YouTube Facebook

התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


ביה״ס לצניחה-16
ביה״ס לצניחה-15
ביה״ס לצניחה-14
ביה״ס לצניחה-13
ביה״ס לצניחה-11
ביה״ס לצניחה-10
ביה״ס לצניחה-9
ביה״ס לצניחה-8
ביה״ס לצניחה-7
ביה״ס לצניחה-6
ביה״ס לצניחה-5
ביה״ס לצניחה-4
ביה״ס לצניחה-3
ביה״ס לצניחה-2

חסויות

הכול על גיוס כלל צה"לי
יש הרבה מיתוסים, סיפורים וסטיגמות על גיוס כלל צה"לי, גיוס שהינו חלק גדול מהגיוס לצה"ל בכל מחזור גיוס. אז לטובת רבות ורבים מאיתנו שמתגייסים לכלל צה"לי, ולכל השאר שמנסים להבין במה מדובר- הנה כמה עובדות, הסברים ושאר ירקות על הגיוס הכלל צה"לי. קריאה מהנה !


הנחה - מי שמקבל גיוס כלל צה"לי הוא מי שנתוניו לא טובים מספיק.
ובכן- זה נכון, ובמקביל- לא נכון. ראשית, במהלך צו ראשון אנו עוברים מבחנים שונים בהם נקבעים מדדים- פרופיל רפואי, קב"א, דפ"ר, צד"כ ושאר נתונים. יש רבים שמתרגשים, לא מרוכזים או לא מבינים את ההוראות ולא מצליחים במבחנים, ולכן הנתונים שלהם נמוכים יחסית.
ראשית, הנתונים אינם סוף פסוק. למרות שזה אינו קורה הרבה, ניתן לערער על הנתונים שנקבעים לכם במהלך הצו הראשון ולבקש מבחנים חוזרים, מכיוון שלא הרגשתם טוב, בשל חוסר ריכוז ועוד. יש לפנות ללשכת הגיוס בכתב, ולבקש מבחנים חוזרים. עם קצת מזל ומכתב מנוסח היטב- אולי תצליחו לקבל !

שנית, חשוב לציין כי לגיוס כלל צה"לי מגיעים גם מלש"בים (מועמדים לשירות בטחון) בעלי נתונים גבוהים, שלא הצליחו להתקבל ליחידות שונות, או נשרו באמצע מיונים והכשרות קדם צבאיות. כיוון שנשאר להם זמן מועט עד לגיוס, צה"ל לא הצליח לשבץ אותם לתפקיד והם מתגייסים לגיוס כלל צה"לי. כלומר, יש לא מעט חבר'ה בעלי נתונים גבוהים בגיוס כלל צה"לי.


שלישי ואחרון לנקודה זו, לקח חשוב: אתם מגיעים למבחנים בצו ראשון ? תשקיעו. תנו את הכל, שבו על כל שאלה, חשבו היטב, הראו מוטיבציה. נסו להוציא את הנתונים הטובים ביותר, זה ישפיע על השנים הקרובות שלכם בצה"ל.

הנחה - בגיוס כלל צה"לי בוחרים עבורך את התפקיד.
ובכן, לא נכון. אמנם חיילי הכלל צה"לי לא מקבלים מנילה. ברם, בגיוס כלל צה"לי תשוחחו עם קצין שישאל אתכם לגבי ההעדפות שלכם, ובדרך כלל יתן לכם מספר אפשרויות שונות ויבקש מכם לבחור. נכון שבסופו של דבר צה"ל הוא זה שיש לו את המילה האחרונה לגבי בחירת התפקיד, אולם זה נכון בכל מסלול- ביחידות הלוחמות, בחיל המודיעין ועוד. תבקשו תפקיד ספציפי, תשכנעו את הקצין- יש סיכוי שתקבלו אותו.

אם יש לכם ניסיון מקצועי מסוים- למדתם אלקטרוניקה בבית הספר, תמיד אהבתם צילום והתעסקתם בנושא, אתם עורכים סרטים במחשב- ספרו על כך לקצין המיון. אולי בדיוק יש תפקיד שמתאים למה שאתם אוהבים לעשות, תפקיד שיתאים לכם ככפפה ליד ? נסו, אין מה להפסיד.


הנחה - אין חבר'ה טובים בכלל צה"לי.
ובכן, ממש לא נכון. אם אתם מתגייסים לכלל צה"לי, אז מה אתה אומר עליכם בעצם ? שאתם לא- 'חבר'ה טובים' ? לא חברים, בכלל צה"לי יש חבר'ה טובים יותר וטובים פחות, כמו בכל מקום אחר בצה"ל.
מאוד יכול להיות שמדובר בחבר'ה שעשו פחות יחידות מתמטיקה ואנגלית בבית הספר, אבל מי אמר שאלו חבר'ה טובים יותר מאלה ? יש אחל'ה חבר'ה בכל מקום בצה"ל, צריך רק להתחבר לחבר'ה הנכונים. אתם כבר תמצאו את החבר'ה שמתאימים לכם, אל דאגה !

הנחה - מגיוס כלל צה"לי אי אפשר להגיע לתפקידי לחימה.
ובכן, נכון. גיוס כלל צה"לי אינו כולל תפקידי לחימה. ברם, אם אתם בעלי פרופיל קרבי (72 ומעלה), ומעוניין להיות קרבי- זה הזמן לבקש זאת. בין אם מקצין המיון (עוד בבקו"ם), או מהמפקדים שלכם בטירונות (שבדרך כלל מאוד חיוביים כלפי חיילים שמעוניינים להיות לוחמים) או להגיש טופס 55 (כמוצא אחרון).
במידה והנתונים שלכם מתאימים לתפקידי לוחמה, ומסיבה מסוימת 'נפלתם בין הכיסאות' ולא הגעתם לתפקיד לוחם, סיכוי טוב שתוכלו להגיע לתפקיד זה כעת.


הנחה - אין תפקידים טובים בגיוס כלל צה"לי.
ובכן, ממש לא נכון. בצה"ל יש מאות תפקידים שונים, בחיילות שונים, בבסיסים שונים, בתחומי עיסוק רבים ומגוונים. רוב התפקידים הללו הם תפקידים כלל צה"ליים.
חלקם מעניינים מאוד וחלקם מעניינים פחות, אבל ההתרשמות מכל תפקיד תלויה באדם עצמו – ולא בסטיגמה שיש על התפקיד. לומר על רשימה של עשרות רבות של תפקידים שכל הרשימה לא מעניינת- זה פשוט לא נכון. תלוי בתפקיד, תלוי מאוד בבסיס אליו תגיעו ובאנשים שיקיפו אתכם, ועוד.

בנוסף, חשוב לציין שצה"ל משתמש בגיוס הכלל צה"לי על מנת להכניס חיילים נוספים לקורסים / הכשרות בהם יש מקום פנוי משום שחיילים אחרים החליטו לחתום ויתור, התגייסו עם בעיות בריאותיות וגיוסם נדחה ועוד. כך, לדוגמה, חיילים מגיוס כלל צה"לי יכולים למצוא עצמם בקורסי הכשרה מעניינים, ואפילו יש כאלו שהגיעו לקצונה ייעודית. תלוי במזל, ובמוטיבציה שאתם מפגינים.


יש עשרות רבות של תפקידים כלל צה"ליים. חלקם בהחלט תפקידי פקידות, אבל יש תפקידים רבים נוספים. הנה רשימה מצומצמת:

• מנהל רשת
• מטמיעות מערכות מחשוב
• מספר תפקידים בחיל החינוך
• סמב"צית (סמלת מבצעים)
• מאבטחי מתקנים
• מספר תפקידים בחיל המשטרה הצבאית
• פקידה פלוגתית
• מספר תפקידים במשרד הביטחון
• עובד רס"ר
• מספר תפקידים בחיל החימוש
• מש"ק אפסנאות
• מספר תפקידים בחיל הלוגיסטיקה
• שקמיסטים
• מספר תפקידים בחיל האוויר
• תפקידי פקידות
• מספר רב של תפקידים במערך המחשוב
• מש"קית ציוד
• מספר תפקידים בשב"ס (שירות בתי הסוהר)
• טבח צבאי
• תפקידי מבצעים ופיקוח
• תפקידי ארגון היחידה
• לרשימת תפקידים נוספים, אנא היכנסו לדף מדריך התפקידים בצה"ל

שאלה - אז מה המסלול שאני עושה לאחר הגיוס ?
לאחר שרשרת החיול בבקו"ם, מועברים החיילים לבסיס טירונות כלל צה"לי- מחנה ניצנים, מחנה זיקים או מחנה 80. שם, עוברים החיילים טירונות 02 קצרה, האורכת בין שבועיים לחודש. מדובר בטירונות קצרה ולא קשה שכוללת הסתגלות לחיי הצבא, הבנת משמעת, עמידה בזמנים, לימוד על היסטוריית צה"ל, ירי בנשק (בדרך כלל מסוג עוזי), קצת שמירות, קצת תורנויות, שיעורים מעניינים יותר ופחות, היכרות עם האוכל הצבאי, השבעה- ושחרור ליחידות.

לקראת סוף הטירונות, עוברים החיילים שיחה עם קצין מיון שמעדכן את החיילים על יעדי השיבוץ שלהם, ומציע להם מספר מקומות אליהם הם יכולים להיות משובצים.
רוב החיילים עוברים שיחה עם קצין המיון בסיום הטירונות, אולם יש לציין שלעיתים קצין המיון מדבר עם חיילי הכלל צה"לי כבר ביום הגיוס ומספר להם לאן הם משובצים או מה האפשרויות שלהם כבר עם גיוסם.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
שם מלא  - נתונים גבוהים אך אין לי תפקיד 16-08-2015 01:36:01
פרופיל 97 דפר 90 קבר 55. לצערי לא השקעתי מספיק במיונים שקיבלתי מאחר וקיבלתי הרבה - מה שגרם לי לבלבול מול המערכת הצהלית שאותה אני לא מכיר ובנוסף לכך לא הייתי החלטי.
אני מפחד ״להתבזבז״ על סתם תפקיד רגיל בקרבי ומתחרט על כך שלא השקעתי מספיק במיונים של טיס. יש לי פוטנציאל גבוה מאוד אך כרגע אני לא מקבל ציונים וגם לא חושב שאקבל בעתיד הקרוב. אני מתגייס בסוף נובמבר. אשמח לעצות.
הילה דנגור  - קרבי 10-08-2015 21:10:32
שלום . אני אמורה להתגייס בנובמבר לקרקל.
ואני לא רוצה להתגייס לקרבי. מה אני אמורה לעשות להודיע להם לפני? או ביום של הגיוס להגיד?
הנתתנים שלי לא טובים של הקבא והדפר זה משפיע גם בתפקידים של כלל צהלי?

איך זה הולך בכלל צהלי? איך אני מקבלת תפקיד? רק אחרי הטירונות??
עפרי זלדין 19-07-2015 21:58:57
יש לי פרופיל 97 דפר 90 קבא 56, אני מתגייסת כרגע בדצמבר 2015 ואני לא יודעת מה לעשות.. אני לא מקבלת בכלל זימונים ומיונים ואני לא יודעת מאיפה להתחיל ומה לעשות כדי שאוכל להתקדם לאנשהו
שלומית  - עדן פז 09-06-2015 15:57:55
לדעתי, עדן אולי אם תפנה ללשכת הגיוס בפקס, ותציין האם עברת הכשרה כלשהי בספורט, תוכל להשתלב. או אם עברת קורס בערבית?
שווה בדיקה.
עדן פז  - גיוס כלל צה״לי - קבלת תפקיד 09-06-2015 08:54:55
שלום לכולם
יש לי גיוס כלל צה״ליב4/8/15, רציתי לברר אם יש דרך מסוימת להשפיע על השיבוץ שלי. הייתי מעוניין לשרת בחיל מודיעין בצורה כלשהי או להיות מד״ס (מדריך ספורט), חש למישהו מושג מה יועיל לי להשתבץ באחת מהאופציות הנ״ל?
אשמח לקבל כל שבב של מידע.
חן  - אורן קיבלתי תאריך ל12.7.15 31-05-2015 21:40:34
אבל בגלל שויתרתי על פטור ולא עשיתי מיונים מוקדמים אני עכשיו עושה אותם ובעקבות כך רוצים לדחות לי את הגיוס לספטמבר, אם יש לך פרטים,תפקידים שהציעו לך או כל דבר אני אשמח שתגיבי
orenfr  - גיוס יולי 2015 13-05-2015 13:55:24
מישהי מתגייסת ב-12.07.15 ?
חנית שמואל  - נתונים 12-04-2015 19:20:49
שלום , אני אמורה להתגייס חצי שנה בערך קיבלתי תפקיד אבל במחשבה שנייה הייתי רוצה לנסות להתקבל למשטרה צבאית , מה הנתונים של התפקיד ?
דביר  - שייטת 13 08-03-2015 17:46:09
יש לי מיספר נמוך במישקפים האם אני יכול להיות בשייטת
admin  - למשה משה 16-12-2014 13:12:45
קיבלת פטור! למה לך להמשיך 3 שנים שבהם אתה לא עושה תפקיד משמעותי, שירתת בצבא נמצאת לא מתאים תתחיל ללמוד!
משה משה  - פטור 15-12-2014 05:57:57
אני בצבא שנה וחודשיים והביאו לי פטור כבר כמה פעמים וכעשיו שלחו אותי לצל השומר להשתרר ואני לא רוצה להשתחרר מה אני עושה מה אני אומר להם כי אני לא רוצה לצאת מהצבא?
איתי דגן  - שאלה על מעבר מהיחידה 02-12-2014 23:46:10
שלום,
אני התגייסתי למסלול בני גרעינים בתאריך (3 באוגוסט) ממש רציתי להתגייס ליחידת קרקל ובעקבות שהיה לי פרופיל 82 התגייסתי לגדוד 50 ,במהלך השירות שלי בגדוד פרקתי את הכתף, היה לי ועדה רפואית והורידו לי פרופיל ל72 עכשיו אני ממש רוצה לעבור לקרקל מהגדוד רק שבינתיים לא מאפשרים לי לעזוב את היחידה ולעבור..
אני מאמין בנורמות של היחידה , ואני חושב שבקרקל אני יוכל יותר לממש את השירות שלי אשמח אם תוכלו לסייע לי במעבר לקרקל
מ.א. 8054114
עדן אוטמזגין 01-12-2014 12:57:58
אני רוצה לדעת את תאריך הגיוס שלי
אייל רביבו 29-11-2014 19:58:05
מה אני עושה עם קבא 46 קיבלתי תאריך גיוס ליולי 20 2015 מה אפשרויות שלי
אלונה (שם בדוי)  - גיוס מקא"ם 10-11-2014 15:53:14
קיבלתי צו גיוס לתאריך 27/7/16.
האם זה נכון שזה גיוס בעייתי ?
הקב"א של 43
אני לומדת בבית ספר אחד הטובים בארץ.
כולי בחששות.
רוצה לדעת אם זה אמיתי או לא.
בבקשה
טל גוזלן 06-11-2014 07:46:55
היי שלום אני בכיתה יא' קיבלתי את הנתונים שלי אתמול אצל הקבנית
והנתונים שלי נמוכים חוץ מהפרופיל אין סיבה שלא תגייסו אותי לצבא כי אני רוצה מאןד להתגייס תודכ רבע עם אתם עונים לי ..
דניאל מלכה  - שיבוץ כלל צהל"י 04-11-2014 18:36:51
שלום
הנני מתגייסת ב-21.1.15 ברצוני לבדוק לאן אני משובצת אשמח באם תחזרו איליי בתשובה
פלאפון 0528718765
אריאלה דוידזון  - דוידזוןיחס לא הולם בטירונות מצד המפקדים 26-10-2014 08:20:23
אני שרתתי בצבא שנתיים נשואה +בן שמתגייס לצהל בשני לדצמבר. הוא בן יחיד שלי לכן לא חתמתי לו קרבי.הוא סובל קצת ממיגרנות בקיץ וזה בעיה. אבל אני רוצה להדגיש שהיחס בטירונות מצד המשקים שהם בני גילם של המתגיסים לרוב קשוח לא נאה מזלזל ולא הולם אני ראיתי זאת בטירונות שלי בצריפין. לכן החיילים החדשים ניכנסים לטרואמה ואי חשק לעמוד בכללים וניכנסים לדיכאונות מה.וזה צריך לקחת לתשומת לב חשוב מאד כדי לא לגרום להם לעשות בעיות ולקבל תלונה.סתמית וזה מאפיין את המפקדים הצעירים שאין להם ניסיון כלל וכלל בגידול ילדים זוגיות או הורות. זה דבר שהצבא צריך לנתח ולשנות מקצה לקצה.ולעשות תחקירים. אם פונים לחייל בגובה העיניים תאמינו לי שהוא יעשה את כל המתלות בשמחה ובלי קיטורים .זה בדוק, ומתועד. תודה אריאלה דוידזון. שם בני: טל דוידזון משה דייו 34רמת גן
פז''ם עולם  - צה''ל קח אותי בחזרה 07-10-2014 12:17:30
לא רוצה ת'פטור שלך, בני (גנץ) קח אותי בחזרה !!!
עדי  - מכית טירונים 07-10-2014 07:11:10
הנתונים שלי בדפר וקבא לא יצאו ככ טובים.. מכיות צריכות ציונים גובהים ? או שעדיין יש לי סיכוי
בנוסף גם לא היה לי עדיין יום המאה

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים

תמונה
כושר לחימה אולטימטיבי
תמונה
תבנית הקבועה לתאריכי גיוס
תמונה
מבנה צה"ל
תמונה
מילון ראשי תיבות בצה"ל
תמונה
עבודה מועדפת לאחר השחרור
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר