YouTube Facebook

התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


לוחם ביהל
לוחמי אגוז בפעולה
תרח
לוחמת סנפיר בצלילה
לוחמי חיל הים
גדוד גפן בה
ילת
תג גדוד אב
תג בהל
תג יחידת יהלו
תג גדוד 605 (הנדסה קרבית)
תג גדוד 603
תג גדוד 601 (הנדסה קרבית)

חסויות

הכול על גיוס כלל צה"לי
יש הרבה מיתוסים, סיפורים וסטיגמות על גיוס כלל צה"לי, גיוס שהינו חלק גדול מהגיוס לצה"ל בכל מחזור גיוס. אז לטובת רבות ורבים מאיתנו שמתגייסים לכלל צה"לי, ולכל השאר שמנסים להבין במה מדובר- הנה כמה עובדות, הסברים ושאר ירקות על הגיוס הכלל צה"לי. קריאה מהנה !


הנחה - מי שמקבל גיוס כלל צה"לי הוא מי שנתוניו לא טובים מספיק.
ובכן- זה נכון, ובמקביל- לא נכון. ראשית, במהלך צו ראשון אנו עוברים מבחנים שונים בהם נקבעים מדדים- פרופיל רפואי, קב"א, דפ"ר, צד"כ ושאר נתונים. יש רבים שמתרגשים, לא מרוכזים או לא מבינים את ההוראות ולא מצליחים במבחנים, ולכן הנתונים שלהם נמוכים יחסית.
ראשית, הנתונים אינם סוף פסוק. למרות שזה אינו קורה הרבה, ניתן לערער על הנתונים שנקבעים לכם במהלך הצו הראשון ולבקש מבחנים חוזרים, מכיוון שלא הרגשתם טוב, בשל חוסר ריכוז ועוד. יש לפנות ללשכת הגיוס בכתב, ולבקש מבחנים חוזרים. עם קצת מזל ומכתב מנוסח היטב- אולי תצליחו לקבל !

שנית, חשוב לציין כי לגיוס כלל צה"לי מגיעים גם מלש"בים (מועמדים לשירות בטחון) בעלי נתונים גבוהים, שלא הצליחו להתקבל ליחידות שונות, או נשרו באמצע מיונים והכשרות קדם צבאיות. כיוון שנשאר להם זמן מועט עד לגיוס, צה"ל לא הצליח לשבץ אותם לתפקיד והם מתגייסים לגיוס כלל צה"לי. כלומר, יש לא מעט חבר'ה בעלי נתונים גבוהים בגיוס כלל צה"לי.


שלישי ואחרון לנקודה זו, לקח חשוב: אתם מגיעים למבחנים בצו ראשון ? תשקיעו. תנו את הכל, שבו על כל שאלה, חשבו היטב, הראו מוטיבציה. נסו להוציא את הנתונים הטובים ביותר, זה ישפיע על השנים הקרובות שלכם בצה"ל.

הנחה - בגיוס כלל צה"לי בוחרים עבורך את התפקיד.
ובכן, לא נכון. אמנם חיילי הכלל צה"לי לא מקבלים מנילה. ברם, בגיוס כלל צה"לי תשוחחו עם קצין שישאל אתכם לגבי ההעדפות שלכם, ובדרך כלל יתן לכם מספר אפשרויות שונות ויבקש מכם לבחור. נכון שבסופו של דבר צה"ל הוא זה שיש לו את המילה האחרונה לגבי בחירת התפקיד, אולם זה נכון בכל מסלול- ביחידות הלוחמות, בחיל המודיעין ועוד. תבקשו תפקיד ספציפי, תשכנעו את הקצין- יש סיכוי שתקבלו אותו.

אם יש לכם ניסיון מקצועי מסוים- למדתם אלקטרוניקה בבית הספר, תמיד אהבתם צילום והתעסקתם בנושא, אתם עורכים סרטים במחשב- ספרו על כך לקצין המיון. אולי בדיוק יש תפקיד שמתאים למה שאתם אוהבים לעשות, תפקיד שיתאים לכם ככפפה ליד ? נסו, אין מה להפסיד.


הנחה - אין חבר'ה טובים בכלל צה"לי.
ובכן, ממש לא נכון. אם אתם מתגייסים לכלל צה"לי, אז מה אתה אומר עליכם בעצם ? שאתם לא- 'חבר'ה טובים' ? לא חברים, בכלל צה"לי יש חבר'ה טובים יותר וטובים פחות, כמו בכל מקום אחר בצה"ל.
מאוד יכול להיות שמדובר בחבר'ה שעשו פחות יחידות מתמטיקה ואנגלית בבית הספר, אבל מי אמר שאלו חבר'ה טובים יותר מאלה ? יש אחל'ה חבר'ה בכל מקום בצה"ל, צריך רק להתחבר לחבר'ה הנכונים. אתם כבר תמצאו את החבר'ה שמתאימים לכם, אל דאגה !

הנחה - מגיוס כלל צה"לי אי אפשר להגיע לתפקידי לחימה.
ובכן, נכון. גיוס כלל צה"לי אינו כולל תפקידי לחימה. ברם, אם אתם בעלי פרופיל קרבי (72 ומעלה), ומעוניין להיות קרבי- זה הזמן לבקש זאת. בין אם מקצין המיון (עוד בבקו"ם), או מהמפקדים שלכם בטירונות (שבדרך כלל מאוד חיוביים כלפי חיילים שמעוניינים להיות לוחמים) או להגיש טופס 55 (כמוצא אחרון).
במידה והנתונים שלכם מתאימים לתפקידי לוחמה, ומסיבה מסוימת 'נפלתם בין הכיסאות' ולא הגעתם לתפקיד לוחם, סיכוי טוב שתוכלו להגיע לתפקיד זה כעת.


הנחה - אין תפקידים טובים בגיוס כלל צה"לי.
ובכן, ממש לא נכון. בצה"ל יש מאות תפקידים שונים, בחיילות שונים, בבסיסים שונים, בתחומי עיסוק רבים ומגוונים. רוב התפקידים הללו הם תפקידים כלל צה"ליים.
חלקם מעניינים מאוד וחלקם מעניינים פחות, אבל ההתרשמות מכל תפקיד תלויה באדם עצמו – ולא בסטיגמה שיש על התפקיד. לומר על רשימה של עשרות רבות של תפקידים שכל הרשימה לא מעניינת- זה פשוט לא נכון. תלוי בתפקיד, תלוי מאוד בבסיס אליו תגיעו ובאנשים שיקיפו אתכם, ועוד.

בנוסף, חשוב לציין שצה"ל משתמש בגיוס הכלל צה"לי על מנת להכניס חיילים נוספים לקורסים / הכשרות בהם יש מקום פנוי משום שחיילים אחרים החליטו לחתום ויתור, התגייסו עם בעיות בריאותיות וגיוסם נדחה ועוד. כך, לדוגמה, חיילים מגיוס כלל צה"לי יכולים למצוא עצמם בקורסי הכשרה מעניינים, ואפילו יש כאלו שהגיעו לקצונה ייעודית. תלוי במזל, ובמוטיבציה שאתם מפגינים.


יש עשרות רבות של תפקידים כלל צה"ליים. חלקם בהחלט תפקידי פקידות, אבל יש תפקידים רבים נוספים. הנה רשימה מצומצמת:

• מנהל רשת
• מטמיעות מערכות מחשוב
• מספר תפקידים בחיל החינוך
• סמב"צית (סמלת מבצעים)
• מאבטחי מתקנים
• מספר תפקידים בחיל המשטרה הצבאית
• פקידה פלוגתית
• מספר תפקידים במשרד הביטחון
• עובד רס"ר
• מספר תפקידים בחיל החימוש
• מש"ק אפסנאות
• מספר תפקידים בחיל הלוגיסטיקה
• שקמיסטים
• מספר תפקידים בחיל האוויר
• תפקידי פקידות
• מספר רב של תפקידים במערך המחשוב
• מש"קית ציוד
• מספר תפקידים בשב"ס (שירות בתי הסוהר)
• טבח צבאי
• תפקידי מבצעים ופיקוח
• תפקידי ארגון היחידה
• לרשימת תפקידים נוספים, אנא היכנסו לדף מדריך התפקידים בצה"ל

שאלה - אז מה המסלול שאני עושה לאחר הגיוס ?
לאחר שרשרת החיול בבקו"ם, מועברים החיילים לבסיס טירונות כלל צה"לי- מחנה ניצנים, מחנה זיקים או מחנה 80. שם, עוברים החיילים טירונות 02 קצרה, האורכת בין שבועיים לחודש. מדובר בטירונות קצרה ולא קשה שכוללת הסתגלות לחיי הצבא, הבנת משמעת, עמידה בזמנים, לימוד על היסטוריית צה"ל, ירי בנשק (בדרך כלל מסוג עוזי), קצת שמירות, קצת תורנויות, שיעורים מעניינים יותר ופחות, היכרות עם האוכל הצבאי, השבעה- ושחרור ליחידות.

לקראת סוף הטירונות, עוברים החיילים שיחה עם קצין מיון שמעדכן את החיילים על יעדי השיבוץ שלהם, ומציע להם מספר מקומות אליהם הם יכולים להיות משובצים.
רוב החיילים עוברים שיחה עם קצין המיון בסיום הטירונות, אולם יש לציין שלעיתים קצין המיון מדבר עם חיילי הכלל צה"לי כבר ביום הגיוס ומספר להם לאן הם משובצים או מה האפשרויות שלהם כבר עם גיוסם.
.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
yehida_yael 02-02-2016 16:26:14
שלום דוד,
האם קיבלת מנילה קרבית?
david  - גיוס כלל צהלי 02-02-2016 05:51:28
יש לי נתונים של 97 פרופיל 51 קב"א ו50 דפר ואמרו לי שיש לי גיוס כלל צהלי. זה יכול להיות?
yehida_yael 25-01-2016 16:32:54
שלום ש.א,
האם אתה לומד מקצוע זה במסגרת מגמה מסוימת?
ש.א  - מקצוע שלמדתי בתיכון 25-01-2016 11:45:32
שלום אני לומד מנהל רשת באורט רציתי לברר אם יש סיכוי שהצבא יקח אותי לשרת בתור מנהל רשת ואם כן מה צריך בשביל להתקבל (תעודת בגרות קבא פרופיל וכו')
yehida_yael 24-01-2016 17:24:14
שלום אנט,
כן. תלוי אם תקבלי את התפקיד במנילה.
אנט  - שבס 23-01-2016 18:14:35
לא קיבלתי זימון ליום המאה , פרופיל 97 , קבא 40 , דפר 20 , יש אפשרות להכנס לשבס?
yehida_yael 13-01-2016 14:12:16
שלום קורל,
את צריכה להגיש בקשה למיטב לבצע את המבחנים שוב.
בר איזנקוט  - ממש לא נכון 12-01-2016 05:46:02
סיימתי טירונות כלל צה"לית ולא זומנתי לשיחה עם קצין מיון, קבלתי צו סיפוח למאבטחי מתקנים בבילו ללא רצוני. למרות שלאורך כל הדרך ביקשתי להיות מ"כ בבט"ר ועדין העששה הכל לקבל תפקיד זה.
חבל שכך מתנהל הצבא!!!
coral_shvartzblat  - מבחנים ביום המא"ה 09-01-2016 17:34:57
שלום רב,
ביום המא"ה, בזמן שעשיתי את המנילה לא הרגשתי כ"כ במיטבי, ולא יכולתי להיות מרוכזת במבחנים ולכן יצאו לי תוצאות נמוכות ממה שאני שאפתי אליהן. ולכןא ני פונה אליכם בבקשה עם יש אפשרות לעשות את המבחנים שוב ועם כן, לאן צריך לפנות

תודה
yehida_yael 05-01-2016 12:11:31
שלום שם בדוי,
אם את לא מגיעה למיונים זה ייחשב כוויתור על התפקיד. את אמורה לקבל גם מיונים לתפקיד מהמנילה.
שם בדוי  - אי הגעה למיונים 04-01-2016 18:34:52
הי(:
שלחתי בקשה להתמיין ליחידת ההסרטה(התפקיד לא הופיע לי במנילה)וקיבלתי את המיון בדואר..מה קורה אם אני לא מגיעה למיונים? אני לא אקבל יותר מיונים לדברים אחרים?
אדר פחימה 31-12-2015 13:13:44
שלחתי פנייה זו בפקס ובמייל למיטב, שם גם הם ציינו שהסיכוי לקבלת מיון נוסף אפסי.
אקווה לטוב, תודה בכל אופן:)
yehida_yael 31-12-2015 12:46:07
שלום אדר,
אם בכלל לא סימנת את התפקיד במנילה ואת מעוניינת במיונים אחרים, אני מציעה לך לשלוח פקס למיטב שבו את כותבת שקיבלת מיונים לתפקיד שבכלל לא סימנת במנילה ואת מעוניינת לקבל מיונים אחרים (ותפרטי להם איזה).
בהצלחה :)
אדר פחימה 31-12-2015 12:43:40
תודה על התשובה.
אני ממש לא רוצה את התפקיד ששלחו לי ובנוסף בכלל לא סימנתי אותו במנילה.
yehida_yael 31-12-2015 12:40:09
שלום אדר,
מיטב מחויבים לשלוח לך מיון אחד מהמנילה. מעבר לזה הם לא חייבים לשלוח לך. לכן חשוב שתחשבי אם את בכלל לא מעוניינת במיונים שהם שלחו לך כי להשיג עוד מיונים יהיה קשה.
במידה ואת לא מגיעה למיונים, זה ייחשוב כוויתור על התפקיד ואת תשובצי לפי המנילה, לפי התפקידים שסימנת שם שלא מצריכים מיונים.
אדר פחימה  - זימון למיונים 31-12-2015 12:33:27
היי קוראים לי אדר ושלחו לי מיון לחיל שאינני מעוניינת לשרת בו.כשפניתי למיטב הם אמרו שאם לא אגיע יש אפשרות שלא ישלחו לי עוד מיונים.
מה אני עושה במצב כזה?
yehida_yael 30-12-2015 14:23:25
שלום צביקה,
באפשרותך להגיש בקשה למיטב למבחנים חוזרים, בדר"כ בקשות כאלה לא מאושרות, אבל יכול להיות שאם תפרט להם את הסיבות שקיבלת ציונים כאלה, אולי יתחשבו בזה..
בכל מקרה, חשוב לציין שהנתונים שלך לא רעים (בעיקר הדפ,ר ממש סבבה).
בהצלחה!
צביקה קאופמן  - שלום רב ! 30-12-2015 12:37:41
עשיתי את המבחנים ואת הראיון בצו הראשון - בתור חרדי.... ו'הכניסו' לי לראש (המחנכים שלי ) שאני צריך לא להצליח.
שאלתי : יש מצב שיעשו לי ראיון ומבחנים חוזרים..?
הדפ"ר שלי 60 והקב"א 50 . וזה מאד מאכזב מבחינתי כי אני ראוי להרבה יותר גבוה מזה
yehida_yael 29-12-2015 12:12:58
שלום ליאור,
הכוונה לתפקיד שבו את מפקדת על חניכי קורס מ"כים?
ליאור בירנדורף  - הדרכת מגל 28-12-2015 10:43:39
רציתי לדעת איך מגיעים לתפקיד הזה? לא קיבלתי אותו במנילה האם יש לי סיכוי להגיע אליו?

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים

תמונה
כל המידע על השלמת בגרויות בצבא
תמונה
האם לצאת מהארון בזמן הצבא ?
תמונה
צו ראשון
תמונה
ספר טלפונים צה"לי
תמונה
תבנית הקבועה לתאריכי גיוס
תמונה
המדריך השלם לבקו"ם
תמונה
ראיון עבודה
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר