתם של החיילים כלוחמי מגלן. החיילים עוברים סדרות אימון רבות העוסקות בשלל תחומים מבצעיים וטכנולוגיים שמכינים אותו ללחימה. החיילים עוברים סדרות ניווט, הסוואה, תצפיות, לוחמה זעירה (לו"ז), ועוד.

לקראת סופו של המסלול, עוברים החיילים תכנים ייעודיים לפי העיסוק של הצוות, תכנים אינטנסיביים מאוד שמרכזים את כלל התחומים אותם למדו החיילים, ונחשפים לייעוד הספציפי של הצוות.
סיום המסלול נערך בטקס 'קרבי' וסגור למשתתפים, בו הלוחמים מסיימים שבוע מסכם ארוך ומפרך בדרום הארץ. לאחר מכן, ישנו טקס רשמי עם בני המשפחות של הלוחמים החדשים.
לוחמי היחידה משרתים גם במילואים במסגרות הקשורות למגלן.

הגעה ליחידה

דרכי הגעה ללוחם (לחץ על התמונה להגדלה)

ראשית, חשוב לומר כי צוותי היחידה נבנים בצורה בה 1/2 מכמות המתקבלים מגיעים מחטיבת הצנחנים (גיבוש היח"טיות) וחצי מגיעים מראיונות- לאחר שסיימו גיבוש מטכ"ל אך לא התקבלו. היחסים לא קבועים, אך זוהי השאיפה. בכל מחזור נפתחים שני צוותי מגלן.

חיילים המעוניינים להגיע ליחידה נדרשים לעבור גיבוש לחטיבת הצנחנים ולהתקבל לחטיבה. לאחר הגיוס לחטיבה, עליהם לגשת לגיבוש היח"טיות, ולבקש להתקבל ליחידת מגלן. הגיבוש הינו גיבוש צבאי לחלוטין (נעלי צבא ומדים), החיילים כבר לאחר גיוס והם מבצעים אותו עם כל הציוד הצבאי התקני.

אפשרות נוספת, היא מעבר יום סיירות וקבלת גיבוש המשך לסיירת מטכ"ל. במהלך גיבוש מטכ"ל יש נציגים של יחידת מגלן. מלש"בים בולטים שמסיימים את הגיבוש אך לא מתקבלים לסיירת מטכ"ל יקבלו ראיון ליחידת מגלן, וחלקם יתקבל ליחידה.


אפשרות שלישית ואחרונה להגעה ליחידה, והיא נפילה ממסלול של יחידות מובחרות אחרות, בדגש עם סיירת מטכ"ל, קורס טיס, קורס חובלים ועוד. ברם, חשוב לזכור שמכיוון שמסלול ההכשרה של היחידה ארוך מאוד, לא נוהגים לקבל לוחמים עם וותק (פז"מ) גבוה, אלא אם הגיעו ממקום בו ההכשרה הבסיסית דומה (לדוגמה, סיירת מטכ"ל), לכן לא מתקבלים לוחמים מגדודי החי"ר עם פז"מ גבוה מדי.

פרופיל רפואי
נדרש פרופיל רפואי תקין, פרופיל 82 ומעלה, ללא סעיפים פוסלים. ניתן להתקבל עם מספר משקפיים בינוני.

נתונים אישיים לקבלה
מבחינת נתונים אישיים, נדרש קב"א גבוה (51 ומעלה). ביחידה מחפשים חבר'ה אמינים, אחראים, בעלי מודעות חברתית גבוהה ושאיפה למצוינות.

חתימת חודשי קבע נוספים
לא נדרשת.

לבוש
חיילי היחידה נעים עם כומתה אדומה, נעלים אדומות, סיכת מגלן, כנפי צניחה ותג היחידה.


תומכי לחימה ביחידת מגלן
ביחידת מגלן משרתים תומכי לחימה רבים. היחידה מכירה בתרומתם של תומכי לחימה לפעילות היומיומית של הלוחמים, ולכן התנאים להם זוכים תומכי הלחימה- טובים. מדובר כמובן בבסיס סגור, אך בדר"כ יוצאים הביתה בימי חמישי. המטבח היחידתי זכה מספר פעמים במקום הראשון בתחרויות צה"ליות שונות, והשינה היא בחדרים ממוזגים.

ביחידה מחפשים כוח אדם איכותי, בנים ובנות, ומציעים להם סביבת עבודה מבצעית, מעניינת ואתגרית. בנוסף, קיימות בתוך היחידה אפשרויות קידום שונות וכמובן- יציאה לקורס קצינים, למתאימים.
שיבוץ תומכי הלחימה נקבע על פי ראיון אישי המתבצע עם קצין מהיחידה, ההשכלה של המלש"ב, מיומנויות וניסיון קודם וכמובן- רצונו של המועמד/ת להגיע ליחידה.

הנתונים הנדרשים הם לבנים- פרופיל 64 ומטה, לבנות- ללא הגבלת פרופיל. במידה ומדובר במתנדבים, יש צורך בהארכת שירות: בנים ל- 3 שנים ובנות לשנתיים.
למעוניינים להגיע ליחידה כתומכי לחימה, יש למלא את שאלון הסיווג הביטחוני ולשלוח אותו לדוא"ל: miyun@maglan.org

בין תפקידי תומכי לחימה המוצעים ביחידה
מש"ק אמל"ח וטכנולוגיות- תפקיד העוסק בפיתוח אמל"ח (אמצעי לחימה), תפקיד ה דורש אחריות, ראש טכנולוגי, אסרטיביות, ייצוגיות והרבה מחויבות לעבודה.
מש"ק ייצור- תפקיד העוסק במציאת פתרונות ייחודיים לפעילות מבצעית. התפקיד פתוח במיוחד לבוגרי מגמת אומנות עם התמחות ברישום, ציור או תפירה, תפקיד הדורש יצירתיות, יכולת מכאנית, רצינות והשקעה.
מש"ק הדרכה מקצועית- תפקיד העוסק בהדרכת לוחמי היחידה בתחומים שונים במהלך הכשרתם, תפקיד הדורש ניסיון קודם בהדרכה, יחסי אנוש טובים, קליטה מהירה ויוזמה אישית. חלק מהתפקידים דורשים יכולת שהייה בשטח.
מש"ק צילום ועורך מולטימדיה- תפקיד העוסק בצילום ועריכת וידאו, תפקיד הדורש רקע בתחום, רצינות, יצירתיות ויחסי אנוש טובים. עדיפות ניתנת לבוגרי מגמות קולנוע, מולטימדיה ואומנות.
מש"ק מודיעין- תפקיד העוסק באיסוף וניתוח חומר מודיעיני לצורך פעילות מבצעית של היחידה. בתפקיד נחשפים לסוגים שונים של יכולות בתחום המודיעיני, ועובדים באופן שוטף עם הלוחמים ביחידה.
מדריך אימון גופני (מדא"ג)- תפקיד העוסק בהעברת אימוני כושר וקרב מגע ללוחמים ביחידה, תפקיד הדורש ניסיון קודם בתחום ויחסי אנוש טובים.
מש"קיות צפ"ה במגלן - תפקיד מעניין המתעסק בעיקרו בפיתוח מדריכי הבי"ס להכשרות והתעסקות בגיבושים והליכי המיון.

המנון יחידת מגלן
(מילים: נפתלי בנט, מפל"ג לשעבר ביחידה)

מגליל ומנגב יצא הלוחם לדרכו, לקדמת יריחו וצל ארזי הלבנון.
בחשכת חצות את דרכו ינווט, ומקצה הארץ יגיע ליעדו.

בערוב היום יצאו אנשי החייל, יחגרו החגור ויענדו הקשתות.
בקול דממה בוטחת עם רדת ליל, יטרוף מגלן האש את טרפו.

בעלות השחר כרוח צל חולפת, את לוחמי הפלגות איש לא יראה,
את מחנק החם בעין קורצת, יהדוף הלוחם ופיו יחשה.

ובשובו למכורה ליבו יהלום, אך ידע הוא תמיד כי אם ישאל
את שפתיו יחשוק ולא יסגיר סוד, כי הוא אגרוף הברזל של עם ישראל.

אתר עמותת מגלן
.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
yehida_yael 16-04-2016 11:12:47
שלום דוד,
כן, יש גיבושים שאם אתה מסיים אותם אבל לא עובר אז אתה יכול לקבל ראיון.
דוד  - תיקון 09-04-2016 16:17:34
הכוונה שלי על השאלה אם אפשר לקבל ריאיון מבלי לעבור גיבוש צנחנים כוללת גם אם אפשר לקבל ריאיון מבלי ליפול ממסלולים אחרים כמו מטכל לדוגמא
דוד  - שאלה 09-04-2016 16:16:24
ישנה אפשרות לקבל ריאיון מגלן מבלי לעבור גיבוש צנחנים ? ועוד שאלה איתור ע״י דובדבן מונע לחלוטין את האפשרות להגיע למגלן ??
yehida_yael 18-02-2016 16:57:15
שלום מאיה,
טפסי סיווג בטחוני ניתן למצוא בעולים על מדים: https://www.aka.idf.il/main/giyus/forms.aspx
מאיה 17-02-2016 21:37:55
שלום אני מעוניינת להתמיין לתפקידי תומכת לחימה במגלן וניסיתי להיכנס לקישור של שאלון סיווג ביטחוני ולא מצליחה להגיע אליו. זה נכנס לי לעולים על מדים אבל לא לשום דבר ספציפי. תוכלו לעזור?
yehida_yael 05-02-2016 17:11:47
שלום אסף,
צה"ל עדיין לא פרסם את ההנחיות החדשות. נעדכן באתר כשיוודע הדבר.
אסף 05-02-2016 14:10:28
דרכי הגעה ליחידה השתנו אחרי שהקימו את חטיבת הקומנדו?
yehida_yael 27-01-2016 16:23:00
שלום א.ב,
השיבוץ בסיום הקורס תלוי בצרכי צבא. בקשי ממפקדיך להיות משובצת ליחידה זו.
א.ב.  - משקית חינוך 26-01-2016 19:06:39
שלום,
אני מסיימת עוד שבועיים קורס משקיות חינוך ומעוניינת לשרת במגלן בתפקיד זה.
איך אפשר להגיע לזה?
תודה!
yehida_yael 26-01-2016 17:10:17
שלום איתי,
יש כאן תרשים מפורט: http://www.maglan.org/apage/53826.php
yehida_yael 26-01-2016 17:09:05
שלום מאיר,
כן.
מאיר 26-01-2016 12:50:17
האם אני יכול להתקבל ליחידה עם קב"א 53 ודפ"ר 40?
איתי 24-01-2016 18:51:10
איזה יחידות ? סיירת מטכל ושייטת?
yehida_yael 24-01-2016 17:22:37
שלום איתי,
ליפול מיחידות מובחרות.
איתי 23-01-2016 18:55:04
יש עוד דרכים להגיע ליחידה חוץ מגיבוש יחטיות אחרי הגיוס לצנחנים?
yehida_yael 13-01-2016 17:19:23
שלום טום,
יכול להיות שהקב"א תהווה בעיה.
טום נוי 10-01-2016 02:31:27
האם אני יכול להתקבל ליחידת מגלן עם קבה 49?
yehida_yael 04-01-2016 13:41:52
שלום גיא,
באיזה תפקיד תומכת לחימה ביחידה זו את מעוניינת?
גיא ק.  - מעוניינת להתמיין לתומכות לחימה ביחידה 04-01-2016 08:35:31
אני מעוניינת למלא את השאלון המצורף כדי להתמיין לתומכות לחימה ביחידה אבל הוא לא נפתח. מה לעשות?
yehida_yael 03-01-2016 15:05:16
שלום עמית,
עליך לעבור גיבוש צנחנים ואחרי הגיוס לעבור גיבוש יח"טיות.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים


Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 420

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724
תמונה
קרב מגע ביחידות המובחרות - חלק 2
תמונה
טפסים צבאיים
תמונה
כל המידע על השלמת בגרויות בצבא
תמונה
המחשה לכומתות צה"ל
תמונה
מדריך למתגייס לסיירות
תמונה
איך להתכונן לבוחן הבר אור
תמונה
הכל על שברי מאמץ !
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר