Notice: Undefined variable: styleid in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 47

Notice: Undefined variable: wrapperID in /home/yehidaco/public_html/jvb_core.php on line 48
חיל השריון YouTube Facebook

התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


באדיבות yes
באדיבות yes
באדיבות yes
לוחמת סנפיר בצלילה
לוחמי ילת
גדוד גפן- בה
לוחמים בזרוע הים
תג גדוד אב
תג בהל
תג יחידת יהלו

חסויות

אינדקס
פלס"רי השריון

 

חיל השריון
חיל השריון הוא החיל המתמרן של צה"ל, המתבסס על טנקי המרכבה מתוצרת ישראל. תפקיד החיל פשוט אך עם זאת מסובך- לנצח את הקרב, תוך התבססות על ניידות ועבירות גבוהה, שריון עבה לכלי המלחמה וכוח אש אדיר. הטנקים הם אלו שהביאו את המהפך או את הניצחון בשדה הקרב יחד עם שאר חילות צה"ל, בדגש על מלחמת ששת הימים וכמובן- מלחמת יום הכיפורים. ייעוד החיל מוגדר במילים פשוטות- להוביל את המערך המתמרן בצה"ל ולהוות מרכיב עיקרי בעוצמתו. בראש החיל, עומד קשנ"ר- קצין שריון ראשי, קצין בדרגת תת-אלוף.

חיל השיריון הוא חיל איכותי ומקצועי, בעל רמת כוח-אדם גבוהה ומפקדים איכותיים. אך פרט לכוח האדם, חיל השריון המחזיק בכלי הנשק המסתערים העוצמתיים ביותר, הוא זה שבסופו של דבר יביא את הניצחון בשדה הקרב. כל שצריך על מנת להתרשם מחיל זה, הוא לעמוד אל מול פלוגת טנקים שמסתערת לכיוונך... ולהבין את הגודל, העוצמה והפחד מהכלים מפלצתיים ומלאי הוד אלו. מעבר לפעילות בתוך טנקים,בחיל השיריון יש שתי סיירות חטיבתיות, פלס"רי השריון, פלס"ר 401 ופלס"ר 7, העיניים והאוזניים של חטיבות השריון.

יעדי חיל השריון
יעוד חיל השיריון הוא להלחם בחיל השריון של האויב ולהביס אותו, לכבוש ולהתמודד מול יעדים איתם קשה לחיילי החי"ר וההנדסה להתמודד- יעדים מבוצרים וכיבוש שטחים נרחבים, שיתוף פעולה עם כוחות חי"ר, הנדסה קרבית, תותחנים, חיל אוויר וחיל הים וכמובן- אימונים, אימונים, אימונים.

פעילות החיל
חיל השריון לקח חלק משמעותי וקריטי בכל מלחמות ישראל, והוא ממשיך לקחת חלק משמעותי גם כיום, בפעילות הבט"ש. ראשית כל, משתתפים חיילי חיל השיריון בפעילות ענפה בכל הגזרות- פעילות בט"ש לאורך גבול הצפון ובגולן, אבטחה והשתתפות במעצרים ומבצעים מיוחדים באיו"ש, מבצעים ופעילות מבצעית רבה באזור רצועת עזה ועוד.
בנוסף, משתתף חיל השיריון בפעילות נוספת. כיום, בשל אופי הפעילות הנדרשת בשטחים, גם חיילי השריון עוברים הכשרה ממושכת יותר בתחום החי"ר ויוצאים למעצרים, פטרולים פעולות יזומות ועוד, תפקידים שהיו עד כה נחלתם היחידה של חיילי החי"ר.

חטיבות חיל השריון
לחיילי השריון יש אפשרות לבחור את החטיבה בה ישרתו. במסגרת המנילה אותה מקבלים חיילים בעלי פרופיל קרבי, ניתן לסמן את החטיבה בה אתם מעוניינים לשרת.
בחיל השריון פועלות 4 חטיבות שריון סדירות:
חטיבה 7 (פיקוד צפון)- חטיבה השייכת לעוצבת 'סער מגולן', חטיבת השיריון הראשונה בצה"ל שקמה לאחר הקמת המדינה (1948) והשתתפה מאז בכל מלחמות ישראל, החל ממלחמת השחרור, דרך כיבוש סיני, ממשיך בלחימה עיקשת ברמת הגולן במלחמת יום כיפור וכלה במלחמת לבנון השנייה. החטיבה ממוקמת ברמת הגולן, אך מבצעת פעילות מבצעית ענפה ברצועת עזה, איו"ש והצפון.
חטיבה 188 (פיקוד צפון)- חטיבה השייכת לעוצבת 'ברק' וקמה על בסיס חטיבה פלמ"חניקית, חטיבת 'כרמלי'. החטיבה לחמה בכל קרבות ישראל, החל מששת הימים דרך יום כיפור ('כוח צביקה' המפורסם) וכלה במלחמת לבנון השנייה. החטיבה ממוקמת ברמת הגולן אך מבצעת פעילות מבצעית בגזרת עזה, איו"ש ואזור הצפון.
חטיבה 401 (פיקוד מרכז ודרום)- חטיבה השייכת לעוצבת 'עקבות הברזל'. חטיבה שהוקמה בשנת 1967 (במלחמת ששת הימים) ולקחה חלק במלחמה זו, ביום כיפור, ובמלחמת לבנון הראשונה והשנייה. החטיבה ממוקמת בבקעת הירדן ומבצעת פעילות באזור רצועת עזה, איו"ש ובגבול הלבנון.
חטיבה 460 - חטיבה המהווה את בית הספר למקצועות השריון (ביסל"ש) שנמצא בדרום הארץ- באזור שיזפון. מדובר בית הספר למפקדים בו מועבר קורס המט"קים (מפקדי טנקים), קק"צ שיריון (קורס קציני שריון), וכן טירונות ואימון מתקדם של חלק מחטיבות החיל. מדובר בבסיס מתקדם מאוד- המגורים בחדרים ממוזגים, מגרש כדורסל, בריכת שחייה, אולם ספורט ועוד.

על כלי הנשק המרכזי - טנק המרכבה
הטנק, הוא פלטפורמת הלחימה של חיילי השריון. לטנק יש עוצמת אש רבה מאוד המתבססת על ירי פגזים בעלי עוצמה רבה מאוד, וכן מקלעים, מרגמות, מערכות הגנה פסיביות ואקטיביות ועוד.
מדינת ישראל החלה את פרויקט טנק המרכבה בשנות ה- 70, על מנת שלא תהיה לצה"ל תלות בצבאות זרים בכל הקשור לקבלת מערכות טנק חדשות, חלפים, ציוד נוסף וכו'. צה"ל רצה עצמאות מלאה בתחום חשוב זה של לחימה- ואכן קיבל אותה.
בפיתוח הטנקים הנמצאים בצה"ל כיום שמו דגש על יכולת ירי מדויקת, פיתוח עוצמת אש מכמה כלים בעת ובעונה אחת, ומקביל- ניידות ועבירות גבוהה של הטנק עצמו.

בצה"ל נמצאים כיום בשימוש מספר טנקים, כולם מסדרת מרכבה שהחליפו את טנקי הצנטוריון המיושנים, כאשר הטנק המתקדם מכולם ונחשב לטנק הטוב בעולם, הוא טנק מרכבה סימן 4.
טנק המרכבה סימן 4 שוקל 65 טון ומכיל מיגון כבד גם בחלקו העליון (כהגנה מפני טילי נ"ט התוקפים את הטנק מלמעלה). לטנק מנוע של 1,500 כוח סוס, תותח בקוטר 120 מ"מ (מתוצרת ישראל) המכיל מערכת ייצוב מתוחכמת- המשמעות היא, שהטנק יכול לירות גם תוך כדי נסיעה- והתותח עדיין יפגע במטרתו למרות טלטולי הדרך.
אחת המערכות המתוחכמות שהתווספו למרכבה סימן 4, הוא מערכת תצפית וכוונות כפולה. משמעות המערכת הוא שבזמן הוא שהתותחן עובד עם הכוונות, מתמקד על אויב ומבצע ירי- יכול מפקד הטנק לעבוד עם מערכת הכוונות השנייה, לחפש אויב נוסף או איומים על הטנק.
בנוסף, קיים בטנק מערכת המתריעה מפני טילים העומדים להתקיף את הטנק ומאפשרים לצוות הטנק להגיב, מערכת פריסקופים שמאפשרת לחיילים להביט לכל כיוון, וכמובן- השאלה הקבועה- כן, יש מערכת מיזוג בתוך הטנק, מערכת שמאפשרת (מלבד מזג אוויר נעים) לאטום את הטנק במקרה של התקפת אב"כ.
בטנקים החדשים גם הותקנה מערכת 'מעיל רוח', מערכת חדישה ומתוחכמת שפותחה בידי רפא"ל, וכוללת מיגון חדיש ואקטיבי כנגד טילי נ"ט, כאשר ייעוד המערכת הוא ליירט את אותם טילי נ"ט בעודם באוויר.

בכל טנקי המרכבה קיים מד טווח לייזר, מחשב ירי משוכלל, מערכת ראיית לילה המבוססת על אור כוכבים וכל מערכת ראיית לילה תרמית, צגי טלוויזיה למעקב, מערכות קווי ראייה, מרגמה 60 מ"מ, בקרת אש הידראולית וחשמלית ועוד ועוד.
שורה תחתונה- טנק הייטק לכל דבר ועניין, ובעיקר- טנק מוגן מאוד, חזק מאוד ובעל עוצמת אש חזקה.

מחלקות סיור (מחס"רים) בחיל השיריון
שינוי נוסף בחיל, הוא פתיחת מחלקות סיור (מחס"רים) בחיל השריון. לגדודים הסדירים של חיל השיריון מתווספים המחס"רים, כוח חלוץ המורכב מחיילים בעלי נתונים אישיים גבוהים.
הלוחמים שירכיבו את מחלקות הסיור המיוחדות ייבחרו מקרב לוחמי החיל ויעברו הכשרה בבסיס השריון בשיזפון. הם יעברו הכשרה מקצועית בסיור, בניווט, בתצפיות ובנהיגה קרבית ברכב מסוג האמר.

תפקיד המחס"רים יהיה לאסוף מודיעין בעבור הגדוד בשעת חירום. בזמן פעילות מבצעית שוטפת יעסקו חיילי המחס"רים בפעילות בט"ש ובתצפיות לסיור באמצעות מיומנויות מיוחדות שילמדו. חשוב לא להתבלבל בין המחס"ר בחיל השיריון, לבין פלס"רי השריון הפועלים בחטיבות השריון.

מסלול לוחמי חיל השריון
מסלול לוחם שריון כולל כ- 7 חודשים. המסלול כולל מעבר טירונות 03 הכולל בין היתר הכרה וירי בנשק האישי, שדאות, חיילות ועוד, טירונות הנמשכת כחודש.
לאחר מכן, חיילי השריון עוברים מיון למקצועות השונים בטנק לפי מבחני קואורדינציה ונתונים מדידים אחרים. החיילים מתמיינים לתפקידים השונים שבטנק- תותחן, טען-קשר ונהג- ויוצאים לשלב המקצועות בו לומדים החיילים את המקצוע. שלב המקצועות אורך כחודשיים.
עם סיום הלימוד, מגיע שלב הצמ"פ (ראשי תיבות: צוות מחלקה פלוגה), שלב בו עוברים החיילים אימונים הכוללים שילוב בין מקצועות הטנק השונים, במתווים שונים ובצורות לחימה שונות. שלב הצמ"פ אורך כ- 4 חודשים.
עם תום שלב ההכשרה, יוצאים חלק מהחיילים לקורס מפקדים (קמ"ט- קורס מפקדי טנקים)- קורס מקצועי לפיקוד על טנק שמשכו כ- 4 חודשים, ושאר הלוחמים משובצים בפלוגות המבצעיות.

הגעה לחיל השיריון
על מנת להגיע לחיל השריון, יש צורך בהבעת רצון להגיע לתפקיד קרבי בצה"ל, ולציין ספציפית את חיל השריון במנילה הנשלחת לבתי המלש"בים.
בנוסף, יש אפשרות חדשה בחיל השריון להתגייס יחד עם מספר חברים לאותה חטיבה ואף לאותה מחלקה בטירונות. על מנת להתגייס יחד עם החברים שלכם.

פרופיל רפואי בחיל השריון
ללוחמי חיל השריון נדרש פרופיל קרבי של 72 ומעלה, ללא סעיפים פוסלים. ניתן להגיע עד מספר משקפיים גבוה יחסית, ועם עיוורון צבעים בינוני.

נתונים אישיים
לחיילי חיל השיריון יש צורך בקב"א בינוני אך יש לזכור כי אין הקפדה רבה במיוחד על קב"א בחיל השריון. חיילי השריון נדרשים לעבודת צוות צמודה. יכולת גבוהה של צוות טנק טמונה בשיתוף הפעולה בין בעלי התפקידים השונים, כך שהם פועלים יחדיו כגוף אחד- נעים, מגנים ומתקיפים יחד.

חתימת חודשי קבע נוספים
לא נדרשת חתימה על חודשי קבע בחיל השריון

לבוש חיילי חיל השריון
חיילי השיריון נעים עם כומתה שחורה, סמל חיל השריון, נעליים שחורות וסיכת לוחם שריון.

בנות בחיל השריון- מדריכות שריון
בנות המין היפה משרתות גם הן בחיל השריון ויש להן חלק נרחב בהכשרת לוחמי השריון, החל בהדרכת החיילים על הטנק ועל מערכותיו השונות, דרך העברת סימולאטורים ואמצעי הדרכה אחרים לחיילים- אמצעים המדמים את שדה הקרב ומעבירים לחייל חומר תיאורטי ואף מעשי.

מש"קיות השיריון עוברות הכשרה מלאה על הטנקים, כולל התנסות מעשית. משך ההכשרה הוא כ- 3 חודשים ומתבצעת בבסיס שזפון ובבסיס סיירים. ההכשרה כוללת טירונות בסיסית (ירי בנשק, ערכי צה"ל וכו'), שלאחריה מגיע קורס ההדרכה של מדריכות חש"ן (ראשי תיבות- חיל השריון).
במסגרת הכשרה זו עוברות החיילות שיעורי נהיגה וטיפול בטנק, תותחנות, מערכות קשר לטנקים, וכן שיעורים בנושא לימוד על צבאות זרים, התמודדות והיכרות עם אב"כ, תחום המרגמות ועוד.

עם סיום ההכשרה, מקבלות החיילות שרוך הדרכה, ומתחילות לעבוד עם חיילים, מפקדים ומילואימניקים בהדרכה, העברת חומר ולימוד.

טפסים לשימוש המעוניינים להגיע לחיל השריון
חיל השריון משתדל להקל ככל האפשר על הגעתם של חיילים חדשים ישירות לחיל, עם מינימום בירוקרטיה.
חייל המעוניין להתגייס לחיל השריון בוודאות של קרוב ל- 100%, יכול למלא טופס גיוס לחיל השיריון לשלוח אותו ולהיות סמוך ובטוח שבאחוזי וודאות גבוהים- יגיע לחיל השריון.
פרויקט נוסף שחיל השריון מפעיל, הוא מפגש עם נציגי חיל. קצינים ומפקדים בחיל השריון מגיעים 3 פעמים בשנה לבתים של מלש"בים, מספרים להם על חיל השריון ומציעים להם להצטרף לחיל. מלש"בים שקיבלו ביקור שמפתיע שכזה הביתה ומעוניינים לוודא את ההגעה שלהם לחיל, מוזמנים למלא טופס גיוס לחיל השריון לאחר ביקור בית ושוב, להבטיח באחוזים גבוהים את ההגעה שלהם לחיל זה.

פורום חיל השריון
.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
yehida_yael 28-02-2016 17:54:21
שלום ניב,
לתפקידי לוחמה אין צורך בקב"א מיוחדת. לגבי תפקידים אחרים בחיל- מגיעים לחיל השיריון רק לאחר הקורס או הטירונות.
NivHan24 25-02-2016 19:42:13
תודה על תשומת הלב,
הכוונה היא לכל תפקיד בחיל.
yehida_yael 22-02-2016 16:48:04
שלום ניב,
הכוונה לתפקיד לוחמה בחיל?
NivHan24 21-02-2016 18:58:32
שלום רב,
רציתי לשאול - האם ישנם תפקידים בחיל השריון הדורשים קב"א הגבוהה מ-52?
תודה מראש.
אלמוני 17-02-2016 08:48:58
רצו אך היו חסרים הקצאות - אבל הכל הסתדר והוא התקבל בשעה טובה
yehida_yael 16-02-2016 16:21:04
שלום בוני,
אנחנו אתר פרטי ואין לנו קשר לעניין. האם בנך בירר מהי הסיבה שלא רוצים להוציא אותו לקורס?
בוני רנן  - בני מתחנן לצאת לקורס מט״קים 16-02-2016 07:41:36
בני משרת בחיל ממרץ 2015- הגיע בגרעין איכותי ביותר של יוצאי מכינה שנה ב׳ (כפר גלעדי)
למרות נתוניו האישיים הכי גבוהים שיש ומוטיבציה בשחקים - לא מקבל הקצאה (כבר פעם שנייה) לקורס מט״קים.. חבל שאתם נרדמתם בשמירה בשריון ואף אחד לא לוקח אחריות על כך.. חייל מצטיין בוגר ואיכותי ברמות שרוצה לתרום ומבוזבז בתפקיד משמים כטען במרכבה 4 - מייאש!!!! יש לכם השפעה במקומות הגבוהים ? אנא !
yehida_yael 12-02-2016 08:04:24
שלום אייל,
תגיש בקשה לשינוי שיבוץ.
אייל  - מעבר לחיל השריון 11-02-2016 19:33:41
אני לא יודע.קבלתי הודעה ממיטב ברביעי לחודש ששובצתי כמאבחן בטחוני ועד היום לא קבלתי צו.
yehida_yael 11-02-2016 16:54:09
שלום אייל,
הכוונתי למה שובצת למ.צ אם יש לך הנתונים להיות לוחם.
אייל  - מעבר לחיל השריון 11-02-2016 13:59:17
לא שובצתי לשריון,שובצתי למאבחן בטחוני(החיילים שעומדים בשמירה במחסומים) ואני ממש לא רוצה את התפקיד הזה.הסיכוי קלוש שיעבירו אותי ליחידת חי"ר אז אני שואל אם אפשר שיעבירו אותי לשריון
yehida_yael 11-02-2016 13:28:56
שלום אייל,
למה שובצת לשיריון אם יש לך הנתונים להיות לוחם?
אייל  - מעבר לחיל השריון 09-02-2016 13:20:24
אני מתגייס במרץ למאבחן בטחוני ואני ממש לא מעוניין לעשות את התפקיד הזה,יש לי כושר גופני מצויין,פרופיל 97 וקבא 53.רציתי לשאול אם אני יכול לעבור לחיל השריון.
yehida_yael 26-01-2016 16:51:56
שלום יאיר,
אם סימנת במנילה רצון הכי גבוה לשיריון, לא אמורה להיות בעיה כי אין הרבה ביקוש לשם.
יאיר כהן  - הגעה לחיל השיריון 26-01-2016 13:25:54
שלום,
אני מתגייס במרץ השנה ורוצה להבטיח את מקומי בחיל השיריון, איזה עוד דרכים יש חוץ ממנילה?
בטופס שמצורף למעלה, הפקס לא עובד..
yehida_yael 24-01-2016 17:17:56
שלום רן,
עליך להגיש טופס 55.
רן  - מעבר לחי לשיריון 24-01-2016 07:51:59
אני עכשיו חודש וחצי בצבא בטירת הכרמל בבסיס תובלה בתפקיד נהג ואני רוצה לעבור לשיריון עד כמה מסובך זה יהיה אם בכלל ?
yehida_yael 20-01-2016 16:22:11
שלום הודיה,
שנתיים.
הודיה  - שאאאלללההה 19-01-2016 21:19:02
היי, רציתי לדעת כמה זמן משרתת מדריכת שיריון?
yehida_yael 14-12-2015 11:46:46
שלום ליאור,
לא ניתן להתגייס ישירות לתפקיד. כלומר את צריכה להתקבל לתפקיד מדריכה בחיל השיריון. את השיבוץ של איזו מדריכה תהיי (כלומר סימולטור או משהו אחר) תקבלי רק בסוף קורס מדריכות השיריון.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים


Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 420

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724

Warning: Creating default object from empty value in /home/yehidaco/public_html/modules/mod_globalnews/helper.php on line 724
תמונה
תבנית הקבועה לתאריכי גיוס
תמונה
כל המידע על השלמת בגרויות בצבא
תמונה
מנילה, כל מה שרציתם לדעת
תמונה
האם לצאת מהארון בזמן הצבא ?
תמונה
כושר לחימה אולטימטיבי
תמונה
מדריך למתגייס לסיירות
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר