Notice: Undefined variable: styleid in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 47

Notice: Undefined variable: wrapperID in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 48
הפרופיל הרפואי, ועדות רפואיות וחריגים

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


באדיבות yes
באדיבות yes
באדיבות yes
לוחמת סנפיר בצלילה
לוחמי ילת
גדוד גפן- בה
לוחמים בזרוע הים
תג גדוד אב
תג בהל
תג יחידת יהלו

חסויות

פרופיל 100-הכל על הפרופיל הרפואי ועוד..

profilesmall

הכל על הפרופיל הרפואי, ערעורים, חריג חי"ר וועדות רפואיות

כמו שבטח הבנתם מהכותרת אנחנו לא הולכים לדבר כאן על הפרופיל בפייסבוק (זה כבר חרוש), אלא על הפרופיל הרפואי- אחד הדברים המרכזיים שמשפיעים באיזה תפקיד תשרתו.

אז איזה פרופילים קיימים בעצם?

  • 97- כשירות רפואית כפונטציאל לשיבוץ בתפקידי לחימה ביחידות חי"ר (חיל רגלים) ויחידות אחרות. כשירים לשרת בכל היחידות בקרביות ובכל הסיירות (במידה כמובן ואין לכם סעיף פוסל בשביל להתקבל לאותה יחידה).
  • פרופיל 82- כשירות רפואית כפונטציאל לשיבוץ בתפקידי לחימה ביחידות חי"ר (חיל רגלים) ויחידות אחרות. כשירים לשרת בכל יחידות החי"ר ובחלק מהסיירות (תלוי מה הבעיה הרפואית שיש לכם והאם היא פוסלת אתכם).
  • פרופיל 77- פרופיל חדש לאנשים הסובלים מנזלת אלרגית ומהזעת יתר. יוכלו לשרת בתפקידים המצריכים הכשרת רובאי 04 (יחידת מורן בתותחנים, איסוף קרבי).
  • פרופיל 72- כשירות רפואית כפוטנציאל לשיבוץ בתפקידי לחימה ביחידות שאינן חי"ר. לא תוכלו לשרת בחי"ר, אך תוכלו לשרת ביחידות בקרביות האחרות- שיריון, תותחנים, חילוץ והצלה, קרקל, חובלים, צוללות, הנדסה קרבית, נ"מ, איסוף קרבי רכוב.
  • פרופיל 64-כשירות רפואית כפוטנציאל לשיבוץ בתפקידים שאינם לחימה כגון תפקידים טכניים, תומכי לחימה, קורסים ועוד. פרופיל הפוסל אתכם מקרבי.
  • פרופיל 45-כשירות רפואית כפוטנציאל לשיבוץ בתפקידים שאינם לחימה כגון תפקידים טכניים , תומכי לחימה,קורסים ועוד. פרופיל עורפי שפוסל משירות קרבי ופוסל אתכם מחלק מהקורסים בצה"ל.
  • פרופיל 35- פרופיל זה יהיה מיועד לאותן קבוצות אוכלוסיה שיצורפו לגיוס החובה ויאפשר להן לשרת בתנאים המותאמים ספציפית למגבלותיהן הרפואיות. בפרופיל זה נכללים חולי סוכרת, אפילפסיה וחירשים. לדוגמא, כבדי שמיעה שיגויסו עם פרופיל 35 יהיו פטורים ממטווחים ומנשיאת נשק במהלך שירותם הצבאי.
  • פרופיל 31- פרופיל יחסית נדיר, אבל עדיין ניתן להתגייס איתו.
  • פרופיל 24- פרופיל זמני. בעלי פרופיל זה הם לא כשירים באופן זמני לשירות צבאי עקב בעיה רפואית (לדוגמא: תאונת דרכים או ניתוח מסוים שעברתם). לפרופיל זה יש תוקף (לדוגמא: פרופיל 24 למשך חצי שנה), לאחר התוקף תהיה לכם ועדה רפואית שתקבע לכם פרופיל קבוע או המשך פרופיל זמני או פטור משירות צבאי, תלוי בחומרת הבעיה וברופא.
  • פרופיל 21- פטור משירות צבאי. בכל מקרה, יש לכם אפשרות להתנדב לשירות צבאי.

למה אין פרופיל 100? אין סיבה מיוחדת. המספרים נבחרו באופן אקראי, ואין למספרים עצמם משמעות מיוחדת.

עוד דבר חשוב: יש הבדל בין שינוי במצב רפואי לפני הגיוס ואחרי הגיוס (מבחינת למשל ההודעה לצבא והמסמכים שיש להביא), לכן כתבתי את זה פה בקטגוריות נפרדות.

מה עושים אם ברצונכם לערער- להעלות/להוריד את הפרופיל הרפואי שנקבע לכם לפני הגיוס?

