Notice: Undefined variable: styleid in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 47

Notice: Undefined variable: wrapperID in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 48
הכל על יום הגיוס

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


באדיבות yes
באדיבות yes
באדיבות yes
לוחמת סנפיר בצלילה
לוחמי ילת
גדוד גפן- בה
לוחמים בזרוע הים
תג גדוד אב
תג בהל
תג יחידת יהלו

חסויות

הכל על יום הגיוס

gius1

מה צריך להביא, מה מקבלים, מה עוברים בשרשרת החיול- הכל במאמר הבא.

אז אחרי שחיממנו את הכסא בכיתה במשך 12 שנה, הפרענו בשיעורים, על הדרך חווינו כמה דייטים עם הצבא, עברנו בגרויות ובילינו הגיע גם תורנו להתגייס, הרגע שכמעט כל אמא לא רצתה שייקרה ויקחו ממנה את בנה לצבא.

יום הגיוס הוא אחד הימים המשמעותיים בחייו של אדם. לעלות על מדים הוא רגע מרגש ביותר. במיוחד אם הולך להיות חייל קרבי, לדעת שמעכשיו הגנת המדינה תלויה גם בך, לדעת שאם יקרה אירוע בטחוני ברחוב ואתה תהיה שם אז כולם יסתכלו עליך בתקווה שתציל אותם כי אתה לוחם ויש לך נשק, לדעת שבזכות זה שאתה טוחן שמירות המשפחה שלך ישנה בשלווה וגם ברגעים הכי קשים לדעת לחייך ולהיזכר למה בחרת להיות לוחם ולא לשבת מול המזגן.

מה להביא ליום הגיוס?

תעודת זהות/דרכון, מסמכים רפואיות (אם יש לכם בעיות רפואיות), זימון (צו התייצבות לגיוס), פרטי חשבון בנק (שם בנק, מספר סניף ומספר חשבון), אישור הקלות בתנאי השירות (רק מי שקיבל כאלה) וכמובן תיק גדול עם כל הציוד שלכם. כמובן גם לבוא עם המון מצב רוח טוב, חיוך ומוטיבציה לשירות הכי משמעותי שיש!

לאן אתם צריכים להגיע ביום הגיוס?

על צו ההתייצבות שלכם כתוב לאן עליכם להגיע ובאיזה שעה. אתרי הגיוס הם:
לשכת גיוס תל השומר- מחנה תל השומר, שער קיראון
אתר הגיוס ירושלים- אתר ההנצחה בגבעת התחמושת, רח' שרגאי 5, רמות אשכול
אתר הגיוס בחיפה- מוזיאון חיל הים, אלנבי 204
אתר הגיוס בב"ש- מוזיאון חיל האוויר חצרים, קיבוץ חצרים
לשכת גיוס טבריה- רח' אלחדיף

gius2

לבנים שביניכם, להגיע מסופרים לפי התקנות הצבאיות שהן:

א. שערות ראשו של חייל יהיו קצרות.
ב. חייל לא יסתפר תספורת מדורגת, לא יגלח חלקים משיער ראשו ולא יגדל בלורית או ציצית שיער ארוכות, החורגות מהקו האחיד של תספורתו.
ג. אורך הפאות לא יעבור את קו אמצע האוזן. הפאות ירדו בקו ישר ויהיו ברוחב אחיד (מתחילת צמיחתן).
כמו כן, אסור להיות עם פירסינג, לכן כדאי להוריד אותו לפני יום הגיוס.

כשתגיעו לאתר הגיוס שלכם, יכניסו אתכם ואת המשפחה לשם אחרי שתראו תעודת זהות וצו גיוס. אחרי זמן מה יקראו בשמכם ותתבקשו להגיד שלום יפה למשפחה. זה הזמן להיפרד מהם וגם מחיי האזרחות בדרך. אמא כנראה תזיל דמעה ותעשה לכם קצת פדיחות, אבל זה בסדר אצל כולם זה ככה. יעלו אתכם ואת כל המתגייסים האחרים לאוטובוס שיסיע אתכם לתל השומר, שם תעברו את שרשרת החיול ושם תעלו לראשונה על מדים ותהפכו מאזרחים לחיילים.

כשתגיעו לתל השומר, אתם תפקידו את התיקים שלכם כדי שיהיה לכם יותר נוח לעבור את שרשרת החיול. תקבלו פתק קטן שיאשר שהפקדתם את התיק, תשמרו עליו. שימו לב, אסור להישאר אפילו עם תיק קטן, לכן תיקחו את כל מה שאתם צריכים שזה בסך הכל: תעודת זהות, פרטי חשבון בנק, אישור הקלות ת"ש ומסמכים רפואיים רלוונטים.

ועכשיו אתם מתחילים בשרשרת החיול הארוכה והמייגעת. אפרט על כל תחנה ותחנה. הסדר כאן הוא לא בהכרח סדר התחנות שתעברו בשרשרת החיול.

אימות נתונים

בשלב זה צה"ל בעצם מוודא שכל הפרטים שמסרתם בלשכת הגיוס עדיין נכונים ועדכניים, כמו שם, כתובת, טלפונים, פרטים לגבי ההורים, את מי תרצו שצה"ל יעדכן במקרה וחס וחלילה יקרה לכם משהו ועוד.

מספרה

רלוונטי רק לבנים שהגיעו לא מסופרים לפי התקנות הצבאיות. לאחר שתסופרו כמו שצריך, תצטלמו לתמונה שתופיע לכם בחוגר.

צילום לתעודת חוגר

אתם תידרשו להיכנס לחדר שם יגידו לכם לעמוד במקום ספציפי בחדר. מי שיש לו משקפיים יתבקש להוריד את המשקפיים בזמן צילום התמונה. הכי חשוב לחייך- התמונה הזו הולכת להתנוסס לכם על החוגר וללוות אתכם במשך כל השירות הצבאי. כדי להיכנס לבסיסי צה"ל, כדי לעלות לאוטובוס, לרכוש כרטיס לרכבת וכו', תצטרכו להראות את החוגר, ואני חייבת להודות שרוב התמונות שראיתי לחיילים על החוגרים הם שבוזים לאללה, אז אני מקדימה לכם תרופה למכה כדי שלא תמשיכו את המגפה וכדאי שתצא לכם תמונה טובה :)

gius3

חיסונים

החיסונים שניתנים ביום הגיוס הם: טטנוס, דלקת קרום המוח, חיסון נגד שפעת (למתגייסים בחורף) וצהבת A (ללוחמים). למי שמפחד מחיסונים, באמת שהחיסונים לא נוראיים בכלל, הם ניתנים ישר אחד אחרי השני ולפני שתספיקו להגיד אפילו "איי" יסיימו לתת לכם את כל החיסונים שצריך.. כן, היד תכאב קצת אחרי החיסונים, וזה לגיטימי אבל באמת שזה לא נורא ואפשר לחיות עם זה.

אפשרי במקום לקבל את החיסונים ביום הגיוס, לעשות אותם עוד קודם בקופת החולים אליה אתם שייכים. חשוב שתוודאו רק שאחרי שאתם מקבלים את החיסונים בקופת החולים, שכל החיסונים שעשיתם נרשמים בפנקס החיסונים שלכם. זה חשוב, כי אם זה לא יירשם, תצטרכו כנראה לעשות אותם שוב ביום הגיוס, וכמובן לא לשכוח להביא את הפנקס ליום הגיוס.

צילום חלל הפה

צילום שיניים דיגיטלי פנורמי מתקדם. לא כואב ולא מסובך. אין יותר מדי מה לפרט.

צילום טביעות אצבעות

נעשה באמצעות סורק דיגיטלי. המכשיר גם יצלם את תמונתכם.

מסירת פרטי חשבון בנק

קודם כל חשוב לפני הגיוס לפתוח חשבון בנק, כדי שצה"ל יכניס לחשבונכם משכורת חודשית. בשלב זה תתבקשו למסור את שם הבנק אליו אתם שייכים, מספר חשבון הבנק שלכם ואת מספר הסניף. חובה לבוא ליום הגיוס עם הפרטים לגבי חשבון הבנק שלכם.

דגימת דם

נלקחת מכם לצורך זיהוי בשעת חירום. נקווה שלא נזדקק לזה בעתיד.

דגימת דם למאגר מוח עזר של עמותת עזר מציון

תחנה זו היא בגדר רשות. בתחנה זו יש לכם אפשרות לתת דגימה של מח עצם. אם תבחרו לתת דגימה, אתם תיכנסו למאגר ארצי של תורמי מח עצם ויש מצב שבעתיד יתקשרו אליכם אם תימצאו מתאימים לתרום למישהו מח עצם. החלטה אך ורק שלכם אם לתת דגימה, ודעו לכם שתוכלו להציל חיים בעזרת תרומת מח עצם.

קבלת תעודת חוגר ודיסקית

אז אחרי שהצטלמתם וחייכתם, הגיע הזמן לקבל חוגר. חשוב מאוד לא לאבד את החוגר לשמור עליו, הוא ילווה אתכם לאורך כל השירות הצבאי ואין ספק שתזדקקו לו בשביל המון דברים כמו: זיהוי, עלייה לאוטובוס, קניית כרטיסי נסיעה לרכבת ועוד.

עוד דבר שתקבלו הוא דיסקיות. אתם מקבלים 3 דיסקיות. אחת כבר אתם יכולים לשים על הצוואר, אחת שמים בנעליים (בטירונות המפקדים כבר יסבירו לכם איך לשים אותן, אין צורך לשים כבר עכשיו) ואחת ספייר. הדיסקיות נועדו לזיהוי, במקרה וחס וחלילה קרה לכם משהו ולא יודעים מי אתם או שרוצים לוודא שזה אתם.

ראיון אצל קצין מיון

תפגשו קצין מיון שיקבע את שיבוצכם(אם עדיין לא קיבלתם שיבוץ) או פשוט יאשר את השיבוץ שכבר קיבלתם לפני יום הגיוס.

מי שמיועד להיות לוחם תתבקשו למלא שאלון רפואי ולאחר מכם תראו רופא שיבדוק שאתם כשירים לשירות קרבי. הוא ישאל אתכם כמה שאלות על מצבכם הרפואי כדי לראות באמת שמצבכם הרפואי לא השתנה. אם יתגלה פרט רפואי שמצריך בדיקה נוספת, אתם תראו באותו זמן גם רופא מומחה.

gius4

קבלת מדים וציוד אישי

בתחנה זו תקבלו פרטי לבוש וציוד אישי. תקבלו צ'ימידן (תיק גדול) שבו תשימו את כל הציוד.

בנים (לא לוחמים)- 2 זוגות מדים, נעליים גבוהות, שק חפצים, מנעול, 5 זוגות גרביים לבנות, מעיל, כומתה, חגורה,3 חולצות דקרון, 3 זוגות מכנסי דקרון, 3 תחתונים, מגבת, לוחית זיהוי לצוואר, שרשרת ללוחית זיהוי, ערכה לחייל הכוללת: ערכת כלי תפירה, מברשת שיניים, זוג אטמי אוזניים, נרתיק לדיסקית, כלי גילוח, סרט זוהר, פנקס כיס.

בנות (לא לוחמות), ביום גיוסכן תקבלו פריטים אלו: 2 זוגות מדים, שק חפצים, מנעול, 5 זוגות גרביים לבנות, מעיל, כומתה, חגורה, גז מדמיע, ירכית(חולצה קצרה), 2 חולצות דקרון, 3 מכנסי דקרון, 3 גופיות, זוג נעלי נשים 3/4, מגבת, לוחית זיהוי לצוואר, שרשרת ללוחית זיהוי, ערכה לחיילת הכוללת: ערכת כלי תפירה, מברשת שיניים, זוג אטמי אוזניים,חבילת מגבונים לחים, סרט זוהר, פנקס כיס.

בנים (לוחמים)- 2 זוגות מדים, תיק צ'ימידן, מעיל, 2 מגבות, 5 זוגות גרבי כותנה, 4 זוגות גרביים אנטי בקטריאליות, 3 גופיות, 3 תחתונים, מנעול, 2 זוגות מכנסי ספורט, 2 מכנסי דקרון, 2 חולצות דקרון, כומתה, חגורה, לוחית זיהוי לצוואר, שרשרת ללוחית זיהוי, 2 זוגות נעליים, ערכת חייל הכוללת: ערכת תפירה, כלי גילוח, מברשת שיניים, זוג אטמי אוזניים, סרט זוהר, פנקס כיס, נרתיק לדיסקית. ערכת לוחם הכוללת:נרתיק לפק"ל כיסים, אזיקוני פלסטיק, גומי לשולי המכנסיים, מיתר עבה, אזיקוני פלסטיק, סרט דביק('איזולירבנד'), משרוקית, כיסוי לשעון יד, מברשת נעליים, שרוך דק לאבטוח, מברג, מגלר.

בנות (לוחמות)- 2 זוגות מדי בנים, תיק צ'ימידן, מעיל, 2 מגבות, 5 זוגות גרבי כותנה, 4 זוגות גרביים אנטי בקרטריאליות, גז מדמיע, 3 גופיות, מנעול, 2 זוגות מכנסי ספורט, 2 מכנסי דקרון, 2 חולצות דקרון, כומתה, חגורה, לוחית זיהוי לצוואר, שרשרת ללוחית זיהוי, 2 זוגות נעליים גבוהות, ערכת חיילת הכוללת: ערכת תפירה, מברשת שיניים, זוג אטמי אוזניים, סרט זוהר. ערכת לוחם הכוללת:נרתיק לפק"ל כיסים, אזיקוני פלסטיק, גומי לשולי המכנסיים, מיתר עבה, סרט דביק('איזולירבנד'), משרוקית, כיסוי לשעון יד, מברשת נעליים, שרוך דק לאבטוח, מברג, מגלר, אזיקוני פלסטיק.

עולים על מדים

בסיום קבלת הציוד תכנסו לחדרי ההלבשה, שם יגיע הרגש המרגש ביותר- לעלות על מדים! עכשיו אתם מחליפים בגדים מבגדים אזרחיים למדי צה"ל והופכים לחיילים לכל דבר. אז זהו, מרגע שתעלו על מדים אתם רשמית חיילים לשנתיים או לשלוש השנים הקרובות (אלא אם כן תחתמו קבע, אבל יש לכם עוד זמן ופז"ם לצבור בדרך :)). תעלו על מדים ותהיו גאים בעצמכם ובמדים שאתם לובשים! זו גאווה עצומה להיות חייל בצבא ההגנה לישראל וזו זכות שהיא חובה, לדעתי.

לעלות על מדים בפעם הראשונה זו תמיד מסובך, אני מכינה אתכם מראש, כי צריך ללמוד איך שמים גומיות ואיך לשרוך את הנעליים וכו'. אבל אל דאגה כל ההתחלות קשות ולאט לאט תתרגלו לעלות על א' ותחכו לרגע הזה בטירונות שיפקדו עליכם בזמן הבא לעלות על א', כי עלייה על א' פירושה בדרך כלל= יציאה הביתה.

צ'ופר ממועדון 'יותר' ומהאגודה למען החייל

לאחר היציאה מחדרי ההלבשה תקבלו מנציג של העמותה שקית עם כל מיני הפתעות נחמדות כמו חטיפים.

מברוק! סיימתם סוף סוף את שרשרת החיול הארוכה כחיילים! תקבלו מספר מחלקה ומה שנותר לכם כעת לעשות זה פשוט לחכות במין רחבה גדולה עם ספסלים לעלייה על האוטובוסים שיקחו אתכם לבסיס הטירונות שלכם. אין יותר מדי מה לעשות בזמן הזה. זה יכול לקחת זמן קצר עד העלייה לאוטובוס ויכול להיות שזה ייקח כמה שעות, תלוי כמה מהר סיימתם את שרשרת החיול. נצלו את הזמן כדי להכיר אנשים שיעבירו איתכם את כל הטירונות. יהיה נחמד להכיר כבר כמה אנשים ולהתיידד איתם, כי בסופו של דבר אם הם באמת יהיו איתכם לאחר החלוקה שתתבצע כבר בבסיס, הם יהיו איתכם כל הטירונות ותראו אותם 24/7.

בשלב ההמתנה לאוטובוסים הבנות שמתגייסות ללוחמה תידרשנה לחתום על הצהרת התנדבות ל-36 חודשי שירות חובה. "דין אישה כדין גבר" מה שנקרא.

כשייקראו בשמכם לעלות לאוטובוס, לפני שתעלו תיקחו את התיקים שהפקדתם בתחילת שרשרת החיול (אז עוד הייתם אזרחים). ביחד עם הצ'ימידן יהיו לכם שני תיקים שתשימו בתא מטען ותעלו לאוטובוס, שם בדר"כ כבר יהיו המפקדים שלכם בטירונות שילווה אתכם בנסיעה לבסיס ויבקשו שכבר מעכשיו תפנו אליהם ב"הקשב" וב"כן, המפקד".

הטירונות מתחילה מרגע שהאוטובוס הגיע לבסיס והוצאתם את כף רגלכם מהאוטובוס. לא משנה כמה התכוננתם לקראת הצבא לפני גיוסכם, היום הראשון בטירונות הוא שוק (הלם) אחד גדול. כבר יתחילו להריץ אתכם וללמד אתכם איך עומדים במסדר ואיך פונים למפקד, אבל הסבר על הטירונות זה כבר לכתבה אחרת, אז בינתיים עד הכתבה הבאה תפנו אליי ב"הקשב" 

מאת יעל דניאל, לוחמת בתותחנים- הגולשת 'מורעלת על צה"ל', http://www.yehida.co.il/forums/member.php?u=7951

.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
yehida_yael 01-02-2016 16:06:58
שלום אסתי,
להביא לאן? למי?
אסתי  - בעיה רפואית 01-02-2016 16:02:27
יש לי OCD טלוס קרסול שמאל
עקב כך ירד הפרופיל ל- 64
איזה מסמכים רפואיים עלי להביא
yehida_yael 18-11-2015 14:03:29
שלום מיכל,
אבחון לא מפריע לקבלה ללוחמה.
המבחנים בצו הראשון סבירים, אפשר למצוא באינטרנט מבחנים דומים וגם באתר יש לנו מאמרים על צו ראשון שאני ממליצה לקרוא ויש שם מלא טיפים.
אפשר ליצור קשר עם מיטב גם דרך הפייסבוק. אני ממליצה ליצור איתם קשר טלפוני בשעות שבהן יש פחות עומס כמו שעות הבוקר המוקדמות.
מיכל  - יש לי אבחון פסיכודידקטי.. 17-11-2015 14:24:10
זה יכול להפריע לי להתקבל ללוחמה?
והמבחנים בצו ראשון קשים? איפה אני יכולה למצוא תרגילים לעבוד עליהם?
חח ועוד משהו אחרון.. אני לא מצליחה ליצור עם מיטב לדחות צו ראשון וזה מתקרב.. יש עוד דרכים להשיג חוץ מהטלפון?
yehida_yael 15-11-2015 14:58:37
שלום אלמונית,
בנות דתיות יכולות להיות לוחמות. אפשר להיות עם חצאית על מדי א'. על מדי ב'- מכנסיים.
yehida_yael 15-11-2015 14:57:52
שלום בת 16.5, אני מאוד ממליצה כן להתכונן.
yehida_yael 15-11-2015 14:57:32
שלום מיכל,
יש צורך לעבור מבחנים, אך את לא חייבת להיות שחקנית מלכתחילה.
אלמונית  - בנות דתיות יכולות להיות לוחמות? 15-11-2015 12:17:42
אני מתכוונת להיות עם חצאית וכל מה שמתלווה לזה
מיכל  - אני צריכה לעבור מבחנים כדי להתקבל לשם 15-11-2015 01:47:03
או שאני צריכה להיות שחקנית מלכתחילה
yehida_yael 13-11-2015 20:20:24
שלום, אני מאוד ממליצה כן להתכונן. תקראי גם את המאמרים באתר על צו ראשון, יש שם טיפים.
בת 16.5  - אני ממוצעת בלימודים.. 12-11-2015 23:35:13
צריך להתכונן למבחנים שאני עושה בצו ראשון?
עם זה קשור אני רוצה קרבי
yehida_yael 11-11-2015 14:52:58
שלום ילדהאחת,
אכן אפשר להתחרט. כמובן יש צורך באישור מהצבא שמאשר לך את הגיוס.
yehida_yael 11-11-2015 14:52:31
שלום מיכל,
אכן אפשר לדחות צו ראשון. כמובן יש צורך באישור ממיטב- כדאי להתקשר אליםה בהקדם.
לגבי תאטרון צה"ל, התפקיד הוא לשחק בהצגות.
ילדהאחת  - שלום. 10-11-2015 20:44:17
יש אפשרות כזאת להצהיר(כן אני דתייה) ונגיד עם אני מתחרטת ורוצה צבא יש אפשרות להיתגייס?
מיכל  - אהה וסורי על החפירות פשוט את היחידה שעוזרת לי.. רצ 10-11-2015 20:19:55
אם זה אפשרי לדחות צו ראשון.. זה עוד שבוע וחצי בערך..הזנחתי אתזה ורק עכשיו נזכרתי..
מיכל  - רציתי לשאול מה בקשר 10-11-2015 20:13:55
לתאטרון צהל.. אני מעוניינת בקריירת משחק..
את תדעי להסביר לי פחות או יותר מה עושים שם?
yehida_yael 10-11-2015 12:08:49
שלום מיכל,
אכן השירות הוא 3 שנים. ואפשר להיות לוחמת עם משקפיים.
מיכל  - רגע ושירות קרבי זה 3 שנים נכון? גם לבנות 09-11-2015 22:28:36
עם משקפיים אפשר להיות לוחמת?
yehida_yael 09-11-2015 12:35:18
היי מיכל,
כן, אני אכן הייתי לוחמת והיה לי שירות מדהים.
בשביל להיות לוחמת, את קודם כל צריכה פרופיל וקב"א מתאימים. אח"כ כשתגיע המנילה, את צריכה לסמן רצון להגיע לשירות קרבי ואז ישלחו לך זימון ליום מיון ללוחמה שאותו את צריכה לעבור כדי להיות לוחמת.
מיכל  - האמת שלא עברתי צו ראשון.. 08-11-2015 23:17:57
אני גם ממש בהתלבטות עם להתגייס או לעשות שרות לאומי(אני דתייה) וחוץ מזה לא מכירה שום חייל/חיילת שהיו בקרבי ואני טיפה מפחדת שיהיה לי יותר מידי קשה כאילו שכבר לא אוכל להתמודד עם הקושי.. את לוחמת? או שאת יודעת פחות או יותר מה הולך שם?

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים


Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 420

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724
תמונה
קרב מגע ביחידות המובחרות - חלק 1
תמונה
יום המא"ה - מיון איתור והתאמה
תמונה
כושר לחימה אולטימטיבי
תמונה
כל המידע על השלמת בגרויות בצבא
תמונה
איך להתכונן לבוחן הבר אור
תמונה
ספר טלפונים צה"לי
תמונה
קבוצות ההכנה לצה"ל
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר