YouTube Facebook

התחברות לאתר הירשם לאתר
זכור אותי
 
שכחתי סיסמא

תמונות שנוספו לאחרונה


ביה״ס לצניחה-16
ביה״ס לצניחה-15
ביה״ס לצניחה-14
ביה״ס לצניחה-13
ביה״ס לצניחה-11
ביה״ס לצניחה-10
ביה״ס לצניחה-9
ביה״ס לצניחה-8
ביה״ס לצניחה-7
ביה״ס לצניחה-6
ביה״ס לצניחה-5
ביה״ס לצניחה-4
ביה״ס לצניחה-3
ביה״ס לצניחה-2

חסויות

אינדקס
סט"ילים יחידת סנפיר (יב"ן)
יחידת ילת"מ שייטת 7 - שייטת הצוללות
יחידות מיוחדות שייטת 13 - הקומנדו הימי
קורס חובלים יחידת הדבורים
הכל על גיוס כלל צה"לי יחידת הגוררות של זרוע הים

זרוע הים
חיל הים הישראלי, הזרוע הימית של צה"ל. למרות שאינו גדול במיוחד ומונה מספר מצומצם יחסית של חיילים ביחס לשאר החיילות, חיל הים הישראלי הוא חייל מתוחכם מאוד, העובד בעוצמות גבוהות ומפעיל טכנולוגיות וכלים בעלי יכולות מתקדמות, וכן יחידות מיוחדות בעלות יכולות ברמה אליה שואפים צבאות זרים רבים.


חיל הים הינו זרוע אסטרטגית המהווה חלק מצה"ל, זרוע המשלבת הפעלת מערכות לחימה משובצות בטכנולוגיות קצה, יחד עם כח אדם מעולה. השירות בחיל הים מאפשר ללוחמיו להביא לידי ביטוי את יכולתם האישית כדי להכריע את האויב ולנצח בקרב. בראש חיל הים עומד קצין בדרגת אלוף, מפקד חיל הים.
חיל הים מכיל כלי שייט שונים, תחנות מכ"ם והתראה ויחידות מודיעין שתפקידם לשמור על חופיה של מדינת ישראל, ולהוות את הזרוע ארוכת הטווח של צה"ל מעל ומתחת למים, וכמו כן להבטיח על דרכי מסחר ומעבר פתוחים לנמלים ומחוצה להם.

משימתו של חיל הים פשוטה מצד אחד- "חוף בטוח וים פתוח", אולם מצד שני- מדובר במשימה סבוכה. כיוון שלמדינת ישראל יש רק גבול פתוח אמיתי אחד- הים- מדינת ישראל ובעקבות זאת- צה"ל- מייחסים חשיבות רבה לחופש השיט אל ישראל- וממנה. בסופו של יום, רוב הסחר הבינ"ל מגיע למדינת ישראל בדרך הים, ולא דרך האוויר. סחורות, מוצרים לתעשייה ולמסחר- מגיעים בספינות תובלה גדולות, וספינות אלו- כמו גם נתיבי השייט- חייבים להיות מוגנים. בנוסף, אזור החוף בישראל הוא האזור המיושב ביותר במדינה, ורוב אוכלוסיית ישראל מתרכזת לאורך חופי ישראל- אזור הפגיע מאוד לירי מהים. לכן, תפקיד חיל הים מוגדר כחייל המגן על חופי המדינה והבטחת חופש השיט לחופי ישראל.


חיל הים הוקם עם קום המדינה בשנת 1948, ופעל על בסיס אוניות מעפילים ישנות שהפכו לאוניות מלחמה. מאז ועד היום, חיל הים על שלל כליו- סטי"לים, דבורים, דבורות, צוללות וכלים ייעודיים מסווגים אחרים- מפליג במים הטריטוריאליים של מדינת ישראל והרחק משם.
בשנת 1956 הוקמה בחיל הים יחידת סד"גים (ספינות דיג)- היה מדובר בספינות דיג שהפכו לספינות לחימה, ספינות שהיו מצוידים במקלעים קלים, מכשירי קשר ומוקשים ימיים. לאחר מלחמת ששת הימים (1967) צה"ל החל להשקיע כספים משמעותיים יותר בחיל הים, נרכשו ספינות לחימה- דבורים, סטי"לים ועוד, שהחלו לפטרל באורך קבוע את חופי הארץ, לתת גיבוי לפעולות ביבשה וגם באו לידי ביטוי בתור כוח נ"מ- בזכות המקלעים החזקים שעל הספינות.
כוחו היחסי של חיל הים בא לידי ביטוי במלחמת יום כיפור (1973) כשחיל הים היה מהחיילות הבודדים שהתכוננו למלחמה, ובמהלך מבריק התקיפו את הצי של מצרים וסוריה, הסבה אבדות קשות וטיבעה את רוב הצי של מדינות אלו, בין היתר- ניתן לציין את קרב לטקיה- הקרב הראשון בעולם שהיה קרב סטי"לים בסטי"לים- קרב מרתק.
במבצע שלום הגליל (1982) חיל הים היה בפעילות מלאה- הגן מהים על הכוחות הפועלים ביבשה, ביצע הנחתה של חיילי חי"ר ונגמ"שים בשפך נהר האוולי שבלבנון, ביצע ירי תותחים לתוך לבנון ועוד- פעילות שזכתה לשבחים וסייעה בשדה הקרב הסבוך של מלחמה זו.
גם במלחמת לבנון השנייה (2006) ביצע חיל הים פעילות מאסיבית אל מול חופי לבנון, ירי טילים למרחוק, סגר על חופי לבנון, סיוע לכוחות אוויר ויבשה ועוד.

חיל הים בפרסומיו הרשמיים, מספר למעוניינים לבוא בשעריו על מספר בסיסים בהם החייל מצוי-

בסיס חיפה
בבסיס חיפה (ב"ח), מרוכז עיקר הכוח הימי של מדינת ישראל: שייטת הצוללות, שייטת הסטי"לים ופלגת הדבורים. עיקר תפקידו של הבסיס לאבטח את נתיבי השייט של מדינת ישראל, לשמור ולשפר את כושר הפעולה המבצעי של החיל, לבצע משימות בט"ש (ביטחון שוטף (ולהעמיק את שיתוף הפעולה בין חיל הים לשאר זרועות צה"ל בפעילות אימונים ומבצעים.


בסיס עתלית
בסיס עתלית מאכלס את אחת מן היחידות המובחרות של צה"ל - "הקומנדו הימי" או בכינויה "שייטת 13". הבסיס ממוקם דרומית לחיפה ונושק לשרידי מבצר צלבני עתיק. מתגייסי השייטת שוהים בבסיס החל משלב הטירונות ולאורך כל תקופת הכשרתם. בשל חשאיות פעולותיה של "שייטת 13", הבסיס אינו פתוח למבקרים.

תל אביב (מפח"י)
מפח"י (מפקדת חיל הים), ממוקמת בקריה בתל אביב בסמוך למטה הכללי ומפקדות הזרועות השונות של צה"ל. תפקידה של מפח"י לנהל את החיל, לקבוע מדיניות ובניית הכוח הימי והפעלתו. במפח"י מצויים חדרי השליטה, מרכזי הקשר, יחידת תכנון מבצעים, מודיעין, כח אדם ולוגיסטיקה.

בסיס אשדוד
בסיס אשדוד ממונה על חלקה הדרומי של זירת ים תיכון ועוסק בעיקר בבט"ש. ייעודו, לפעול בים ומהים לשמירת שלמותה וריבונותה של מדינת ישראל ולהגן על האינטרסים החיוניים בים, בזירת אשדוד. תפקידיו- אבטחת ריבונות המדינה בזירת אשדוד, ולמנוע פיגוע/תקיפה בים ומהים, יישום הסכמים מדיניים במסגרת תהליך השלום במרחב הים של רצועת עזה, להוות בסיס אם לכלי שייט ויחידות ח"י בשגרה ובחרום, ועוד.


בסיס אילת
בסיס חיל הים באילת קיים משנת 1951. הבסיס משמש כמפקדת זירת ים-סוף החל משנת 1980 עם גמר פינוי כוחות חיל הים משארם במסגרת הסכמי השלום עם מצרים. עם השנים השתרש השם זירת ים-סוף (זי"ס) בתודעה החיילית והצה"לית והוא הפך להיות שם נרדף לבסיס חיל הים באילת. זירת ים-סוף הינה אחת משלוש זירות הפעולה של חיל הים. משימתה העיקרית של זרוע הים באילת הינה לשמור על השקט הביטחוני של אילת. בעבר אזור זה היה אזור מפגש בין ארבע מדינות עימות: ישראל, מצרים, ירדן וסעודיה. קירבתם של כל המתקנים האסטרטגים והתיירותיים לקו החוף והעדר כיסוי מודיעיני מושלם. שחיה, חתירה או כל דרך אחרת לחציית הגבול הינה פשוטה יחסית ומחייבת מערך רגיש, ערני ודרוך לכוונות מסוג זה. זירת הפעולה של חיל הים באזור מתמקדת במפרץ אילת, מפרץ סואץ ובחלקו הצפוני של הים האדום.

בסיס ציוד ותובלה
בסיס בצ"ת הינו הבסיס הלוגיסטי של חיל הים, תפקידו לספק את כל הצרכים הלוגיסטיים של היחידות השונות בחיל. ערכי הבסיס הם מקצועיות, מוכוונות לקוח, מיצוי וטיפוח משאבי אנוש, חדשנות, גאוות יחידה ותרומה לקהילה. כל תהליכי העבודה בבסיס מבוססים על מערכות מחשוב ומידע מהמתקדמות בעולם, אשר זוכות להערכה רבה בצה"ל ובתעשייה. ייעוד הבסיס: רכש, אספקת ציוד וחומרים בזמינות ובאיכות הנדרשת לשמירת הסד"כ, לאחזקת כ"ש והפעלת מערכות קיימות, באופן שיבטיח מענה שוטף לצרכי החיל ולתפקוד מבצעי של כ"ש, הלוחמים ומתקני החוף.

מספנות חיל הים
מספנת חיל הים היא מופת לארגון המשלב חיילים קצינים ונגדים בשירות צבאי עם עובדים אזרחים. המספנה אחראית על ביצוע התקנות, תיקונים ושיפורים בכלי השייט, באמל"ח (אמצעי לחימה), במערך הגילוי החופי, במתקני החוף ובציוד הייעודי של החיל וכל זאת תוך הקפדה על אבטחת איכות, תמיכה, בקרה הנדסית וטכנית באיכות גבוהה ובעלות מינימאלית.


בסיס הדרכה
בסיס ההדרכה המרכזי של החיל, ממוקם בעיר חיפה. תפקידו להכשיר, להסמיך ולשפר את מיומנות הקצינים והחיילים, בראשית דרכם ולאורך כל שירותם הצבאי. בסיס ההדרכה מאכלס את בי"ס לקצינים, בי"ס לפיקוד ימי, בי"ס למקצועות הצוללות, בי"ס למקצועות הסט"ילים (ספינות טילים), סיו"ש (סיור ימי ושליטה), בי"ס טכני, פלגות מטה, כוח אדם, הדרכה, אג"ם, תחזוקה ועוד. החיילים שוהים בבסיס בין שבעה שבועות ועד עשרים חודשים בהתאם לקורס וההכשרה הייעודית.
חיל הים מכיל מספר יחידות מרתקות -

שייטת 13
הקומנדו הימי של צה"ל. אחת מיחידות העילית של צה"ל, אחת מהיחידות הימיות הטובות בעולם, שיחידות רבות וטובות מרחבי העולם- באות אליה על מנת ללמוד.

שייטת 7
שייטת הצוללות של חיל הים, היא אחת מהיחידות המושקעות ביותר בצה"ל. הצוללות החדשות בצה"ל, הן כלי המלחמה היקר ביותר בכל צבא ההגנה לישראל. מדובר במכונות מלחמה אימתניות, בתנאי ת"ש ותנאים כלליים מעולים, ובעיקר- בפעילות מבצעית מרתקת במעמקי הים- במקומות שונים ומשונים. מדובר בשירות מרתק עם חבר'ה מצוינים.


סטי"לים
(ספינות טילים). מדובר בכוח התקיפה העיקרי של חיל הים. מדובר על מכונת מלחמה בעלת חימוש מגוון וכן טילים- ומכאן שמה. שייטת 3, שייטת ספינות הסטי"ל של חיל הים משמשות להגנת על המרחב הטריטוריאלי הימי של מדינת ישראל, לפעילות בט"ש ולסיורים, ובעת הצורך- ככלי הגנה ותקיפה בים וביבשה.

יחידת הילת"מ
היחידה למשימות תת מימיות של חיל הים.

יחידת יב"ן
היחידה לביטחון נמלים של חיל הים. יעוד היחידה: הגנה על הנמלים האזרחיים והצבאיים במדינת ישראל. ישנם דרכים רבות לפגיעה בנמלים ובאוניות- גורמי פח"ע (פעילות חבלנית עוינת) בנמלים, מיקוש, ועוד. יחידה זו אחראית על ביטחונם- על כל המשתמע מכך.

הוסיפו תגובה
   
  שם מלא
  כותרת
 
    תוכן

   
נדב מיכאל לוגסי  - חוקר מודיעין ימי 19-07-2015 15:38:19
זומנתי למיונים לתפקיד חוקר מודיעין ימי ושמעתי שמדובר בתפקיד שמיועד לבנות . האם זה נכון ? אודה על תשובה 0525156388.
תמיר סקה ת.ז 207991550  - רוצה שרת בחיל הים 18-07-2015 13:59:17
שמי תמיר סקה אבי אמי ואחי שירתו בחיל הים רוצה להתגייס לחיל הים. כממשיך מסורת משפחתי מבקש מאוד בתודה מראש
קורס מ"כ  - האם סמכות החייל מכשירה מ"כ בנפרד? 16-07-2015 06:41:06
שלום
האם קורס הכשרת מ"כ נערך במג"ל עם כוחות היבשה ובתומו משתבצים בסמכות חי?
או שיש הכשרה נפרדת?
אודה למענה
050-4444751
אליקים סלע  - סלע 28-06-2015 13:50:30
שלום ! יש לי רעיון מדהים לעצור את המשט מטורקיה ואו מיון ללא ירה וללא מגע עם השיטים על האניות ואו על הסירות ואני בטוח שיעצרו בלב ים ללא סיכון חילינו האמיצים צלצלו אלי בהקדם !! 0522729185 אליקים
גבריאל זגדון  - קבלת זימונים 05-06-2015 08:21:03
הנתונים שלי הם קבא-53 דפר-40 פרופיל-97
תעודת זהות-318574944.רציתי לקבל כל מיני זימונים לחיל הים כדי ללמוד על היחידות האלה
שוהם סנדרוסי  -  שמואל עדן 8/1 פסגת זאב ירושלים 24-04-2015 19:26:33
ברצוני להצטרף לחיל הים, אימי שירתה בחיל הים ואני מעוניינת להתגייס ולשרת במהלך השירות הצבאי שלי בחיל הים, אשמח אם תענו לבקשתי ותציעו לי תפקידים בחיל הים.
בתודה שוהם סנדרוסי תעודת זהות 318594348
פלאפון 0507677317
הדר בן נון  - שיבוץ בתפקידי הדרכה בחיל הים 23-03-2015 14:18:40
שלום, שמי הדר בן נון, הנתונים שלי הם: פרופיל- 97, קב"א- 54, דפ"ר- 70.
אני מעוניינת בתפקידי הדרכה ופיקוד ואשמח אם תוכלו להסביר לי על תפקידים שכאלו בחיל הים ולעזור לי להבין איך אני יכולה להשתבץ אליהם.
תודה.
שרון גורדון  - רוצה להירשם לגדנע צלילה שייטת 13 22-03-2015 12:05:22
שלום שמי שרון גורדון , רציתי להצטרף לגדנע צלילה של שייטת 13 , ניסיתי מספר פעמים ולא הגיעה אחי תשובה , אני חושב שאני מתאים מאוד ליחידה ואשמח אם תוכלו ליצור איתי קשר sharon.gordon495@gmail.com מספר 527499064
דביר  - שייטת 13 09-03-2015 12:33:48
יש לי מספר מינוס אחד במשקפיים ופרופיל 97 האם אני יכול להתקבל לשייטת 13
הדר קרני  - להתגייס לחיל הים 19-02-2015 23:09:11
שלום אני הדר קרני אני בכיתה י"א ואני בעל כל הנתונים הרפואיים הדרושים להיות בצוות ים
אני אשמח להצטרף לחיל הים וללמוד עוד עליו
זה המספר שלי אני אשמח לצור אתכם קשר 0525280651
מחמוד נעמה  - דיר אל אסד 12-12-2014 15:15:52
אני גאה בחיל הים כול הכבוד
עופר  - זהירות - פולשים 15-10-2014 10:41:32
סליחה אבל לאחר יום כיפור האחרון הבנתי שהשמירה על הבסיס לא מי יודע מה והיום לאחר כתבה על כך שסודני ניסה לחדור הייתי רוצה שתחדד נהלים ותחמירו .
ידידה שלי סיפרה לי על כך שחברותיה לשרות לא בדיוק שומרות על הבסיס בזמן שמירה .
הן משחקות בפלאפון , הן אפילו ישנות היא אמרה .
אני מכיר את ידידתי והיא לא תמציא כי הרי היא בכלל לא מכירה אותן .
אז מי שרוצה לדאוג באמת לישראל דרך חידוד הנהלים בחיל הים ,,, כדאי שיתחיל בבנות .
רונן 21-08-2014 00:25:46
אם היה לי אסטמה בעבר אני יכל להקבל לשייטת 13?
eric green  - חיילים יקרים שימרו על עצמכם וחיזרו בשלום 21-07-2014 18:47:56
קמ"ן ב"ח (מיל)
אליאל שטרית  - התנדבות לשרות מיידי בספינות הטילים 20-07-2014 19:57:55
הי ......אני מעוניין לשרת בהתנדבות מיידית לכל תפקיד בספינות הטילים ....בעבר שירתתי באחי קוממיות .....כבקר לא ...טכנאי אלתמ וקסנוניסת .....אנא צרו קשר בדחיפות אפילו כטבח בספינה לצוות הלוחם .
אליאל שטרית 0528002033
Elielchitrit@gmail.com
מ.א.5123075
יוסף סבג  - הצטרפות למגוון היחידות הגבוהות של חיל הים בצה''ל 02-07-2014 14:41:36
שלום שמי יוסי סבג אני תלמיד פנימיית ''מבואות ים'' עולה לכיתה י'ב. ברצוני להתקבל לאחת היחידות המובחרות של חיל הים בצה''ל. אני מבקש לקבל זימון לגדנ''עות של אחת מהיחידות של חיל הים וזימון ליום סיירות. מאחר שלא התקבלתי לגדנ''ע של חובלים בגלל הקב''א הנמוכה שלי 51 מה עליי לעשות, אני חושב שאני מתאים ליחידות הללו, אני גם בא מהמקום הזה של הים ואני מתכנן לעשות קריירה צבאית. מה עליי לעשות? אני עם פרופיל 97 ודפ''ר 60
קיט מנלסטס  - הצטרפות 24-04-2014 14:44:50
אני מעוניין להצטרף לחיל הים במסגרת שירותי
הצבאי מה עלי לעשות
תודה
נורית כהן  - דואר צבאי 16-04-2014 10:51:23
שלום, מהו הדואר צבאי של בסיס אילת?
תודה
שקד בוגנים  - ארוחת חג 06-04-2014 12:15:48
מי שמכיר חייל בודד שרוצה לבוא לארוחת חג מדהימה!! שיתקשר אליי 0508340324
פנחס פחימה  - שאלה 23-02-2014 13:40:50
קיבלתי גיבוש לחיל הים , זה גיבוש קל אבל בסופו צריך לחתום ויתור אם לא רוצים לשרת בחיל הזה , זה להיות או לא להיות שם בקיצור.
יש אופציה אם חותמים ויתור כן להתגייס לחיל הים בסופו של דבר ?

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

מדריכים

תמונה
התחקיר הביטחוני
תמונה
מילון מונחי צה"ל
תמונה
הכל על גיוס כלל צה"לי
תמונה
צו ראשון
תמונה
מא"ה של תפקיד!
תמונה
התמודדות עם לחץ פסיכולוגי בצבא
כניסה לאגף    
 


כל הזכויות שמורות לאתר יחידה - אתר יחידות צה"ל © 2004 - 2015 (האתר הינו אתר פרטי ואינו אתר רשמי צה"לי) פרסום באתר | אודות אתר יחידה | צור קשר | מפת האתר