במידה ונקבע לכם פרופיל מסוים ואתם מעוניינים להעלות או להוריד אותו, קודם כל מה שעליכם לעשות הוא ללכת לרופא המשפחה שלכם בקופת חולים ולבקש מסמכים שהבעיה הרפואית שלכם לא מגבילה אתכם, ולכן הוא ממליץ להעלות לכם את הפרופיל, או לחלופין אם יש בעיה שכן מגבילה אתכם אז לבקש מסמכים התומכים בכך ולפרט את המגבלות של הבעיה הרפואית.

במידה והפרופיל שלכם ירד בגלל בעיה רפואית שיש לה רופא מומחה מסוים, עדיף להביא חוות דעת מרופא מומחה. לדוגמא, מי שירד לו פרופיל בגלל אסטמה ורוצה לערער על כך, יביא חוות דעת מרופא ריאות.

לאחר שיש בידיכם את המסמכים עליכם לשלוח פקס למיטב למספר 03-7388880 וכתבו שאתם רוצים להוריד/להעלות פרופיל בגלל בעיה רפואית כזו או אחרת ולצרף את המסמכים מהרופא. בנוסף, אם יש בידיכם בדיקות רפואיות שעשיתם שקשורים לכך, תצרפו.

לאחר מכן, אם הצבא חושב שצריך לשנות לכם את הפרופיל הרפואי, ייצרו איתכם קשר ויקבעו לכם ועדה רפואית, שבה יחליטו מה לעשות עם הפרופיל הרפואי.

מה עושים אם יש שינוי במצבכם הרפואי לפני הגיוס?

במידה וכבר נקבע לכם פרופיל רפואי ע"י הרופא בלשכת הגיוס ובתקופה כלשהי בחייכם (לפני יום הגיוס) השתנה מצבכם הבריאותי, מחובתכם לדווח על זה לצבא, גם אם אתם בטוחים שהבעיה הזו לא מפריעה לכם ואתם בטוחים שהיא לא תוריד לכם פרופיל. דוגמא לבעיות רפואיות: פציעה בתאונת דרכים, כל ניתוח שעברתם, פציעה כלשהי וכו'.

מה שעליכם לעשות הוא לשלוח פקס למיטב למספר 03-7388880, לרשום להם "הפרופיל שלי הוא כזה ובתאריך כזה השתנה מצבי הרפואי" (תפרטו את הבעיה) וכדאי לצרף מסמכים מהרופא שלכם שתומך בכך.

בערך אחרי חודש-חודש וחצי ישלח מכתב לביתכם שיהיה רשום בו אם הצבא לא משנה את הפרופיל שלכם בעקבות הבעיה הרפואית שלכם או שהצבא רוצה לקבוע לכם ועדה רפואית שתבחן אם להוריד לכם את הפרופיל או לא. לוועדה כדאי לבוא עם מסמכים רפואיים שממליצים להוריד לכם את הפרופיל/להשאיר אותו קבוע/ להעלות אותו –תלוי בחומרת הבעיה הרפואית שלכם.

איך מוציאים חריג חי"ר?

חריג חי"ר ניתן לבקש עם כל פרופיל שיש לכם. אתם צריכים ללכת לרופא או לרופא מומחה בבעיה הרפואית שהורידה לכם פרופיל ולצרף את המלצתו של הרופא שתומך בכך שאין מניעה שתשרתו בחי"ר (אם הבעיה שלכם לא ממש חמורה או שהוא חושב שתוכלו להסתדר איתה בשירות צבאי בחי"ר). את המסמכים עליכם לשלוח למיטב בפקס (03-7388880) ולהמתין לתשובה.

הערות: קודם כל, יום אחרי שאתם שולחים בפקס מסמכים לצבא, כדאי להתקשר ולוודא שהפקס הגיע או לבדוק בעולים על מדים. אם אתם רואים שעבר חודש בערך ולא יצרו איתכם קשר, קחו יוזמה ותתקשרו אליהם כדי לברר עם קורה עם זה.

מה עושים אם יש שינוי במצבכם הרפואי לאחר הגיוס וברצונכם להוריד/להעלות את הפרופיל?

התגייסתם והכל טוב ויפה עד שצצה לה בעיה רפואית כלשהי שמגבילה אתכם או לחלופין בעיה שהורידה לכם פרופיל ונפתרה. מה שאתם צריכים זה ללכת ועדה רפואית שהחובש ביחידה שלכם אמור לקבוע. בשביל הועדה הרפואית אתם צריכים להצטייד בשלושה מסמכים-

1. נגררת כושר (לוקחים השלישות), שהיא טופס שמפרט את סעיפים הליקוי שלכם.

2. הפניה מרופא יחידה לוועדה רפואית.

3. חוות דעת ממומחה- לדוגמא אם זו בעיה אורטופדית עליכם ללכת לאורטופד והוא צריך לרשום את חוות דעתו בנודע לבעיה הרפואית שלכם ודעתן אם צריך להעלות/להוריד לכם את הפרופיל. חוות דעת ממומחה היא נדבך חשוב בועדה רפואית- מסתמכים עליה הרבה.

הוועדה הרפואית

סוף סוף הגענו לדבר על הוועדה עצמה. שלא כמו שזה נשמע, לא באמת מדובר בוועדה, אלא בסך הכל ברופא אחד שישפיע אולי על עתידכם ותפקידכם הצבאי.

ועדה רפואית לפני הגיוס- הוועדה מתקיימת בלשכת הגיוס שלכם. בכניסה ללשכת הגיוס תגידו לפקידה שבאתם והיא תאמר לכם לאיזה חדר עליכם ללכת ותשים לכם מדבקה עם קוד על הת.ז.

מחוץ לחדר יהיה מין מחשב שאתם צריכים להעביר בו את הקוד ואז הרופא יידע שבאתם. מה שנותר לכם לעשות זה לחכות בחוץ עד שייקראו לכם.

חייל/ת יבוא לקרוא לכם ואתם תשבו מול רופא. אתם מתבקשים להביא לו את המסמכים הרפואיים, הוא יעיין בהם ויחליט מה לעשות עם הפרופיל שלכם. הרופא הולך לפי מין ספר פרופילים שיש לצבא. מוגדר לו בדיוק על איזה בעיה צריך להוריד/להעלות פרופיל ולכמה.

הרופא יאמר לכם את הפרופיל במילים או במספר- תלוי מי הרופא. הוא לא מחויב להגיד לכם אותם במספר. וזהו, זו הייתה ועדה רפואית.

יכול לקרות מצב, שהרופא עדיין לא יקבע לכם סופית פרופיל, הוא יכול לבקש שתעשו בדיקות נוספות לפני שהוא קובע. לכן, הוא לא יקבע לכם פרופיל ואחרי שתעשו את הבדיקות תהיה לכם שוב ועדה רפואית.

ועדה רפואית לאחר הגיוס- יש 3 מוקדים שבהם מתקיימות ועדות רפואיות- חר"פ בית חולים 10, חר"פ צריפין וחר"פ באר שבע. כאמור, נדרשתם להביא איתכם 3 מסמכים (נגררת כושר, הפניה מרופא יחידה וחוות דעת מרופא מומחה). לא יכניסו אתכם לוועדה הרפואית אם אין לכם אחד מהשלושה. את המסמכים מביאים שם לפקידה ונשאר לכם לחכות.

הרופא יקרא לכם (כן, זה רופא אחד ולא ועדה), יעיין במסמכים וכמו בוועדה רפואית שיש לפני הגיוס, גם כאן הרופא הולך לפי מין ספר פרופילים שיש לצבא. מוגדר לו בדיוק על איזה בעיה צריך להוריד/להעלות פרופיל ולכמה. יש פקודות ברורות לצבא.

הרופא יאמר לכם את החלטתו ובזה נגמרה הוועדה הרפואית.

ועכשיו, תוכלו לרשום סטטוס בפרופיל בפייסבוק איזה פרופיל רפואי יש לכם, בשאיפה ל-100. אה סליחה, אין 100

מאת יעל דניאל, לוחמת בתותחנים- הגולשת 'מורעלת על צה"ל', http://www.yehida.co.il/forums/member.php?u=7951

בטח יעניין אותכם בנושא:

תאריכי גיוס מחזור נובמבר 12 נוב 12
יום המא"ה-הסבר מפורט
אירוח באתר-קשר"ג
בנות?הגיע המנילה?המדריך בשבילכן!
.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
צור  - האם אני יכול לבוא לוועדה רפואית מבלי לקבוע תור? 17-04-2016 11:24:24
יש לי הפנייה
yehida_yael 16-04-2016 11:07:46
שלום ירון,
כל מקרה לגופו לפי חומרת האלרגיה, המגבלות שזה מסב לך והמלצת הרופא.
בהצלחה!
ירון גבאי  - אלרגיה לחלב 11-04-2016 23:58:53
אני כיתה יב והיה לי בצו ראשון פרופיל 82, יש לי אלרגיה לחלב שפשוט כל מוצר חלבי אני לא נודע ואוכל.! אלרגיה דיי חזקה, אני הולך עם זריקה עד לא מזמן קבוע עליי. אני דיי חושב שהפרופיל לא מתאים לי. אמרתי לרופא הצו ראשון שאני לא נוגע ואוכל חלבי. ועדיין הוא שם לי קרבי 82 ,מוזר מאוד. לפני חודש אכלתי בטעותתת כמה לקים מטילון שהתברר לי אחרי זה שהוא חלבי. והתנפחתי והטיסו אותי בניידת טיפולים נמרץ למיון בביהח.. מכמה לקים .
אני מתכוון ללכת לרופא משפחה שוב ולשלוח לוועדה רפואית שיורידו לי פרופיל, בגדול? כמה נראה שיהיה לי?
yehida_yael 02-04-2016 14:43:17
שלום ישראל,
לצורך מילואים אתה רוצה להעלות פרופיל?
ישראל וולף  - וועדה אחרי שיחרור 27-03-2016 16:33:08
שלום, אני רוצה לדעת איך לעלות פרופיל אחרי השיחרור שלי. למי אני יכול לפנות?
yehida_yael 08-03-2016 17:19:23
שלום שי,
אין לנו תשובה מדויקת עבורך. לצבא יש טבלה מסודרת שלא חשופה לציבור.
yehida_yael 08-03-2016 17:18:44
שלום חיים,
לדעתי לא יורידו.
חיים  - משקפיים ופרופיל 07-03-2016 21:34:32
אהלן, יש לי משקפיים במס די גבוה עם צילינדר נמוך, איזור ה8-9 אבל בצו ראשון המס היה באיזור ה6-7 , האם יכולים להוריד לי על זה פרופיל ל64? כרגע יש לי 72 על משקפיים
שי  - תת משקל רציני 07-03-2016 21:31:31
אהלן, לאחר הצו הראשון קיבלתי פרופיל 45 על תת משקל , אני בגובה 1.75 ושוקל 42 קילו , רציתי לדעת כמה אני אמור לשקול כדי להיות 64 וכמה בשביל להיות 82
yehida_yael 02-03-2016 16:44:12
שלום סיגל,
תלוי בחוות דעת האורתופדית.
סיגל  - פרופיל 01-03-2016 09:09:31
האם במהלך קורס מכיות עקב שברי מאמץ וכאבים בגב ובבירכיים ולאחר ביקור אצל אורטופד שקבע כי אין מימצאים וזה משהו שיחלוף יכולים להוריד פרופיל?
yehida_yael 25-02-2016 17:00:49
שלום רחל,
אין צורך לפסול מקצוע או להוריד לפרופיל 45 כדי להוציא פטור נעליים קבוע. יש לנו בפורום שאלות רפואיות אורתופד בכיר שעונה על שאלות. מוזמנת לכתוב לו שם שאלה לגבי נושא זה.
רחל  - פטור נעלים קבוע 24-02-2016 12:04:04
יש לי המלצה לפטור נעלים קבוע וסעיף לקוי על הרגל ואני פרופיל 64 .
אני צריכה לפסול מקצוע ובשביל זה צריך להוציא פטור נעלים קבוע או להוריד פרופיל ל45
ועדה רפואית יכולה להביא פטור קבוע ?
yehida_yael 11-02-2016 17:21:17
שלום איתן,
עליך להשיג חוות דעת מומחה שתומכת בהעלאת הפרופיל שלך.
yehida_yael 11-02-2016 17:20:52
שלום רז,
לא הבנתי, אתה חייל או מלש"ב? ולמי בדיוק שלחת פקס?
איתן עזרא  - ארץ חמדה 17 10-02-2016 14:54:32
יש לי אלרגיה באף אז קיבלתי פרופיל 72 ואני רוצה להעלות
אז אני צריך ללכת לרופא אלרגיה שיאשר לי שאני יכול לעשות חי"ר?
רז מילו  - טלפון 09-02-2016 20:56:15
שלום רב
שלחתי פקס לוועדה רפואית ועדיין לא קיבלתי שום תשובה
יש להם טלפון ?לוודא שקיבלו את הזימון?
yehida_yael 08-01-2016 16:28:33
שלום נתנאל,
רק בצו הראשון תדע בוודאות. הבא איתך לצו הראשון מסמכים רפואיים בקשר לבעיה הזאת.
נתנאל  - פריקת כתף 07-01-2016 18:39:07
יכולים להוריד לי פרופיל על פריקת כתף או שרק בצו הראשון אפשר היה לדעת ?
yehida_yael 04-01-2016 13:47:07
שלום יובל,
רק רופא יוכל לענות לך על שאלה זו.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים


Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 420

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724
תמונה
מילון ראשי תיבות בצה"ל
תמונה
המחשה לכומתות צה"ל
תמונה
מנילה, כל מה שרציתם לדעת
תמונה
טפסים צבאיים
תמונה
מיון להדרכת יחידות שדה בנות
תמונה
תבנית הקבועה לתאריכי גיוס
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר