Notice: Undefined variable: styleid in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 47

Notice: Undefined variable: wrapperID in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 48
רשימת ציוד לטירונות קרבית

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


באדיבות yes
באדיבות yes
באדיבות yes
לוחמת סנפיר בצלילה
לוחמי ילת
גדוד גפן- בה
לוחמים בזרוע הים
תג גדוד אב
תג בהל
תג יחידת יהלו

חסויות

רשימת ציוד לטירונות קרבית

זוכרים שזה היה קורה ב-12 השנים האחרונות? זמן קצר לפני תחילת הלימודים היינו הולכים בעל כורחנו עם אמא לקנות ציוד לשנת הלימודים החדשה, שכל כך לא רצינו שתגיע. אמא כל הזמן השתרכה אחרינו שלא נשאיר את הקניות לבית הספר לשבוע האחרון.. אז בסופו של דבר היינו הולכים וקונים מחברות, טושים ועפרונות. הפעם תצטרכו ללכת שוב לקניות אלא שהפעם לא תיאלצו לקנות מחברות וספרים אלא בגדים, פנסים ושעונים. כן כן, לכבוד המאורע החשוב שהוא הגיוס שלכם, אם עוד לא קלטתם שאוטוטו אתם עולים על מדים והולכים להיות לוחמים מן המניין בצה"ל.

yom_gius

אחת השאלות הבוערות בקרב מלש"בים שעומדים אוטוטו לפני גיוס היא מה צריך להביא לטירונות. חשוב לי להדגיש שהציוד שאני רושמת כאן הוא לא ציוד שחובה להביא ע"פ צה"ל, אלא זהו מאמר שנכתב מתוך ניסיון אישי. ציוד זה, לדעתי, יקל עליכם בטירונות מתוך הניסיון שלי, בשירותי הקרבי בצבא. לכן רשימת הציוד כאן היא עבור טירונות קרבית (מן הסתם, לטירונות לא קרבית צריך פחות ציוד).

קודם כל חשוב שתדעו מה אתם בכלל מקבלים בבקו"ם כדי שלא תקנו סתם דברים. להלן רשימת הציוד שתקבלו ביום הגיוס (ע"פ אתר עולים על מדים):

בנים (לוחמים)- 2 זוגות מדים, תיק צ'ימידן, מעיל, 2 מגבות, 5 זוגות גרבי כותנה, 4 זוגות גרביים אנטי בקטריאליות, 3 גופיות, 3 תחתונים, מנעול, 2 זוגות מכנסי ספורט, 2 מכנסי דקרון, 2 חולצות דקרון, כומתה, חגורה, לוחית זיהוי לצוואר, שרשרת ללוחית זיהוי, 2 זוגות נעליים, ערכת חייל הכוללת: ערכת תפירה, כלי גילוח, מברשת שיניים, זוג אטמי אוזניים, סרט זוהר, פנקס כיס, נרתיק לדיסקית. ערכת לוחם הכוללת: נרתיק לפק"ל כיסים, אזיקוני פלסטיק, גומי לשולי המכנסיים, מיתר עבה, אזיקוני פלסטיק, סרט דביק ('איזולירבנד'), משרוקית, כיסוי לשעון יד, מברשת נעליים, שרוך דק לאבטוח, מברג, מגלר.

img

בנות (לוחמות)- 2 זוגות מדי בנים, תיק צ'ימידן, מעיל, 2 מגבות, 5 זוגות גרבי כותנה, 4 זוגות גרביים אנטי בקטריאליות, גז מדמיע, 3 גופיות, מנעול, 2 זוגות מכנסי ספורט, 2 מכנסי דקרון, 2 חולצות דקרון, כומתה, חגורה, לוחית זיהוי לצוואר, שרשרת ללוחית זיהוי, 2 זוגות נעליים גבוהות, ערכת חיילת הכוללת: ערכת תפירה, מברשת שיניים, זוג אטמי אוזניים, סרט זוהר. ערכת לוחם הכוללת: נרתיק לפק"ל כיסים, אזיקוני פלסטיק, גומי לשולי המכנסיים, מיתר עבה, סרט דביק ('איזולירבנד'), משרוקית, כיסוי לשעון יד, מברשת נעליים, שרוך דק לאבטוח, מברג, מגלר.

אז אחרי שאנחנו יודעים מה אתם מקבלים בבקו"ם, עכשיו נעבור לשאלה שבשבילה התכנסנו- מה להביא לטירונות קרבית?
בעקרון, אני ממליצה לא לקנות יותר מדי דברים לפני הגיוס שבסוף יתכן שיתבררו כמיותרים ולכן רק ביציאה הראשונה הביתה (ברוב המכריע של המקרים יוצאים שבת ראשונה) לקנות מה שחסר לכם, כי אז תדעו הרבה יותר טוב מה חסר לכם.
מי שרוצה להקדים תרופה למכה ולהכין את עצמו ואת הציוד מראש- המאמר הזה בשבילכם.

10656

ציוד שלדעתי הכרחי לטירונות

 • תעודת זהות- כי בלעדיה לא תוכלו להתגייס. לחלופין, אפשר להביא דרכון. כמו כן, לא לשכוח ליום הגיוס להביא זימון ופרטי חשבון בנק.
 • פנס- שימושי ביותר, במיוחד בלילות הרבים שאתם הולכים לבלות בשטח ובמקומות חסרי תאורה מספקת. קשה לי לדמיין את השירות שלי בלי פנס. אני ממליצה בחום על פנס ראש. לא לשכוח להביא סוללות ספייר.
 • שעון- דיגיטלי חובה (בשביל הסטופר). בשביל כל פעולה הכי קטנה, המפקדים ייתנו לכם לפתוח שעון (כן, גם בשביל לגרד באף).
 • משחת נעליים- דבר שלא מקבלים בבקו"ם. אמנם, בטירונות יספקו לכם משחת נעליים, אבל היא לא תהיה אישית שלכם ותאמינו לי לא כדאי להילחם 60 טירונים על משחת נעליים בזמן של 3 דקות שצריך להספיק לצחצח נעליים. בנוסף, המשחה שהצבא מספק לא ממש איכותית, בלשון המעטה.
 • טוש שחור- כדי לרשום את השם שלכם על כל דבר בערך מהרגע שאתה מקבלים אותו: צ'ימידן, אפוד, קיטבג וכו'.  קשה למצוא את הציוד שלכם כשלא רשמתם שם עליו, זה כמו לחפש מחט בערמה של שחת. מומלץ לרשום את השם שלכם על הציוד מיד בקבלתו.
 • חולצות חאקי- בבקו"ם תקבלו 2 חולצות. עם כל ההזעות שצפויות בטירונות, תזדקקו ליותר. מלבד זאת, שתדעו שביום הגיוס שלי, החולצות שסופקו לי היו גדולות פי 4 מהמידה שלי, לכן לא כדאי להסתמך על החולצות שהצבא מביא. חולצות חאקי לובשים רק מתחת למדי ב', עליהם תהיו רוב הזמן.
 • חולצות לבנות- ללבישה מתחת למדי א', לכן לא צריך הרבה כאלה. לטעמי, 2 חולצות יספיקו.
 • גרביים- 5 תקבלו בבקו"ם, אבל מומלץ להצטייד ביותר.
 • תחתונים- לא צריך להרחיב, נכון?
 • מנעול- אמנם ביום הגיוס תקבלו מנעול, אבל אתם צריכים לקחת בחשבון שכולם מקבלים אותו מנעול, אז כדאי להביא מהבית. קיימות גניבות בצבא וכדאי לנעול במקום שאתם שמים את הפלאפון, הכסף ודברים יקרים לליבכם. כדאי שיהיה לכם שני מפתחות במקומות שונים (מומלץ שתמיד יהיו איתכם), למקרה שתאבדו אחד מהם.
 • מברשת ומשחת שיניים- בנוסף, מי שרגיל להשתמש במגבת פנים קטנה לשטיפת הפנים בבוקר, מוזמן להביא.
 • שמפו+מרכך- בסוף כל יום חובה להתקלח.
 • דאודורנט- אין כמו להריח טוב.
 • מצת- שימושי ביותר בשביל לשפצר ציוד.
 • נעלי ספורט- בערך באמצע הטירונות תקבלו שובר שמקנה לכם הנחה משמעותית לנעלי ריצה, לכן לא כדאי להשקיע בקניית נעלי ספורט איכותיות, אבל עד שתקבלו את השובר אתם צריכים נעלי ספורט לרוץ איתם. מומלץ מאוד לקנות נעליים שמותאמות לריצה, את נעלי הספורט האופנתיות תשאירו בבית.
 • בגדי ספורט- בשביל המד"סים. 2 זוגות מכנסי ספורט תקבלו בבקו"ם.
 • בגדים אזרחיים- תשתמשו בהם רק לשינה ולנוהל שבת.
 • כפכפים- ישמשו למקלחת ולהליכה על אזרחי.
 • מצעים- להביא סדין, שמיכה וכרית (למי שלא יכול בלי, כי היא תופסת הרבה מקום בתיק).
 • עט ודף- תמיד יש דברים שצריך לרשום.
 • נייר טואלט- למרות שהצבא מספק את זה, קורה הרבה פעמים שאין נייר. לא כדאי לכם להיתקע בלי או לרדוף בניסיון להשיג נייר. אין צורך להביא אריזה שלמה, כמה גלילים יספיקו.
 • ציוד גילוח- רלוונטי רק לגברים שבינינו. קצף קילוח/מכונת גילוח וכו', לבחירתכם. כל יום בצבא חובה להתגלח.
 • פלאפון ומטען- כי מי בימינו יכול בלי?
 • כסף- אין צורך להביא יותר מדי וגם לא כדאי מחשש של גניבות. כסף יהיה רלוונטי עבורכם בעיקר למכונות שתייה (לכן כדאי להביא כסף קטן) ולקניות בשק"ם (לרוב יהיו רק לפני נוהל שבת).
 • גומיות לשיער- רלוונטי רק לבנות. אסור להסתובב עם שיער פזור. גומיות שחורות בלבד.
 • משקפי ראייה- קריטי ביותר עבור המטווחים. לא ממליצה להרכיב עדשות מגע בטירונות. עם כל השטח, קשה מאוד לשמור על הסטריליות שלהן. למי שיש עוד זוג, תמיד כדאי להביא לבל הזוג הראשון ישבר.
meitar1

ציוד שלדעתי לא הכרחי בכל מחיר, אבל עשוי מאוד להקל עליכם:

 • מגבונים- אתם הולכים להזיע הרבה. כמו כן יכול לעזור בניקיונות למסדרים.
 • אטבים- אם אתם מתכננים לעשות כביסה בבסיס או לתלות את המגבת מחוץ לחדר.
 • שפתון למניעת יובש- שימושי במיוחד אם אתם עושים טירונות קיץ או במקום לח.
 • חטיפים- לנשנוש בשעת ט"ש, יכול מאוד לרומם את מצב הרוח, מניסיון.
 • ציוד חורף- כמובן שיספקו לכם מעיל, אבל בעיקר אם אתם עושים טירונות חורף אתם מוזמנים להביא כפפות, חם צוואר, כובע צמר וכו'. גם אם אתם עושים טירונות בעונה אחרת של השנה, יכול להיות שתקפאו מקור בשמירות בלילה.
 • תרופות- אין צורך להביא את כל הארון תרופות, אבל למרות שהמרפאה בבסיס אמורה לספק לכם את התרופות, תמיד כדאי שיהיה לכם כמה תרופות בסיסיות כמו אקמול וקל גרון. בהקשר זה לדעתי כדאי גם להביא פלסטרים וקיסמי אוזניים.
 • שק כביסה- נועד כדי שהבגדים שלכם לא יסריחו את כל החדר והתיק. ניתן להשתמש גם בשקית זבל, אם זה יותר נוח לכם.
 • שקיות- תמיד טוב שיהיה. מאוד שימושי.

דגשים

תיק- השאלה הגדולה היא האם לקנות תיק לגיוס. אז ככה, ביום גיוסכם אתם תקבל צ'ימידן, שזה בעצם תיק ענק שתשימו בו את כל הציוד שתקבלו בבקו"ם. ליום הגיוס תצטרכו גם לבוא עם איזשהו תיק גדול לדברים שאתם מביאים מהבית. אני ממליצה לא לקנות תיק לגיוס, כי יכול להיות שהצ'ימידן יספק אתכם ואז התיק יהיה מיותר והלך הכסף שהשקעתם.. אני אישית לא אהבתי לצאת הביתה עם הצ'ימידן, כי מבחינתי זה היה תיק גדול ומסורבל ולא אהבתי להסתובב איתו, אז תמיד השארתי אותו בבסיס עם הציוד שאני לא רוצה לקחת הביתה. הייתי לוקחת הביתה את התיק שקניתי לגיוס שהוא הרבה יותר קטן. בשורה התחתונה, מה שאני בעצם מציעה זה לא לקנות תיק לגיוס. ליום גיוס תבואו עם תיק גדול, כמעט לכל אחד מאיתנו יש תיק כזה בבית. בשבוע הראשון בטירונות אני מעריכה שכבר תהיה לכם דעה מוצקה לגבי הצ'ימידן, אם אתם רוצים לקנות עוד תיק בנוסף אליו אם שתסתפקו בו.

דברים יקרי ערך- גם אם אתם הולכים לנעול את הדברים שלכם, מומלץ לא להביא דברים יקרי ערך כמו מחשבים ניידים, טאבלטים, אייפדים וכו'. זה שהתיק נעול, לא אומר שאי אפשר לפרוץ אותו.

בעלי פירסינגים ועגילים למיניהם- יש להוריד אותם לפני יום הגיוס. בנות- מותר שיהיו 2 רק 2 עגילים צמודים לאוזן.

אולר- כבר שמעתי על כאלה שהוציאו מאות שקלים על קניית אולר איכותי. אמנם אולר הוא מאוד שימושי בצבא, אבל אני אישית הסתדרתי כל השירות עם סכין יפני שחילקו לנו בטירונות.

כיסוי דיסקית- אני קצת הסתבכתי כשנאלצתי להכין כיסוי דיסקית והצטערתי שלא קניתי לפני הגיוס, זה מאוד זול, אבל לא חובה. נתון לשיקולכם. במהלך הטירונות רוב היחידות מחלקות כיסוי דיסקית של הגדוד.

עוד דגש חשוב, תמיד עדיף לארוז לשבועיים, גם אם אתם יודעים שאתם הולכים לצאת שתי שבתות ברצף, לכל מקרה שלא יבוא- שבת בהפתעה, ריתוק וכו'.

הדבר הכי הכי חשוב להביא בטירונות הוא המון מוטיבציה וראבק, זה רק יעזור לכם לעשות כל משימה הכי טוב שאפשר ויאפשר לכם להעביר את הטירונות הרבה יותר בקלילות ובהרגשה של חוויה.

את השביזות, תעשו טובה, תשאירו בבית!

מאת יעל דניאל, לוחמת בתותחנים- הגולשת 'מורעלת על צה"ל',
http://www.yehida.co.il/forums/member.php?u=7951

.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
בחור בן 15  - סתם מיתעניין 22-11-2015 21:50:28
וואלה מכניס אותי טיפה לפורפורציות מה קורה שם תודה רבה !!
אלמוני  - דניאלה- טירונות קרבית 22-09-2015 11:01:54
אחלה מדריך !
yossiron  - השלמת ציוד בסיסי כדאי 10-03-2015 12:21:23
כמי שתכף מסיים טירונות ממליץ לכם להשלים ציוד בסיסי בחנות כמו ריקושט כמו: תחתונים, גופיות, חולצות ואף גרביים, הציוד שמקבלים בבקומ הוא לא מי יודע כמה..
גיוס נעים
yehida_yael 30-01-2015 08:50:28
זה ממש לא אתר לייעוץ למשתמטים!!
יוגב  - אני מעוניין להשתמט 28-01-2015 10:02:00
יש לכם טיפים טובים איך להתחמק מהכלא? אין לי כוח ל3 שנים בצבא הכיבוש
מסווג  - כפרה עלייך! 18-11-2014 12:33:46
בדיוק עושה קניות לגיוס שלי ביום ראשון הבא תודה רבה :)
אלכס  - תודה :) 10-09-2014 10:36:04
תודה רבה על המדריך

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים


Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 420

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724
תמונה
צו ראשון
תמונה
כל המידע על השלמת בגרויות בצבא
תמונה
יום המא"ה - מיון איתור והתאמה
תמונה
מבנה צה"ל
תמונה
ספר טלפונים צה"לי
תמונה
קרב מגע ביחידות המובחרות - חלק 1
תמונה
עבודה מועדפת לאחר השחרור
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר